Skupině přátel se povedlo z mikrovlnky vyrobit zařízení, z něhož lze posílat zprávy do minulosti. Zatímco provádějí své experimenty, organizace SERN, která se sama zajímá o cestování v čase, skupinu vypátrá a hrdinové si musí dát pozor, aby se SERN nezmocnil jejich zařízení nebo jich samých. Anime je adaptací interaktivního sci-fi románu pro herní konzoly. (Janko666)

elpin

Tu-tuduuu. Naprosto perfektní a promyšlený příběh který se opravdu mistrně popral s cestováním v čase a všemi těmi paradoxy které to přináší. To doplněné o velice dobře napsané postavy a vztahy mezi nimi které se prohlubují jak v čase budoucím tak i minulém. Hooouooouin Kyooouma, mad scientisto by dal 6*. ()

muti

ach ten jaopnsky humor mi uz zacina v polsednej doba vazne v vadit.uz by som chcle vidiet nejake anime kde nebude pointa vtipu volat niekoho nickoom ktory nema rad. a tu uz v prvej casti hned 3x - oh, hello Mr Brown. dont call me Mr Brown. ok mr Brown. hello Kristina. Dont call me Kristina. Ok Kristina. hello Okabe, dont call me Okabe, ok Okabe. oh uz ma to fakt unavuje. Tutturu ()

dudo24

Druhé najlepšie hodnotené anime na myanimelist.net, takže som mal samozrejme určité očakávania, ktoré sa bohužiaľ nenaplnili. Bavili ma postavy, mali medzi sebou dobrú chémiu. Humor bol na úrovni. Dokonca aj téma príbehu bola veľmi zaujímavá. Ale tam to skončilo. Čakal som zamotaný dramatický dej, plný ťažkých rozhodnutí a sofistikovaných kľučiek ako vybabrať s časom a priestorom aby sa predišlo nepriaznivej budúcnosti. Bol načrtnutý sľubný koncept, ktorý sa ale ďalej nerozvíjal a na miesto toho sa dej zameral na opravu drobných hlúpych zásahov do minulosti, ktoré spôsobili reťazovú reakciu v prítomnosti. Takže miesto serióznych problémov sme napríklad riešili ako priniesť späť do mesta čajovne s pekne ustrojenými viktoriánskymi slúžkami. Áno bola tam dráma a zúfalosť, čo bolo super, ale boli to situácie ktoré vznikli úplnou blbosťou a boli spätne riešené viac menej behaním sem a tam, než nejakým premysleným plánom. Bavil som sa, ale až tak veľa by som nezmeškal keby som seriál nevidel. Vkladám nádeje do spin-offu Steins;Gate 0, zaoberajúci sa alternatívnou dejovou linkou. ()

Dajtin

Rozhodne zaujímavé anime so správnou dávkou bláznovstiev. Postavy sú netradičné a tak človek nikdy nevie, čo ma od nich čakať. Mayuri a jej pozdrav tuturu sa nedá nezamilovať :D. Zápletka a jej podanie bola na veľmi dobrej úrovni plus téma cestovanie časom a súvisiace paradoxy boli pre mňa bŕknutím na správnu strunu. Užil som si to i napriek neodladením titulkom a pre mňa nepochopiteľného konca. ()

JackStrange

Říkejte třeba že jsem to nepochopil, ale když chcete cestovat časem aspoň se rozhodněte na nějakých zákonitostech. Svět Steins;Gate se totiž jednou chová nějak jindy jinak a z toho navíc většinu času naprosto postrádá logiku. Začátek slibný a pokud vás zajímá jaké to je v hlavě mentálně postiženého, tak tohle je jedinečná příležitost. Už před půlkou, ale dojde šťáva a začne nuda. Konec byl pro mě zklamáním, protože vynucené happy endy fakt nesnáším. Emoce se ze mě tvůrci snažily ždímat vrchem i spodem, bohužel dočasná smrt mě fakt ani po čtyřicáté osmé nerozbrečí. Nepřekvapivě tak celý seriál stojí a padá na nedomyšleném fungování cestování v čase, které dělá z většiny postav idioty a jejich akce stupidní. ()

