Amélia z Montmartru

• Česko Amélie z Montmartru (viac)

alex011

Krasne, uzasne krasne. Chvilku mate pocit placu od stastia, potom zachvat smiechu, a potom znvou smutok, ktory v zapati vytrieda znova smiech. Uzasne spracovane. ()

punco

Jeden z najkrajších filmov aké som videl, srší pozitívnou energiou, pestrými farbami a má fantastický soundtrack. Nesilená romanca ktorá musí chytiť za srdce každého. ()

Matonny1012

Je 22.11.2015 3:41 ráno a ja som znudeny dopozeral tento film. 50 % za dobrú hudbu a pár vtipných momentou Inak dosť slabé a zdĺhavé. Druhý krát si to už asi nepozriem. ()

Hvězdář

Pro mě velice sympatický film. Je takový milý, zvláštní až podivný, o ještě zvláštnějších lidech. A to je mi blízké. Chápu, že někoho tam lecos urazí, much se tam dá najít dost, ale já to tentokrát rád prominu. To není film o nějaké hloupé neschopné holce, jak se některým zdá. Pokud tam některé neosloví ta obsažená romantika, tak jinak to pro řadu lidí musí být trochu nesrozumitelné, ale někteří z nás tomu rozumí docela dobře. Někteří z nás mají kousek takové Amélie v sobě ... a to včetně vypínání antény. Takže pro mě srdcovka. ()

brasek

Ospevovaný snímok, ktorý mal byť až príliš extra... ovšem mňa obišiel. Pravda je taká, že dnes si už na Améliu málokto spomenie. ()

Skylwalker42

Opět snímek, kde se vše dotáhlo k dokonalosti. Casting na hlavní roli byl perfektním castingem roku. A hudba? Nemám slov. Hudební doprovod naprosto vystihl tu jemnou a milou podstatu děje. Samotný soundtrack si občas pustím do lepší nálady. Tak pozitivní skladby se jen tak neuslyší. Krásný příběh a velmi pěkně natočen. ()

Brainstorm

První půlka se docela vlekla, ukazovala život Amélie, ale ten byl zkrátka nudný, dokud se díky osudu a vlivem staré, plechové krabičky s hračkami nerozhodla změnit. Od této chvíli se film výrazně zvedl. Amélie se rozhodla pomáhat, ale také škodit. Její povaha a originální nápady dokázaly krásně sblížit dva k sobě. Jejich první očekávané shledání mi ale připomínalo klasický americký film. ()

kamigava13

Za prvé Audrey Tautou je novodobá Audrey Hepburn. Stejně nevinná, elegantní a romantická. Hezky se na ni kouká. Pro hudbu bych použil úplně ty samé přívlastky. Ten nádherný hlavní motiv na piano jsem už kdysi někde slyšel a musím přiznat, že díky němu jsem dal Amelii šanci. Bohužel film jako celek občas ztrácí dech a mohl být o něco kratší. Způsob natočení, pár digitálních triků a nažloutlého filtru mi nijak zásadně nevadilo. Forma originální, akorát ten obsah trošku pokulhává. Amélii uděluji hezké tři hvězdy. ()

Ronkar

Jedna z nejkouzelnějších romarťáren, co kdy vznikla. Pitoreskní postavičky, spoustu humoru, povedená stylizace a výborná představitelka v hlavní roli. Co exceluje je ale scénář, který drží pozornost, má hodně příjemný tempo, sympatické monology i dialogy, humorné scénky a fůru nápadů s nápaditými detaily. Víc takhle zručně zmáknutých filmů. V době vzniku šlo o mezinárodní pecku, o které mluvili úplně všichni. Oprávněně. ()

Fender

Amélie z Montmartru je přesně ten typ filmu, který dokazuje, že i film o ničem může být zajímavý. Tento film mě vždy potěší, zlepší mi den a nikdy mě nezklame. Film má zvláštní uklidňující atmosféru, v srdci Paříže a hlavní představitelka je okouzlující, ač pochopit její duši a její myšlenkové pochody je mnohdy obtížné. Film je možná o ničem ale i tak diváka nutí se nad celým dějem zamyslet a hledat nějakou tu myšlenku, která se zde může vyskytovat, to je dle mého to velké kouzlo. ()

Tesinka

Človeku môže byť smutno, môže sa cítiť osamelý, no počas pozerania Amélie sa pristihne pri tom, ako má priblblý úsmev na tvári a celé vnútro sa mu smeje...A po pozretí vyskočí a ide hľadať svoju skrytú krabičku plnú pokladov...Krásne farebné obrazy, sympatickí herci, milo prepletené osudy. Môj obľúbený ťahač zo smutných chvíľ. ()

Velislav

Príjemný a jednoduchý príbeh nasiaknutý silným závanom pozitívnej energie a optimizmu. Kto nič nerobí, nič nepokazí, ale ani nič nezažije. Život je len jeden, tak prečo sa nepokúsiť ho žiť a zažiť. Klišé, ale fungujúce. Rozkošná Audrey neprežíva, ale žije, naplno vo svojom malom svete. So svojou radosťou z maličkostí, z radosti druhých. Sentiment ju sprevádza menej, než by sa zdalo, romantiku neprebíja pátos. A humor, občas sa zahaľujúci do čiernej, len dotvára poetiku postavy Amélie. 10/10 ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Life of Pi podle Jeuneta