Pod kožou

• Česko Pod kůží (viac)

Mimozemšťanka prichádza na Zem plniť špeciálnu misiu. Berie na seba podobu dokonalej a neodolateľnej mladej ženy Laury (Scarlett Johanssonová) a využíva jej fyzické prednosti, aby zlákala mužov do pasce. Sliedi na škótskych cestách, loví osamelých a neopatrných stopárov a unáša ich na svoju planétu, kde ľudské mäso považujú za najchutnejšiu lahôdku. Čím dlhšie však mimozemšťanka na Zemi pôsobí, tým väčšmi ju ľudia priťahujú a po sexe s mužom už začína vnímať ich vzrušujúci a zaujímavý svet. Ale to všetko je v rozpore so zákonmi jej mimozemskej rasy... (TV JOJ)

dr.fish

Obsah výše uvedený zní velmi lákavě. Já si ho nepřečetl, takže jsem se díval na film s obrovským WTF indexem, pseudoart, který opravdu bytostně nesnáším. Když Scarlett zakrojila v kavárně do dortíku a to zakrojení trvalo minutu, měl jsem dost. Pak už jsem jen zběžně projel zbytek filmu, abych zjistil, že mi nic neuteklo. 20% ()

aniabo

Tak strašně se člověk těší na nahou Scarlett Johansson, až zjistí, že má fakt divný prsa a postavu. Ať žijou pushupky. Parádní zvuk a hudba jest orgasmem každýho ouška, druhá půlka filmu je silná, konec dobrej, ale jinak taková nuda? Na nějaký artový vizuální kouzlo seru, hezký dlouhý záběry jdou udělat i s ošklivější herečkou a rozhodně podmanivějším způsobem. Nejlepší filmová scéna roku 2013: Zapomenutý batole na temné studené pláži by profackovalo i Otakara T. ()

nineweh

S knihou to má společné pramálo, což mě trochu sere (nesnáším, když tohle filmaři dělají!). Mohlo by to fungovat jako důkaz, že když má člověk debilní účes, i tak krásná holka jako Scarlett Johansson může vypadat pěkně odporně, ale jinak to nefunguje skoro vůbec. Skoro jsem to nedokoukala a hvězda tak jedině za hodně originální soundtrack. ()

Cedr

V rámci, či spíše díky, nízkému rozpočtu se filmu nedá upřít povedená mrazivá atmosféra. Ta těží zejména z napjatého očekávání co se z filmu vyklube. Problém je, že se z filmu nevyklube takřka vůbec nic. Aspoň tedy nic co by nějak ospravedlnilo nekonečné hypování artových hipsterů. Snaha o 2deep4u kategorizaci je vtíravě prvoplánová a po skončení filmu zbývá jen pocit opití rohlíkem. Nutno však dodat, že rohlík je to aspoň koukatelný. Částečně kvůli vhodnému looku filmu doplňujícím atmosféru a částečně samozřejmě kvůli Scarlett Johansson. Nad očekávání přirozené křivky její postavy do filmu sedly. Do té doby než praskne bublina tak režisér s proklatě špatnou rukou zvládl většinu stopáže úspěšně umlžit a ublafovat v solidní partii takže klobouk dolů, protože spousta recenzentů mu to baští i s navijákem. ()

Khumbac

Pomalé a akceptovatelné. Trošku nudné. No a že by zde trpělivost růže přinášela, i přes nahou Scarlett, se říct nedá :-( ()

SniperG1

Na film jsem se podíval prakticky jen kvůli Scarlett, ani jsem nevěděl o čem to je a po skoro dvou hodinách nudného a pomalého utrpení jsem zjistil, že jsem to vůbec nepochopil! Tak si přečtu obsah, aha? Hmm? Jinak nahá Scarlett je pastva pro oči, aspoň pro mně...40% ()

Doudis19

Artová mimozemská invaze, kde se lidé vybijí po jednom svedením a unesením v postarší dodávce. Komorní nuda, která si zaslouží pozornost jen pro nahotu Scarlett, a ani ta zde není v nijak oslnivé fyzické formě :-\. ()

skrblik007

Art jako prase. Hezky se na to dívá - skvělá kamera (zabírající nádherné exteriéry), výtečný soundtrack, perfektní Scarlett Johansson (i ostatní herci), místy hutná atmosféra. Nicméně... je to art (bez pointy, bez gradace, s nemastným-neslaným koncem) a ta hodina a tři čtvrtě je fakt moc! Bohužel nemůžu říct, že se mi to hodně líbilo a že jsem příjemně překvapen. Ale za zkouknutí to asi stojí. ()

ecceHOMMO

Neuveriteľne podivné atmosférou, ktorú neskonale umocňuje hudba. A i keď nejde o nič svetoborné čo sa deja týka, minimálne mužské publikum sa pokochá krivkami tu tajuplnej mimozemšťanky Scarlett. ()

