Dotyk

Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi
USA, (2012–2013), 19 h 4 min (Minutáž: 43–51 min)

Tvorcovia:

Tim Kring

Kiefer Sutherland, Gugu Mbatha-Raw, Danny Glover, Titus Welliver, David Mazouz, Elijah Nelson, Mark Ivanir, Amy Sloan, Jude Ciccolella, Dahlia Salem (viac)

Seriál sleduje příběh otce, který při 11. září ztratí ženu a musí se sám starat o svého autistického syna, který nejen že za celý svůj život nepromluvil, ale také nesnese od nikoho jakýkoliv dotek. Jednoho dne jeho otec zjistí, že čísla, která syn neustále píše, v sobě mají skrytý význam a dokonce mohou předpovědět budoucnost. (Pongin)

warrenur

Po vzhliadnuti celej serie som musel s priemernym hodnotenim klesnut este nizsie. Preco? Nuz, prvych par dielov som bral ako prijemne premile a naivne pohladenie po "srdiecku", ked ten "genialny" chlapcek daval zlozite ludske osudy do poriadku. V tom case, mi uz Sutherland zacal pomaly, ale o to presvedcivejsie, s tym jeho vecnym vyzorom uponahlaneho, ustrachaneho, bezradneho otca liezt na nervy. To mysteriozno s cislami bolo tiez zaujimave iba z pociatku. V dalsich dieloch sa neudialo nic inovativne, ci zaujimave. A ked sa konecne zacalo odvijat i nieco z osudov samotneho otca, syna a podobnej dievcinky, seria skoncila. Dalsiu seriu uz odignorujem. Myslim si totiz, ze sa bude uberat v podobnom ubijajucom duchu. Dokonca i nudu pri zlom pocasi si viem vyplnit zmysluplnejsou cinnostou. Kazdopadne zaujimavy napad. Avsak vidiet viac ako par casti nema zmysel. Neodporucam. ()

percival

napad velmi slibny, ale scenar hrozny a prehravajici a trapny Sutherland tomu vubec nepomaha, pokud jste studenti a jste tolik znudeni, ze uz vas nebavi rypat se v nose ani v zadku, tak by to mohlo byt neco pro vas a pridejte si ** ()

rekkky

Ale jo, spojení Sutherlanda s němým, geniálně nadaným dítětem se schopnostmi vidět vesmírná "vlákna", funguje celkem bez problémů. Jednotlivé případy víceméně dokážou utáhnout děj epizod, ale obávám se většího ředění v souvislosti s odklepnutím 2. série. Každopádně seriál v mnohém vyplňuje mezeru, která na trhu televizních seriálů byla. ()

Ben Nevis

Po první sezóně: Když vypnu mozek a nebudu se pozastavovat nad nelogičností celého námětu, zbude koukatelný seriál o lidech, kteří se díky Jakeovi stanou šťastnějšími. Škoda jen, že tolik natahují hlavní zápletku, i když se už rýsuje, o co tam jde. Ve zbytku času se Watson honí za umanutým Sherlockem, který ho využívá za příslib, že se něco v jejich vztahu změní k lepšímu. Mínus: pseudofilosofické kecy na začátku, které vypadají učeně, ale ve skutečnosti nic neříkají. Plus: lidé mimo USA nemluví mezi sebou angličtinou s přízvukem. ()

mala_kea

Sice je vše o číslech, ale Kiefer tady není zase takový badass a jen dokazuje svoji kvalitu, že opravdu hrát umí. Samozřejmě jsou některé řeči k neuvěření, a jen právoplatně uplynou, ale dlouho jsem neviděl tak skvěle propracovaný seriál, který i v retrospektivě půosobí téměř dokonale na divákovy oči. Emoce z filmu jen srčí, ale ta mateřská láska by se přece jen neměla ppřehánět. Obrovská poklona za to, že tvůrci dokázali mnoho informací nacpat do 26ti dílů po 45ti minutách. Sice seriál dlouho ve vaší hlavě nezůstane, ale s klidným svědomím můžete přiložit ruku na srdce, že jste neudělali chybu. ()

