Chytrá, neuctivá a nadčasová komedie o tom, jak je nesnadné přežít střední školu, když vás spolužáci nechápou, rodiče jsou šílení a jediné, co máte, jsou vaše sny. Maturant Carson Phillips (Chris Colfer) byl předurčen k velkým věcem, které mu jeho omezené maloměsto nemůže nikdy poskytnout. Byl na cestě na vrchol, ale osud s ním měl jiné plány - náhle ho zabil blesk na školním parkovišti. Carson demonstruje, že život je to, co se děje, když jste příliš zaneprázdněni plánováním budoucnosti - vypráví poslední týdny svého života prostřednictvím vtipných a bystrých vzpomínek, včetně cíleného vydírání namířeného na populární studenty ve škole, které vymyslel se svou nejlepší kamarádkou (Rebel Wilsonová). Neopomíjí ani rodinný život, jenž zahrnuje matku (Allison Janney), kterou více zajímá hrdlo láhve, než synova budoucnost a odcizeného otce (Dermot Mulroney), jenž se zničehonic objeví s těhotnou snoubenkou v závěsu (Christina Hendricksová). (HBO Europe)

rreal13

Pohodička na začátek dne. Chris Colfer se po seriálu Glee dostává stále více do popředí a můžeme ho v poslední době vidět v nejrůznějších filmech. I když nehrál v tomto filmu homosexuála, tak přesto byl celkem dobrý. Dobrý zrovna není nejlepší hodnocení, ale na to, že to je jeden z prvních filmů, kde si zahrál hlavní roli, to ušlo. 3* ()

moviesfan

Další z řady nenápadných snímků, který se docela povedl. Občas jsem se mírně zasmál, ale hlavně díky za obsazení Allison Janney. Skvělá herečka a tato role jí sedla. Chris byl taky fajn, stejně jako film. ()

JohnCZ

Originálně pojatá dramedy se vcelku otravným, leč stále poměrně sympatickým hlavním hrdinou, který se chce vymanit ze škatulky a jednoduchosti amerických středoškoláků. Film je střídavě pozitivní a depresivní, místy příjemně sarkasticky vtipný, ale jak už tu mnozí několikrát zmínili, může působit urážlivě. Hodně tu totiž záleží, jak se divák do hlavní postavy dokáže vžít, což mně osobně zrovna problém nedělalo, protože jsem onu situaci s vedením středoškolských novin, které nikoho moc nezajímaly, zažil také. Ale film je o mnoho komplexnější, nechybí rozbitá rodina, trochu filozofování o budoucnosti a životě. Prostě takové ty ingredience, které má správná indie teen dramedy mít. ()

joehot

Byl bych dal s čistým svědomím hvězdy čtyři, kdyby mě nenaštvaly hned dvě věci: 1 - pocit promarněného ohromného potenciálu. 2 - kamera. Vím, že jde o indie, ale, ksakru, to si tvůrci nemohli sehnat alespoň povoz pro kameru? Stačí nákupní vozík z Tesca, ne? Člověka, který točil ty dynamické záběry z ruky, přičemž měl nejspíše Parkinsona, mám sto chutí praštit rychlostí blesku. ()

Popluh

Chris Colfer se vzmáhá seriálové škatulce co mu síly stačí, ale vzhledem k jeho osobitému excentrickému projevu se mu to ne vždy daří. Jinak hodně pohodová teenage dramedy, jejíž hlavní problém je přílišná žánrová roztříštěnost, kde komedie ani drama pořádně nevyzní ani v jednom případě. Jako minisérie, kde by bylo dost času na obojí, by to rozhodně bylo o třídu lepší, takhle ostatní postavy trpí na úkor té hlavní a řada jinak slušně napsaných a natočených scén emočně silněji nevyzní (lékárna, závěrečný záznamník) tak, jak by mohla s větším prostorem na prohlubení charakterů a jejich vztahů. Slušné, ale horší a méně divnější než podobně laděné Daydream nation. Nutno ale uznat, že Colfer je opravdu zajímavý případ talentovaného scenáristy a herce, který se, i přes velmi výrazný herecký styl "potrhlého gaye" který se s ním od Glee vleče, nikdy nepohybuje na hranici trapnosti a (sebe)parodie. Tedy zatím. 70 % ()

