Záhadný agent CIA odhalí tajemství, která by mohla agenturu úplně zničit. Bývalý kolega, co nejspíš zešílel, pak vypíše odměnu na jeho hlavu a nahání ho po celém světě. (Netflix)

Tomash58

Na Netflix lehce nadprůměrný film. Tak by se to dalo asi nejlépe shrnout. Jedna z nejdůležitějších věcí - snímek vlastně nemá žádná slepá místa. Má dobré tempo, pořád se něco děje a minimálně já jsem se na to chtěl pořád dívat dál a nenudil jsem se. Hlavní podíl na tom má určitě trojice herců (de Armas, Gosling, Evans), kteří asi nepředvádí svoje Oscarové výkony, na které mají, ale u takovéhoto typu filmu to snad ani nejde. I tak, bez nich by byl film polovičatý.  Stejně tak velkou mírou přispívá Praha. Pro lidi tady na ČSFD a české fanoušky obecně to bude velký plus. Ze všech míst, kde se Grey Man odehrává jsme v Praze asi nejdéle, což je fajn, zvlášť když policajti mluví česky :) Zato například efekty někdy vypadají jak z roku 2010, což je o to horší když si člověk uvědomí, že jde o nejdražší Netflixovský film... A například z hudby si nelze zapamatovat prakticky jedinou melodii. Bojové sekvence jsou většinu času fajn, někdy i originální a dobře se na ně kouká, to se musí tvůrcům nechat. Ano, není to žádný zázrak, ale překvapivě je to fajn akční snímek, který možná spíš nadchne než urazí. Nic revolučního avšak nevzniklo - herci a Praha jsou to jediné, co odtáhnou Grey Mana od průměrnosti. ()

ER

Vizuálně fajn, lokace, zámky. Jenže obsahově nabubřelá slátanina, která jen vykrádá Bondovky, popř.Bourneovky. A navíc mám uvěřit, že tak obrovská akce v Praze je řízena zabijáckým magorem, křupajícím chipsy, který nemá s agenturou nic společného? K tomu dítě s pacemakerem jako rukojmí. Proboha, bratři, proč jste raději nevymysleli nějakého Thanose. ()

Aleix

V hlavní vedlejší roli je Praha. Vítkov jako Azérbajdžán, Národní knihovna jako Berlín ,Kampa jako Vídeň a konečně Malá strana a most jako sama sebe. ()

Maximilianus

Druhá polovica bola rozhodne zaujímavejšia a akčne bohatšia. Akcia z Prahy bol pre mňa vrchol filmu, následne záver, inak celkom slabota. Postavy nevýrazné. Mladá baba dobre hrala a Chris Evans. Ryan Gosling mal zvláštnu úlohu, ale zahral to tiež dobre. 6,7/10. ()

Likan7

Když přichází áčkový film od Netflixu, čím dál tím víc platí, že to bude nudné, blbě vypadající béčko s nevyužitým potenciálem. Jedinou skvělou stránkou tu je Evansův záporák. Cap si to očividně užívá a je fakt to jediný dobrý tady. Gosling konečně našel roli, do který se vyloženě nehodí a Armas je totálně nevyužitá, ba co víc, skoro není sexy (což je na její vzhled fakt majstrštyk). Akce je nudná, nevýrazná, Praha sice potěší, ale rozhodně nenadchne. Triky jsou divný a střih příšernej. Russoovci mají sice furt jméno, ale ten jejich lesk dostává povážlivé trhliny. The Gray Man je další netflixárna, která profičí a unudí spousty čím dál víc nespokojených předplatitelů těhlech babralů. Ušmudlaný 2, hlavně díky Evansovi. ()