Modular

"Prožíval jsem její smrt znova a znova, ale nikdy jsem nedokázal nic změnit." Jednou za čas narazíte na něco, o čem jste nikdy neslyšeli. Nepatří mezi extrémně známé anime, jako třeba Jojo nebo One Piece, ale i přes to má extrémně dobré hodnocení a vás prostě zajímá, proč tomu tak je, tak si onen seriál zapnete. A ty bláho, to byla jízda. Co je to Steins;Gate a proč je 3. nejlépe hodnoceným anime na MyAnimeListu? Odpověď je není tak jednoduchá, jak se může zdát, ale nejsilnější stránkou anime je bezpochyby příběh. Víte, cestování časem je ve většině popkulturních médiích vyobrazována jako magická technika, ve kterém může jednoduše postava zachránit něco, co se v minulosti nevydařilo (Avengers: Endgame, kupříkladu), nebo bezmyšlenkovité cestování skrze čas a prostor, přičemž hlavní hrdina naráží na různé trable a potíže (Doctor Who). Co ale tady? Podle mého názoru má Steins;Gate jedno z nejlepších pojetí cestování časem, co jsem kdy viděl. Je to mix Teorie chaosu (známe kupříkladu z Life is Strange), teorie multivesmíru (Rick a Morty), teorie kvantového propojení a podobných sci-fi termínů, které dohromady dávají perfektní celek, který si prostě nesmíte nechat ujít. Nic, co hlavní postavy udělají, nezůstane bez následku a postupem času postavám dochází, že hrát si s časem není nikdy dobrý nápad. Ta zoufalost hlavního protagonisty v polovině anime vytváří nádherný kontrast s bezstarostným šíleným vědcem na začátku, jenž prostě musím ocenit. Prostě všechno, co se týče příběhu, je absolutní špička a taky hlavní lákadlo. Máme tu pak i zajímavý vizuál převzatý z předlohy (vizuální novely), který tu funguje dokonale a efekt Reading Steiner se vám navždy zaryje do mysli, stejně s digitrony, jež si už nebudete spojovat s ničím jiným, než s měřičem divergence časových os. Možná si myslíte, že melu blbosti, ale věřte mi, bude tomu tak. A nakonec OST, také částečně převzatý z VN, obohacený o špičkový opening/ending, který si zaručeně najde místo ve vašem playlistu. Shrnuto, podtrženo, mohu doporučit všemi deseti. Je jedno, jestli nemáte rádi anime, tohle je prostě must-to-watch pro naprosto všechny milovníky sci-fi a psychologického dramatu. 10/10. ()

Filans

Steins Gate mně absolutně dostal. Nemám slov. Upřímně. Od začátku jsem byl úplně zmaten, o čem ten seriál bude. První epizody jsou nic neříkající. Až po čase sledovaní, začnou dávat smysl. Začnou vyplňovat příběh. Ten graduje od půlky do takový ho tempa, že člověk jenom kouká a kouká a nedokáže uvěřit vlastním očím, jak moc zvratů se může dít, tak v krátkém čase. Víc popsat nemůžu, abych nezačal prozrazovat příběh. Můžu prozradit jenom tohle. Konec stojí fakt za to. Postavy jsem si zamiloval a každá má svůj specifický charakter, který zlepšuje zážitek z příběhu. Jenom obyčejní pozdrav „tuturu“ je tak autentický, že ho budu mít vždycky spojen s tak úžasným příběhem, který stojí za to vidět. Víc nemá cenu popisovat. Tohle stojí  za čas, který tomu dáte. ()

Woyczek

První tři díly jsem se v seriálu kompletně ztrácel. Nechápal jsem co a jak, proč ze sebe dělá hlavní hrdina idiota a co se vlastně dějě. Jak se ale seriál rozbíhal a všechno začalo zapadat do sebe, nemohl jsem se od něj odtrhnout. Přiznám se, že poslední dva díly možná byly zbytečné a postavily anime do jiné roviny. Nejenže jsem byl napnutý, ale také jsem se často zasmál a to od srdce. Zkrátka anime jak má být. ()

Maou

Tento seriál ma utvrdil v tom źe téma cestovania v čase, spracovaná v nespočetnom množstve filmov, seriálov a kníh, stále má čo ponúknuť. Od prvého dielu som vedel, že tento serial bude pecka, no nakoniec sa mu podarilo prekonať moje očakávania. Steins;Gate spočiatu vsádza hlavne na humor no zhruba v polovici humorné situácie vystrieda napätie a množstvo až dojímavých scén. Spracovanie a vykreslenie charakteru postáv je na vysokej úrovni a postavy zostanú v pamäti aj dlho po dopozeraní. Príbeh je plný zvratov a nečakaných odhalení, ako Okabe cestuje medzi jednotlivými časovými líniami snažiac sa zachrániť svojiich priateľov a zabrániť temnej budúcnosti. Jediné čo by sa seriálu dalo vytknúť je občasné zbytočné spomalenie deja, a miestami menšie nelogickosti. Napriek tomu som sa však celý čas skvelo bavil teda pre mňa jasných 5 hviezd. ()

