Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) bol pôvodne losangeleským policajtom, ale po jednej spackanej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka Sommerton Junction na mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnom zapadákove kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie... Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Pri prevoze z Las Vegas do mexickej väznice totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega)! Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží dostať sa čo najrýchlejšie do svojej domoviny - s pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom trieli v nadupanej Corvete k hraniciam! Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku ani len neuvažujú o tom, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka... Ich šéf ale nechce znovu pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety a meče a vydajú s v ústrety neľútostnej prestrelke, aby zastavili zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho chlapov. Je dosť možné, že vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction... Cortézova KONEČNÁ! (TV Markíza)

-bad-mad-wolf-

Slyšel jsem, že Arnold neumí moc hrát a že je jeho nasazení v době, kdy už nemůže oslňovat muskulaturou, poněkud kostrbatým tahem. Není. Arnold sice skutečně nikdy nebyl Daniel Day-Lewis, to od něj nicméně nikdo nečekal. A neměl by ani teď. Last Stand využívá veteránův ošlehaný ksicht efektněji, než okatě prohláškovaný domov důchodců v podobě Expendables 2 a zároveň ho galantně netlačí do polohy, v níž by musel předvést více, než na kolik má. Samotný film pak není ničím jiným, než trochu nákladnějším akčním béčkem s příkladně připitomělou zápletkou. Tvůrci ho naštěstí sem tam zpestřili (úmyslně i nechtěně), ať už komickým digitálním gore, kulometem ve školním autobusu či autohoničkou v kukuřici, navíc disponuje celkem fajn vidláckou atmosférou. Závěrečný old school duel na mostě příjemně drbe divákovu nostalgii a zároveň si zachovává půvabný nadhled. Je to debilní, ale dobrý, Arnolde. Zase jednou trčím v osmdesátkách a dobrovolně se stydím. (: ()

Ampi

Arnold a ne Rimmer je zpět. Sice sám tvrdí, že je starý, sice není. Důchodci neposlouchají a jiní mu musí pomahát, ale přesto je podle mne v docela dobré kondici. Jen nevím jestli dobře zvladá problémy s vracejicími imigranty. ()

kinej

Shodou okolností jsem si Konečnou pouštěl při stejné kocovině jako Smrtonosnou past 5. A soudě podle toho, že zatímco Willisův návrat spíše vzbuzoval lístost, kdežto ten Arnieho mě vysloveně těšil, je Konečná velice důstojným comebackem. A to i přes to, nebo právě proto, že nepůsobí nijak megalomansky, ale tak nějak skromně, lokálně, americky v tom dobrém smyslu slova. Arniemu postava šerifa sedne jak ulitá, nechává ho pohybovat se v těch hereckých polohách, které mu sedí a kde ho lidi chtějí vidět. Připitomnělost děje se do značné míry daří rozředit zajímavým hereckým obsazením a nadhledem. A akce samotné jsou zábavné, přepálené ale ne moc. A díky tomu všemu mě možnost vidět Arnieho zase střílet a hláškovat tak nějak příjemně dojímala. Ideální comeback. ()

cheyene

Ve skutečnosti je Konečná strašná hloupost, ale Arnold ji drží nad vodou. Opravdu. Jeho grimasy, hlas a hlášky sice známe jak své boty, ale neomrzí se. Kdykoliv se tento zestárlý svalovec objeví na scéně, film začíná diváka bavit. Jakmile je ale děj na jeho hereckých parťácích, je to špatné. Asi nejlepší je pasáž v městečku, kdy šerif se svými kolegy brání svůj domov. Za hudbu, tempo a hlavně Arnolda dávám 4*. ()

