Dotyk

Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi
USA, (2012–2013), 19 h 4 min (Minutáž: 43–51 min)

Tvorcovia:

Tim Kring

Kiefer Sutherland, Gugu Mbatha-Raw, Danny Glover, Titus Welliver, David Mazouz, Elijah Nelson, Mark Ivanir, Amy Sloan, Jude Ciccolella, Dahlia Salem (viac)

Seriál sleduje příběh otce, který při 11. září ztratí ženu a musí se sám starat o svého autistického syna, který nejen že za celý svůj život nepromluvil, ale také nesnese od nikoho jakýkoliv dotek. Jednoho dne jeho otec zjistí, že čísla, která syn neustále píše, v sobě mají skrytý význam a dokonce mohou předpovědět budoucnost. (Pongin)

swenney

Psano cerstve po dokoukani posledniho dilu prvni serie....Pilot me nadchnul, rikal jsem si ze to bude pecka...nadseni po dalsich asi dvou dilech opadlo....dival jsem se dal jenom proto ze v noci nemuzu spat a taky ze jsem byl zvedavej jestli ten milion vedlejsich dejovych linii nekam zapadne...no a porad nezapadavalo, nezapadavalo...poslednim dilem to teda trosku spravili, ale stejne me prijde ze by se veskery dej vlezl do 4 dilu (pilot, posledni a dva na dovysvetlenou). Takto to bylo dost umele natahovane...aspon na muj vkus. Ale co se mi naopak libilo, byly Jakeovy proslovy na zacatcich dilu. 51%...jestli se zacnu divat na dalsi serii si jeste hodne rozmyslim... ()

MatZ

Na Touch ma zaujal originálny nápad. Výborný pilot, ktorý rozbehol zaujímavý, postupne sa zamotávajúci príbeh... A čo viac, Kiefer je strašný sympaťák a táto rola mu sedí parádne. Prvá séria je až na pár výnimiek dosť optimistická a v podstate naivne vyznievajúca záležitosť, lenže to sa mi práve na Touch páči - konečne seriál, ktorý vie azda v každom dieli niečím dojať!. Problém je skôr v tom, že po čase to začne byť stereotypné, každý diel ide po rovnakej schéme na úkor posúvania príbehu ako celku. Druhá séria ma v tomto veľmi potešila! Scenáristi totiž zmenili prístup a epizódnosť zahodili (chvalabohu) do koša. Konečne to má tie správne grády a miestami už je to i slušne temné. V kocke, Touch je iný pohľad na realitu, než je bežný a od druhej série k tomu aj solídna, neobvyklá detektívka so slušným tempom. Dúfam, že to takto pôjde ďalej! 1. séria: 4* │ 2. séria (zatiaľ) 5* ()

DarkRufus

Trailery mě vůbec nezaujaly, ale nakonec sem se na pilot kouknul a úplně mě to dostalo. Jen doufám ve dvě věci, že Danny Glover dostane nějaký prostor. A druhá věc, doufám, že ponechají příběhy těch stejných lidí jako v pilotu a nebude tam epizodičnost, jakože podle nových čísel budou hledat nový lidi atd. Zatím nehodnotím, ale vidím to na 4*. Už sem na to neměl energii, nehodnotim. ()

Agent24

Co říct...Kiefer Sutherland je zpět. Tak nějak jsem čekal, že pilot bude kvalitní. Kde se v poslední době objeví Kiefer (24, The Confession) tak je to kvalitně hodně vysoko. I Tim Kring je parádní scénárista takže není co řešit. První díl do sebe zapadal tak parádně, že se nebudu moct dočkat druhého dílu v březnu. Touch nezklamal a ted jen doufat v kvalitu ostatních dílů. PRVNÍ DÍL 100%. Druhý díl jede ve stejném duchu jako první. Zatím mě seriál nenudí, ale baví. Uvidíme kam se to vrtne v dalšíl dílech. Doufám, že se trošku změní koncept jinak se může stát, že to vydá jen na jednu sezonu. Další by mohla začít nudit. DRUHÝ DÍL 100%. Třetí díl se trošku vrtnul jiným směrem. Není to stejné jako první dva a to se musí ocenit. Jake nám konečně vydal nějaký zvuk (křik). Já nemůžu jinak než TŘETÍ DÍL 100%. Čtvrtý díl jede v zaběhlém formátu. Nic mě celkem neštvalo kromě těch vojáků. Nějak jsem nepochopil proč utekli do pouště. A jak je našli trošku zvláštně, ale co všechno do sebe přece zapadá. Líbí se mi to čím dál tím více takže nemůžu jinak než ČTVRTÝ DÍL 100%. PÁTÝ DÍL je asi nejslabší. Zdá se, že se forma bude opakovat až do posledního dílu. Zatím mi to, ale nebrání dát pátému dílu 100%. ŠESTÝ DÍL je super. Tady je vidět, že jsem se pletl a díly budou mít i jiný formát než jen všechno dobře dopadne atd. Konec mě navnadil na další díl extrémě. Takže nemůžu jinak než 100%. Od SEDMÉHO DÍLU do DVANÁCTÉHO DÍLU to je prostě bomba. Za mě 100% a už se těším na druhou sezonu. Už jen doufat aby byla taky tak skvělá a nebyla poslední. Kiefere tleskám!!! ()

