Godzilla

• USA Godzilla (viac)
USA / Japonsko, 2014, 123 min

Ľudstvo o tom v tom čase ešte nevedelo, no začiatok jeho konca sa začal písať už v roku 1999, keď nálezom prehistorického monštra v jednej z filipínskych baní. Krátko nato došlo k tragickej nehode v japonskej atómovej elektrárni, oficiálne v dôsledku prírodnej katastrofy, v skutočnosti však táto udalosť priamo súvisela s už spomínaným nálezom a bola, žiaľ, predzvesťou ďalších ničivých udalostí, ktoré nasledovali - a stupňovali sa - v ďalších rokoch, vo všetkých kútoch sveta! Inžinier Joe Brady (Bryan Cranston), ktorý vtedy v elektrárni pracoval, prišiel pri tragédii o prácu i milovanú manželku Sandru (Juliette Binoche), no stratil oveľa, oveľa viac... O pätnásť rokov neskôr je z Joeovho jediného syna Forda (Aaron Taylor-Johnson) už dospelý muž, ktorý už má vlastnú rodinu. Jeho šťastný a relatívne pokojný život sa však obráti hore nohami, keď musí vycestovať do Japonska a dostať z väzenia otca, ktorý sa už po x-tý raz pokúsil vlámať sa do ich starého domu v zakázanej zóne neďaleko rozvalín zničenej elektrárne. Joe je totiž skalopevne presvedčený, že sa tam deje niečo nekalé a ktosi mocný sa to snaží za každú cenu utajiť! Keď sa mu podarí Forda presvedčiť, aby sa do objektu vlámal s ním, čaká ich obrovské prekvapenie – zistia totiž, že na údajne smrtiacou dávkou žiarenia zamorenom území nielenže nie je žiadna rádioaktivita, ale zato je tam plno vedcov i ono prehistorické monštrum spred rokov! A pravda je ešte desivejšia – proti krvilačnému predátorovi, ktorý sa vzápätí preberie a začne nezastaviteľne pustošiť svet, totiž zatiaľ nezabrala žiadna známa zbraň! Posledná šanca na záchranu ľudstva sa tak zrazu ocitne v rukách hŕstky odvážlivcov a ich najväčšieho nepriateľa, ďalšieho prehistorického monštra menom... Godzilla! (TV Markíza)

Lukyn007

Je to lepší než Emmerichova verze, to na začátek, Podle mě je to i lepší než del Torův Pacific Rim. Ale vážně jsem si myslel, že se konečně film takového žánru zprostí všech rodinných klišé a místy hloupých dialogů. To se bohužel nestalo. Ale i tak jsem spokojen, neboť Edwards ukázal, že ve své bedně má nápadů habaděj. A jeho Godzilla vypadá vážně božsky. 70% ()

Ichabod

Výborná, dlouhá a přitom vzrušující předehra podpořená skvělou hudbou, to vše buduje napětí, při kterém se těla tetelí blahem z prvního odhalení a pomalinku se poznávají. Tohle není láska jen na první pohled hned několik zásadních překvapení se nám tu poodhalí. Bohužel vše se stále přerušuje v nejlepším a když už jsme ve finiši, pořádné vyvrcholení se vlastně ani nedostaví. ()

svobik

Je pravda, že jít na to v době premiéry, asi budu zklamanej. Teď s odstupem času, kdy jsem věděl, že mě nečeká žádný maraton monstrakce, ale spíše hromada teasingu, mi Godzilla dost sedla. Osudy hrdinů se mě nějak hluboce nedotkly (až na výjimku hned ze startu, která je paradoxně nejsilnější), jinak s tím filmem ale nemám žádný zásadnější problém. Bez diskuze lepší než Pacific Rim. ()

kklepkaa

Naprosto zbytečných 123 minut strávených sledováním tohoto filmu. Do prdele... co to bylo? Ještě teď úplně nechápu, jak s timhle mohl tento rok vůbec někdo přijít do kin a očekávat úspěch. Co mi nejde do hlavy je to relativně vysoké hodnocené... asi jsem se dívala na jiný film. To i Godzilla z 98 měla víc šťávy. Film celkově působil dost ploše. Ani jednou ke mně nedolehla ta bezmoc a zkáza ani strach. Když pominu debilitu scénáře, tak ani herecké výkony nebyly pro mě kdo ví jak úžasné, ale možná za to mohl právě scénář. V jedné chvíli jsem si vzpomněla na Transformers a kdyby ten dinosaurus nebo-li Godzillák uměl mluvit, ještě by řekl ,,Jsem vítěz, ty poražený!" Čekala jsem trikovou symfonii, dočkala jsem se tmy a nic neříkající bezduché vaty. Nad některými scénami člověku nezbývá než kroutit nevěřícně hlavou a pousmívat se nad debilitou. Už nikdy více ()