Fiftis

Film budí dojem vážnej akčnej krimi. Arnie však nenechá nikoho na pochybách, že sa najmä v druhej polovici jedná o klasický béčkový film. To výsledku výrazne neuškodí. Primiešava typický humor, zbrojný arzenál a tony lietajúceho olova. Divoké prestrelky sú plné vynaliezavosti. Padajú drsné hlášky a dochádza k nečakaným úsmevným situáciám. Stará babka vytiahne flintu, aby z okna bez mihnutia oka odpráskla zloducha a zachránila tak šerifovi život. Konečná vystavila stopku nude a umožnila plnohodnotný návrat rakúskeho rodáka. Film možno s čistým svedomím označiť za vydarený. Zmes vtipov, situačnej zábavy, prehliadka rýchlych kolies, zbraní a výstrelov nenechá ani nanuk úplne chladným. ()

Hunt

Hudba: Mowg ; Arnie is back! A to v novodobem westernu priponajicim v mnohém Rio Bravo. Schwarzenegger jeste nepatri do stareho zeleza a pokud ma dobry scenar, kteremu nechybi humor a sympaticke postavy + schopneho rezisera, ktery dokaze dat filmu tempo a spravne vypointovat sceny, tak Arnold dokaze i po sve politicke draze potesit opustene fanousky. Vitej zpatky, Arnie! ()

Shakers

Arnold is back! Arnie sa po 10 rokoch vracia späť ako sľúbil. A je to štýlový návrat. Do starého železa ešte rozhodne nepatrí, aj keď s tej charizmy už ubudlo. Tento krát už neporcuje ľudí mačetou, nezahodí ich aj s telefónnou búdkou a ani si už nedáva zelené barety na raňajky ako zvykol, ale prispôsobil sa svojmu veku a tak to do ľudí šije rovnakým starým rotačákom ako je on sám. Núdza o akčné scény rozhodne nie je. Každá akčná scéna je prekvapivo dobrá, premyslená a všetko má hlavu a pätu. Príbeh filmu je klasický a jednoduchý, chytiť zloducha, ktorý uteká s USA do Mexika. Na druhú stranu je ale kvalitne zrežírovaný. Ji-un Kim nie je žiadne režisérske béčko a okrem Arnieho, dobrých akcii sa podarilo aj herecké obsadenie a nezáleží na tom, či chodí po dvoch alebo po štyroch. 85% - 4* ()

lamps

Klasika ožívá, sice ne zase takovou měrou jako v nadupaných Expendables, ale pořád dost na to, aby snímek svým ryzím charakterem (kupa hlášek, velké zbraně, zlí záporáci a rychlá auta) a přímým tahem na branku vnesl do srdce akčního fanouška opojný a hřejivý pocit. Už dlouho jsem nesledoval akční film s tak sympatickou hereckou sestavou a tak parádně vyvážený humornou stránkou, která mnohdy zastíní i laciné klišé nebo logickou díru. Samozřejmě nad vším ční skvělý navrátilec Schwarzenegger, jehož obrovská hvězda spočívá prostě v tom, že se na plátně objeví a nahodí svůj uzemňovací pohled, který stále zvládá naprosto bravurně. Stormare jako záporák fajn, Whitaker holt šlápl vedle a Knoxvilla s jeho věčně otevřenou hubou je třeba přetrpět. Ale vzpomenu-li si na Konečnou s časovým odstupem, vybaví se mi jen za vlasy přitažené a neskutečně hloupoučké béčko, jakých už jsme viděli stovky. A tohle, věřte mi nechtěné vědomí, nedokáže zcela vyvrátit žádný ze zmíněných kladů. 65% ()

