Skupině přátel se povedlo z mikrovlnky vyrobit zařízení, z něhož lze posílat zprávy do minulosti. Zatímco provádějí své experimenty, organizace SERN, která se sama zajímá o cestování v čase, skupinu vypátrá a hrdinové si musí dát pozor, aby se SERN nezmocnil jejich zařízení nebo jich samých. Anime je adaptací interaktivního sci-fi románu pro herní konzoly. (Janko666)

biasim1

Jelikož se Steins;Gate řadí k nejlépe hodnoceným anime na Anime listu, byl jsem k němu nejdříve opravdu hodně skeptický. To se ale změnilo už po prvním díle, kde jsem pochopil, co na tom všichni vidí. Máme tady skupinku podivínů, kteří pomocí mikrovlnky cestují v čase. To je ze začátku vlastně všechno, co se řeší a celé anime je bráno spíše jako komedie. Po druhé třetině ale daleko více zvážní, komedie se vypaří a v poslední třetině zasadí několik "heartbreaking" momentů. Tomu samozřejmě napomáhá skvělá skupinka hlavních postav, kde si u každé najdete alespoň něco, proč si ji oblíbíte. Ze všech je ale nejlepší hlavní hrdina Okabe, který si vyjde tak neuvěřitelným vývojem od bláznivého "mad scientista" až po někoho mezi Shinjim z Evangelionu a Subaruem z Re: Zero. Ostatní postavy samozřejmě nezaostávájí, "Mayushii" si opravdu zamiluje každý, Kurisu je sympatická tsundere a Hashida je... Prostě Hashida. Prostředí Akihabary, "elektrického města", navíc krásně podtrhuje atmosféru tohoto psychologického sci-fi. Celkově jsem si tuhle jízdu neskutečně užil, a to i následující speciální epizodu a film. Po dlouhé době krásných 10/10. ()

JoVanGogh

Sci-fi, ktoré nie je len o technických objavoch a vede ale o formovaní charakterov, ich vzájomných vzťahov a bežných každodenných úkonoch. Koncept cestovania v čase je v Steins; Gate podaný nezvyčajným spôsobom a to hlavne motiváciou hlavných postáv meniť minulosť nie pre dobro sveta ale pre ich vlastné potreby. Avšak zákony kauzality platia v každom prípade, takže i zdanlivo malé priania spôsobujú veľké zmeny vo vývoji najdôležitejšieho zámeru charizmatického hlavného hrdinu, ktorý sa miestami dostáva až za hranicu jeho vízie seba samého ako "mad scientist". Dialógy sú čiastočne poňaté s veľkou dávkou sentimentality, čo je typicky japonské ale nepovažujem to za závadu. Vizuálna stránka anime je skutočne skvelá. Prepracované pozadia s čistou nepestrou farebnosťou, krásnymi kompozíciami a zábermi z mnohých uhlov, to všetko robí obraz veľmi zaujímavým. Steins; Gate je anime na úrovni. ()

gumbo

Dějově nevyrovnané anime, kde silnější prostředek a úplný závěr zachraňují výsledné hodnocení. Jako u většiny time travel filmů i zde se autoři nevyvarovali nepřesností a paradoxů, ale naštěstí jich nebylo tolik, že se dají snadno přehlédnout. Butterfly effect je ukázaný celkem dobře, naprovování škod je však jednou z nejnudnějších částí děje, ikdyž by divák čekal v tomto bodě největší náboj a nejlepší momenty. Ty přicházejí až v závěru se Sophiinou volbou hlavního hrdiny. Chybělo mi víc překvapivých momentů a některé pasáže mi přišli zbytečně zjednodušené. Celkově mírně nadprůměrné. 70% ()

Five By Five

Na "šialeného vedca", ako sám seba rád nazýva, si treba zvyknúť, no ostatné postavy sú veľmi sympatické už od začiatku... Okrem jedného hackera sa okolo neho vlastne točia samé dievčatá a jeden chlapec (ktorý sa však tiež podobá na veľmi pekné dievča), všetci okolo 18 rokov... Sprvu je ten motýlí efekt spôsobený posielaním správ do minulosti veľmi mätúci, ale stačí si počkať na neskoršie časti, v ktorých sú chýbajúce súvislosti veľmi pekne doriešené, šialeného vedca ste si už obľúbili a s úsmevom čakáte na jeho už neodmysliteľné hlášky a ste zvedavý ako to celé dopadne... ()

