Amélia z Montmartru

• Česko Amélie z Montmartru (viac)

enyvan

Nevím jak je možný, že mě tento film tak dlouho míjel. Prostě jsem ho viděl až teď, ale teď můžu říct: zamiloval jsem se do tohodle filmu! Zamiloval jsem se do Amélie! ()

minnamay

Ta atmosféra na vás zkrátka hodně silně dýchne. S Amélií je svět najednou hezčí, nepřijde vám? :-) Nemám naprosto co vytknout, skvělá kamera a barva filmu. Naprosto dokonalá Audrey. A ta hudba !!! POslouchám jí velmi často. Zvláště při práci, je inspirativní :-) ()

kiv

Problematický film. Spousta skvělých nápadů, úsměvných momentů, úžasná atmosféra Paříže, jak ji možná další generace již nepoznají... Technická stránka filmu bez výhrad, krásná hudba. Oproti tomu několik studených sprch s vulgárně sexuálními motivy, které (slušného) člověka okouzleného postavami, dějem a jeho lehkostí nečekaně nutí ke zvracení. Zničehonic ve svém prožitku spadnete z nebeských výšin do plně nasrané žumpy a zhluboka si loknete. Mentálně retardovaný zelinář také není příliš přesvědčivý. Nebýt těchto věcí, zasložil by film pět hvězdiček. ()

redaerara

No, na to, že je ve dvoustovce nejlepších mě příliš nezaujal. Amélie je divná, narušuje lidem soukromí a k tomu, aby si našla chlapa produkuje více úsilí, než by bylo potřeba. Abych filmu ale zase nekřivdila, hodně se mi líbily fotky a vystresovaný majitel obchodu s ovocem. ()

ajfelka

Po zhlédnutí filmu před x-lety jsem vyšla z kina a dalších čtrnáct dní se na všechny usmívala v jednom kuse. Hudba je nádherná, Audrey Tautou s velkými kukadly rovněž, příběh je plný optimismu, úsměvných scén (cestující trpaslík), které mají člověka popostrčit, aby se svým životem začal konečně už něco dělat a celkový vizuál člověka zahřeje. Tohle je lék na mizernou náladu. ()

Alister

Okřídlené, půvabné umění a s celým filmem se to má tak jako s očima a rtěnkou Amelie. Oslava podivnosti ducha, lásky ke starým lidem a zákoutích Montmartru. Film, jež je tak francouzsky hravý a sexy naivní, že se stal studnicí pro emancipaci romanticky smýšlejících žen a práva na vlastní jinakost. ()

camomilla

Maly roztomily film, ktery potesi vsechny vase smysly. Tahle pohadka pro dospele (dokonce i s vypravecem) je dukazem, ze v jednoduchosti je genialita a netreba nakladnou vypravu a specialni efekty. Audrey pro me navzdy zustane Amelii a Yann Tiersen je buh. Za kazdy naplneny smysl davam hvezdicku. ()

Vacice92

tak tenhle film opravdu pohladí na duši...navíc je tu vedle zajímavého stylu, jakým je film natočen i krásná hudba Yanna Tiersena. V podstatě nemám co bych tomuhle filmu vytkla. ()

Ounak

Film. Nejkrásnější film který kdy filmový průmysl přinesl. Je vůbec možné, aby se něco tak překrásného vůbec dalo natočit? Vždyť ta atmosféra a půvab hlavní aktérky je tak dojemný, nádherný, nadpozemský. Audrey Tatou je jako Amélie nejúžasnějším tvorem na širém světě. Neviděl jsem krásnější film prostě neviděl. Rozbuší se Vám srdce při pohledu na krásnou Paříž a ještě krásnější Amélii a ta hudba! ()

Lucerok

Příjemný film o tom, co všechno nám může nachystat život. Opravdu život? Nebo vlastně my sami? Kam vlastně dokáže člověka zavést fantazie, představy? Kdo to necítí a nejedná podobně jako hlavní hrdinka, možná, že to ani nepochopí. Audrey Tautou podavala kvalitní výkon. Jenom ten trpaslík mi trnul v oku. ()

Pavlo

Bizarné spracovanie života jedného obyčajného a podivného dievčaťa. Vo filme sú použité zaujímavé prvky, herci hrajú veľmi presvedčivo a samotný dej okúzli tým najzvláštnejším spôsobom. Toto všetko dohromady navodí veľmi pozitívny a potešujúci filmový zážitok. ()

Wally Mroz

Pět let jsem se tomuhle filmu vyhýbal, protože ve mě přebal filmu společně s popisem vyvolával velmi divný pocit, skoro až strach.Jaká hloupost!Amélie je naprosto kouzelný film s báječnou hudbou, která dokonale podtrhuje atmosféru a sceny, jak Amélie rozbíjí karamel, nebo jak noří ruku do luštěnin jsou nepopsatelně úžasné! ()

Kumbula

Jistě je to zajímavý film s nevšedním příběhem, který je oproti jiným filmům opravdu velice odlišný. Je jen škoda, že 5 hvězdiček si ode mě film nezaslouží právě kvůli hlavní postavě. Celou dobu se mi totiž honilo v hlavě, zda je Amélie normální. Její dětinské chování, naivita a věty, které občas pronášela, mě nutily jen nevěřícně třeštit oči. Postupem filmu jsem si k ní vytvořila těžkou averzi. Co ale film vždy zachránilo, byla hudba Yanna Tiersena. Jedním slovem - DOKONALÁ! Takže za hudbu, příběh, prostředí, dávám 4 hvězdičky. Tu jednu promarnila Amélie. ()

blare

Já prostě nevím co mám k tomuto filmu napsat. Začal bych asi kouzelným příběhem ponořeným do nejpříjemnější atmosféry a za zvuku Tiersnovy dokonalé a dokonale padnoucí hudby se stejně ztrácím v očích Amélie z Montmartru! Je jen málo filmů, které nemají chyby. 9.99/10 ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Life of Pi podle Jeuneta