LordSnape

Film jako takový je spíš za *. Nicméně přidám ještě jednu za pěkné cameo Hádka a šikovnou Scarlett. Škoda, že jsem si anotaci nepřečetl ještě před samotným filmem, protože jsem prakticky pochopil až teď o co vlastně jde. ()

Qitek

Na první pohled možná VELMI nudné a nezáživné, až nesnesitelně banální a nikterak pozoruhodné. Zvlášt pak první hodina, která je jen o tom, jak si Scarlet loví nadržený "stopaře." Ale zdání klame, jako snad už u žádného jiného filmu. Působivé. A asi jeden ze tří filmů o kterém si troufám říci, "šel pár kroků kolem Kubricka". Neslýchaně a až kriminálně podhodnocený film! Ale naprosto pochopitelně na druhou stranu. ()

Avathar

Mysteriózna sci-fi snímka Jonathana Glazera bude pre mnohých ťažkým orieškom. Dominuje jej totiž snová atmosféra, hypnoticky podmanivé scény a mrazivá hudba. Na vysvetľovanie sa tu príliš nehrá, Glazer sa uspokojuje s náznakmi a budovaním pomalého, ale dôsledného znepokojenia. Scarlett Johansson navyše podáva parádny výkon. ()

PiLgRiM

Škoda, že jsem neviděl výrazy všech těch pablbů, co podle ofiko textu distributora čekali zase nějakou přeakčněnou blbost :) Pár rad. 1) Koukejte na trailery 2) Alespoň trochu si proťukněte režiséra. Pak se možná vyhnete filmům, na které očividně nemáte koukat a já pak nebudu mít zažívací potíže ze čtení vašich lobotomických výplodů. K filmu. Glazer je mistr atmosféry! Nebýt ofiko textu distributora, tak nikdo nemá páru o tom, co se ve filmu děje. To jeho tahání za provázky jimiž hýbe s absolutně nadlidsky nelidskou scarlett ( podobně jako motorkáři ve filmu ) je až k neuvěření a já pochybuju, že tuhle roli scarlett něčím trumfne. Přechody mezi rozměry absolutně přirozené. ( vzpomínám na Lynche! ) Tak jen doufám, že rejža nebude mít zase 9 let pauzu mezi filmy. Byla by to škoda. EDIT: Po druhém shlédnutí o hvězdičku přidávám. Nezapomenutelný zážitek. ()

noriaki

Nemám rád filmy komunikující prostřednictvím metafor. Když se řekne art, představím si skandinávské drama. Syrové, realistické, emocionální a jasně srozumitelné. Chápu že někteří umělci a mezi nimi bohužel i režiséři, mají nutkavou touhu znázornit, dejme tomu, zhroucení hlavní hrdinky pomocí scény bouřící přírody, nebo koláží nejrůznějších barev a tvarů, ale nevidím v tom valný smysl, když prostý záběr na zoufalou, plačící osobu semletou osudem je mnohonásobně názornější a drtivější co se účinků týče. Tímto zdlouhavým úvodem chci jemně naznačit, že mě Under the Skin úplně minul. Jeho myšlenka není vůbec jasná a to nejen pro mě, který má podobné mlhavé poselství ve zvyku ignorovat, ale nejspíš ani pro spoustu z dalších zde komentujících. Upřímně, člověk by musel být věštec, aby poznal o co ve filmu jde. Celý zážitek se smrkl na bloudění Scarlett Johansson po nočním Glasgow a kochání se hypnotickými záběry a její občasnou nahotou. A to je na 108 minut opravdu málo. ()

Redi

Meně psycho a méně hypnožabých obrazků, než jsem čekal. První polovinu filmu se člověk může po prvních pěti minutách klidně dívat do zdi, aniž by mu z děje něco uniklo. Ta druhá půlka, kdy už naše femme fatale začíná procitat, už dokáže zaujmout více. Jinak oceňuji Scarlett, i když z ní neteču jak většina nerdů (hlavně těch Marveláckých), že je schopna se ve svém momentálním kariérním postupu pustit i do takového nezávisláku. Kryštofu Hádkovi gratuluji k jeho "životní" roli :) ()

hanagi

Tak už vím, že Scarlett vypadá mnohem lépe oblečená! Nedokážu to přesně popsat, ale už dlouho mi z filmu nezůstal tak nepříjemný pocit, takové prázdno, toť vše. A scéna s miminem na pláži? Proč?! ()

VanTom

Přiznávám bez mučení, tohle vysoce bizarní artové bloumání jsem po celou stopáž absolutně nechápal. Ale ani ťuk, a že na přemýšlení bylo při všech těch dlouhatánských, rozvláčných, tichounkých a mlčenlivých záběrech moře času. Stejně jsem tušil, že dobere-li se nějaké pointy, ta určitě nebude patřit mezi logické a vysvětlující a o to víc mě naštve. (Taky že jo. No nic, přečtu si obsah. Takže mimozemšťané lovící lidi pro maso? Cože?! Tohle přece z filmu vůbec nevyplývá!) Prostě 100 minut narůstajícího utrpení vyplněného čuměním na Scarlett čumící do blba. ()