Dva vyšetřovatelé paranormálních jevů, zkušená doktorka Margaret Matheson (Sigourney Weaver) a její mladý asistent Tom Buckley (Cillian Murphy) zkoumají nejrůznější metafyzické fenomény, aby prokázali jejich nepravost. Simon Silver (Robert De Niro), legendární slepý senzibil, který před třiceti lety záhadně zmizel, se najednou objeví a jeho případ se pro současnou vědu stane velkým oříškem. Tom začíná být Silverovým případem posedlý a jeho posedlost se prohlubuje s každým novým důkazem nevysvětlitelných událostí. Jak se Tom přibližuje Silverovi, napětí stoupá a jeho pohled na svět se třese v základech… (oficiálny text distribútora)

Šakal

Přestože bych hrozně rád, ty opakovaně zapomenuté klíče resp. věci, které jsem stoprocentně odložil na určité místo, abych je po nekonečně dlouhém, usilovném hledání, našel zcela jinde, svedl na paranormální jevy, skutečným (jediným) důvodem, bude ten německý parchant. Jsem ochoten připustit i možnost, že se v práci někdo hrozně nudí resp. baví. Stejně tak, pokud v příborníku narazím na ohnutou lžičku, končí, za doprovodu nadávek resp. narážek „to by mě zajímalo, kde udělali soudruzi z NDR chybu“, zpravidla na dně koše a nikoliv na stole u „Muldera a Scully“. Pokud náhodou (stále) není jasné, co tím básník (Šakal) chtěl říct, tak, aby bylo dostatečně jasno. Na paranormální jevy nevěřím. Tím pádem měl S. Silver resp. Boby De Niro, jedinou možnost, jak si získat mou pozornost. Vzbudit ve mně zájem (tak jako v hlavním hrdinovi) po odhalení, tj; „jak to dělá“. Bohužel (pro Red lights resp. R. Cortése) se tak, až na vyjímky, nedělo. Chtěl jsem alespoň ocenit myšlenku, že to nejednoduší řešení, které máte po celou dobu přímo před očima a které právě pro jeho podbízivou triviálnost zavrhnete, bývá v drtivých počtech případů, to správné. To by však se zavřenými dveřmi, musel zavřít svá ústa i T. Buckley resp. C. Murphy. 45% ()

Anderton

Red lights spľňajú do bodky to, čo očakávať od žánru mystery triler. Nemám v úmysle diskutovať, či je záverečný dodatok po prvej šokujúcej pointe ešte k veci, či príbehu dáva nový rozmer, alebo ho celý rúca, jednoducho tam je a myslím, že tá minúta navyše predsa nemôže v divákovi zničiť predchádzajúcich takmer 120 napínavých minút. Hodnotil by som rovnako aj bez záverečného obligátneho"precitnutia". Občas trochu na efekt, z počiatku trochu zdľhavé, ale ku koncu už riadne napínavé a poriadne na nervy. Dobre napísaný, zrežírovaný a zahraný komerčný triler, ktorý by nemal mať kontroverzné hodnotenia, vôbec nechápem tie dvojhviezdičkové. No a Joely Richardson je možno naj milfka Hollywoodu. Keďže je Shyamalan už úplne mimo, buďme radi aspoň za takéto občasné príspevky na tému šokujúca pointa. ()

Eawy

Okrem niekedy preliteralizovaných dialógov, niekedy aj monológov to bol veľmi zaujímavý film. Či už odhalenia šarlatánov, až po návod Ako sa to robí, vás film naozaj zaujme. Do poslednej chvíle, niečo od toho očakávate ale vyvrcholenie prinesie niečo nové, niečo čo ste niekde v myšlienkach zvažovali, ale tejto možnosti ste prenechávali najmenšiu pozornosť. Bolo to naozaj zaujímavé a veľmi príjemné, určite pozriem ešte raz 70% ()

PetrPan

Decentní mysteriozní krimi s pohledným vizuálním kabátkem a výbornými herci, zejména De Niro si svou roli užívá. Tento film je prostě taková načesaná distinguovaná dáma z lepší společnosti, která si na konci večera odplivne ..někdo to ocení, jiný zatratí.. ()

cukorek

Mali ste niekedy sen v ktorom sa vznášate? Ja občas áno a teraz to pred vypredaným publikom dokázal aj Simon Silver (Robert De Niro). Film si počína veľmi dobre, hneď od začiatku naznačí, že všetka sranda ide stranou a do čela sa derie tajuplnosť a odhaľovanie neskutočných záhad, ktoré sú rázom vysvetlené. Tématický je to podobné filmu Dokonalý trik s tým rozdielom, že tieto ilúzie sa preniesli do súčasnosti a v podstatne rozlišnom konci. Táto voľba zamotania hlavi v posledných minútach ma trocha znechutila, radšej mám keď posledné minúty doložia iným spôsobom posledný, chýbajúci kúsok náročnej skladačky. Takže celý čas vlastne stojíte na strane pravdy, fandíte popieraniu a vyvracaniu šarlatánstva a ukončí to fenomenálne médium s paranormálnymi vlastnosťami, mne to pripadalo ako dať si kladivom po prste. Navyše niektoré dosť zaujímavé činy ako ohýbanie lyžičiek, či odklonenie prúdu vody ostali neobjasnené. Herecké výkony doplnené správnou hudobnou atmosférou pracovali kolegiálne, len škoda spomenutých nerestí a tak som sa priklonil k 60 %. ()

nash.