ABLABLABLA

Popravdě jsem čekala něco jiného, více zábavného, tohle bylo spíše na zamyšlení a takové filosofické, ale ani tak snímek nezklamal. Chris Colfer? No co dodat, hezky si to napsal a ještě lépe si to zahrál, jak někteří píšou taková one man show. Ostatní herci přece oproti němu zanikli i když mi přijde, co se týče prostoru pro rozvíjení "charakteru postav" tak ho bylo dost, naprosto přesně jsem věděla, kdo má jakou postavu střední školy představovat. Je fakt že asi do třičtvrtě filmu jsem si říkala, no tak max. 3* víc asi ne, ale na konci jsem se rozmyslela, protože opět vyhrálo moje citově labilní já, které bulelo a to vždycky trochu zvedne hodnocení. Je fakt, že závěrečný monolog byl krásný a trefný. "Two, four, six, eight, heard you like to fornicate." ()

rt12

Skvělý, vtipně ironický film. Dokazuje, že pokud máte sny a ,,všech pět pohromadě" dá se přežít role outsidera nejen na střední škole. Chris Colfer mile překvapil nejen báječným scénářem, ale i ztvárněním hlavní role. ()

dee-key

Docela slušný film o klukovi co vybočoval z řady a na rozdíl od zbytku města měl nějaké ambice a o tom, jak se mu všechno sesypalo na hlavu. Vtipné to teda moc nebylo a kamera byla příšerná. Každopádně film nese nějaké poselství a daří se mu ho vcelku přijatelně předat. ()

Katarine

Velice příjemné překvapení. Ani jsem se nemusela popadat za břicho, přesto jsem se bavila dostatečně. Zajímavá myšlenka, lehce netradiční děj a k tomu úžasný Kurt z Glee (Chris Colfer), který si dokonce sám napsal scénář. Jo, tohle fakt můžu. A vzhledem k tomu, jak moc mě film potěšil, snad mu svými čtyřmi hvězdičkami alespoň trochu zlepším celkové hodnocení. ()

applause

Asi jsem tak úplně nepochopila, co tím chtěl autor říct. Jako, že dělal scénář sám Chris Colfer, tak dobrý, ale čekala jsem od toho víc. Sám protagonista byl na můj vkus až moc chytrý, čímž působil na ostatní dost arogantně. Tím mi dost připomínal mého spolužáka z gymnázia, který byl fakt super kamarád, ale ostatními byl nepochopen, proto i nesnášen. Nevím, jak by to dopadlo ve skutečném životě, ale tady v tomto filmu, mu nakonec spolužáci dali za pravdu a pochopili, že to s nimi myslel dobře. I takový člověk, který sice působí arogantně a ostatní ho nechápou je pro svět důležitý. Nepochopila jsem význam blesku na začátku, když byl na konci znovu, takže mi to přišlo v samotném výsledku zbytečné. Myšlenka byla dobrá, ale podle mě tu nebyl úplně využit potenciál, jaký tu mohl být. Proto takové hodnocení. ()

Aljak

Film, ktorý vo svojej podstate mohol povedať oveľa viac ako v skutočnosti povedal. Mám z toho rozporuplné pocity, keďže tento príbeh mal v sebe okamihy, ktoré stáli naozaj za zamyslenie a dlhú úvahu. No a na druhej strane tu bolo aj množstvo zbytočných scén, ktoré možno chceli svojim spôsobom podčiarknuť tú iróniu osudu, no bolo to akési neúplné. Rozhodne to bol film, ktorý svojou myšlienkou zaujal, len škoda, že pôsobil tak nekonzistentne. Navyše ja osobne som považoval za zaujímavejšiu tú časť deju ohľadom Carsonových rodinných vzťahov, ktorá mohla dostať isto viac priestoru ako tá školská časť. No a ten "vrchol" zasiahnutia bleskom, doteraz neviem aký to malo vlastne zmysel pre celkové posolstvo filmu... ()

Juto

Colferovi nemožno vyčítať, že chce rozšíriť svoje spektrum. Ale vytvoril postavu, ktorá nie je ani hrdina, ani zloduch, v čiernej komédii, ktorá nie je ani temná, ani dostatočne vtipná. 3/10 ()

