Jeden z najúspešnejších slovenských hudobných filmov režiséra Dušana Rapoša o prvých láskach a neláskach, priateľstvách i rozchodoch mladých ľudí. Príbeh veľkej lásky krásnej Zuzany (Eva Vejmělková) a skromného Olina (Jiří Bábek). Hrdinami príbehu sú 15-roční školáci, ktorí práve ukončili základnú školu a prežívajú svoje posledné prázdniny pred tým, než sa rozídu na rôzne stredné školy. Stredobodom všetkého je opustená vyschnutá fontána uprostred sídliska, kde sa všetci schádzajú. Hviezdami partie sú dve pekné dievčatá: Bela a Zuzka. Film však sleduje nielen ich osudy, problémy, pocity i chovanie v rôznych životných situáciách, ich lásky, omyly i uzmierovanie. Mozaiku dopĺňajú postavy ich rodičov, súrodencov a ďalších dospelých, medzi ktorými je výraznou postavou najmä starý pán Domorák (Miloslav Holub), ktorý mladých neustále kritizuje. Z partie sa najviac pozornosti venuje mladému budúcemu automechanikovi a muzikantovi Olinovi, ktorý sa z lásky k Zuzane rozhodne opraviť starú fontánu... (TV Markíza)

andy60

Příběh nijak moc zajímavý, scénář dost děravý a nejhorší ze všeho byl ten malej fakan (myslím, že mu říkali Šťevo), ten byl vážně na odstřel. Co se dá pochválit je Patejdlova hudba - bez ní by to nebylo ani na ty dvě hvězdičky. ()

r3musko

Toto má už snáď len nostalgickú hodnotu. Mne to nič nehovorí. Prvý (a posledný) krát videné v roku 2017. Dokážem pochopiť, že pred 30 rokmi to bol hit, keď frčali pesničky od patejdla, všetci boli zaľúbený do Zuzany a snáď aj tie motorečky boli na svoju dobu frajerské. Neviem. Dnes to už nedokážem oceniť a myslím si, že máme aj lepšie filmy. ()

pantokrator odpad!

Že prý generační výpověď... Bylo mi, romantickému, sečtělému a po životě dychtivému jinochovi, vidět tento film na samém vrcholu pohlavního i citového dospívání. Tak strašně jsem se snažil, ale ani tehdy, ani dnes nechápu, o čem že to vlastně je. Není to poprvé, a tak mě napadá jediné možné vysvětlení: Že do své generace nepatřím. ()

gabriela.suc

Můj oblíbený film z dětství. (Jsem r.96), dokonce jsem písničku Ak nie si moja měla nahranou na kazetě :D Takže nostalgie. Když se ale dívám z pohledu dospělého diváka, v podstatě to ani nemá děj a ani to nikam nesměřuje. (Možná trochu napětí, jestli mu ta Zuzka ,,dá" nebo ne :D Jinak nic.) Některé postavy jsou vykreslené hezky, ale některé jsou zbytečné. Řekněme třeba k čemu je tam postava Bohuš ? Asi jen proto, aby nebyl Olina s bráškou sám. A taky se chichotám a červenám nad délkou kraťasů kluků :D A Zuzanka byla poněkud potvora. Moc hezká, ale bylo vidět, že to ví. Co udělala sestřičce s básní nebylo zrovna hezký. No, i tak holky jsou hezké, Olina je celkem koukatelný, dobrá hudba J.Ráže + moje nostalgie. Takže za mě 3 * PS: nevím jestli utíkat lesem před motorkářem který ji chce znásilnit je dvakrát rozumné. Nebylo by lehčí vzbudit spící partu? ... ale tak, to by ji pak Olina nenašel ;) (Teď mě napadá jak moc je Olina blbý jméno ... :D ) ()

Fibonacci

Gratulálok k najhoršej kamere v SK filme. taky expresny nahlad do života sidliska 80tych rokov a puberty. šak dobre, aj vzťahy, aj sny, aj muzika (aj ked "chlapec ako mnohí" mohli pustiť 5x menej ako bolo potrebné), aj hlašky, aj pohlady na staru bratislavu, ale kristus, tá kamera to čo boloooo??? ()

Monicina

Bavilo ma to vtedy, baví ma to dodnes, i keď niektoré veci už pôsobia "zastarane". Dodnes skvelé pesničky, sympatické postavy a určitá naivita. Pre mňa boli 80 roky moje detstvo a puberta a tento film ma tam vracia. Rovnako aj ja som bola sídliskové decko a vtedy (aj dnes) ma bavili filmy z takého prostredia. ()

Archvile

Nechcem nikomu brať jeho názor a hodnotenie, ale ten čo tento snímok oznámkoval odpadom takmer určite nebol v puberte zamilovaný. Pre mňa ostáva tento snímok, výbornou puberťáckou romantikou. A ďalšie dva diely aj keď nie úplne špatné, tak viacmenej len ťažili z popularity tohoto diela. ()

Jareth

Dle mého skvělý pohodový film, s velmi překrásnou hudbou V. Patejdla, kterou mám strašně moc rád. Někdy je příběh velice hektický, a kamera též. Ze začátku jsem vůbec nevěděl co se děje. Jinak jeden z nejlepších slovenských filmů. ()

Zeduke

Seriózne hodnotiť film takmer 40 rokov po vydaní mi zrejme neprináleží, no film vnímam, ako extrémne dobový, a to až do takej miery, že pokiaľ niekto nevyrastal v 80. rokoch v betónových džungliach, tak nemá šancu pochopiť amatérske nástrely na umeleckosť a poetiku. Na môj vkus komplexný mix postáv, ktoré nedokážu akokoľvek rozpovedať svoje príbehy, aj kvôli celkovej estetike filmu. Jedinou svetlou stránkou, aj po rokoch, zostáva pár Patejdlovych skladieb, bez ktorých by zrejme film zostal na archívnych poličkách. R.I.P. Vašo. ()

GrooteLulu

...vůbec si to už nepamatuji, protože až druhý díl s Haberou a Růžičkovou mě svázal dohromady s probíhající dobou, ale za "Ak nie si moja" nelze hanit.. ()

AhojTuHanka

I když nemám problém s jednoduchou tématikou romance teenagerů na sídlišti, víc než 3 hvězdy dát nemůžu. Film se často snaží vypadat umělecky, cool atp. Ale né vždy to funguje. Kolikrát to vypadá i trapně. Nemluvě o iritující hudbě, která se často absolutně nehodí ke scéně. Ale byly i fajn písničky. Nicméně film byl spíše zklamáním. ()