Dotyk

Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi
USA, (2012–2013), 19 h 4 min (Minutáž: 43–51 min)

Tvorcovia:

Tim Kring

Kiefer Sutherland, Gugu Mbatha-Raw, Danny Glover, Titus Welliver, David Mazouz, Elijah Nelson, Mark Ivanir, Amy Sloan, Jude Ciccolella, Dahlia Salem (viac)

Seriál sleduje příběh otce, který při 11. září ztratí ženu a musí se sám starat o svého autistického syna, který nejen že za celý svůj život nepromluvil, ale také nesnese od nikoho jakýkoliv dotek. Jednoho dne jeho otec zjistí, že čísla, která syn neustále píše, v sobě mají skrytý význam a dokonce mohou předpovědět budoucnost. (Pongin)

Něrpa odpad!

A už je to tu zase. Šablonovitá a nekonečná sračka, která je trošku mystická a pro lepší vydírání diváka tu je autistický chlapec a chudák taťka, kterému umřela manželka (co čert nechtěl) 11. 9. A bude to stejné bahno jako Flashforfards, Alcatraz, American Horror .... a tak nějak do nekonečna. Připomíná mi to naši politickou situaci po "revoluci". Stále se najdou debilové (a že jich je), kteří stále budou volit stejné blbce. V tomto případě se stále diváci chytají na stejně uvařenou polévku, ale je to od LOSTů (taky nic mimořádného) už zatraceně slabý vývar. Chci něco nového a neotřelého. Chci seriál, který se nebude dopisovat za běhu, ale bude předen výborně napsán a pak natočen tak, že bude mít předem daný počet dílů. Dnes je vše stylem - divák se stále dívá, tak připíšeme ještě sérii, nebo raději dvě až tři a kdyby náhodou, tak ještě pár. Nekonečný může být v podstatě jen komediální seriál a to jen za předpokladu, že je stále vtipný, nebo sci-fi a tam bych byl taky obezřetný. Bohužel vím, že většinový divák je blbec a proto se točí tyto slátaniny, ale budu doufat. ()

Greendell

Pilot je vážně parádní, vůbec jsem netušil co od toho čekat, ale ve finále mě to naprosto nadchlo. Mám moc rád tyhle typy seriálů, kde se dějí věci, který jsou nad naše chápání. Jen doufejme, že se tvůrcům podaří udržet tuhle hodně vysoko nastavenou laťku a nesklouzne to pak někam do hnoje, jako se to stalo už mockrát. Navíc jako fanda 24h mám hodně rád Kiefera, a je zajímavý vidět ho zas jako obyčejnýho týpka, a ne jako nepřemožitelnýho agenta Jacka Bauera :-) Takže se moc těšim na další díly, a držim palce ať se z toho stane věc, kterou jednou všichni budeme považovat za legen...dary! :-)) ()

Mr.Roman

Ešte nedávno som nad rozmanitosťou a rozvojom seriálovej scény jásal, teraz mi to zase začína pripadať, akoby sa išlo podľa jednej šablóny (nie vždy a všade, aby som nekrivdil)... pardon, ale toto už tu v trochu inej podobe bolo viackrát. Príbeh Touch ako aj spracovanie mi až príliš pripomína napríklad neskoršie série Lost, kde sa tiež vyskytovali podobné "predom dané osudy", čo podľa mňa bolo jeho najslabším článkom. A Sutherland hraje ako v divadle, to už si vyložte ako chcete. ()

jafuska

hodnotím po prvním díle, kdy je jasné, že zde máme úplně jiný formát seriálu, než na který jsme zvyklý, dítě autista, který dokáže předvídat, co se stane, velmi povedené téma, a v hlavní roli Keifer Sutherland, kdy nám dává jasně najevo, kde hraje tento herec nebude nouze o napětí a je zaručeno, že seriál bude hodně dobrý ()

MartinTerran

Zajímavý seriál o tom jak jsou lidské osudy propojené i když se na to na první pohled nezdá a jak drobný zásah jednoho člověka může jinému třeba i zachránit život. Těžko říct jestli to platí jen v seriálu nebo i v reálném světě a jestli má "vesmír" opravdu plány s našimi životy. Rozhodně originální a velmi zajímavý počin. EDIT: Druhá řada přímo navazuje na první a dále příběh posouvá. Je zde už více rozvíjená hlavní dějová linka a také vysvětleno mnoho věcí a všechno do sebe dobře zapadá. Nějaké nejasnosti nebo nesmyslnosti jsem si nepovšiml. Druhou řadu považuji za lepší, protože je taková jasnější, přímočařejší a dá se říct i akčnější a závěr je takový klasický i když jsem pár věcí nečekal. Hodnocení: 1.řada: 75/100, 2.řada: 85/100, Celkem: 80/100. ()

Ivoman

Teda ten kluk je skvělej. Přpomíná mi skvělýho Haley Joe Osmenta. Kiefer je tady kupodivu taky skvělej, už jsem si ho ani nedovedl pořádně představit v jiné než akční roli, ale tuhle zvládl bravurně. Některé scény jsou teda viditelně se zeleným pozadím, nevím proč je to tak strašně moc vidět, ale protože o to moc nejde, prominul jsem to. Zápletka není úplně nová, ale je nově natočená a natočená velice koukatelně. Píši po první sérii, ne po prvním dílu. ()