KajusaK

Perfektní herecké výkony, děj občas drsnější, dramatičtější, zakončení dojemné. Vlastně vše kladné až na hlavního hrdinu. Ten byl opravdu ... Je supr vidět Allie Grant po asi 5ti letech v jiném seriálu než Trávě :D). Film mi přišel takový krátký opravdu žádné natahování. ()

Mr.Ripley

Chris Colfer je jeden z nejtalentovanějších umělců současné generace. Herec, režisér, scénárista, autor knížek pro děti, zpěvák, malíř... Glee je pro něj ve výsledku opravdu škoda! Struck by Lightning svou stavbou příběhu, břitkým cynismem a špetkou sarkasmu okořeněný mírnou sebereflexí poukazuje na práci zkušeného matadora, než téměř začátečníka. O to větší překvapení, že film odsýpá jako hodinky, hlášky fungují a emočně vypjaté chvíle zasahují na správných místech. Well done! Doufám, že dalšího projektu od tohoto nadějného talentu se dočkáme dříve, než za tři roky. ()

Ak.žena

Zdůvodnění čtyřhvězdičkového hodnocení: Až si budu za rok prohlížet seznam zhlédnutých filmů, chci aby tento vystoupil z řady tříhvězdičkových, ač tam asi patří. ()

FritoleXx

Jak zde píší někteří kolegové, je to film který dokáže leckoho urazit. Hlavní hrdina, ač outsider, je povýšený nad všemi a vším, z mého pohledu však oprávněně. Člověk zklamaný ze života a z lidí kolem sebe naráží totiž na, nejen, typické skupiny smetánky středních škol (Převážně v americe, u nás to moc nefunguje) a dává jím sežrat jejich jednoduchost. Realně by sice měl hlavu v hajzlu do pěti minut, ale nevadí, alespoň je to vtipné. Nebojí se obout do absurdit dnešní společnosti, kde každý hrabe jen sám za sebe a pro své momentální dobro, bez pomyšlení na budoucnost. Do toho trocha filozofování o životě, snech apod. dohromady zabalené do hávu teen komedie ze střední. Mám rád takové lidi a ocením to i u filmových hrdinů, takže za mě spokojenost. ()

LiborGondek

Hodně zajímavý a opravdu hodně dobrý film. Ač obsazení bylo pro mě velkou neznámou, byl to od tvůrců jasný tah na bránu a dobře věděli, co dělají. Naprosto originální a svým způsobem tragicky smutný příběh, který se snad nepodobá vůbec ničemu jinému, co jsem kdy viděl. Hodně lidí má své plány, hodně lidí ví co chtějí, mnoha z nim to z různých důvodů nevyjde. Někdo se s tím vyrovná, otřepe se a jde dál, z někoho se zase stane troska. Carson věděl co od života chce, pravděpodobně by toho cíle i dosáhl, i když cesta k němu by nebyla procházka růžovým sadem, bohužel tuto šanci ani nedostal. A nejsmutnější mi přijde věta z konce filmu - "Je úžasné, jak vás začnou mít rádi, když umřete...". 75% ()

viperDavid

Poeticky zvýřazněný život jednoho študáka. O ničem jiném to nebylo. Na konci jsem se nemohl rozhodnout jestli se mi to vlastně líbilo nebo ne. Alespoň mě to donutilo přemýšlet, jinak 100% nejsem na filmy podobného typu. ()

drake31

Každým rokom vznikajú filmy ktoré sú nenápadné, a obsahujú toho toľko že by sa jeden zbláznil. Nebudem asi sám čo toto pozeral hlavne kvôli Chrisovi Colferovi, ktorý nie je len dobrým hercom ale javí sa aj ako skvelý scenárista. A práve jeho scenár robí divy u tohoto filmu. Struck by Lightning je úprimným rozprávaním o nasledovaní svojho sna, snahe urobiť preto čokoľvek, a dať aj taký kick ostatným aby sa nebáli a snažili sa pretlačiť svetom (školou, w/e) aj napriek nepriazniam prostredia. Nájdeme tu však aj iné odkazy na súčasné problémy mládeže. Je to veľmi komplexný film ktorý zdvíha hviezdu Chrisa Colfera ešte vyššie. Len tak ďalej ... ()