Jeepers Creepers

• Česko Jeepers Creepers (viac)

Trish a její bratr Darry se vrací z univerzity domů. Jejich trasa vede přes jeden zapadákov za druhým. Už jsou na cestě pěkně dlouho, když si Darry všimne podezřelého pohybu v okolí starého opuštěného kostela. Jakoby se někdo něčeho ve spěchu zbavoval. O kus dál stojí stará šedá dodávka. Darry a Trish si nechtějí nic domýšlet a raději sešlápnou plyn. O chvíli později se ta zvláštní rachotina řítí za nimi. Po několika nárazech jsou vytlačeni ze silnice a se srdcem bijícím hrůzou jen sledují oblak prachu, který stoupá za mizející dodávkou. Možná to byla jen náhoda. Skutečně? Darry se rozhodne vrátit zpět na ono místo. Ze země trčí široké potrubí a Darry se přes Trishino varování spustí dolů. Jeho objev odstartuje hysterický boj o holý život, do kterého jsou nakonec zapojeni všichni obyvatelé městečka. Jen starý gramofon si vesele prozpěvuje hodně starou písničku. "Jeepers, Creepers..." (oficiálny text distribútora)

sAreOn

And I was like... WTF? Ne opravdu, to mělo být co? Neupírám tomu snahu o nápad, ten tam opravdu je... ale... Pokud to měl být horor, tak mi definujte, kde přesně jsem se měl bát? Když k tomu připočímat i absenci dobrých lekácích scén, tak pro mě tento film úplně vyšuměl do ztracena. Navíc neustálé hádky dvou sourozenců, které vás již po cca 5 minutách filmu začínají silně iritovat tomu nepřidávájí... ()

veverysiak

Pohodlný posed, kola, pukance a J.C., u mňa to zabralo presne tak, ako malo, žiaden prelomový horor, ale slušne natočené normálne bubušenie, chlapi sa obstojne pozabávali s celkovou vizážou hlavného fešáka, námet im tiež vyšiel, body ale stratili nevyhnutím sa klasických céčkových neduhov ako stará kraksňa so skrytým motorom F1, alebo naivné vyčkávanie ešte živých aktérov pri masovm súkromnom cintoríniku nedočkavého okrídlenca, takže 65%. ()

bulawaio

Dost nezajímavý kousek, který vyděsí snad jen bandu teenegerů na táboře. Jednou za čas se to přežít dá. Potěší snad jen, že film si na nic nehraje a servíruje klasické prvky divákovi rovnou pod nos. Ty herce (neherce) bych nechal zabít hned na začátku za jejich herecký výkon. 2 hvězdičky s odřenýma ušima. ()

brasek

Mne sa tento snímok páčil... hororový slasher s diabolským zabijakom. Prvá polka filmu bola určite hororovejšia a temnejšia... druhá bola čisto vyvražďovačka. Podľa mňa jeden z najlepších hororov a jediná otázka, ktorá ostáva nezodpovedaná je tá, že kto dal netvorovi "The Creep" vodičák :-) Efektné auto, drsný image netvora, scény v jaskyni... fakt skvelé. ()

MFZB

Konečne nejaký film trocha z iného súdka, ale dobrý, až moc. Ako som sa tak na film pozrel tak bol som v tom, že to bude nejaký priemer, ale ono ma to dosť milo prekvapilo. Prekvapivá bola tá atmosféra, ktorá bola v niektorých chvíľach dosť hustá. Konečne sa nejednalo o nejaký brutálny exploiťák, ale o slušne desivý hororíček s ktorého išiel dokonca aj strach, čo u mňa pri filmoch nebýva zvykom... ()

Koskakoska

.. štebetání sourozenců mě fakt sralo !!! ale jinak mě film pohltil !!! okřídlenec taky neměl chybu, kurva už se těšim na dvojku :-) 85% ()

TheMe

Třicet minut jsem měl pocit, že uvidím vynikající filmovou podívanou. Dalších třicet minut se film vrtal na místě. Třetí třetina byla spíše sestupné tendence a pak místo toho, aby alespoň dvouminutová přesilovkova vygradovala tlak v útočném pásmu nějakou střelbou na branku, přišly titulky. Jsem z toho velmi rozpačitý, protože mi opravdu přijde, že tvůrci promrhali svůj vlastní potenciál,, ()

Jason13

Velmi slušnej začátek, druhá půlka horší. Typická přehlídka toho, jak se (ne)mají chovat postavy v hororu. Tj čumět s otevřenou hubou a čekat dokud monstrum nezaútočí... :) Za to jdou taky body dolů.. ()