John8

Při sledování tohoto anime jsem musel neustále myslet na seriál Ztraceni, protože to bylo naposledy u nich kdy jsem cítil podobné mravenčení v zádech při odhalování jedné záhady za druhou, navíc díky dvaceti minutovému formátu se prakticky jedna vyřešila a nová čekající na vyřešení objevila se nová, navíc brilatně zvládnutná technologie cestování časem, škoda jen že se druhá polovina prakticky zastavila na místě, a dle mého zbytečně přeslazený konec. ()

kubka4

Další z případů, kdy si říkám jakej jsem to blbec... Tak dlouho jsem si říkal: "To je o cestování v čase? To bude zase nějaká blbost..." Jak jsem mohl být tak zabedněný? Prej blbost... Ono to je přesný opak. Jestli si něco zaslouží označení "masterpiece", tak je to právě Steins;Gate. Příběh o šíleném (ano, místy je DOOPRAVDY šílený) a jeho malé bezvýznamné laboratoři, která má za úkol bojovat s imaginární organizací, která se překvapivě jmenuje Organizace... Tak nějak příběh začíná... To kam vede tu zmiňovat nebudu, ale můžu říct, že to stojí za to... Najdete zde snad vše, co byste od anime mohli chtít - vtip, napětí (a jaké), romantiku, dojetí, originální a nepředvídatelný děj, mnoho zvratů, zajímavé charaktery a mnoho dalšího. Když už mluvím o charakterech, tak nemůžu nepřipomenout některé z nich. Prakticky všechny postavy, které se v Steins;Gate objeví, mají něco do sebe a každý si určitě najde své oblíbence. Mezi mé nejoblíbenější patří Kirusu, Mayuri, Suzuha, Moeka a samozřejmě i Kyouma. Pokud však hledáte "normální" charaktery, tak to se raději podívejte na jiné anime. Na Steins;Gate není prakticky nic normální a při zemi, a to je na něm právě to úžasné... Jak opening, tak ending jsou vynikající a vůbec nevadí, že jsou u všech 24 (25) dílů stejné. No už bych to měl asi shrnout... Všechny díly utekly jako voda a já se při tom neskutečně bavil, takže mi nezbývá nic jiného, než dát nejvyšší hodnocení. Tutturu! - 100% ()

Allcinna

Jednoznačně nejlepší počin tohoto roku co se anime tvorby týče. Napínavé od prvního momentu a ta cesta 24 díly vás prostě donutí sedět na židli do posledního závěrečného momentu rozuzlení. A pozor - divák musí PŘEMÝŠLET, nejen koukat. Musím říct, že obě hlavní postay, geniální tsundere Kurisu i "Mad Scientist" Okarin mě uchvátily, je to parádní dvojka a nadto v laboratorních pláštích, cože je ehm... moje srdcovka. ()

TakeruDavis

/spoiler/Se vším co se v seriálu stalo musím souhlasit. S tím, že změna minulosti vytvoří paralelní linii. I s tím, že pokud se nějaká klíčová událost stane a je potřeba ji změnit bez změny věcí, které jsou tím ovlivněny, jde to jedině naaranžováním identické scény. S mnoho věcmi jsem se v průběhu smiřoval velmi těžce, ale byly vyvráceny. Jednu věc totiž těžce snáším a to jest když se při změně minulosti vymazaly vzpomínky ostatních. Evidentně však zůstaly kdesi v podvědomí a některé věci se jim vybavily, přestože k nim vlastně došlo v jiné paralele. Jednou takovou scénou se se mnou seriál rozloučil. Byl jsem velmi spokojen s výsledkem. Jen škoda, že holka z budoucnosti nezůstala, ale což. Však se zas potkají :D ()

Lettanea

Pomalší začiatok ktorý sa prehupne do výbornej prvej polovice... Potom nasleduje úpadok pár častí dokola o tom istom a stále sa riešia "malé veci"... S napätím som čakal ako do toho zahrnú SERN a začne to mať grády ale nestalo sa. Podľa mňa hrozné mrhanie potenciálom, mohlo z toho byť niečo úžasné, takto je to len nadhodnotená háremovka... ()

