Na krok od neba

• Česko Na krok od nebe (viac)
Krimi / Komédia / Mysteriózny / Thriller
Taliansko, (2011–2023), 109 h 27 min (Minutáž: 50–121 min)

Terence Hill, Enrico Ianniello, Gianmarco Pozzoli, Francesco Salvi, Daniele Liotti, Katsiaryna Shulha, Katia Ricciarelli, Francesco Castiglione (viac)

Do horského mestečka prichádza z Neapola nový oblastný komisár polície Vincenzo. Nenávidí vidiek a všetkým to hneď dáva najavo. Trápi ho najmä Pietro, šéf lesnej stráže, ktorý má v meste veľkú autoritu a obyvatelia sú zvyknutí s každým problémom chodiť za ním. Vincenzo sa snaží získať si rešpekt a obhájiť svoje právomoci, ale veľmi sa mu nedarí. Hneď po príchode na policajnú stanicu musí riešiť prípad mŕtveho dievčaťa, ktoré našli ležať pod skalou. Vincenzo je presvedčený, že sa stalo obeťou vlka, ale skúsený Pietro vie, že vlk na človeka len tak nezaútočí a navyše si na mieste činu všimol aj ľudské stopy. Vincenzo si neželá, aby Pietro zasahoval do vyšetrovanie, ale realita ho donúti, aby sa podvolil.
Pietro, veliteľ lesnej stráže, skrýva strašné tajomstvo. Skúsený horolezec sa bezmocne prizeral tragickému pádu svojej manželky zo skaly, na ktorú spoločne liezli. Jeho život už nebol ako predtým ,tak sa rozhodol odísť do horskej dediny San Candido, dúfajúc že tu nájde kľud a mier pre svoje utrápené srdce. Stal sa jedinou lokálnou autoritou a domáci na neho hľadia s rešpektom ako na policajného dôstojníka. Do dedinky ale prichádza nový šéf policajnej stanice, Vincenzo. On a Pietro sú ako deň a noc. Jeden pochádza z rušného veľkomesta a nenávidí to tu, a druhý je úplný opak. Nakoniec si ale Vincenzo toto miesto obľúbi aj vďaka Silvii, miestnej veterinárke, do ktorej sa zaľúbi. Spoločnými silami sa snažia vyšetriť rôzne záhadné prípady. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (11)

Na krok od neba (2011)

Viděla jsem pár dílů ze třetí série a je to taková moc příjemná oddechovka se sympatickým komisařem a lidmi okolo něj. Plus je krásný prostředí. Škoda, že jsem to v tv nechytla od první série. Přirovnala bych to třeba k Doktoru Martinovi šmrncnutému latinskou telenovelou. // 19.11.2021 Snižuju hodnocení, protože od chvíle, kdy jsem hodnocení napsala mi přijde, že už je to jen ta telenovela. A já přeci jen radši "Martina" :D Ten závěr třetí řady byl... byl. ()

Duch vlka (2011) (S01E01)

No nedalo mi to a koukám od prvního dílu. Tam je telenovela tak patrná, že si říkám, kde jsem proboha kdy viděla stín Doktora Martina. Některé scény balancují na hraně směšnosti. Příroda je i v prvním díle nádherná, ale je zajímavý porovnat, jak se její záběry (a celkově kamera) v pozdějších řadách zlepšily. Teď koukám, že rozdíl mezi první a třetí řadou jsou 4 roky. I znělka na úvod je v těch pozdějších řadách o dost lepší. Vincenzo je sympaťák, konečně jsem viděla i Silvii a překvapením pro mě bylo, že měl Pietro v pozadí nějaký temný příběh. To bylo evidentně v posledních dílech třetí řady už vyřešeno, neb se tam o tom už ani náznakem nemluví. 2,5* ()

Fantóm z mlyna (2011) (S01E02)

Trochu strašidelný začátek. To já rád! Linka s Chiarou a Giorgioem mě baví jen málo. ()

Deň svätca (2011) (S01E03)

Vážně se všichni na konci máčí v toxické vodě? Už by mohla přijet Marcella! Přijede Marcella? :D ()

Skúška ohňom (2011) (S01E04)

Co by jen ten náš Vinčenzíto bez moudrého Piétra dělal? Vyřešil by vůbec něco? :D Každopádně Silvia pomalu utahuje osidla! ()

Otrávený srnec (2011) (S01E05)

Začíná to nudit. Případy nejsou dost zajímavé a osobní linky stojí na mrtvém bodě. Bláznění kolem toho, kdo koho políbil a kdo o tom ví, je dost nuda. 2,5* ()

Honba za pokladom (2011) (S01E06)

To by bylo, aby tohle téma nebylo. Zpracování bylo v pohodě. ()

Zachránený z vody (2011) (S01E07)

Že se na to ten Pietro nevyse... jako vážně.  Tahle linka mě rozčiluje víc jak Chiara. :D 2,5* ()

Skok do prázdna (2011) (S01E08)

Nejzajímavější na tom byly poslední tři minuty. :D sice nevím, kdo tomu náznaku kromě samotného Pietra věří,  když už osm dílů sledujeme tu jeho svatozář, ale... chci vědět víc!! ()

Netvor z jazera (2011) (S01E09)

Já vím, já vím! Dá se tomu i smát, ale já si radši brekla. :D Pietrovo nepřekvapivé rozuzlení. ()

Včelia kráľovná (2011) (S01E10)

Ať už je Marcella jakákoli, to jak ji Vinčenzito vodí za nos a hodlá to dotáhnout až před oltář je ubíjející nuda. 2,5* ()