Na krok od neba

(TV seriál)
  • Česko Na krok od nebe (viac)
Krimi / Komédia / Mysteriózny / Thriller
Taliansko, (2011–2021), 94 h 41 min (Minutáž: 50–121 min)

Tvorcovia:

Enrico Oldoini

Hudba:

Pino Donaggio

Hrajú:

Terence Hill, Enrico Ianniello, Gianmarco Pozzoli, Francesco Salvi, Daniele Liotti, Katsiaryna Shulha, Katia Ricciarelli, (viac)
(ďalšie profesie)

Série(6) / Epizódy(80)

Do horského mestečka prichádza z Neapola nový oblastný komisár polície Vincenzo. Nenávidí vidiek a všetkým to hneď dáva najavo. Trápi ho najmä Pietro, šéf lesnej stráže, ktorý má v meste veľkú autoritu a obyvatelia sú zvyknutí s každým problémom chodiť za ním. Vincenzo sa snaží získať si rešpekt a obhájiť svoje právomoci, ale veľmi sa mu nedarí. Hneď po príchode na policajnú stanicu musí riešiť prípad mŕtveho dievčaťa, ktoré našli ležať pod skalou. Vincenzo je presvedčený, že sa stalo obeťou vlka, ale skúsený Pietro vie, že vlk na človeka len tak nezaútočí a navyše si na mieste činu všimol aj ľudské stopy. Vincenzo si neželá, aby Pietro zasahoval do vyšetrovanie, ale realita ho donúti, aby sa podvolil.
Pietro, veliteľ lesnej stráže, skrýva strašné tajomstvo. Skúsený horolezec sa bezmocne prizeral tragickému pádu svojej manželky zo skaly, na ktorú spoločne liezli. Jeho život už nebol ako predtým ,tak sa rozhodol odísť do horskej dediny San Candido, dúfajúc že tu nájde kľud a mier pre svoje utrápené srdce. Stal sa jedinou lokálnou autoritou a domáci na neho hľadia s rešpektom ako na policajného dôstojníka. Do dedinky ale prichádza nový šéf policajnej stanice, Vincenzo. On a Pietro sú ako deň a noc. Jeden pochádza z rušného veľkomesta a nenávidí to tu, a druhý je úplný opak. Nakoniec si ale Vincenzo toto miesto obľúbi aj vďaka Silvii, miestnej veterinárke, do ktorej sa zaľúbi. Spoločnými silami sa snažia vyšetriť rôzne záhadné prípady. (oficiálny text distribútora)

MM_Ramone

Vo veku sedemdesiat dva rokov začal taliansky herec Terence Hill (Mario Girotti) točiť kriminálny televízny seriál "Na krok od neba". Stvárnil Pietra, šerifa lesnej stráže. Objavil sa ako jedna z hlavných postáv v štyridsiatich epizódach. Bolo to počas rokov 2011 až 2015. Musím uznať, že i v pokročilom veku je to stále charizmatický chlapík. Sympaťák. No a druhú hviezdičku tomuto titulu prihodím za tie nádherné lokácie talianských Álp, v ktorých sa tento seriál odohráva. "Un passo dal Cielo" ** ()

slunicko2

Telenovela s kriminální příchutí. 1)  Na jedné straně seriál nabízí primitivní scénář, málo vynalézavé průhledné zápletky šité všechny podle jednotného mustru, naivní až hloupý děj, prostě červenou knihovnu._____ 2)  Na druhé straně je tu nádherná alpská příroda, interiéry a exteriéry některých stavení a celková pohoda, kterou nezničí ani ti bad boys, kteří opravňují existenci policie i lesní policie v místě._____ 3)  Pravděpodobně hlavní tahák telenovely, 72letý Terence Hill (velitel Lesní policie Pietro), předvádí záviděníhodnou fyzickou kondici. Ovšem jeho prkenné herectví zde vyniká více, než kde jinde. Holt mu chybí mladistvý klukovský vzhled, štíhlounká postava (i když i teď je v dobré formě) a Bud Spencer._____ 4)  Dále hrají: 41letý sympaťák Enrico Ianniello (policejní komisař Vincenzo), 40letý Gianmarco Pozzoli (policista Huber) a za mladé kluky je tu pěkný 23letý Gabriele Rossi (Pietrův synovec Giorgio)._____ 5)  Věk protagonistů uvádím k první řadě, tj. 2011. 6)  San Candido (německy Innichen), kde se seriál odehrává, je třitisícové městečko v provincii Jižní Tyrolsko (nebo také Tridentsko - Horní Adiže) na italsko-rakouské hranici zhruba 80 km severovýchodně od Bolzana. Italové jej získali v roce 1919 jako válečnou kořist bez ohledu na převládající rakouské obyvatelstvo. I dnes mluví italsky jen asi 15 % obyvatel Horní Adiže._____ 7)  Píši po zhlédnutí první řady. ()