GTS_PUNK

24-dielne anime Steins;Gate z produkcie štúdia White Fox so sebou prináša predovšetkým sci-fi príbeh, ktorý stavia na koncepte cestovania časom a teórii paralelných svetov. Začína sa in medias res a postupne na seba nadväzuje ďalšie dejové prvky, akými sú napríklad boj proti organizácii SERN. Čiastočne sa však tomuto anime nevyhýba ani láska. Pozoruhodné je, že pri pohľade na tento počin môže divák jasne badať jeho rozdelenie na dve polovice. Zatiaľ čo prvá polovica seriálu sa pomerne často takmer až neberie vážne, obsahuje množstvo humoru a pôsobí akýmsi odľahčeným dojmom, dochádza v druhej polovici k výraznej zmene. Hoci aj v nej sa miestami naďalej vyskytuje humor, naberá oveľa serióznejšie dejové kontúry a stáva sa akousi temnejšou. Cestovanie časom a hľadanie ideálnych svetov začína do maximálnej možnej miery hrať prím. Samotný námet celého anime možno považovať za atraktívny a bezpochyby zaujímavo pôsobiaci. Bohužiaľ, v praxi je to s ním však už o čosi horšie. Koncept cestovania časom je totiž v konečnom dôsledku často až príliš komplikovane podaný, čo môže divákovi zamotať hlavu, a tým pádom znížiť celkový pôžitok z príbehu. Komplikovanosť a obsahová prekombinovanosť však nie sú jedinými problémami tohto anime. Paradoxne mu do istej miery škodí aj už spomenutý humor. Minimálne zvláštne totiž pôsobí napríklad skutočnosť, že v jednej zo scén sa (doslova) rieši problematika života a smrti, pričom vzápätí niektorá z postáv (zvyčajne je to práve hlavný protagonista Rintaro Okabe) zažartuje. Najväčšmi však na celkovú kvalitu anime vplýva spomenutá komplikovanosť a absencia do praxe prenesenej príbehovej atraktívnosti. Ako pozitívum možno vnímať väčšinu postáv, ktoré sa v seriáli objavujú - baví Rintaro Okabe, zaujímavo pôsobí Kurisu Makise, ako vedľajšie postavy dobre dej dopĺňajú Rumiho "Feyris" Akiha, Ruka Urushibara a Moeku Kiryuu. Najlepšia spomedzi všetkých je však Mayuri Shiina (tuturu!). Anime má takisto vynikajúci opening v podaní Kanako Ito. Steins;Gate vo všeobecnosti patrí medzi vysoko hodnotené anime počiny. Zdanie však klame a z veľkej časti ide o nanajvýš priemerné dielo, ktoré síce ponúka atraktívny námet, ale v praxi s ním už tak dobre pracovať nedokáže. A to je veľká škoda. ()

daGGos

Už před třemi lety ChäoS;HEAd dokázal, že harémový žánr nemusí nutně znamenat o fanservice se opírající ptákovinu s dementním příběhem. Bohužel, seriál nedokázal navázat na hodně slibně rozjetý počátek, utopil se v oceánu příběhových klišé, ponechávajíc tak diváka s hořkým pocitem promrhaného potenciálu. Teď přichází Steins;Gate, jehož herní předlohu mají na triku stejní autoři a dokonce i opening pro anime nazpívala stejně jako pro ChäoS;HEAd Kanako Itō. A svou starší sestřičku poráží ve všech ohledech. Příběh točící se kolem všemožných hrátek s časem je napínavý, děvčata oku lahodící, hlavní hrdina charismatický a kresba perfektní. Jedno z nejpříjemnějších překvapení této sezóny. ()

Mess_kun

I napriek mierne chaotickému kus nudnému úvodu kedy prakticky nič nedáva zmysel ma toto anime vtiahlo ako ešte žiadne iné, 24 dielov ubehlo ako voda a neostalo mi na srdci a na mysli nič iné ako úžas a množstvo otázok. Postavy som si celkom obľúbil i keď niektoré boli aj kus otravné, platonicky som sa stihol zamilovať do Kurisu Makise a všetky skoky v čase som hltal ako dieťa puding. Nuž darmo takto asi vyzerá anime s 5 hviezdami bez pochýb. ()