Překvapivě slušně rozjetá podívaná, která slibovala potírání paranormálních jevů a souboj s podvodníkem neobvylých schopností manipulace davem. Ano i ne. Rozhodně jsem se ani chvíli nenudil, občas mě film překvapil, několikrát pobavil (Sigourney a test s kartami) a de Niro je po celou dobu naprosto lahůdkový. Už dlouho jsem nenarazil na filmovou postavu, která by byla tak znepokojivá a nepříjemná. Všechno to gradovalo velmi slušně, závěrečný souboj s časem byl výtečný, jenže pak najednou tenhle slušně rozjetý bourák v plné rychlosti a bez varování narazil do zdi závěrečného zvratu. Karoserie se promáčkla, souboj s časem a vlastně i celý příběh byl během okamžiku zasypán troskami napětí a závěrečnou pointou. Neveřil bych, že se dá film tak rychle rozbít. Nicméně jsem byl po 90% filmu spokojený, napjatý a zvědavý a když si odmyslím ten konec, tak to budou solidní ****. ()

Pedestrian

Fantasticky rozehranou partii kazí "béčková" druhá polovina s lacinýma lekačkama a snad ještě lacinější pointou. Ale stejně se to musí vidět. ()

Chrustyn

Pro mě velice příjemné překvapení o vyšetřování paranormálních jevů, které jsou ve většině případů, jen dobře promyšlenými podvody. Ale Robert de Niro, má skryté trumfy. Film má tempo, atmosféru a originální téma, které drží divákovu pozornost, až do překvapivého konce. ()

heyda

Začátek vypadal na solidní duchařinu, avšak to rychle pominulo a potom už se jen rozvíjelo velmi zajímavé drama zabývající se paranormálními jevy. Musím říct, že jsem byl mile překvapený, jakým směrem se film ubírá a ikdyž jsem na konci čekal velkou řezničinu, tak jsem nakonec rád, že to bylo spíš decentní zakončení. Cillian mi sice herecky nikdy nesedl, ale zde se dal vydržet. Angažování Sigourney Weaver považuju za velký plus. Ta ženská má prostě charisma jak sviňa. No nebudu už dále mlít pantem. Mě se to líbilo, takže z mé strany všem doporučuju. 75% ()

mat.ilda

Překvapeníííí!! Zpočátku příjemné, ale od trestuhodné hlouposti s odrazem v brýlích to šlo šupem dolů, a i když konec nabídl možnost nadzvednout obočí, víc mě udivilo, jak stádo v sále sedí a obdivně bučí, místo toho, aby se v panice ušlapalo u exitů... A na tom, že se nejedná o horor, ale o thrillerové béčko, nic nezmění ani De Niro, za kterého beztak odvedl největší díl práce osvětlovač. ()

VenDulin85

Červená světla na mě zpočátku poblikávala velmi nadějně, jednak hereckým obsazením, pak také Španěláky, ale hororu jsem se tam bohužel nedobrala. I tak to byl slušně dramatický thriller s psycho prvky, kde vědecky založená Sigourney jezdila křížem krážem po zemi, likvidovala jednoho podvodného iluzionistu za druhým a že má přímo u sebe výjimku potvrzující pravidlo, to přehlížela jak širé lány. ()

lillien

Originální námět, tahle duchařina naruby, proč ne? Filmy o bubácích a paranormálnu tu máme pořád, co takhle pověsit se na paty dvojici zarputilých agnostiků-vědců, kteří odhalují, jaká je celá tahle manipulace s lidskou touhou věřit v nadpřirozeno, podvod. Obsazení velmi chytré, protože slabší místa dotáhnou Weaver a Niro jako prd a Murphy taky nevypadá, že by musel skončit u dabování animáků pro děti. Nejvíc ze všeho mě nadchlo finále, kdy duch zvítězí nad hmotou. Přesně tak to mám ve filmu ráda, protože v životě to bývá právě naopak. ()

mcb

Až na poslední akt přesvědčivé budování tajemné atmosféry a celkem solidní výstavba paranoidního thrilleru říznutého paranormální zápletkou. Dokonce i všechny dějové informace překvapivě sedí. Co se výrazně nepovedlo, je až úplný závěr snímku, jenž přichází s šokující pointou, která by svou nedořečeností mohla více zapůsobit na diváka, ale tvůrci se raději rozhodnou vše polopaticky vysvětlit pro pomalejší diváky u obrazovek. Výslednému dojmu to dost ubírá. Ale i tak převažují pozitivní dojmy - kdyby se tohle podařilo Shyamalanovi, zobali bychom mu z ruky. ()

jojinecko

Veľmi dobrá jednohudba s parádnym námetom, ktorý režisér "žmýkal" čo to išlo. Už od polovice som sa však zaoberal kľúčovou otázkou (tak ako u ďalších 99% podobných atmosférických vecí resp. hororov- hoci toto horor nebol ani náhodou). Tá znie: "Ako veľmi záver dodrbe celý film a nasere diváka, resp. pokazí dobre rozohratú hru???". Odpoveď znie: "Dosť, ale nie celkom na to, aby divák ostal otrávený"...Vďaka aspoň za to. Film výhradne na jedno pozretie. ()