gemi

The Gay Man. Něco jako Mission Imbecile, ale bez vrchního scientopošuka, a ve všech ohledech spektakulárnější. Jistě, není to žádná hyper-realistická akce, ale ryze popová záležitost. Všichni tady snesou asi desetinásobek toho co v reálu a Gay Man je rovnou nesmrtelný. V české pasáži se objevuje dvakrát stejný zvukový loop "V klídku, jo, poď!", protože potřebovali vyplnit čas hlasy v pozadí a víc zvukové stopy prostě neměli, ale toho si samozřejmě nikdo krom česky mluvících nevšimne. VRZ českých policejních aut zní jako auta francouzská. (Proč, sakra?) URNA není v českých policejních uniformách, ale vypadá jako zelení mužíci na Krymu. A milion dalších malých ďáblů, ukrytých v milionu dalších detailů. Ale hell, má to šťávu, je to výpravné a baví to! Spousta lidí se diví, že ve filmu není vidět těch $200 míčů. Je to polovina nákladů na T2. Je to sice méně chytré, ale ne méně akční. Kvůli inflaci za těch 30 let to bylo vlastně levnější. Ale hlavně, třetina filmu se natáčela v Praze, a tam je draze, neasi! ()

M__

Nenarušujte můj osobní prostor.// Když se sejde Ryan Gosling, Chris Evans, Ana de Armas a Billy Bob Thornton, tak to přece musí být dobrý, ne!? Bohužel z toho ale vzniknul hroznej bullshit. Zpětně ani nevím o čem to vlastně mělo být. Velký boom a spousta peněz, který za to vůbec nestojí. Myslím si, že Evans to vystihl naprosto skvěle tím, jak často opakoval „Boring“, protože pokaždé když to řekl, jsem to cítila stejně. 40 % ()

bearmeedek

Nechápu, proč se zrovna tihle lidi dívají na film, který je neosvítí a nenaplní jejich skvělé duchovno, a pak tady na něj kálí a kálí. Na to, jak člověk musí být opatrný s Netflixem, tohle byla jejich pecka. Je to akční film s obehraným, ale osvědčeným námětem. Spousta lokací, spousta akce a při té délce i stále v pohybu. Kdyby byl film "temnější" a hrál si na "vážný" film, bylo by to i za plný počet. Ale proč? Nevidím důvod, když jde o cílený výplach. Ani nevidím důvod pro srovnávání s MI nebo 007. Nikde nepsali, že to bude podobné. Pro našeho diváka by mělo hodnocení navyšovat i to, co vidí natočeno v Praze. Žádný štěk, 22 minut akce. Likvidace aut, střelba v ulicích, výbuch historického domu, vyhlazení části policejního sboru ... Možná jen škoda, že tady neproběhla žádná partnerská jiskra. Samozřejmě myslím heterosexuální. Mě film prostě bavil a užil jsem si ho. ()

Votvirak

Ahoj Jani, tuhke slataninu rozhodně doporučuju! -vynechat a obejít #2hourssaved. Nemáš zač. V sobotu jsem dočetl knižní předlohu , tak jsem se těšil na totalni peck. Jsem netušil, že to ani nedokoukam. To se fakt nedá 😂RIP IN NETFLIX ()

Tamten

Přiměřeně trhlé a zábavné, na druhou stranu kromě slušné akce ten film nic moc nenabízí. Lehce nad průměr ho táhne akorát zábavnost v tom, že je točený v Praze. ()

John80

Veľmi ukecany film,dej sa odohráva vo viacerých mestách a v rôznych dejových líniách,kde sa snažia dostať agenta. Určite by som to neoznačil za Najdrahší film od Netflixu, v porovnaní s Red notice ,ktorý bol oveľa lepší je toto o dosť slabé 2* ()