MartinTerran

Toto anime nepatří mezi nejlepší, ale i tak jde o kvalitní dílo. Animace je naprosto v pořádku a daný typ se pro tento žánr dokonale hodí. Pro mě jako scifistu a milovníka cestování v čase mě to velmi zaujalo. O příběhu se moc nechci rozepisovat, abych zbytečně nespoiloval, ale můžu napsat, že tento seriál má pomalejší rozjezd, ale jak se to rozjede už je těžké se odlepit od obrazovky. Sice to bylo napínavé, zajímavé, dojemné atd., ale příběh se mohl udělat lépe kdyby Okarin neřešil jen "Mayurin problém" několik dílů. Závěr za to byl suprový a poslední dvojdíl byl pravé sci-fi s časovými paradoxy a všemu co k tomu patří. Ukončené to docela je, ale ještě mě čeká shlédnout film, tak uvidíme co přinese. Když to shrnu tak anime je to kvalitní s dějem, který mohl být lepší a pro scifisty je to povinnost vidět. Hodnocení: 86/100. ()

Herr_Karotte

Sileny vedec, chaoticky dej a nejaky zeleny banany v mikrovlnce... prvni roztodivne postrehy z Steins;Gate. A kupodivu - i s absenci monster, strikajici krve a cool hrdiny - se z toho vyklubal velice, velice zajimavy, inteligentni a napinavy pribeh, ktery vas nakonec uplne pohlti. A sileny vedec nakonec.... tak na to si musite pockat u svych obrazovek :) ()

johny95

Dlhé predlhé, veľa vecí by sa vyriešilo skôr keby sa postavy porozprávajú a nerobili by častokrát hlúpe rozhodnutia. Ako príbeh to nie je najhorší, ale podrážajú mu nohy ostatné veci (napríklad to, že prvá polovica je strašná zívačka). Na silné 3* to ale stačí. ()