Flego

Red Lights klamú telom. Nič nie je také, ako sa na začiatku zdá. A to je dobre. Nejde o klasický ducharský príbeh, skôr sme svedkami konfrontácie paranormálnych javov s vyšetrovaním podobných metafyzických podvodov. Tvorcovia sa nám snažia ukázať vedecké vysvetlenia rôznych prípadov a treba uznať, že poodhalené triky rôznych podvodníkov sú veľmi zaujímavé. Niekedy však až príliš podsúvajú túto "vedeckosť". Po ukončení filmu je jasné, prečo to robili. Horšie dopadla konzistentnosť celého príbehu. Niekedy boli potrebné scenáristické barličky, aby všetko držalo pokope. Po hereckej stránke je snímok výborný a to je aj dôvod, prečo som v hodnotení veľkorysý. ()

Ivoshek

Je to dobře natočený, většinu času napínavý a člověk je zvědavý, jak to celé vlastně je. Ale mohli si s tím vyhrát víc, s tím, co je magie a schopnosti, a co ne. Ke konci jsem byl spíš trošku zklamanej. Ale nebylo to jako celek špatný. ()

Pítrs85

Vyškrtnout v popisku filmu žánr horor a hned by si to jeden užil víc, jenže co s tím, když máte chuť se bát a dostane se vám spíše psychologického dramatu s malinko nadpřirozenými prvky, takovej odvar Dokonalého triku. Zklamání se nekoná, přesto na film dost možná hodně rychle zapomenu a to v něm hrají takové stárs, jako je Ripleyová, Taxikář a ten týpek z Batmana (a Olsenka z rodu nejmladších, ofkórs). Tak nějak silnější 3*. ()

SOLOM.

Rodrigo Cortés mne dokázal překvapit i svým druhým snímkem, který jsem měl možnost od něj vidět. Tento chlapík v sobě skrývá obrovský potenciál, jen jej ještě neumí vyždímat do poslední kapky. I tentokrát lze z jeho díla vycítit pozitivní a především tajemně mysteriózní nádech, který má ovšem ještě značné reservy. Podobně jako ústřední dvojice i já na podobné „nadpřirozené“ úkazy nevěřím a hledám ve všem racionální vysvětlení, ale na rozdíl od nich bych se zřejmě nechal nachytat mnohem dřív. Každopádně se mi líbila doktořina hláška: „Víš, existují dva druhy lidí se speciálními schopnostmi: Jedni si opravdu myslí, že mají nějaký dar a ti druzí si zase myslí, že jim na to nepřijdeme. Oba se mýlí.“ Vedle hereckých výkonů zde hraje nejdůležitější roli samotná atmosféra, která nám místy nabídne opravdu ponurý zážitek. To myslím v dobrém. V některých momentech jsem jen nevěřícně hleděl, cože se to vlastně odehrává na monitoru přede mnou, atmosféra byla hustá přesně podle mého gusta a naštěstí jsem se v ní díky dobře zvládnutému scénáři neutopil. Jen mám menší výhrady k samotnému závěru. Ona touha vytvořit grandiózní finále se rozhodně nezdařila tak, jak bych očekával. Přesto všechno tento film stojí určitě za pozornost. ()

Morholt

Dva paravědci vyvracející parajevy, aby nakonec byli paralyzováni tvrdou skutečností už tu byli, ačkoliv přznávám, že dvojice Murphy-Weaver měla něco do sebe, stejně jako scénář. Jenže, bohužel, režie tenhle celkem solidní potenciál nedokázala využít. Tak tedy nejprve co se mi kromě zmíněné dvojice herců líbilo: detektivní odhalování triků údajných telepatů a spol.. To mělo fakt bavilo a kdyby z toho byl seriál, určitě by měl úspěch. No a pak se mi líbil až závěrečný zvrat, který je sice hojně kritizovaný, ale já s ním byl spokojený. No a nelíbil se mi ten zbytek, protože to byla nenapínavá nuda a nejnudnější ze všech byl nudnej patron De Niro. Cortés po vynikajícím Buried sešplhal zase o pár příček níže. 40% ()

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

10.02.2013

Natáčení má odstartovat už příští měsíc (s premiérou plánovanou na květen 2014), ale Frank Darabont prý ještě na poslední chvíli piluje dialogy. Tvůrce nejlepšího filmu všech dob (alespoň podle… (viac)