shurin

LOST + HEROES + 24 + .... to musí stačit každému, klasiky z dob, kdy se internet zrychlil natolik, abychom konečně mohli všichni nerušeně stahovat každý týden nový díl a nebyli závislí na televizi a teď to vypadá, že by mohly mít nástupce a navíc více než obstojného. Ale pokud mohu být věštec, tak první řada bude legendární a ty další 4 budou už jen nekonečně zašmodrchávat celou mytologii, ale to je přesně to, co my potřebujeme. Po první serii: Paráda, namíchali tam i trochu Prison Breaku :D ()

Cheyenee

zatím jsem viděla jen 4 díly, takže na objektivní hodnocení to ještě není. Ale vypadá to hodně dobře. Pokud udrží úroveň, tak dostane 5 hvězd. ()

stepanvaj

Pilot: Dokonale mě naladil na sledování seriálu, očekávám každý nový díl...2.díl a výše: děj trochu zaostává za kvalitou úvodní epizody a jaksi stojí na místě, každopádně seriál v současnosti má teprve 5.dílu a já nepochybuji že TOUCH naplní svůj potencionál do puntíku ()

e-pilot

To, co se jevilo v první dílu jako výhoda, změnilo se hned ve druhém pokračování v neprospěch věci samotné. Očekávaje apokalyptické roztáčení spirály až k samotnému zjevení svatého Jana, dočkal jsem se jen obyčejné snahy o ždímání emocí. Děj sice probíhá ve zručně sepsaném propletenci zašmodrchaných příběhů, ale v pozadí je kladen zbytečně velký důraz na slaďák s dobrým koncem za každou cenu. ()

Shaman::..

Je to nablýskané jako drahé SUV, ale pod kapotou tepe hodně slabý motor. Kdyby seriál měl 4-5 dílů, tak proč ne. Ale takhle se seriál začal opakovat, točit dokola jak mlýnské kolo. Je jasné, že druhá série bude v tomto pokračovat. Pokračovat do té doby než to přestane diváky bavit. Kiefer se snaží, o tom žádná. I když jsem si už několikrát začal říkat, „kde máš sakra tu bouchačku a svoji hlášku damn it?“ Dál bych se opakoval, byla by to škoda slov. ()

VanThomass

První díl byl odvysílaný s velkým předstihem, aby nalákal co nejvíce diváků. Opravdu se tak stalo, aspoň v mém případě. Takhle dokonale promyšlený seriál, kde na konci epizody vše do sebe krásně zapadá jsem už dlouho neviděl. Podobná spokojenost mi vydržela i po zbytek celé sezóny. Je pravda, že prostě Kiefera Sutherlanda mám spojeného hlavně s Jackem Bauerem ze seriálu „24 hodin“ a tudíž jsem si musel chvíli zvykat, že prostě Martin Bohm nebude pobíhat s pistolí v ruce, ale bylo to zvykání příjemné. K úplné dokonalosti snad jen chybí místy až moc velké náhody, za kterých se postavy setkají a tím se příběhy propojí, jinak není co kritizovat. Jsem opravdu zvědavý, co si tvůrci připravili na druhou sezónu. ()

vochoz

Serial je az nechutne optimistickej a kazdej dil je hodne podobnej...sutherland dostane cisla ktery musi sledovat a nekomu pomoct. Tim Kring asi nic jinyho nez takovy serialy neumi, protoze i v Heroes byli vsichni nejakym zpusobem osudove spojeni a v Touch tim pokracuje, ale o poznani nudnejsim zpusobem. Davam serialu max 2 serie. ()

numan

Pro mě zklamání sezóny - od Tima Kringa jsem čekal víc, než jen seriálovou mutaci neuvěřitelných příběhů štvanců předem daného osudu. Seriál je urputně multikulti až hyperkorektní (což mě u Heroes nevadilo, ale tady to už fakt přestřelil), je hrozně CRASHodidní a Americkokrásovní, naprosto antiakční, hlavním hrdinou je - no představte si to - koťátkózně rošomilý autistický klapečet, co sice nevidí mrtvé lidi, ale skoro, a ze všeho strašně čiší kalkul. Z dílu s jamajským hudebníkem, který odešel od bratra a nechala se tajně přeoperovat na ženu, jsem málem vrhl. Ta story, ta hudba, ten dokumentarista, ten videoklip, ach bóóóže, podejte mi kýbl. ()