darthvader77

BOJLERY VY NEPOUČITELNÉ PLODY OVČÍHO INCESTU Konečně jsem sbalil jedno z nejlépe hodnocených anime na myanimelist, abych splnil svou povinnost fanouška anime a můj verdikt je, že je humbuk zasloužený, ale mám malý problém. Líbí se mi nápad, jak se tato série vypořádala s cestováním časem. Vzhledem k tomu, že cestování v čase je zde spíše cestováním mezi dimenzemi a je tu celá velmi unikátní zajímavá analogie s vlákny lana, umožnilo to dělat spoustu věcí bez pocitu, že to nedává smysl nebo spletitost, a zároveň nastavilo dobrá omezení pro příběh. rozvinout. Žádné stížnosti zde opět dokazuje, že cestování v čase může fungovat pouze tehdy, pokud jeho ústředním bodem v zápletce a příběhu trvá čas na jeho vysvětlení, spíše než jeho použití jako levné mechaniky. Také milujte vizuální a zvukové efekty pokaždé, když se změnila světová linie. Oceňuji, jak to jde od pražení sh_t z kultury otaku až po jeho uctívání, celá první polovina příběhu byla pomalá, ale díky tomu byla první smrt Mayushi mnohem působivější a ten efekt pomalu se blížícího děsu a tikající bomby byl proveden velmi dobře, miluji jak se tempo od první smrti úplně změní a od té doby je show opravdu návyková. A co je nejdůležitější, byla to romantika v jádru a ta, která byla provedena mimořádně dobře. Celý vývoj vztahu mezi Kurisu a Okarinem byl ukázán na vaší tváři, ale zároveň jemný kvůli všemu, co se děje. Toto je pravděpodobně anime s největší linií líbání, jakou jsem kdy viděl. Líbí se mi, jak překvapivě se tato show nestyděla dát nám scénu s polibkem, což vzhledem k tomu, jak japonská kultura a média je, bylo příjemné překvapení. Konec byl možná sladce šťastný, ale hodil se pro show a to, co mělo být. Po všech těch tragédiích a obětech v druhé polovině představení by se mi úplně nehodil konec nebo nějaký hořkosladký. Přesto bych řekl, že další skvělá show o cestování v čase od netflix Dark měla mnohem nezapomenutelnější, ale jak jsem řekl, stále to bylo skvělé a miluji ty silné vibrace Kimi no Nawa z posledního setkání Kurisu a Okarina. Vtip, který řekl, že existuje jen málo věcí, které mám, nebo spíše věci, které by se daly udělat lépe Moekas nekonzistentní úroveň výkonu Moeka během hlavního plotwistu je tak ukázaná jako nějaká Black Widow jako super voják schopný jít od špičky k patě s veteránem budoucí války Suzu. Později ji Okarin snadno přemůže a není schopna zničit jedny dveře, aby získala svůj telefon zpět. Cítil jsem se opravdu zklamán, jak relativně snadné se ukázalo být zrušit Moekas d-mail, když si z toho samotné anime udělalo velký problém s hudbou a na konci dne vše, co Okarin udělal, byly povzbudivé řeči o tom, že Moeka zatím přestala simpovat nebo co. Byl bych radši, kdyby ji skutečně museli nějak oklamat a celá skupina by potřebovala pomoc, protože by jim fyzicky kouřila zadky 2) SERN a budoucí válečná zápletka byla tak trochu promarněná a zklamaná. Zaujalo mě, že SERN skutečná vědecká organizace byla představena jako hlavní antagonistická síla a byl jsem nadšený, jak budou zobrazeni a jaké jsou jejich skutečné motivy pouze pro to, aby měli malou roli v pozadí, která ve skutečnosti nic nedokázala. Navzdory všem řečem o Organizaci jsme ani neviděli skutečné členy SERN pouze spícím agentům a ani jeden k nim nebyl skutečně loajální. Sakra, myslel jsem, že pojedeme do Francie ukrást něco z ústředí Cernu, abychom zrušili cestování časem. To je věc, která se mi na show nelíbila nejvíc, navzdory všem těm řečem o 3. světové válce a konci světa, jak víme, show se bála opustit Japonsko a byla extrémně nízká. Měl jsem dojem, že toto anime udělá něco jako Terminátor, ale pouze s lidmi. Se všemi těmi věcmi na FB, Kurisovým bodáním a neustálým mizením ISBN 500 jsem měl dojem, že mluví nějaký antagonista z krutého zlého vědce, který neustále mění věci proti zájmu Okarina a že se tito dva v určitém okamžiku zkříží. Možná dokonce mít jako Okarin nějakou moc pamatovat si jiné světové linie a být naštvaný na Okarina. Jen si představte, že kdyby byla něčí rodina vymazána během všech věcí na světové linii, bylo by to skvělého a přesvědčivého padoucha. Když už jsme u padouchů 3) Dr Nakabachi je strašně jednorozměrný padouch, který nebyl dostatečně přítomen v příběhu navzdory důležitosti, která na něj ke konci kladla Když má krvavé DIO více rozměrů než váš druh hlavního antagonisty, máte problém. Myslím, že Nakabachi by měl mít alespoň nějaké flashbacky a ne být jen na začátku na začátku. Také se mi nelíbí, že Okarind nevěděl, že Nakabachi, kterého hanobí, je Kurisův otec, přestože něco takového musí být veřejně známé. Opět by taková chytrá show mohla definitivně vytvořit působivějšího padoucha, který by ve skutečnosti měl pravdu a byl víc než jen žárlivý píchání. Ale tyto tři věci nejsou nic jiného než hnidopich. Tato show je právem považována za mistrovské dílo a patří mezi dobře napsané příběhy o cestování časem. () (menej) (viac)

DExUS

Mňam, v momente keď toto píšem je vonku len 16ep. Zo začiatku som myslel že pôjde o hlúposť ktorá mala pútavú prvú epizodu. Bolo to viac zábavné a v podstate sa nič nedialo, Okabe ktorý si stále vymýšľa, rozpráva do vypnutého mobilu a podobne ma po chvíľke prestal baviť. Neskôr to nabralo na kvalite a v niektorých momentoch sa riešia dosť zapeklité situácie, cestovanie v čase je tu použité často na neštandardné účely ako sme bežne zvyknutý. Zatial 5/5 , po skončení komentár doplním a prípadne upravím hodnotenie. [UPDATE]13.sep.2011 skoncil Steins;Gate, hodnotenie nemením, i keď musím povedať že to mohlo byť určite kratšie, asi 4 epizody boli niečo ako filler, ale boli nutnosťou vzhľadom k príbehu. ()