Z mora sa vynoria obrovské príšery Kaiju a pustia sa do vojny s ľudstvom, ktorá si vyžiada milióny životov a ľudstvo na roky zaťaží. Pre boj s Kaiju bola vyvinutá špeciálna zbraň: masívni roboti zvaní Jaegers, ktorí sú simultánne ovládaní dvomi pilotmi, ktorých mozgy sú prepojené neurálnym mostom. Lenže aj títo roboti sa tvárou v tvár nezničiteľným Kaiju zdajú byť takmer bezmocní. Na pokraji porážky nakoniec sily brániace ľudstvo nemajú inú možnosť než obrátiť svoju nádej smerom k dvom nečakaným hrdinom: bývalému pilotovi (Charlie Hunnam) a neskúsenému nováčikovi (Rinko Kikuchi), ktorí sa dajú dohromady, aby spoločne riadili slávneho, avšak zároveň zjavne zastaraného Jaegera. Spoločne budú čeliť hroziacej apokalypse. (TV Markíza)

campix

Dlouho jsem nezažil tak špatně napsaný áčkový titul. Což o to, příběh ten je v Pacific Rim až na posledním místě, ale přeci jenom jsem ani náhodou nečekal takovou lobotomii, zvlášť se na filmu režisérsky podílel sám Guillermo del Toro. Co se týče podstatných věcí pro daný žánr, tak akční scény jsou hodně dobře a především přehledně nasnímány a film neselhal ani co se týče svižného popcornového výplachu. Trošku překvapila delší stopáž a absence jakéhokoliv známějšího herce (pominu-li Idrise Elbu). Prostě nesympatické xichty u kterých chemie moc nefungovala. Čekal jsem že to dopadne daleko lépe. ()

Pajky3

To je tak, když Godzilla potká Trasformery. No a pokud ani jedno z toho není váš oblíbenej film, tak nečekejte, že zrovna Pacific Rim se jím stane. Někdo si na tom mohl užít ještě i hostování Hellboye, případně hezouna v hlavní roli nebo sympatickou asiatku, ale tím to končí. Souboje nic moc a příšerky vypadají jako roboti z Futuramy. Vlastně jsem se na to podíval hlavně abych věděl, co na to Upřímné trailery. ()

Wormboy

Del Toro sa snazi ohromit vizualom a ak by takyto film vznikol pred X rokmi, isiel by som do kolien. V zaplave vsetkych tych Transformerov, Watchmenov, Batmanov, Supermanov a spol. je cim dalej tym tazsie urobit nieco vizualne dychberuce. Dej je prekvapivo jednoduchy, postavy sa sice snazia byt vykreslene v ramci nejakeho vnutorneho prezivania, no ako divakovi mi boli ukradnute, zostava tak audiovizualny pozitok, ktory vsak sam o sebe nie je dostatocnym. ()

carly

Bola to akcna jazda s dobrym tempom, aj ked som miestami stracala prehlad o tom, kto sa s kym bije. aj herci dobre vybrani, efekty slusne aj to zabavne a dojimave miestami bolo. taka fajn oddychovka. ()

PROCESOR

MNOO, já bych to zas tak nehanil. A co jste od toho jako čekali? Kámo si vygumovanej a neumíš se ani podepsat po drtivym stereotypu a chceš jen vypnout a všichni ti mužou políbit prdel a chceš vidět kravinu u který nemusíš přemýšlet s velkýma robotama apod.? Tak to je to pravý... ()

Morzael

Chápu to tak, že každý režisér si během své kariéry musí splnit nějaký dětský sen. A tomuto trendu neunikl ani del Toro, když si vymyslel tento paskvil o příšerách a robotech. Nemůžu mu upřít jistou originalitu, se kterou se tématu chopil, oceňuji i poctu dosti specifickému japonskému žánru. Byly tam zajímavé nápady a titánské souboje ve vodě v noci působily dosti znepokojivě, ale... Těch "ale" tam je spousty, ať už je to infantilnost některých scén, klischoidní zápletka, nebo nelogické krátery v příběhu, byl tohle na standard mého oblíbeného režiséra přeci jen přešlap. Ono se z daného tématu asi o moc víc vytřískat nedá, ale proč se tedy do něj v prvé řadě vůbec pouštět? Na líný večer slušná, akční oddechovka s dobrými efekty, ale rozhodně od toho nečekejte klasického del Tora. ()