Pepinec

Chvilku jsem si myslel, že to bude i moje konečná, ale spravedlnost měla zase jednou zavřeno, takže budeme hodnotit Arnieho. Děcka, to vám byla hlína... Čtyřčlenná FBI nedokáže ani s tryskáčem zastavit playboye v Corvetě, takže se volá do Kalifornie, aby si našli nového guvernéra a pustili Arnold z klece. Ten napochoduje v plné síle do buranova u mexických hranic, zmobilizuje úžasně imbecilní jednotku policejního / technického / zemědělského a možná i pěveckého sboru a začne zabíjet svým rakouským přízvukem (Teď mě napadá, jestli si Zemanovci nepopletli Schwarzenberga se Schwarzeneggerem...?). Nechybí rány kulometu, švistot nože nebo hlášky, ale ani solidní výstavka klišé a absurdit, které by směle mohly konkurovat některým bankovním poplatkům. Že to byl za velkou louží propadák docela chápu, protože místo Terminátora je tu bodem G pětašedesátietý důchodce. A to vzruší málokoho. ()

Big Bear

Arnie is back. Zub času způsobil, že zvolnil tempo a když s padouchem práskne o mostní vzpěru, mírně se zadýchá - ale stále je to náš oblíbený Terminátor. Už začátek filmu, kdy si kdesi v noční arizonské poušti polda s radarem zaparkovanej za kaktusem baští donut a k tomu mu hraje z rádia do cvrkotu cikád Blue Moon - mě přesvědčil, že se nudit nebudu. A nenudil jsem se. Akční scén je ve filmu dosti. Od celkem vážně míněného začátku s útěkem drogového bosse se však od poloviny začal lámat k frašce. S nástupem postaviček jako byl majitel muzea jsem si nebyl jist, zda nekoukám na Mad Maxe... Chápu že Arizona navozuje atmosféru časů honáků, banditů a šerifů... Ale tady to s tím westernem (a šerifováním) už začali krapet přehánět... Dokonce i padouch č.2 místo RPG a škorpíků, používal kolťák jak z dob Buffalo Billa. Árnyho ironické kecy, které máme tak rádi tu padají zhusta též, ale ke konci jsem z hrůzou zjišťoval, že jsou míněny vážně, a bez ironie. Owens tak začne svojí poctivostí a dobráctvím působit trapně až nevěrohodně. Dobrá byla bitka Chevyho a Corvety v kukuřici... Závěr to totálně shodil, takže za mně je to pouze za tři šerifský hvězdy. Nic od toho nečekejte ale jako pohodovka vám to bude stačit. Lítají tam nadupaný káry made in USA, kočky jsou vnadný, záporňáci záporný a Árnie stále mává bicákama jako za mlada. * * * ()

JohnnyD

Poctivý crossover 80tych rokov a 21. storočia. Na jednej sú tu starosvetské hlášky a do morku kosti béčkové herecké výkony (vrátane úžasne prehrávajúceho oscarového Foresta Whitakera), na druhej strane premyslené akčné scény (najmä naháňačka helikoptéra-auto v tme a záverečná naháňačka v poli). A to všetko sa spája v ideálnej akčnej oddychovke. Nielenže splnené očakávania, ale priam prekvapenie. Arnie's back! ()

Boogeyman

Zápletka je nehorázně dementní. Kartelový megaboss zdrhne z lochu za pomoci jeřábu s elektromagnetem, pak jede sporťákem přes půl Ameriky, přičemž mu připravené kamiony s radlicemi rozrážejí policejní zátarasy, aby se dostal do Mexika přes most, který si tam nechal postavit. Jako, jednodušší to snad ani být nemohlo - třeba vrtulník. Hlavně federálové v čele Whitakerem jsou tak neuvěřitelní neschopové, že to ani není možný ("Zabil jsi nám agenta, jestli zabiješ ještě jednoho, tak ti slibuji, že si tě najdeme."). Ale ten neuvěřitelný kreténismus celého útěku má jasnej důvod - dostat do prťavýho zapadákova, kde šerifuje vysloužilej Arnie, bandu po zuby ozbrojenejch zabijáků a udělat tam pořádný peklo. A to se povedlo skvěle. Akce je vynikající a Arnie je pořád kalibr, kterej každou suchou hlášku prodá na 150%. Skvělej návrat pana Nepřemožitelného, škoda, že lidi nechodili. ()