Kosmik 1

Kdyby se celý film neodehrával pouze v noci (nevím, co to je poslední dobou za trend), tak bych dal i víc. Líbil se mi jak příběh hlavních postav, tak i samotné souboje všech potvor. A i přes spoustu trhlin, nedostatků a kravin ve scénáři, se na to dá koukat až do konce, i přesto, že film je až moc dlouhý na můj vkus. Srovnávat s jinými Godzillami však tenhle počin nejde, je to svým způsobem unikát, který popírá vše, co dosud o Godzille víme. :-) Tady je totiž za tu dobrou. 60% ()

drackula

Bolo to už relatívne dávno, keď som ako malý chalan zo zatajeným dychom sledoval cez satelit na nejakej nemeckej stanici súboje obrovských monštier. Začalo to Godzilou, neskôr sa pridal King Kong, Rodan, King Gidorah atď. Japonská séria s Godzilov síce časom strácala na kvalite, a z poctivého katastrofického filmu sa dostala do sféry čistej zábavy, kde monštrá boli schopné hrať volejbal s balvanmi veľkými ako menší dom. Napriek tejto postupnej degradácii Godzilly, vo mne ostala do dnešných dní spomienka na ten skvelý pocit zo sledovania súbojov monštier, kde deštrukcia nikdy neskončila a ľudia tu boli v úlohe štatistov. Pri Emmerichovej Godzille som tento feeling nemal ani omylom. Ten film by sa Godzillov podľa mňa vôbec nemal nazývať. Avšak táto Godzilla je iné kafe. Toto je tá pravá Gojira ! Nostalgický pocit bol späť a ja som celý film skoro nedýchal. Ako za mladi. Moderné poňatie, efekty a dianie z pohľadu ľudí, kedy bola Godzilla ukázaná len občas a niekedy len náznakom, tomu dali úplne iný rozmer. Súboje sú na efekt skvelé, zároveň je dianie tajomné ako v Cloverfielde a celková myšlienka ako zo starej - japonskej Gojiry. A záver ? Krása, skoro mi ukapla slza. Absolútna spokojnosť ! 100% ()

KASUGI

Už je to asi nějaký americký fetiš, strkat všecky giant monster filmy do tmy. Godzzila 98´, Pacific Rim, Cloverfield (i když tam to mělo svoje opodstatnění) a teď i tohle . V japonských papundeklových filmech se to věčně mlelo za deního světla a dnes, v době prakticky neomezených trikových možností se všecko odehrává po tmě? Nechápu. Není to tak blbé a přehnaně komediální, jako Emerichova Godzilla, bohužel to ale není tak zábavné. Potenciál to mělo, ale je z toho jedno veliké prázdné nic. ()

Ravi

No ... já jsem spokojený, ale chápu tuty rozporuplné reakce. Pokud se podívám na rozdané karty, těžko říci, jestli by bylo možné hrát s nimi lépe. Ok - megaještěr je jasně daná věc, vše ostatní by měla být dobře kořeněná omáčka. Ale tahle omáčka se, alespoň měl jsem ten dojem, povedla. Dokázala spojit triviální příběh nezdolné přírody z pohledu malého človíčka, který téměř nic nezmůže, ale daří se mu po troškách dění směrovat víceméně formou náhod pokus-omyl. Ke konci se nám objevilo trocha toho klišé, ale nutno dodat, že méně, než je u podobných filmů obvyklé. 75% = 4/5 ()

Bagr_007

Nefunguje to. Tahle velká pocta nemá jak oslovit diváka. Postavy jsou šedivé. Příběh příliš dlouho slibuje a přes svou snahu o realistické pojetí, se ve finále uchýlí k úsměvným piruetám. Vizuál je vypiplaný, ale to samo o sobě ty monstra neprodá, že jo... ()

dragon94 odpad!

