R.I.P.D. - URNA: Útvar rozhodne neživých agentov

• Slovensko R.I.P.D.: Útvar Rozhodne Neživých Agentov (viac)

Nick Walker (Ryan Reynolds) bol elitným detektívom, ktorý to schytal behom jednej akcie a v odchode na večnosť mu nezabránila ani nepriestrelná vesta. Namiesto Zubatej na neho ale čaká mimoriadne strohá policajná dôstojníčka (Mary-Louise Parker), ktorá mu ako bývalému skvelému policajtovi ponúkne prácu v R.I.P.D. Útvare rozhodne neživých agentov. V jeho radách sa vráti na Zem a bude ju čistiť od zloduchov, ktorí už dávno patria na onen svet, ale zubami nechtami sa definitívne bránia. Ako zelenáč je Nick pridelený k ostrieľanému šerifovi Royovi Pulsipherovi (Jeff Bridges), ktorý ho začne zoznamovať s chodom tejto originálnej policajnej jednotky. Dozvie sa napríklad, že pre pobyt na Zemi má každý mŕtvy policajt zmenenú identitu (Nickovi bola pridelená dokonalá vizáž čínskeho dôchodcu), aby náhodou nenarazil na vlastných pozostalých, a že mŕtvi zloduchovia môžu niekedy byť až nečakane živý a nebezpečný. Nick sa v pomerne morbídnom prostredí bude musieť veľmi rýchlo zorientovať, pretože celý tím stojí tvárou v tvár najväčšej bezpečnostnej kríze vo svojich dejinách. Mŕtvi stoja len krôčik od ovládnutia sveta živých a jediný, kto im to môže prekaziť, je práve R.I.P.D. (TV Markíza)

Michi88

Nevím, co tady proti tomu všichni mají, ale rozhodně šestkrát lepší a zábavnější film než třeba takový Osamělý jezdec. Akorát bych si přál, aby místo těch dvou tam více byli ten starý číňán s tou sexy blonckou (hlavně v akčních scénách). ()

VasaX

Akční oddechovka s Ryanem Reynoldsem, která je sice akční a oddechová, ale to je asi tak vše. Pistolnická variace na Krotitele duchů tak nějak funguje, ale je poměrně přímočará a duševně chudá. A to i na akční "popcornovku". A bez dlouhého otálení přejdu rovnou ke dvěma hvězdičkám, protože je to přibližně adekvátní skóre, které se dá z těchto neživých agentů vymačkat. ()

blackJag

Proč na takové filmy chodí Leo Prďoši a hateři z povolání opravdu nepochopím :-) Film je v pohodě - letní podívaná, sympaticky zahraná, slušně trikově obstaraná a krátká. Beze zbytku naplňující hranice, vytyčené třeba sérií MIB. 70% ()

Lukyn007

Platí tady to samé co v případě After Earth - čekal jsem daleko víc, neboť potenciál tohoto snímku je mnohem výše. Pošťuchování Reynoldse spolu Bridgesem a spolu Parkerovou se mi sice docela líbilo, ale zápletka byla fakt stupidní. 45% ()

Dreadd

R.I.P.D. splňuje všechny předpoklady dnešního akčního blockbusteru ohledně dynamiky akce, nicméně v žádném případě (kromě dvou nebo tří momentů) neobstojí jako komedie a ani jako celek. Schwentke je věrný svému stylu, akce je točená velmi podobně jako v Red, tentokrát však spíše z důvodu zakrytí spousty chyb, přičemž největším problémem je nejhorší CGI jaké áčkový Hollywood v posledních letech vyprodukoval (odhadovaný rozpočet je okolo 130 milionů, což je víc než dost, byť má poměrně extenzivní využití) vypadající na první pohled uměle a silně kontrastující s živými herci. ()

R1CH1E

Byl to letní předigitalizovanej flák, uznávám, ale měl tempo, žádnou zbytečně natahovanou stopáž a Kevina Bacona jako luxusního záporáka. Vtípky s identitama číňana a blondýny byly kulervoucí a hudba mi šmakovala jakbysmet. Je to slabší průměr, ale letos v létě šly do kina i horší kousky (After Earth). ()

kklepkaa

Ale jo, i jsem se bavila, ale nějak jsem čekala o trochu něco víc. A kvůli tomu hodnocení nezvýšim. Každopádně Jeff Bridges byl dobrej. Jako oddechovej film na nějaký večer doma to stačí... jít na to do kina, tak jsem docela nasraná. ()

mkubalikova

Čekala jsem větší průšvih, ale jsem ráda, že jsem si počkala na O2TV a dala za to 55, ne 185 Kč. Nejvíc mě bavila Mary-Louise, ta si svůj part evidentně užívala, a hláškující Bridges. Ryan Reynolds je hezoun, ale začínám se trochu obávat toho, že nic jiného zahrát neumí. A to bývaly doby, kdy bych na něj vsadila víc, než na Bradleyho Coopera. 60% ()

aktak

Nejhorší film letošního roku, naprosto nevyužitý potenciál zajímavého námětu, nudná podívaná a scény, které mají být vtipné, vtipně rozhodně nepůsobí. Škoda takový film točit nebo na něj chodit do kina. Nečekala jsem nic extra, ale že to bude až tak slabé taky ne. ()