MickeyStuma

Mysteriózních seriálů není nikdy dost a zvlášť v dnešní přemíře těch detektivních. Vše je stavěno hlavně na malém tichém chlapci, což je velmi originální. Zbytek obstará jeho taťka. Bohužel, nemohu se však zbavit dojmu, že každým dalším dílem seriál nic nového nepřináší. Střídají se pochopitelně případy, ale jejich řešení je už očekávané, tudíž nepřekvapující. Tento fakt přímo požírá dramatizaci a jisté napětí. Prostě se to začalo nějak točit v kruhu a to je největší zabiják takovýchto počinů. A tak to na moc dílů nevidím. Pokud se přeci jen k tomu tvůrci odhodlají, bude to už jen hodně nesympatizující. ()

Naki

Velmi velmi velmi !! strhující a propracovaný děj první epizody! V retrospektivě musím přiznat, že je to, ehm, naprostý nesmysl, ale když člověk uvěří tomu autistovi s květákem na hlavě, že všechno jsou jen čísla, tak se nepřestanete těšit na další díl. Avšak Sutherland by se měl buď naučit hrát nebo by ho měli vyměnit. U prvního promo videa jsem si říkala, že obsazovat tam jeho je chyba, teď se mi má myšlenka potvrdila. ()

Eilean Donan

Ono, ani som nečakala, že sa dodívam na prvú časť, ale ma to chytilo... taký ten Kringovský nádych nadprirodzena a riešenia týchto ťažkostí sa vliezlo pod kožu. Nuž, tak som sa opäť namotala. Hodnotím po 4. epizóde. ()

hulinsky

1.série = 90%, 2. série = 80% Škoda nerozuzlení celé zápletku na konci druhé série, kdy seriál mohl skončit v nejlepsim, tvůrci očividně počítali s pokračováním, s ohledem na pravdepodobne pokracovani poklesu kvality. zapocateho v prubehu druhe sezony, je dobre, ze serial skoncil aspon se cti. ()

tranquill

Nebyl to špatný námět, i hlavní postavy byly sympatické a dobře zahrané... ale potenciál seriál ztratil poté, co mysteriozita ustoupila klasickému pronásledovacímu thrilleru. ()

anitae

První díl vypadá slibně, i když ne moc akčně, nevím jestli vydržím koukat 26x na něco podobného. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí - otec, syn i sociální pracovnice. S1 E3 Drak, Afrika a talentová soutěž. E4 Hasič a záchrana kostela, setkání s přítelem mrtvé manželky, vojáci. E5 Nucený sňatek a touha po svobodě v muslimském světě. E6 Lesbický pár a nehoda letadla. E7 Blog, karty a dědic ranče. E8 Rozdělená dvojčata, taxikář a amatérské rádio. E9 Pouliční kytarista, kavárnice a kluk pečujícho o postiženého bratra. E10 Palestinka a Žid, hledaný kontejner. E11 Matka Amelie, a samurajský meč. E12 Matka Amelie Lucy a stopař, sociální pracovnice napomůže výměně kluka, hasič dokončí opravu kostela a poskytne auto Martinovi a Jakeovi na útěku. Duhá série je hodně o vyjímečném Jakeovi a Amelii. S2E1 Kluk dokazující si odvahu, žena co přišla o dítě a setkání Martina s bývalým kolegou reportérem. E2 Pokračující pátrání po Amelii, Jake se sblíží s matkou Amelie, řádění zabijáka vyvolených, úmrtní list bez data. E3 Amelie, únos investorova otce a vydírání, zabiják si vybírá další oběť, knihovnice se začíná starat o Amelii, setkání Jaka se Solei a jejím dědou, přítelem knihovnice Francis. E4 Jake jde do školy, zatčení v Pakistánu, sestra oběti zabijáka, která ho bodla do krku, pokračuje boj proti Aster Corps s Calvinem Norburgem. E5 setkání zabijáka a Avrama, testy Amelie, Calvin odhalí kdo je Martin. E6 Kněz zabiják jde ke zpovědi, rodina Norburga, Jake jde na hlídání k Solei a její rodině a zařídí setkání s Amelií, E7 Lucy podrobuje výslechu Norberga, Zabiják na poušti, Amelie je pryč a je Francis mrtvá. E8 Lucy chce odjet, ale Jake vymění mobily, akční večírek v redakci se zabijákem. E9 Pátrání po Amelii v Tellerově institutu, Norbergovi se podaří promluvit s bratrem, Amelii uteče, ale ztratí matku. E10 Avram se stará o Jaka, Martin vyhledá muže odsouzeného za vyloupení hodinářství před popravou a jeho dceru. E11 Spánková laboratoř a smrt kněze. E12 Výslech na policii, uvěznění Martina, únos Avrama, Norberg hraje na obě strany. E13 Pátrání ve spánové laboratoři, nehoda Martina, únos dětí. E14 Finále, usvědčení Aster Corps.... Bavila jsem se, ale je dobře, že byl seriál ukončen po 2. serií. ()