Klajondr

Od tohohle se fakt nedá očekávat nic jinýho, než stupidní akční film plnej hollywoodských postav. A proti tomu vlastně v zásadě nic nemám, dá se u toho hezky odpočinout. Jen to prostě kromě pár super vizuálních efektů není kvalitní snímek. A upozornění. Vaše patriotistické srdíčko bude trpět při scénách v Praze, přičemž vám film bude namlouvat, že jste v Berlíně. Au. ()

clara.bow

Wow, pohádka se šťastným koncem. Ryana Goslinga celkem můžu, a nečekala jsem bůhvíco...dost peněz za málo muziky bych viděla já a že se Praha předvedla :-) že? Bohužel ani na jeden film s Keanu Reevesem to nemůže mít, škoda nákladů. Ty dvě** patří Goslingovi a Ane de Armas za odvahu. MHCB ()

vikino1

Nejdelší a nejakčnější filmová sekvence s českoo šalinooo v historii filmu :-) , hezké barevné lokace, ale jinak ? Já tomu Goslinkovi prostě nepřijdu na chuť. Ton ten ksicht má fakt asi po obrně. Jakákoliv emoce a von se tváří furt stejně (proto asi vyhráli casting na Kena). Ale to už se opakuju. Jinak Cap. si tady střihl zajímavýho psychouše. Prostě normální čtvrtek... ()

rublik05

Netflix lákal nejen velkou a drahou produkcí, ale také režisérským postem, resp. režisérskými posty a hereckým obsazením, kde se objevují jména jako Ryan Gosling či Chris Evans. Těšil jsem se tedy na pořádný špionážní akční nářez ve stylu Mission: Impossible, který konečně napraví Netflixu reputaci a zažene všechny myšlenky na ukončení předplatného. Opět jsem naletěl a nechal napálit. The Gray Man představuje klasické, nevýrazné, nepříliš zajímavé a přihlouplé béčko, které má navíc strašně pomalý rozjezd, pořádně se totiž začne něco dít až téměř v polovině stopáže, nejzajímavější dění se odehrává v Praze, závěr se mi naopak vůbec nelíbil. Vysoký rozpočet jde vidět především na efektech a tricích, na můj vkus jich je však až zbytečně moc a mohlo se zapracovat i na jejich kvalitě, která není nikterak oslnivá. Akční scény jsem si nijak zvlášť neužil, především díky zvláštní kameře a střihu a také jisté umělosti. Z herců se nejvíce předvedl Chris Evans, Ryan Gosling neurazí, Ana de Armas taktéž. Celkově je pro mě The Gray Man docela zklamání, cena vůbec neodpovídá kvalitě, podruhé už dám raději přednost něčemu jinému a určitě i levnějšímu. Takhle by to teda dál nešlo, soudruzi. 5/10. ()

Hashirama

Tisíckrát pochcaný tepich spáraný z těch největších a nejohranějších klišé, který zcela po právu dostává svému názvu, protože těchto dvěstě milionů amerických dolarů spláchnutých do hajzlu skutečně připomíná víc než co jiného beztvarou nehmotnou šeď. Tajný agent Sierra Valium dostane do rukou MacGuffin a musí prchat před elitními zabijáky v čele s dokonale anticharismatickým korporátním no name zmrdečkem a Chrisem Evansem v roli nekompetentního pornoherce. Jednou za deset minut se objeví obří nápis s lokací, hyperaktivní desetivteřinový let dronem po náhodných ulicích, a poté Gosling někam přijde s jedním konstantním výrazem člověka, který se nemůže dva týdny vysrat, a za vydatného zívání všechny rozseká. Evans si zase užívá svoje podání maniakálního antagonisty, který však za celý film neuspěje absolutně v ničem, a v konfrontaci s koženým výrazem hlavního hrdiny je jeho do nebe volající neschopnost ve výsledku to nejzábavnější v celém filmu. Není tak těžké si film užít, když neustále střídá lokace a tasí jednu akční scénu za druhou. Když však člověk zpětně přemýšlí nad tím, že prázdnota a tvůrčí neinvence jsou nejidentifikovatelnější vlastnosti tohoto filmu, je o dost snazší spláchnout ho do žumpy. 4/10 ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

31.10.2023

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (viac)

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

03.09.2022

Bratři Russoové jsou na gigantické rozpočty už celkem zvyklí. Dvojitá porce Avengers filmů na závěr třetí fáze MCU je ale možná přece jen trochu rozmazlila. Následně totiž pro Netflix natočili… (viac)