Amélia z Montmartru

• Česko Amélie z Montmartru (viac)

Mrs.Bailey

Velmi milý film :) Když venku prší, je zima a já mám volný večer, není nic lepšího než si pustit Amélii. Nevím jak je to možné, ale mám pocit, jakoby z obrazovky vylétl paprsek pozitivní nálady a osvítil mě. Amélie dokáže na svět hledět úplně z jiného úhlu než většina ostatních a všímá si drobností, které jsou pro většinu lidí nezajímavé a všední. Ke všemu si přidejte nádherné prostředí Francie, opravdu úžasnou hudbu a zázrak je na světě :) ()

Raimok

No, že jsem se k tomu po těch letech odhodlal. Do dneška jsem jenom všude kolem sebe viděl, jak je to úžasnej film, ale netušil jsem, o čem je. Já jsem se na to podíval až po 11 letech... Hudbu jsem znal moc dobře celou tu dobu od vzniku filmu, takže teď to bylo docela zvláštní konečně k ní vidět aji ten obraz. A že stál fakt za to. 92 % ()

JoVanGogh

Čarovné, milé a vtipné. Film má nádhernú farebnosť a každý kúsok deja do seba dokonale zapadá. Krásny snímok s neodolateľnou hudbou Yanna Tiersena. ()

JK-Stinger

Dnes už klasika z krásné Paříže. Úžasný herecký výkon, kamera a samozřejmě hudební doprovod. Netřeba snad dále komentovat, to se musí vidět. ()

Florfila

Nádherný a barevný film, díky kterému jsem v Paříži prošla Monmartre a díky kterému jsem si zamilovala Audrey Tautou. Améliina skrytá kreativita mě nepřestává uchvacovat a ten nevinný milostný příběh mě dojímá. Tenhle film má v sobě tolik krásy!!! ()

Novom

Film, na jehož počátku tak trochu nedůvěřivě koukáte, co že se to vlastně na obrazovce děje, ale postupem času přichází uvolnění a takový vnitřní hřejivý pocit. Ten je způsoben hlavně kamerou a skvěle zpracovanou hudbou. Člověk má úplně chuť si jít sednout někam do kavárničky v podvečer letního dne, kdy okolí už pomalu vychládá, ale stále je ještě nádherně. Chce se to jenom přenést nad poměrně zvláštní chování hlavní hrdinky a nechat se vést světem za zrcadlem. ()

TheSpearCZ

Tenhle film je zpracován tak originálním způsobem jako snad žádný jiný, který jsem kdy viděl. Vizuálně moderní dílo s naprosto dokonalým soundtrackem, které společně s chytrým námětem dohromady působí na diváka jako balzám na duši. A ta Audrey Tautou. Ta je tady táák skvělá! Lepší 4* ()

JM87

Tento film znám roky a roky jsem se mu vyhýbal. Jako mladší bych ho asi ani nedocenil, ale teď mám pocit, že jsem objevil poklad. Hlavní představitelka má svůj vlastní svět, kterej je roztomilej, rozvernej, romantickej, barvitej. A tak to taky jako diváci sledujeme. Moc krásný! ()

kaze

Tento film ma akoby odniesol do ríše snov. Audrey pôsobila tak pokojne a prirodzene, že som si ten film musela pozrieť hneď ešte raz. Z celého filmu je cítiť francúzsky šarm a cit pre krásu. Nádherné ...:) ()

Kesiak

Film dozrel vo mne až po viacerých projekciách a dozrel na ultimátne hodnotenie. Čo mňa očarilo a oslovilo je ohromný zmysel pre detail - pozitívny vzťah k maličkostiam, ktoré sú krásne a celková štylizácia prostredia a postáv. Ale to je len časť z toho, čo vykúzlil režisér v celom snímku. A to ešte nespomínam geniálny soundtrack, ktorý násobí umeleckú hodnotu filmu. (A tak nie smrť Lady Di, ale každodenné maličkosti robia život zaujímavým *kontext nájdete vo filme). ()

jarvis

Asi před měsícem jsem si vítězoslavně koupila Amélii v Levných knihách s pocitem, že už konečně nebudu za analfabeta, když jsem do té doby neměla příležitost film vidět. Ale musim říct, že mě tak znechutila, že dodneška lituju těch 99 korun. Herci byli slizcí, že se na ně nedalo koukat, natož si je oblíbit, Amélie přiblblá, a korunu všemu nasadil ten trpaslík!!! Nejspíš ovšem pořád ještě nemůžu překonat svou averzi k francouzským filmům. ()

ypres.bass

Nevím proč, ale čiší z toho na mne "forrestgumpovská" naivita. Holka co se zabývá zbytečnostma a blbostma! No a co jako? Ovšem to co z toho udělal Jean-Pierre Jeunet a xichtík té Tatouovic holčičky to je prostě zážitek. Nemám tušení co ten film chtěl říct, nebo dokonce o čem to je, ale vím že ho chci vidět znova. --- 85% ()

Procker

Nevím, jestli to není příliš silné slovo, ale tenhle film je můj neojblíbenější. Tohle je ten snímek, který mě přivedl k lásce k filmu. Audrey Tatou na mě působí tak přesvědčivě a působivě, že mi přijde, že se pro tuhle roli narodila. Miluji počáteční pasáž filmu, při popisování aktuální situace a charakterů. Každý obraz, každá část filmu je pro mě absolutně vyšperkovaná a dokonalá. I při dvouhodinové stopáži jsem si film užíval každým momentem a každou vteřinou............... Já jsem se vždycky na tento film obával psát komentář, abych to "všechno" nezkazil a abych dokázal trochu přiblížit moje pocity a zaujetí pro tuto filmařskou perlu. Doufám, že se mi to aspoň z malé části podařilo. Pro mě jasných 100% a co pro vás? ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Life of Pi podle Jeuneta