pakobylka

----- "Dnes na pokraji beznaděje, na konci našeho času ..." ----- Hmmm ... moc ráda bych věděla, kam že se nám to poděly všechny konvenční zbraňové systémy těch nejtěžších kalibrů ... včetně dálkově naváděných střel krátkého, středního i dlouhého doletu. Jenomže ... to bychom se nedočkali efektních soubojů obřích robotů s neméně obřími mimozemskými vetřelci - a o tom to je, vážení přátelé, o nic jiného neběží. Příběh zrovna nehýří originálními nápady - víceméně hraje vabank, když sází na přímočarý děj, prostý všech hlubších myšlenek ... a především na krystalicky čistou brutální sílu vtělenou do co možná nejefektivnější úderné akce. Ovšem ... pokud mohu soudit - většinou mu to tak nějak vychází, takže na slabší 3* v pohodě dosáhne. Možná měl větší ambice, ale to by si musel se zápletkou trochu pohrát. Vzhledem k tomu, že režie se ujal Guillermo del Toro - pro mě osobně lehké zklamání. ()

Martrix

Peter Jackson se svým King Kongem = Guillermo del Toro s Pacific Rim. Vcelku jednoduché srovnání, které pokulhává snad jen v tom, že Jackson přinesl do kasičky tolik peněz, že si producenti podobný dáreček mohli dovolit. Pro mě osobně je del Toro min. stejně dobrý filmař jako velký Peter, takže nepochybuji o tom, že i on bude jednou v pozici, kdy bude moci vyhodit do vzduchu x mil. USD a bez uzardění prohlásit, že to zas takový průšvih není. Podobné hrátky s velkoformátovými postavami, byly k vidění v Transformers a i když toto srovnání leckoho pobouří, tak kdyby mi bylo 12 let, hrábl bych nejspíš po robotech, které úchvátně rozpohyboval Bay, než po monstrech, které už asi byla moc monstrózní, než aby to bylo k uvěření :o) Navíc vcelku mizerný scénář(i když od podobného žánru dialogy a la Hamlet nečekám), nedal moc prostoru snad žádné z postav vyniknout, takže nebýt zvuků které monstra vydávala, obešel by se Pacific Rim nejspíš i bez zvukové stopy. Na druhou stranu...je to monstersmovie a je udělané opravdu velkolepě. Scénář je v tomto případě skoro bonus navíc, protože tohle má být prostě wow podívaná. A je potřeba uznat, že jí opravdu je. Vlastně by se dalo říct, že to ten pokus nějak zamotat, skoro i kazí. Minimálně pasáže se dvěma potrefenými vědci, kteří přehrávali a byli otravní. V rámci žánru, je to ale pořád nadprůměr. ()

Ruuzha

Obrovský, všechno tam bylo obrovský :D Na Pacifik Rim nechoďtě kvůli scénáři, možná ani kvůli příběhu, ale kvůli akci, efektům a všem těm obrovskejm bestiím. Přiznávám, že del Toro se pod film nepodepsal tak jak bych čekal, i když na konci tam trošku z něj bylo znát. Co se týče klišé přiznávám, těch tam taky bylo dost. Ale když se na všechny ty nedostatky povznesete, tak je to prostě epický. Spojení rezignovaného bojovníka za svobodu a pomstichtivé, sladké Mako fungovalo parádně. Postavy byli vychytané, každá byla trochu jiná. Hudba fajn. Prostě nerdovská fantazie :D 90% ()

BoXBe

K očekávání od obřího robotího ultimáta s vesmírnými ještěry nic nepřibylo, ba časem ubylo. IMAX to pojistil, ale útlocitnému pohledu otce na syna nezabránil. Atd.... ()

