Steins;Gate: Ōkōbakko no Poriomania

• Japonsko シュタインズ ゲート 横行跋扈のポリオマニア (viac)

Několik měsíců po událostech seriálu Steins;Gate jsou Okarin a jeho přátelé pozváni, aby se spolu s Faris NyanNyan, která se zde má účastnit velkého turnaje ve hře „Rai-Net“, vydali do Ameriky. Tam se setkávají s bývalou kolegyní – Makise Kurisu, která se Okabemu svěří, že si ve svých snech vybavuje roztříštěné vzpomínky na události, které se staly v jiných světových liniích, a není si jistá, zda jsou skutečné. (cesmine)

Fordzy

Bonus k Anime Steins;Gate, odehrávající se časově po seriálu. Dějově není nijak důležitý ale díky jedné scéně pochopíte jednu vtipnou narážku v následujícím filmu. ()

GTS_PUNK

Bonusová a ničím zvlášť výnimočná epizóda(?) anime Steins;Gate, odohrávajúca sa po udalostiach pôvodného seriálu na pôde Spojených štátov amerických. Práve tam prichádzajú hlavní protagonisti, aby podporili Rumiho "Feyris" Akihu na turnaji v hre Rai-Net. Epizóda sa okrajovo dotýka hlavnej príbehovej línie a dokonca ju mierne rozvíja ďalej, keď naznačuje jednu či dve skutočnosti, ktoré sa majú odohrať v budúcnosti Steins;Gate univerza. Dvadsaťpäťminútová záležitosť si z veľkej časti zakladá na humore, ktorý je jej dominantnou črtou, pričom viaceré scény dokážu skutočne pobaviť. Steins;Gate: Oukoubakko no Poriomania však ako celok nijak zvlášť diváka nenadchne. Ako dodatok k anime však dostatočným spôsobom spĺňa svoj účel. ()

dudo24

Tento OVA diel sa nijako štýlom nelíši od celého seriálu. Je to len taký pohodový dobeh nadväzujúci na poslednú epizódu a príprava na film. ()

Modular

OVA ke konci původního seriálu. Samozřejmě zcela postrádá hloubku předlohy, ale i přes to to postavy dokážou takzvaně "potahat", spolu s chemií, kterou Okabe a Kurisu mají už od začátku franšízy. A já to prostě žeru. Animace je naprosto shodná s tou původní, jež byla naprosto skvělá, takže si nemohu stěžovat. Stejně tak je to i s OST. Doporučuji se na to podívat, přece jen, je to v délce jedné epizody, takže to máte rychle za sebou, a máte ještě k tomu připravený základ pro následující film (ne, že by se jednalo o něco extrémně důležitého, ale je to fajn ozvláštnění vážného příběhu franšízy). 8/10. ()