Dva vyšetřovatelé paranormálních jevů, zkušená doktorka Margaret Matheson (Sigourney Weaver) a její mladý asistent Tom Buckley (Cillian Murphy) zkoumají nejrůznější metafyzické fenomény, aby prokázali jejich nepravost. Simon Silver (Robert De Niro), legendární slepý senzibil, který před třiceti lety záhadně zmizel, se najednou objeví a jeho případ se pro současnou vědu stane velkým oříškem. Tom začíná být Silverovým případem posedlý a jeho posedlost se prohlubuje s každým novým důkazem nevysvětlitelných událostí. Jak se Tom přibližuje Silverovi, napětí stoupá a jeho pohled na svět se třese v základech… (oficiálny text distribútora)

Freemind

Někdy zapomínám na to, že De Niro byl naposledy ve formě někdy před 15 lety v "Roninovi". Od té doby došlo si Robert dokázal zprasit svůj talent a na oplátku si vyvinul příšerný vkus pro výběr filmových projektů (viz. "Fotr je lotr" a "Machete"). Nemrhejte časem, neriskujte zklamání. ()

zipper111

Ač je film rozjetej jak dobře naložená lokomotiva, konec byl najednou pro mě hrozně nepřehlednej a asi jsem ho vůbec nechtěl pochopit, protože takovej blábol nakonec, jsem prostě nejspíš nečekal.... ()

Kaluž

Vcelku slušná "duchařská" detektivka s násilně naroubovaným zakončením. Weaverovou s Murphym bych poslal do těch rodinných baráčků na amerických předměstích, aby jim tam zatrhli ty pouťové paranormální atrakce, kterými zasírají naše kina. ()

italka63

Výborná atmosféra tohoto filmu, báječná Sigurney i ostatní. Kdo může s určitostí říci, co se děje mezi nebem a zemí? Snad nám to v závěru tvůrci nastínil, ale i oni jen hádají, tak jako vědci. Každopádně jsem se ani chvilku nenudila. ()

slunicko2

Přepsychologizovaně ukecané, samé prázdné fráze. Pan Cortés zplodil fádní film. Ale pro téma mám slabost, a tak dávám slabé, věru, tři hvězdičky. ()

Philcze

Nebýt zhaceného závěru, dávám s klidem pět hvězdiček a Cortés je můj nový hrdina. Takhle elegantně napsat a natočit nejnovější přírůstek do zašlého žánru znásilněného levnými pokusy na jedno použití typu Ďábel v těle, to už chce víc talentu než na devadesátiminutový thriller o pohřbeném Ryanu Reynoldsovi. Navíc výborně kombinuje mystiku paranormálních thrillerů s docela hutným psychologickým podtextem. A i když konec není vyložený průšvih, je viditelně uspěchaný a vysvětlení předchozích úkazů ve filmu je velmi polopatické. Recenze zde. 80% ()

stration

Velice povedený příspěvek do rodinky paranormálních filmečů. Hlavní devizou jsou určitě herecké výkony ústřední trojky a dobrá, temná atmosféra místy připomínající snad až Angel Heart (to bude asi tím De Nirem). Závěrečný twist není špatný, ikdyž ne všechno mi do sebe zapadlo. ()

Dont

Filmu nechybí překvapivá pointa, ale v souvislosti s ní při zpětném pohledu postrádám v některých předcházejících situacích logiku. Když k tomu připočtu nezajímavé pasáže, tak to stačí sotva na tři hvězdy. Trailer sliboval určitě lepší podívanou, Robert De Niro mě dost zklamal, Cillian Murphy má slušný potenciál, nicméně když ho vidím, hned mě napadne Scarecrow. :)) ()

Skip

Zajímavě rozjetý příběh, ve kterém jsou sice nějaké ty nelogičnosti, ale to by se dalo odpustit. Kde taky hledat nějakou logiku v oblasti paranormálních jevů. Bohužel celý film shazuje ne moc povedený závěr. Nic méně i tak stojí Červená světla za zhlédnutí. ()

IceQueen

Pridávam sa k tým, ktorí záver považujú za tragicky nevydarený (len málokto však použil podobne jemný výraz). Rozhodla som sa jednu z jeho polovíc ignorovať a to preto, lebo zvyšok filmu bol mňam. ()

BoredSeal

Trestuhodně promrhaný potenciál. Kdyby se z filmu udělala detektivka o odhalování podvodníků týmem Weaverová+Murphy a film okrajově poukazoval na hloupost lidí, kteří svou vírou na zázraky podvodníkům jejich činnost usnadňují i přes svou škodu, mohla by to být příjemná oddychovka. Průměrný film se bohužel považuje za strašně sofistikovaný a mučí nás tunou zbytečných dialogů tam, kde by stačily dvě věty a spoléhat se na inteligenci diváka, navíc si Red Lights hrají na horor a drama, na což nemají i přestože od druhé půlky filmu nastoupí na scénu DeNiro, který tady v jedné ze svých zbytečných penzistických hereckých rolí má podivnými momenty ve filmu strašit - marně. Finální ránu do neexistujících koulí filmu uštědří konec, který většinu scén úmorné dvouhodinové stopáže odhalí jako stupidní vatu a zároveň zesměšní poslání a smysl sympatické postavy Sigourney Weaverové. ()

berusche

Tak nevím, jestli tohle celé mělo být o tom, jak chce kdo uvěřit, spíš bych to tipla na to, jak je kdo slabej v kramflecích. Slabé v kramflecích bylo nechat tady S. Weaver takovej směšnej flek a za to vám tu uberu tu jednu. Ne kecám, ta je převážně za to, že tomu chybí jedna věc a tou je gradace, a to nějaká větší, než jaká nám byla nabídnuta. Scénář je slušný a námět ještě lepší a mě trochu mrzí, že z toho nebylo přeci jen vytřískáno trochu víc. ()

