Dr. Ludsky

Slovensko, 2011, 8 h 55 min (Minutáž: 51–58 min)

Kamera:

Martin Žiaran

Hudba:

Martin Hasák

Tomáš Maštalír, Vladimír Kobielský, Martin Mňahončák, Jana Kolesárová, Dominika Kavaschová, Vanessa Biermannová, Ondřej Daniš, Tibor Vokoun, Róbert Jakab (viac)

Pôvodný seriál televízie JOJ prináša medicínske príbehy úplne inak ako doteraz. Fiktívne príbehy o lekárskych pochybeniach či zlyhaniach sa v mnohých prípadoch inšpirovali skutočnými udalosťami. Tomáš Maštalír ako MUDr. Daniel Ludsky je odborník na diagnózy a zanedbanie lekárskej starostlivosti. Ako súdny znalec často spolupracuje s políciou. Dr. Ludsky nie je  hrdina, na akých sme zvyknutí – je inteligentný, nekompromisný, arogantný a netrpezlivý. Neznáša lajdáctvo a neschopnosť, takže medzi kolegami veľa priateľov nemá. Ale verí v pravdu a v právo pacienta na slušné zaobchádzanie. Ani v súkromí nie je veľmi šťastný. Je rozvedený a popri práci sa snaží nájsť si čas na svoju dospievajúcu dcéru. (TV JOJ)

JK77

Nic originalne, nic prekvapujuce ale aspon pozeratelne. Co sa neda na nasu produkciu serialov moc hovorit, takze taka svetla myska, teda aspon zatial. A titulna piesen moc nevysla, kurnajs to a uz aj RM musi sam vykradat? ()

The_Peach

Na SVK pomery veľmi slušný počin. Podľa upútavok som očakával total kópiu Dr. Housea, ale vobec nebolo tomu tak. Mňa tento seriál baví, tie epizódy majú čo to do seba a dúfam, že tento seriál bude pokračovať v nastolenom trende. Samozrejme pozdáva sa mi aj výkon Tomáša Maštalíra. ()

mikhail odpad!

Takto to dopadne, ked tvorca seriálu Odsúdené zoberie vulgarizmy a akože "akciu" z Odsúdených, pridá nové "nezvyčajné prostredie", "drsňáka" v hlavnej úlohe okopírovaného slovenského Dr. Housa (bohužiaľ bez jeho charizmy) a vznikne táto zlátanina. Neviem, kam speje dnešná televízia, ale podobný brak odmietam sledovať. Ak to bude mať za následok, že televíziu prestanem sledovať úplne...prosím nevidím v tom problém a dokonca budem rád. ()

Mes-siah

Vykradačka - nevykrádačka, jedna z mála slovenských NEtelenoviel. Za to velké plus. Horšie herecké výkony, ale snaď keď ziskajú viac prostriedkov tak na tom zapracujú. ()

Dawe_Holi

Po prvním díle smíšené pocity.............napětí střídá obrovská nuda, Rozhodoval jsem se mezi 2 až 3 hvězdama, ale zatím Slovenská napodobenina Dr. House má se slavnější předlouhou spojený pouze český dabing hlavního hrdiny... na víc než ty 2 u mě nemá. ()

amyth odpad!

Kopie, spíše parodie Dr. House. Navíc tak zhovadile udělaná, že je namístě tohle žalovat. Je vidět, že Čína není jediná země na světě kde slovo copyright a trademark nic neznamená - bačové takto "úspěšně" už zprznili nejedno dílo. ()

Mr.Atsor

Já jsem asi opravdu trochu jiný člověk. Nechápu to nízké hodnocení a ty otrávené komentáře. Já mám Dr. Ludskyho rád. No a co, že je to skoro kopie Dr. House? No a co, že je to americký námět? Furt je to lepší než české seriály typu Ulice, Ordinace v růžové zahradě a podobně. Slovensko ukázalo, že umí natočit inteligentní, vtipný a zajímavý seriál, jehož díly mne baví od začátku až do konce. Rád se na to dívám a doufám, že dílů bude co nejvíce. Tleskám slovenské produkci! ()

darthvader77 odpad!

Dnešní filmografie je hlavně o originalitě a proto nemůžu vystát, když někdo něco trapně napdobouje(byť to může být napodobenina kvalitní). Takže rovnou do koše. ()

subic

Uf, Slovensko? Vypadá to jak nějaký německý seriál, proto mě překvapilo odvysílání na Primě v českém dabingu. Takže poslovenčená verze House M.D. a do toho trocha jakože kriminálních zápletek. ()

erapo

Tak bol som jeden z prvých čo som to mohol vidieť v predpremiére, ale podľa očakávaní... Vôbec, ale vôbec nič originálne!!! Slovenské seriály sú úplne na jedno kopyto a výroba ako by sa snažila úplne vyhnúť originálnym myšlienkam. Buď ide o úplne klasický slovenský suchý humor alebo vykrádanie amerických seriálov. Nerád hodnotím seriál po vzhliadnutí iba jednej časti, ale mám pocit, že viac ich vidieť nebudem. ()

tyler55

Nie je to dokonalé, ale ani odpad. Aj keď asi nikdy nedosiahne úroveň Housa, je to príjemná zmena od Paneláku či Odsúdené. Keby nenosil tie hlboké výstrihy mal by 70%, ale budiž. 60%. ()

Bouřka

Tak po prvním díle musím konstatovat velkou spokojenost. Je to moderní, je to současný, se skvělou muzikou. Hlavní hrdina je velmi charismatický a má nejlepšího českého dabéra. Kdybych nevěděla, že je to slovenský seriál, klidně bych si myslela, že je německý nebo francouzský. Na televizní seriál fakt povedený. ()

walkingdead

Hodnocení si nechám na později. Ale úplně beznadějně to nevypadá, 1. díl tak 55%, takže Ludskému dám narozdíl od většiny novodobých českých a slovenských televizních výplodů šanci i dál. Podobnost s Housem bude zřejmě čistě náhodná:-))) (a dabingem TV Prima jen korunovaná) ()

jjimmy

vysvetlenie hodnotenia: Slovenské seriály a celkovo umeleckú tvorbu som neznášal, no zisťujem že je nádej. Tento seriál nie je to najlepšie čo som kedy videl, ale je to poriadny posun vpred, preto tých 5*, pretože chem vidieť ďalší posun vpred, ďalšie slovenské seriály, ktoré budú minimálne takéto dobré. ()