Hollohlaway

Já se v kině slušně bavil, jako oddechovka s humorem, akcí a hláškujícím šerifem v podání Jeffa Bridgese to ušlo. Zápletka je sice dost vachrlatá a scénář klopýtá někdy dost těžkopádně, ale jako letní popcornovka...proč ne. ()

jefff

Při pohledu na zdejší hodnocení mi vyvstává otázka...co jste od toho čekali? Už název napovídá, že půjde o krystalicky jednoduchou akční jednohubku, která se ale ohromně povedla a předvedla co měla. Zábavu, zábavu a zábavu. R.I.P.D. je náhodou krásně staromilecky natočdná, přesně jako kdyby vypadla z devadesátek se vší tou radostnou triviálností, se kterou přišli Man In Black. Bridges skvělej, u Reynoldse si už tolik jistý nejsem (je to děsně nesympatický Hollywoodský namachrovaný blbeček), ale ve výsledku to funguje. Já se královsky bavil a dám si to s klidem ještě několkrát v budoucnu znovu! ()

jenik71

V tomto případě jde o takovou nemastnou neslanou taškařici, která na mě působí jako nepovedená kopie Mužů v černém. Nebo to má být snad přímo parodie ? Dvojice Reynolds - Bridges je docela fajn, triky také nejsou špatné, viděl jsem i vtipnější scény a dialogy, jenže příznivý celkový dojem to na mě moc neudělalo. Potenciál tu jistě byl solidní a byl promarněný. Škoda. ()

Fox85

Spousta nápadů, které ale byly jenom lehce naťuknuté a nedotažené. Spousta vtipů, kterým se nikdo nezasmál. Spousta herců, kteří asi moc netušili, o co tady sakra vlastně půjde. ()

Ironfood

Nepovedená kombinace Ducha a Mužů v černém. Nápad je to sice celkem zajímavý, bohužel scénář je odfláknutý a nedotažený, působí hodně kostrbatě a postrádá humor. ()

kenkaku

Dvě dávám za to jakou nechuť mám se na to podívat ještě jednou. Mám totiž podobný pocit jako před lety u MIB, tzn. pocit trestuhodně nevyužitého potenciálu. Jen tentokrát je asi tak 5x větší. Nevím co mě zamrzelo víc. Jestli ta prapodivná zápletka nebo logická díra jako vrata (POZOR SPOILER: proč ten idiot - Kevin Bacon - řeší záchvat ctnosti u partáka kalašnikovem když ví že existuje R.I.P.D. a tedy se ho vlastně vůbec nezbaví, naopak mu dá větší možnosti mu škodit??? POHOV). Celé j to tedy tak nějak na vodě a celý koncept a filozofie "RIPD světa" není dotažená (u MIB alespoň byla a sakra dobře). Takže celkový pocit nic moc a osobně nějak přestávám chápat filtr Jeffa Bridgese podle kterého si vybírá své role... ()

BMAJTZ

Zábavná komiksová blbina která by tak strašně chtěla být Man in Black, že vás to přímo praští do očí. Hláška střídá sice hlášku, ale žádná není natolik úderná abyste si ji zapamatovali nedejbože ji někde citovali. Jinak se film nese na klasické vlně ulítlých komiksů, jinak řečeno dneska už nezaujme asi nikoho. Je to proste jeden z těch filmů při jehož natáčení se herci bavili rozhodně víc než koncový divák a na Ryaun Reynoldsovi a Jeffu Bridgesovi to jde vidět. ()

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Roger Michell se v posledních letech blýsknul třeba Venuší nebo Hezkým vstáváním, jeho nejznámějším filmem ale navždy bude Notting Hill. Komedie s drobným sociálním přesahem je nevyčerpatelným… (viac)

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (viac)

Kevin Bacon opět zlotřilý

Kevin Bacon opět zlotřilý

01.08.2011

Několik let se pohyboval „mimo výsluní“, ale jako hlavní lotr v X-Men: První třídě zazářil (doslova) a tak ve světle áčkových reflektorů chvíli zůstane. Zahraje si totiž padoucha v nadpřirozené akční… (viac)