Ajka13

Po shlédnutí celého seriálu (který bohužel druhou řadou končí), jsem celkem nadšená. Vlastně hodně nadšená. Nápad je to opravdu skvělý, a i když si většina stěžuje na druhou řadu, která se odchýlila od formy první řady (díky čemuž byl seriál nakonec zrušen), se mi 2. série líbila snad ještě víc než první. Já mám prostě ráda seriály, u kterých jsem napnutá až do konce, a i když to bylo místy možná až přeplácaný událostmi, mně to opravdu nevadilo. Je pravda, že první epizody měly své kouzlo, a jak do sebe všechno zapadalo, mi způsobilo až husí kůži, ale zrušení si to nezasloužilo.Alespoň to nekončí cliffhangerem nebo uspíšeně jako Merlin. Takže pro mě jednoznačně 5 hvězd (dobrá, možná 4,5, ale zaokrouhluji nahoru :)) ()

blackperseus

NEODSLEDOVANÉ! Nerád to hovorím, pretože pred nejakým časom som sa zastrájal, že pri seriáloch treba aspoň jednu tú-ktorú sezónu dokukať, aby sa dalo zodpovedne hodnotiť. Výnimku som urobil iba pri Zúfalkach, no teraz, keďže sa to kopí (viď najnovšieho Sawyera), vyzerá to tak, musím toto pravidlo zrušiť. Je na to jednoduchý dôvod - seriálový "trh" je momentálne tak presýtený, že proste nie je čas (a ani chuť) "dokoukávat" nie veľmi dobré seriály... Touch mne osobne spadá do tejto kategórie, bohužiaľ. Možno upravím, ak sa niekedy ešte k tomu dokopem, takto po asi piatich epizódach za dve. ()

vabambule

Mám ráda záhady, hlavolamy, inteligentně mysteriózní příběhy... Pěkně zamotané, ale když dáváte pozor, nedá moc práci děj pochopit. Krásu vidím v jednotném příběhu otce a syna a rozlišných příbězích každého dílu... Pro mě to má všechno, jen jedna z postav neměla zemřít :(( No ale to nenapraím :) 90% ()

mic2.cz

Všechno do sebe zapadá... Další seriál z FOXácké produkce, který zdobí spousta slavných herců. Bude to stačit? Otec "nezvládající" výchovu svého 11-ti letého němého syna. Ten však slova pro to, aby se vyjádřil, slova nepotřebuje. Matematika, osud, čínské příslový, říkejte si tomu jak chcete... Pilot diváka vtáhne prakticky hned do děje a bystřejší divák nebude potřebovat příliš dlouho na to, aby se v ději zorientoval. Postupné přibývání postav a jejich propojení do sebe zatím zapadá, tak snad to tak vydrží. Střídání lokací, nějaké ty dějové zvraty, dojemná rodinná chvilka, trošičku akce, ale hlavně zajímavý nápad. Po prvním dílu to vypadá vcelku zajímavě, zaleží na tom, jak se jednotlivé roviny seriálu budou dál rozvíjet. Budu doufat v to, že se z toho nestane další tuctové nic a tvůrci to nepohřbí tím, že nám naservírují vše jak na stříbrném podnose a nezbyde prostor na fantazii a přemýšlení. ()

Pongin

Tim Kring je zpět. Po zrušení Heroes se tento talentovaný scénarista přestal litovat, že se jeho děťátku přestalo dařit a rozhodl se udělat si nové. Vzal trochu z Heroes, trochu z Lost, trochu z Knowing atd, atd. Přidal svůj zamotaný comicsový styl vyprávění a je z toho Touch. Je téměř nemožné ohodnit seriál podle prvního dílu, ale tento pilot člověka vtáhne a po jeho shlédnutí ve Vás vzbudí pocit, že se musíte dívat dál. Doufám, že seriálu vydrží dech i v dalších dílech a nebude to celé jen další zrušený seriál po první sezóně. Takže pilot plný počet, na zbytek si musím počkat. Hodně štěstí Time.............. ()

Pattrick

Pevně věřím, že v březnu nám Touch rozehraje geniální podívanou, jako ji rozjel pilot a tendenci stále překvapovat svým dějem, vše funguje tak jak má, do poslední vteřiny se rozmotává spletitá linie která má jasný cíl, šokovat diváka a to se mistrně daří. Kiefer je pan herec a po 24 jsem rád, že ho vidím v další silné roli, jen tak dál.. A jéjej, nedokoukáno.. tam kde se to suprově rozjelo, tam to také skončilo. ()

Ftrider

O la la, tak tohle byla naprosto neuvěřitelná emocionální bomba. Ať už se seriál bude ubírat jakýmkoli směrem, tak pro mě je to tutovka. Kiefer mě nedokáže seriálově zklamat a sekundující David Mazouz bude překvapení na dobré úrovni. ()

Stihne Jack Bauer celý den za 12 hodin?

Stihne Jack Bauer celý den za 12 hodin?

15.05.2013

Zní to jako velký návrat. Akčně-špionážní seriál 24 hodin, pracující s konceptem „reálného času", vydržel na obrazovkách úctyhodných osm sezón a jeho poslední část měla premiéru přesně před třemi… (viac)

Filmový Jack Bauer ještě drsnější?

Filmový Jack Bauer ještě drsnější?

30.01.2012

Kiefer Sutherland se minulý týden úspěšně vrátil na televizní obrazovky v pilotu Touch, mysteriózního dramatu, ve kterém hraje otce chlapce se schopnosti předpovídat budoucnost. Přesto se podle… (viac)