Kenji

Úvod filmu a budovanie atmosféry bolo zvládnuté na päť hviezd. Už dávno som sa tak v kine nebál. Ale ako napísali mnohí predo mnou, akonáhle sa ukázalo čoho sa to vlastne máme báť, tak to išlo celé do hája. Preto tri z piatich aj keď lepšie tri. ()

linger

Nebyt niekolkych heroickych scen na konci typu "zober si mna namiesto jeho", dam aj 4 hviezdy. Postava cernosky - media to zas posuva ku komedii. Skoda, atmosfera by bola, aj zaporak je spravne desivy, pokial sa pohybuje len v tienoch a v dialke, ci vo svojej rozbitej kare. ()

Pute

Přibližně první polovina filmu je za 70%, druhá půlka je maximálně za 10%. Pokud si nechcete zkazit chuť, film v půlce vypněte. ()

maty40

První dvě třetiny z mýho pohledu výtečný, ta atmosféra, co se vznášela ve vzduchu, byla povedená. Nicméně pak to šlo od desíti k pěti, a člověku už možná trošku cukaly i koutky. ()

Ondrew

Sice som kapanek dlhsie vahal nad celkovym hodnotenim (dat ci nedat 4 hviezdy???), no napokon mi doslo, ze najma z hladiska atmosfery, ako i kvality scenara, je na tom snimka velmi dobre. Najma ta cast filmu, kde sa po ceste ruti prapodivna dodavka, ktorej autori okrem spravne pochnurneho designu zvolil aj skvely, priam nepozemsky zvuk klaksona. Je fakt, ze v neskorsej casti, ked uz staby divaci vieme, o aku priseru vlastne ide, plus mame moznost vidiet podzemne priestory s kopou mrtvol, ktore zvacsa vyzeraju skutocne dost odflanuto, vacsina z nas pochopi, ze tu nie je zase vsetko az tak skvelo prepracovane. Podstatnejsie vsak je, ze snimke nechybaju napady, nuz a ta atmosfera... casto by sa dala krajat nozom na maslo. Rozhodne to nie je ziadny extra prevratny horor, no celkovy feeling po dopozerani mi jasne napoveda, ze toto je minimalne za 75%. ()

johnnie78

Tak tohle je vážně jeden z nejblbějších hororů, jaké jsem kdy viděl. Jedna hvězda za dobrý začátek, pak to celé jde strmě dolů, a přímo do prdele! ()

buchannon

Džíprs Kríprs, levýprs pravýprs je tak béčkově béčkový film, že to ani není možný, zkrátka peachovina na entou. Hlavně, že wikipedie uvádí, že je to jeden z nejlepších hororů, nevím tedy, čím si tuto nálepku vysloužil. Mimochodem pěkně hovadský nápad lézt do roury, ze které nekouká nic pěkného, ani bych se na to ne... Není nic úchylnějšího, než když ten ďáblův levoboček Krípr ukousne useknuté hlavě jazyk. Pokud tvůrci tento film nemysleli vážně, hvězdičku nahoru, pokud ho mysleli vážně, pak jednu dolů. ()

LencaN

Nechápu, žádná pozitiva jsem na tomto snímku nenašla. Možná jsem koukala na něco jiného. Ale spíš mi to prostě nesedlo. Bylo to tak pitomoučké, až z toho oči bolely. Většinu filmu jsem si říkala, jak se ty postavy můžou tak deb*lně chovat. Že si o nějaký průšvih vyloženě říkají nebo mu jdou dokonce naproti. Ani jeden z dvojice hrdinů mi bohužel nebyl sympatický. Možná jsem si k nim vytvořila kvůli jejich chování averzi. Ale tohle nebyl horor. To si představuju jinak. Toto občas ukázalo něco hnusného. Nakonec se vše "okořenilo pohádkovou příšerkou", která prostě musí jednou za pár let papat. ()

Skylwalker42

Takže.. první polovina snímku byla přijatelně koukaelná co se týče dobrého hororu. Dobře buduje atmosféru. Dokuď Jeepers zůstavá schovaný a zahalen tajemnstvím, tak to prostě jde. Ale pak se to bohužel přehoupne do maximálního béčka. A ztratí vše co film budoval. Samotný konec je teda docela zajímavý. Škoda, že druhý film je ještě horší než tento. Takže máme tu zajímavou hororovou postavu, ale filmaři jí dokonale zahodili :( ()