Yawgmoth

Pilot je na pět hvězdiček, osobně se těším jak ty nakousnuté motivy rozpracují. Hlavně aby se Tim Kring nenechal unést megalomanstvím, které předvedl ke konci Heroes. ()

kubal18

Zatím za ***, protože určitý potenciál seriál má. Jen se bojím aby se děj pořád netočil kolem osudového setkávání lidí, v každém díle nějakých jiných a taky toho, že se nedočkáme silné dějové linky, která někam povede a bude pro diváka něco znamenat. Jo je krásné, že se lidi potkávaj, jejich osudy se proplétají, ale co z toho, když to ve finále nebude nic znamenat? Zkrátka, že to nepovede k ničemu tak jako nikam nevedl Alcatraz nebo Heroes. ()

salinka

Po pilotu to bylo za 5*, po dalších 2 dílech jen za 3* a na další díly už bohužel nemám sílu koukat. "Osudové setkávání" různých lidí je sice fajn, ale rozhodně to pro mě není v seriálu to hlavní a po několika epizodách jako přes kopírák už mě to nebaví. ()

fallanga

Pořád jsem nepochopil význam. Syn co nemluví, je nějaký genius co vidí do budoucnosti a pomocí čísel říká svému otci co dělat a ten beze slova poslechne. Proč prostě nepromluví a nenapraví ty chyby sám? Nechápu. ()

Shaama

Po myslim 8 sériích 24 hodin jsem si Kiefera moc nedokázal představit v roli nikoho jiného, než tvrďáka Jacka Bauera, ale tady máme supr skvělej důkaz, že to jde. Mám takový tušení, že se to eště začne pořádně rozjíždět a už teď se na to těšim. ()

Scelleton

Pilot je absolutně perfektní, není zde snad vůbec co vytknout. Bohužel nevím, jak budou vypadat další díly, jelikož i takto originální a perfektní nápad by po několika dílech se stejným schématem omrzel. Nádherná hra s čísly a osudy. Jinak to nejde, než 5 hvězdiček. Update - po 4. epizodě: Jak jsem řekl, všechny epizody jsou stejné a proto to vzdávám. Hodnocení nechám, ačkoli seriál má co nabídnout, ale zatím se nic neděje. Doporučuji, avšak wow efekt brzy zeslábne. TV FOX. Sledovanost S1: 7 298 000 / S2: - . ()

Stihne Jack Bauer celý den za 12 hodin?

Stihne Jack Bauer celý den za 12 hodin?

15.05.2013

Zní to jako velký návrat. Akčně-špionážní seriál 24 hodin, pracující s konceptem „reálného času", vydržel na obrazovkách úctyhodných osm sezón a jeho poslední část měla premiéru přesně před třemi… (viac)

Filmový Jack Bauer ještě drsnější?

Filmový Jack Bauer ještě drsnější?

30.01.2012

Kiefer Sutherland se minulý týden úspěšně vrátil na televizní obrazovky v pilotu Touch, mysteriózního dramatu, ve kterém hraje otce chlapce se schopnosti předpovídat budoucnost. Přesto se podle… (viac)