Petrasuvicka

Zařazení mezi horory je dost nešťastné, třebaže se některé scény mohou hororově tvářit. Nicméně film udržuje po celou dobu tajemné napětí a na konci dospěje k trošku kýčovitému, přesto ale překvapivému závěru. ()

Caminzind

Lidi, to si snad musíte dělat prdel, ne? :D Jak to s tím De Nirem nakonec bude, mohl každý tušit od chvíle, kdy se objevil na scéně. A když si rozkliknete tady ty plakáty a u Murphyho máte There is no escape from your own mind, ani to vás netrkne? HALÓÓ! Netvrdím, že jsem si byl hned vším jistý, ale zase tak překvapivé to rozuzlení nebylo. Zpracování víceméně dobré, ale taková spousta WTF scén, které jsem si musel pouštět opakovaně, abych pochopil tu zbytečnou komplikovanost scénáře, který se nakonec pohřbí sám svojí pointou... to je skoro až srandovní. 46% ()

M.i.k.e

Na poli mystery filmu docela příjemné zjevení s výbornou atmosférou,dobrým scénářem a velmi dobrou dvojici Murphy DeNiro.V určitých chvílích sice trošku dochází dech a finální zvrat jsem musel vidět 2x,než jsem ho pobral,ale pozitivní dojmy nakonec převažují...70% ()

Martin741

Reziser Cortes po vybornom Pohrben zaziva prichadza s novym filmom o paranormalnych aktivitach a javoch, ktore skumaju dvaja vysetrovatelia Margaret Matheson /Sigourney Weaver - Alien, Aliens, Chata v Horach/ a mlady Tom Buckley /Cyllyan Murphy - Batman Dark Knight, 28 days later/. V roli senzibilneho cloveka sa predstavil Robert deNiro /Taxikar, Kmotr 2/. A zaujimava filmarska jazda sa moze zacat. Napatie neprijemne rastie a vrcholi v dost hustom a extremnom zavere : 77 % ()

bourec

Rozhodně vo něco lepší a zábavnější než Buried.Herecky bez chyby,co se týče příběhu,tak do hororu bych to vůbec nemotal,spíš mystickej thriller-drama,ale jinak na jedno použití film naprosto v pohodě.60%. ()

Mefistofelle

Vzhledem k tomu, že jsem si o tomhle filmu nepřečetla nic než jsem si ho pustila, očekávala jsem nějaký duchařsko-vymítačský horor. Vylezl z toho nakonec však velmi příjemný thriller (i když s pár hororovými prvky), který mě příjemně překvapil. Předně bych vyzdvihla Sigourney Weaverovou. Pro ni mám zkrátka slabost a opět se potvrdilo, že ta ženská hrát opravdu umí a to nejen prostřednictvím slov, ale i výrazem tváře. /SPOILER!/ Proto je škoda, že ji v půlce filmu voddělali a veškeré řešení záhad okolo paranormálního performera Silvera nechali na jejím hereckém kolegovi. Je to jedna z těch mála chyb, které podlě mě udělali. /SPOILER!/ Konečně rozuzlení mi dalo zabrat, napoprvé jsem nepochopila o co jde a musela jsem si inkriminovanou scénu přehrát znovu. Ale pointa byla dobrá a rozhodně jsem ji nečekala, což se ne u všech filmů stává. ()

Nach

Zajímavý film s filozofickou myšlenkou, jestli existuje něco, co překračuje rámec fyziky. Co všechno naše mysl dokáže a existují paranormální jevy? Ač film je velice zdlouhavý, pln nudných pasáží, musím smeknout před koncem, jenž jsem opravdu nečekal a samotného mě překvapil, což se mi již tolik nestává. Ale i přes tuto skutečnost mám po krátkém čase problém si na film (krom konce) vzpomenout. 70% ()

dubinak

První polovina byla, troufám si říct, velmi brilantní náběh do zajímavého námětu. Vizuál taky nebyl vůbec špatný, herci přesvědčiví. Osudová chyba začíná v druhé polovině, kdy se vyšetřovatelé prakticky pouští do kauzy Silver a my začínáme kroutit hlavou, co si to produkce nakousla. Co si nakousla, to si bohužel nedojedla. Alespoň ne do posledního sousta. Pointa je dost nepřehledná, zamotaná a nejspíš ani ne zcela dokončená. Ani si nepamatuji, kdy naposled mi takto vadil nějaký herec jako právě DeNiro. Absolutně se mi do jeho role nehodil a dost mi projekci znepříjemňoval. Red Lights považuji spíše za nevyužitý a je to škoda, potenciál byl zpočátku zřejmý. Tři slabší. ()

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

10.02.2013

Natáčení má odstartovat už příští měsíc (s premiérou plánovanou na květen 2014), ale Frank Darabont prý ještě na poslední chvíli piluje dialogy. Tvůrce nejlepšího filmu všech dob (alespoň podle… (viac)