JK77

uvidime kam to pojde, odsledovane tri diely, ale zacinam mat pocit ze to bude dokola to iste. A mal som pravdu, tajze zo 4ky ideme na 3ku ()

elishia

Naprosta ezo-hovadina skoro jak what the bleep do we know s tim rozdilem, ze si to aspon nehraje na dokument. Velice slabe herecke vykony, dialogy na urovni ordinace a otravna hudba. Ackoli je remeslne zpracovani velmi zrucne a realie vcelku zajimave, pribeh je katasrofa. Furt dokola, a furt se opakujici technicke chyby. Nope. Kroutim hlavou nad takovym vysokym hodnocenim... Vzdavam po 4 epizodach, uz se na to neda divat ani ze srandy. ()

Crybaby

Pilot: Zatial styri hviezdy, uvidime ci to bude v takom dobrom svetle pokracovat aj nadalej ak ano tak toto je jeden bomba serial pri ktorom budem dufam travit vela vela casu :) ()

mata77

Pilotný diel a možno ešte ďalšie dva-tri, sa mi fakt páčili. Pre mňa originálne, zaujímavé s dávkou tej ingrediencie, ktorá ma núti sledovať to ďalej. Na moju škodu, ako diely pribúdali, začala úroveň padať do akéhosi klišé. Každý diel je venovaný príbehu konkrétnych ľudí a okrem toho je tu hlavná dejová linka otca a syna, ktorá sa tiahne celým seriálom. A to je práve ten správny výraz - tiahne. Seriál by potreboval nakopnúť, priniesť nový prvok, ktorý by presiahol všetko ostatné a práve to mi začína chýbať v samotnom príbehu otca a syna. Pretože to, čo predviedli doteraz po 10. diel prvej série, mi proste nestačí. ()

Aeres

Jeden z mála seriálů, u kterých absolutně nevím co napsat... Samotný fakt, že jsem při sledování pilotu otřel slzu, je myslím si úžasný argument pro obhojobu pěti hvězd... uvidíme, co bude dále... ()

jfaba

Pilotní díl byl super, ale ostatní díly jsou jen opakování tématu pilotního dílu a nic nového nepřineslo. Syn napíše číslo a táta pátrá. Jeden díl jako druhý. Sem tam něco probleskne, ale jinak nic zvláštního. Další série si nechám ujít. ()

gotham

Moc nechápu to zdejší téměř všeobecné nadšení z pilotního dílu, který mě přišel úplně stejně nudný jako ty další díly. Co mi asi nejvíc vadí je užvaněnost malýho kluka na začátku dílů, i když sám v seriálu nemluví vůbec. Vlastně na mě působí jako malej rozmazlenej parchant, kterej se prostě rozhodl, že nebude mluvit, a ne jako ubohý nemocný dítě, se kterým by měl člověk soucítit a litovat ho. Otec v podání Kiefera Sutherlanda je snad jediná postava, která se mi tam líbí, ale to je zoufale málo. Taky mi vadí, že příběh nijak negraduje, a to nejen v rámci celé série, ale i jednotlivých dílů. Líbí se mi filmy, kde se navzájem prolínají jednotlivé příběhy, vynikající byl v tomhle ohledu Babel, ale tady to bylo natočené strašně uměle, totálně zde chybí momenty překvapení. Zkrátka filmy jako Babel, Šestý smysl nebo třeba Rain Man jsou úplně jiná liga. 40% ()

hwnd

Chytře vymyšlený seriál, který rozhodně zaujme. Tedy přiznám se, že mě první série bavila víc, byla koncipována více uzavřeně, kdy se v jednom díle propletly zdánlivě nesouvisející příběhy a naopak globální linie nebyla tak výrazná. Ve druhé sérii je to právě naopak, někoho to baví víc, někoho ne. ()

mejriou

Není to sice 24, ale S01E01 mě přesvědčili, že Kiefer umí hrát i jiné role než Jacka Bauera. Rozhodně jeden z nejlepších Pilotů za posledních pár let. ()

Route.66

Mozna nejlepsi Pilot, ktery jsem kdy videl... ale rekl jsem si, ze s komentarem pockam. Zopakovana husi kuze na konci druheho dilu mi jasne napovedela, ze tohle je a (snad) bude salek me kavy... Touch muze byt opravdu famozni serial ()

Stihne Jack Bauer celý den za 12 hodin?

Stihne Jack Bauer celý den za 12 hodin?

15.05.2013

Zní to jako velký návrat. Akčně-špionážní seriál 24 hodin, pracující s konceptem „reálného času", vydržel na obrazovkách úctyhodných osm sezón a jeho poslední část měla premiéru přesně před třemi… (viac)

Filmový Jack Bauer ještě drsnější?

Filmový Jack Bauer ještě drsnější?

30.01.2012

Kiefer Sutherland se minulý týden úspěšně vrátil na televizní obrazovky v pilotu Touch, mysteriózního dramatu, ve kterém hraje otce chlapce se schopnosti předpovídat budoucnost. Přesto se podle… (viac)