Harroc

Pomalejší začátek, ale o to efektivnější závěr. Pokud dáváte v průběhu seriálu pozor a nemáte inteligenci houpacího koně, tak by jste měli všem termínům a časovým posunům rozumět bez problémů. Postavy jsou skvělé, hlavně sám hlavní hrdina Okarin (Okabe), který si hraje na rádoby šíleného vědce. Vcelku se seriál snaží vyhíbat nelogičnostem i když možná, že to trochu přehnal zásahem z budoucnosti, ale já mám rád dobré konce, tak jsem rád, že to dobře dopadne. ()

draxus

U tohohle seriálu jsem měl ze začátku trochu problém s hlavní postavou, protože je to takový dost svéráz. Asi tak u třetího dílu jsem si na něj ale začal zvykat, a přestože mě stále sem tam místy štval ten jeho hraný patos, oblíbil jsem si ho, protože v průběhu seriálu se člověk dozvídá, že to všechno do určité míry vážně jenom hraje. Co se příběhu týče, ze začátku to vypadalo jako čisté sci-fi o cestování čase a dopadech změn reality, ale později se to přetočilo na určitý druh dramatu kříženého s thrillerem se složkou nahlédnutí do duše hlavního hrdiny, kdy se snaží, aby nepřišel o milované osoby, ale nedokáže souboj s osudem vyhrát. Propadá do stále hlubšího zoufalství, které následně přechází do jistého otupění, až se v určitém momentě znovu postaví na nohy a začne bojovat ještě více. K tomu je tam vidět vývoj vztahu s jeho "asistentkou", což se mi vážně hodně líbilo. Za mě pět hvězd. ()

RoyBatty444

Dosť pubertálneho humoru a chaotického deja s prehnanými reakciami hlavnej postavy (ako o sebe sám hovorí bláznivého vedca). Napriek tomu je to zaujímavé a pribúdaním postáv aj ostáva svieže. ()

zbynek.poliv

Popravdě moc nevím, co si o Steins;Gate myslet. Na jednu stranu má skvělé obsazení, postavy jsem rozdílné, charismatické a celkem i originální, ale občas s až nesmyslně divým chováním, které jsem vůbec nechápal. Příběh je nejdřív skvělé scifi o cestování časem a jeho konsekvencích a vzápětí se z toho stane pocukrovaná kremrole plněná sladkým krémem z lásky. Z mého pohledu se seriál měl držet jen jednoho tématu a to zpracovat a ne být tak trochu nekontrolovaný slepenec. Nicméně na Steins;Gate určitě nezapomenu ještě nějakou dobu, přece jen měnění časové linie díky mikrovlnce a SMS je opravdu nápadité. ()

divi7

Tak toto je něco. Takhle emotivní anime se jen tak nevidí. Taková emotivní zkouška! Rozhodně nedávejte na první dojem a zkuste překousnout prvních asi 8 dílů, kdy se v podstatě jen seznamujete s velmi sympatickými postavami a zajímavým druhem stroje času (což mě osobně nevadí, jelikož náměty cestování časem mám velmi rád). Rozhodně nebudete litovat. Po osmé epizodě začíná děj nabírat na oprátkach, od velmi emotivního dvanáctého dílu stoupá strmě nahoru a závěr, včetně asi nejromantičtějšího vyznání lásky co jsem viděl, naprosto úžasný. Vše podtrhuje krásná animace a chytře propracovaný příběh s romantickým nádechem. Pro fanoušky anime prostě povinnost. PS: Makise Kurisu je moje nejoblíbenější anime postava. ()

TruthPreveal

Nevím co mám říct. Tohle anime je prostě nejlepší co jsem kdy viděl a je to asi jediný anime (možná ještě Code Geass), který můžu nazvat slovem MASTERPIECE. Prvních asi 10 epizod je slabých, ale pak to nabere grády a příběh se naplno rozjede. Těch prvních asi deset epizod je důležitých a bez nich by jste nechápali, co a proč se co děje, takže kdo tohle anime dropne jenom kvůli tomu pomalejšímu začátku, tak absolutně neví o co přišel/la. Komplexní příběh s úžasnými a řekl bych i originálními charaktery. Tohle anime bych s klidem doporučil úplně všem a to i těm kteří na anime vůbec nekoukají. Tohle je prostě must-see. 5 hvězdiček (10/10). Dát tomuhle anime méně než 5 hvězd je hřích! ()