Dal jsem se silným sebezapřením první hodinu snímku. Víc jsem nedokázal. Už dlouho se mi nestalo, aby mi bylo všechno co se ve filmu děje, tak moc jedno... Ani to celé nedávalo vůbec žádný smysl.. Strašně nerad hodnotím něco co jsem nedokoukal, a upřímně si ani nedovedu vybavit, kdy naposledy se mi něco podobného stalo.. Možná bylo tohle dokonce poprvé.. ODPAD! ()

DeathTheKid

Piráti všech zemí, serte na kino!!! 3 kilča v pipce, počítám-li návštěvu McMnicha. Nová Godžira toho má hodně, má nechutně sympatické obsazení, má timehunt kompozici, kde je to hlavně o z A do B, má megalomanské fighty a je VELMI roztahaná, což je cítit hóóódně na začátku. Všecičko co jsem vypsal jde téměř vniveč díky přepálené délce, která stahuje jakýsi "movieappeal" až na samý průměr. Tento fakt jen podpírá soundtrack, který nás v některých momentech přímo nutí litovat hroutící se Godzillu, což je fakt trapné. Všudy přítomný opar se ke kobylkám hodil dobře, zato naše ještěrka byla kulturista na steroidech..."atletický" vzhled té staré mi byl bližší. ()

JančiBači

Na začiatku som mal pocit, že sledujem Pacific Rim, nie najnovší film o Godzille. Tie blokbustre sa už ako vajce vajcu podobajú, že človeku sa z toho zíva. Scenár je slabý, neprináša nič nové a prevratné a drží sa všetkých možných zaužívaných klišé. Postavám chýba akákoľvek živelnosť a chémia. Ford Brody ako hlavná postava pôsobí dosť zbytočne. Nebudete mať k nemu žiadny vzťah a už tobôž nie k jeho rodine. Pôsobí ako veľmi zlá spojka medzi scénami a do každej scény je doslova vložený .Je to chyba hlavne zlého scenára, ktorý z neho robí hrdinu ktorý je všade tam, kde sa niečo deje. Po tejto stránke film naozaj nefunguje. Z toho všetkého sa mu našťastie slušne darí vykorčuľovať hlavne vďaka technicky dokonalým scénam. Aj keď je škoda že zábery zo zničenia Eiffelovky vidieť iba ako reportáž v TV ale v konečnom dôsledku to má svoj zmysel a prispieva to k technickej gradácii filmu. Niektoré scény a efekty sú naozaj výborné a človeku je až ľúto, že tá trápna rodinná linka a pomyselné hrdinstvo tento film zabíja. Miesto toho by to chcelo niečo v štýle Cloverfield, to by bol iný masaker. Snáď sa raz dočkáme. ()

deckardx

Super podívaná. Popcorn, kola, velké plátno, čistá hlava - to film s monstry, většími než Eiffelovka, vyžaduje. Asi nikdo nemohl čekat intelektuální podívanou a kdo se s tímto postojem ztotožní, moc si to užije! ()

Cloud

Místy skvélě, místy pitomé. Spousta efektních scén, atmosférických momentů a pěkného vizuálu. Ale bohužel i spousta nesmyslností, hloupých dialogů a nefungujících postav. Jako kdyby si někdo vymyslel všechny ty parádní výjevy a pak se je snažil za každou cenu slepit. ()

Aqualung

Jelikož už cosi pamatuji, tak např. Gamera kontra Gaos apod. Musel jsem se usmívat .Je to dobrá koláž z toho, co už bylo objeveno s tím, co někoho napadlo teď smíchat s tím, co se odehrálo nedávno. Myslím horror v Tukušimě .Vážení není to film, je to plagiát s minimem intelektuálního vkladu. Godzilla byla navlečena do pozitivního intelektuálního kabátu a šla řešit zlo napáchané lidmi .Rozuměj nukleární rejdění lidí, kteří.....ale co bych povídal. Je to snad každému jasné. Amíci fungují jako uklízeči špíny, kterou sami rozpoutali a Japonci se mají k jakémusi sekundování. Kdo komu pomáhá není až tak úplně jasné. Ale to je fuk.Stará Godzilla si poradí se vším..........Můžeme jen zatleskat. A ten konec je šaškárna.Za dvacet a sedum minut loď krokem odpluje do bezpečné vzdálenosti, bomba vybuchne a jedeme dál.........Je to tragikomedie...... ()

Andrew78

Osobitá vize Garetha Edwardse musela znít na papíře celkem působivě a originálně, to se však o samotném filmu, který ve výsledku dopadl dost rozpačitě, už říci nedá. Nová Godzilla není úplně špatná, ale bohužel ani příliš dobrá. Ač je chvályhodné, že snímek není nijak přeplácaný a snaží se divákům zavděčit naprostou absencí humoru, ve finále si ani on neodpustí typická klišé, čímž podkopává nohy sám sobě a zůstává tak stát někde na půli cesty. ()