Šimpy

Tak POZOR! Celej můj koment bude pln SPOILERŮ, ale nemůžu si pomoct. Tak na začátek, film rozhodně splnil má očekávání, i přesto, že začal úplně jinak než jsem čekal. Ale jinak má úplně všechno, co má správné akční blockbusterové béčko mít. A to měrou vrchovatou. Zaprvé musím uznat, že Del Toro, stejně jako spousta nás v dětství, rozhodně musel vidět filmek Robot Jox a zamilovat si ho. Ale jinak čerpá inspiraci ze spousty zdrojů....je očividně fanouškem Rollanda Emmericha, protože cituje nejen Godzillu, ale především Den nezávislosti, ze kterého si přímo vypůjčuje minimimálně tři scény ("žádný další živý mozek už nemáme, nebo ano?" ; proslov velitele na vyvýšeném stanovišti k vojákům a na třetí si teď z hlavy nevzpomenu). A pak samozřejmě postava tak podobná Nicku Tatopoulisovi ;-). Excelentní roli má Ron Perlman, hudba je při bitvách strhující, scéna po titulcích very funny a souboje s mečem nejlepší. (Ještě jsem tedy zapoměl na další citovaný film...Gappy). Za mě spokojenost a jistých 80 procent. Těch chybějících dvacet jsem musel strhnout za souboje, protože já bych je řešil úplně jinak. Nacpat potvoře ruku do chřtánu a vypálit, myslím, že by na zabití stačila jedna rána...případně, když vidím, že střelba je neůčinná a meče mnohem účinnější, rovnou bych ty potvory krájel na kousky. ;-) ()

c.tucker

Neskutečná digitální akční jízda s mými seriálovými oblíbenci Elbou a Hunnamem. Ve skutečnosti jsem od toho očekával trochu víc, ale i tak to byla neskutečná pecka. Možná tím, že nejsem velkým vyznavačem bojů Kaiju a robotů. ()

papaJA21

No na rovinu, kdyby tady nehrál Idris Elba tak tomu dám maximálně jednu hvězdičku, ale na jeho charisma se dá dívat i při tehle kravině. ()

Icefist

Na straně jedné poutavá akce, na straně druhé stupidní dialogy- to člověku hodnocení neusnadní. Když ale vezmu v potaz, že tu jde spíš o tu akci, budu ve finále mírně pozitivní. Rozhovory divák nějak přetrpí a když pak přijde bitka, pokropí ho živou vodou a probere z letargie. Takhle to jde od začátku až do konce a přestože po závěrečných titulcích v mé hlavě Pacific Rim žádnou větší stopu nezanechal, nemůžu říct, že bych času stráveného u něj litoval. 60 % Oblíbená část- rozhoupání Newtonovy houpačky ()

dr.fish

Jako v osmdesátých letech. Svět ohrožen, zbývají poslední metry a bude ztracen. Tuto poslední metu hájí pár správných chlapů a neustále jich ubývá z důvodu hladovosti invazních Godzil. Příběh je prostinký jak jen může být. Charaktery jsou zcela primitivní- mluví, dýchají a defekují. Žádná filozofie ani objevná prohlášení. "Let´s kick their asses!" je podtextem filmu. Totální oddychovka, u níž jsem si asi pětkrát řekl "Bože, to je blbina", ale dokoukal jsem, a to je podstatné. 60% ()

animaxis

U tohoto filmu mě zaujalo opravdu prvních pár minut přesně jak jsem čekal podle traileru.V traileru i ve filmu je stejný průběh.Nejdříve vysvětlení děje,které bylo dokonale podané a vytváří krásnou tajemnou atmosféru.Jenže pak se to zvrtne.Místo tajemna tu najednou jsou obří roboti,kteří jsou samozřejmě dělaní tak,aby vypadali co "nejhustější" a už jen ti mi celý zbytek filmu zkazili.Monstra byli fajn,ale fakt už to nevylepšili,navíc když pořád dostávali přes hubu.Ještě že jsem od toho filmu přesně tohle čekal. ()

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

06.06.2016

S pokračováním sci-fi Pacific Rim: Útok na Zemi to chvíli vypadalo bledě. Celý projekt se v létě 2015 skoro zrušil, letos v únoru byl ale vzkříšen a příští rok by měl jít do kin. Už nějakou dobu víme… (viac)

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

04.05.2016

Jurský svět vydělal 1,67 miliardy dolarů, takže vás asi nepřekvapí, že nás čeká kupa nových "monstrfilmů". V březnu 2017 se vrátí King Kong ve filmu Kong: Skull Island od Jordana Vogta-Robertse … (viac)

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (viac)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (viac)