fillipos

Steins;Gate je anime, které si první polovinu drží poklidnou atmosféru. "Šílený vědec" Okarin omylem stvoří stroj času a díky němu několikrát změní současnost (příjemné anime, tak na silných 85%). Ale v druhé polovině se Okarin musí vypořádat s následky svých činů. V tu chvíli seriál nasadí nebývalé tempo, kterého se nepustí až do konce! 95%/*****. ()

paket

POZOR SPOILERY Okarin jednoho dne připojí mobil k mikrovlnce a začne vařit banán. Právě sestrojil stroj času. Posíláním SMSek do minulosti plní životní sny svým přátelům. Netuší však, že tím odsoudil svoji otravnou dětskou lásku Mayuri ke smrti. To se zřejmě sám osud snaží naznačit, že není radno hrát si s minulostí. Opakovaně se vydává na nelekhou cestu 48 hodin zpátky v čase, aby splněné sny zrušil. Nezbývá mu něž nasadit sluchátka; uploadovat 3 terabajty svých vzpomínek do CERNu ve Švýcarsku; hacknutým počítačem tam vytvořit malou černou díru a nechat si vzpomínky poslat do minulosti. Musí to však stihnout dříve, než ho zastřelí stydlivá posluhovačka tajné organizace, která na něj právě míří pistolí. Bohužel se prvních 13 dílů neděje nic, co by dávalo smysl. S charaktery postav to není o moc lepší. Zvlášť u protagonisty, který se v půlce seriálu náhle změní z paranoidního blázna, co si rád hraje na vědce v morálního hrdinu. Seriál vrcholí správným patosem, kde dvě "členky labu" soutěží s Okarinem, kdo z nich obětuje svůj život dřív, aby zachránil ostatní. Naštěstí v poslední epizodě přijde deus ex machina a tak vše dobře dopadne. Otázkou zůstává, proč má toto anime tak vysoké hodnocení. Zřejmě to bude nějaký paradox. Mimochodem, chcete-li aby se vám narodila holčička, jezte v těhotenství místo masa zeleninu. ()

MatesCZ

Velmi obtížně stravitelný začátek, kdy mě štval hlavně hlavní hrdina, vystřídalo dobré drama, občas trochu vleklé, posledních 8 dílů však stálo opravdu za to. ()

Monog

Tak jsem se po dlouhé době pustil do anime a musím říct, že jsem rozhodně zklamán nebyl. No možná trošku ano, ale vezmeme to popořádku. První věc co mě na Steins Gate zaujala bylo to, že se má jedna o "dospělé" a snad i poměrně inteligentní anime. A ono inteligentní skutečně je. Zápletka je promyšlená, cestování časem logicky vystavěné, hlavní postava řádně podivná, ale zároveň sympatická. Být seriál postaven jen kolem Okabeho, Makise a Daru (což je mimochodem prvotřídně perverzení super hacker a asi nejvtipnější postava celého seriálu), člověk by si stěžoval na malé množství charakterů, ale těm hlavním by nebylo co vytknout. Tyto tři postavy mají hloubku, vlastní problémy, motivace, životní cíle atd. Prostě vše co by taková postava měla mít, aby nebyla zcela plochá. To se však již nedá říct o téměř všech vedlejších postavách (hlavně ženských). Vedlejších postav je zde přibližně 5 a všechny mají společné to, že se o nich dozvídáme velmi málo a když už dojde na nějakou emocionální scénu, kde by snad po nás autor chtěl, abychom cítil sympatie či cokoliv jiného k nějaké to konkrétní vedlejší postavě, tak toho prostě nejsme schopni, jelikož jejich psychologie a motivace jsou víc než podivné. Místy to opravdu působí jako by se příběh odehrával v Bohnicích, jelikož některé postavy jsou opravdu iracionální (to se dá říct i o hlavním charakteru, ale tam je to čistě záměr). Jinak je to anime velmi nadprůměrné a hlavní dějová linka je napěchovaná emocemi, atmosférou a zvraty, až po okraj. Na moderní animaci je radost pohledět a když už dojde na nějakou tu akční scénu (snad 2x za celou sérii), tak je zvládnuta řemeslně a dokonce i s určitou mírou brutality, což pro mě bylo velkým překvapením (a to rozhodně kladným). Ono vlastně ta hlavní část funguje, námět je i poměrně originální, taktéž i hlavní trio. Jediná škoda je, že není více propracován okolní svět a jeho obyvatelé. ()