ZinedineCR7

No ja vám neviem. Prvá Godzilla bola v temnom prostredí, prakticky vždy sa niečo dialo a príbeh na relatívne výbornej úrovni. Táto je plná hluchých momentov. Niektoré súboje a miznutie v dyme si človek užije, ale medzitým je sama vata. Herecké výkony sú veľmi slabé. Okrem japončika nikoho nevzrušovalo, že medzi Áziou a Amerikou sa pohybuje prerastený jašter, ktorý si za svojich sparingpartnerov zvolil haveď, ktorá je krížencom motýľa so strojom z Vojny svetov. Súboje na výbornej úrovni, ale je tam strašne veľa vykradačiek. Súboj Godzilly s tým oným, pripomína King Konga vs. T-Rexa, hudba ma prvky Die Hard a lietadla do budov, respektive pády budov, sú nápadne podobné jedenástemu septembru, čo amíkov určite veľmi potešilo. Mal som asi smolu, že včera na Nove opakovali Jurský park, lebo zaregistroval som aj, že rev Godzilly a T-Rexa je tiež často používaným prvkom. po japončikovi sa aj Walter White do toho vedel pekne vžiť, ale veľa priestoru nedostal a tak diváci dostali šancu pozerať sa, že čo predvedie jeho synáčik Kick Ass...veľké nič. Godzilla ako taká je určite lepšia ako tá z roku 1998, ale len zdokonalenie jašteričky nestačí. ()

Georgex

Znáte ten pocit, když se těšíte na nějaký film, který z traileru vypadá hrozně cool a pak dostanete takový klystýr, že by to prohnalo celý regiment? Tak přesně tak se cítím, po novém počinu Garetha Edwardse, který se pustil do japonské příšery Godzilly. Ono proč ne, Emmerichova verze z roku 1998 stála za starou bačkoru, ale proti tomuto dílu, to byl majstrštyk a aspoň jste tam toto přerostlé monstrum mohli spatřit, v tomto dvouhodinovém kousku budete rádi za závěrečných pět minut, kdy se poprvé Godzilla ukáže. Možná jí tvůrci nechtěli ukazovat tak brzo, protože vypadá velmi vtipně, jak z filmů vznikajících před půl stoletím a tak bohužel působí i souboje s nesmyslnými atomovými brouky, kteří jsou hlavními hrdiny tohoto snímku. Kdyby to byl nějaký televizní film, řeknu fajn, ale toto stálo 160 miliónů dolarů a souboje vypadají jak kdyby je hráli dva převlečení herci s dvěma promile v žilách. To ani nechci rozebírat opravdu hloupý příběh s mnoha nejasnosti a řadou klišé, u kterého jsem se díky přetažené stopáži šíleně nudil a téměř půlku filmu jsem si říkal, jestli mi omylem nepustili jiný film. Moje hodnocení 30%. ()

Almásy

váhal som medzi 3 a 4. je to strašná kravina, originál proste blbosť, hlúpa, nelogická, zle napísaná a primitívne odohraná, plná klišé nad klišé a tak ďalej, ale dve veci som tomu zožral- prvé entreé Godzilly je skutočne majstrovské, to som aj ja nedýchal a povedal si ,,no do p..i" a mal som pred tým monštrom naozaj taký ten divácky rešpekt, druhá vec je to že mám proste slabosť na podobné sci-fi themes o tom, ako nie šmejdi z vesmíru ale ako nás ,,matka príroda" dokáže zlikvidovať. to tomu filmu beriem. ale ináč proste klasický americký ,,no brain allowed" blockbuster ()

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (viac)

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

07.12.2020

Před pár dny jste se zde mohli dočíst, že studio Warner Bros. zveřejnilo své plány pro zavedení bezprecedentního modelu distribuce na rok 2021, v jehož rámci by mohlo uvést veškeré své nové snímky v… (viac)

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Následovník filmů Godzilla, Godzilla II Král monster a Kong: Skull Island od studií Legendary Pictures a Warner Bros. by mohl dorazit na streamovací službu. Možná. Film Godzilla vs. Kong v režii… (viac)

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

26.05.2020

Nadcházející snímek Godzilla vs. Kong režiséra Adama Wingarda, jenž má zakončit čtyřdílnou filmovou sérii odstartovanou filmem Godzilla z roku 2014, měl původně dorazit už tento měsíc. Později byl… (viac)