kolemjdouc

Jednoduchý děj,příjemní herci,nádherné prostředí.Italové zabrnkali řádně na moje city.Vynikající slovenský dabing,citlivá kamera.....Seriál má 82 dílů- tohle píšu (22.9) když už pomalu končí.Uf!Druhá půlka je naprostá katastrofa.Děj chaotický.Sem tam nějaká zajímavá vtipná vsuvka .Tak už se dívám ze setrvačnosti co s tím tvůrci udělali, aby tu hrůzu ukončili. ()

Rathalos

Na krok od neba je moja srdcovka,uzasne nadherne prostredie a priroda,velmi sympaticki herci,nadherny soundtrack,krasne vyroky znamych osobnosti a pribehy zo zivota,ktore vas donutia rozmyslat,perfektny serial,ktory som si nenechal ani jeden vysielaci den ujst...:-) ()

subic

Exteriéry excelentní, ale... problém tohohle seriálu je sám Terence Hill, který už tu měl v první sérii 72 let a obávám se, že seriál je určený pro +- jeho vrstevníky. ()

ariari

po zhliadnutí asi tak 1,5 dielu možno natuplé, ale kvôli naprostej oddychovosti a terence hillovi prihodím dve :-) aby sa vyrovnalo všeobecné skóre ()

Nugat

Nejdřív mi to přišlo jako totální romantická blbost (typu Doktor z hor), ale dostal mě Terence a prostředí, příroda. ()

Lur

Seriál mě chytil... Nádherné prostředí.Chata Pietra je můj snový ideál...:-) Sympatičtí herci, na které se hezky dívá. Elegantní koník.Terencovi role sedla...a klobouk dolů v jaké je fyzické kondičce v tomhle věku.Vincenzo (Enrico Ianniello) funguje jako vtipný protipól vážného a ideálního Pietra :-) A k tomu krimi zápletka v každém díle - co víc si na pohodové večery přát..:-) Jo..a hodně vtipná mi přijde i skrytě neskrytá reklama na místní jablka s modrou značkou...:-D ()

mokki5

Velmi příjemá podívaná ve stylu naší české Policie Modrava. Odpočinkové tempo a krásné exteriéry dávají seriálu určitě navrch. Terence mě mile překvapuje že na svůj věk má tolik elánu a energie, navíc zde sem tam rozdá pár ran z nostalgie. Jo, mít takového šikovného dědečka, to by bylo... ()

milos.bradik

Pro mne zcela nekoukatelné, Terence Hill jenom dělá obličeje a jako herec je nemožný a děj, ve kterém se objevují nevysvětlené mystické jevy, to je trochu moc. ()

kukadlo123

Nádherné prostredí delá dvě hvězdy. Terence Hill jako velitel lesní stráže další dvě. Posledná hvězda za příběhy, Vincenza a Huberta, a dúležitou svižnost. Závěr třetí série jen se slovem Velkolepé! a větou: Jak začal tak skončil. Čest Mariovi Girottimu ve 70-80 letech natáčet seriál a ješte takovýhle! Bohužel všechno musí jednou skončit. Po nástupe Francesca ve čtyřce jsou zase 2 hvězdy za Dolomity a jedna za vše ostatní. A co pětka: Jedna katastrofa: v hodnocení zústavají Dolomity za 1,75 hvězdy a 0,25 za vše v okolí. Jedna jde fuč kvůli dvojčastí-teda nikdo se nikam nežene. Celkové hodnocení jen pro info patří 1-3 sérii. 4-5 že ledva si zaslouží vlastní, nétož celkové hodnocení. Rád ale velmi rád si hodím opáčko s Hillom po 4 letech. Vtedy v slovenském dabingu, teď v českém ( lepší je slovenskej). No to bylo více-méňe hodnocení a rozpis. Ináč velmi dobrej seriál. Až na série bez Hilla. Ten tomu dával takovej šmrnc. ()