Madsbender

Schwarzenegger vyslovil v druhých Expendables pamätnú vetu: "I'm back!". A myslel to vážne. Konečná je pocta jeho dlhoročnej praxi v roliach jedných z najdrsnejších chlapov sveta a dokazuje, že Švarcík stále nepatrí do starého železa. A vie to aj riadne roztočiť. Konečná je akčná, priamočiara a príjemné vtipná kombinácia osemdesiatkových vystrielavačiek, nekomplikovaných westernov a pomerne kvalitných komédií (tu hodne pomáha npar. skvelý Johnny Knoxville či Luis Guzmán). Proste pohodový akčný film na začiatok leta. A začiatok novej etapy Schwarzeneggerovej kariéry. ()

Indiana

Arnie na to pořád má a je tu opravdu hustej, ale celkově trošku zklamání. Až moc mi to připomínalo MTV verzi Špinavý dohody, kterou považuju za Arnoldův asi nejslabší kousek, ale rozhodně nejde o žádnej průser, ba naopak se moc těšim na další kousky s timhle rakouskym dubem. ()

Pilda17

Arnold děda Schwarzenegger se vrací zpět a ve velké formě. Akční stránka dobrá, pár dobrých hlášek Arnýho, ale abych musel dávat lepší hodnocení jen kvůli tomu, že se vrátil? Fakt ne, nemám to ve zvyku. Jde o slušný akční film, ale řadit ho mezi elitu nemohu, vše je předvídatelné, příběh není nic extra a děj je občas dost slabý. I přesto jsem se bavil a určitě se jedná o slušný návrat, ale snad příští jeho snímek bude mít daleko větší smysl a úroveň .. 6/10 = 62% ()

salahadin

Kravina na kvadrát! Výplod šílence! Debilní paskvil! Ale víte vy co? Mně se to líbilo! Já mám Arnieho prostě jako svýho kámoše, rád s ním zajdu na pivko v každým filmu, ve kterým hraje, trochu si zastřílíme, proneseme společně pár drsných hlášek a ukážeme, že svaly a pivase nemáme jen pro parádu:-) Všichni si to užívali, Stormare, Arnie, Knoxville, Guzmán... nevidiím důvod, proč bych si to neměl užít s nimi. Za ty prachy.... ()

Deimos

***Celkem 77%***KINO/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Akce 7/10/// PLUS: Arnold se opravdu vrátil a přinesl se sebou spoustu hlášek, celí film se nese v odlehčeném stylu a podařilo se sem propašovat spoustu odlehčených až komických situací, přesto je film hodně krvavý, drsný a akční, díky této kombinaci je vlastně docela originální, potěší i herci ve vedlejších rolích, ať už je to komický Johnny Knoxville, záporný Peter Stormare nebo agent FBI Forest Whitaker (ten jakoby přišel z úplně jiného filmu) MÍNUS: film působí při srovnání s jinými áčkovými film přinejmenším levně, obešel se téměř bez efektů (což nutně není zápor), ale díky tomu působí zvláštně, možná i divně a nesourodě, buranský venkov versus moderní Las Vegas, opravdu jak dva jiné filmy, stejně tak i žánrově to víc působí jako akční komedie, což možná nebyl úplně záměr tvůrců, těžko říct, jak se na film budeme dívat s odstupem času./// Shrnutí: Konečná je nový začátek filmové kariéry pro Arnieho a pro nás příležitost vidět zajímavý, odlišný a přitom hodně zábavný akčňák, který nešetří střelivem, hláškami a krví./// PS: Kdyby jste mi před 5ti lety řekli, že ještě půjdu na Arnieho do kina, nejspíš bych vám to nevěřil, protože podle slov Silvestra Stallone měl být touto dobou prezidentem. Nestalo se (zatím) a já jsem rád, protože ač mu vrásky neubyly, pořád je to akční hrdina, který na plátno patří. ()

Cappuccino

Známymi tvárami sa to v Konečnej len hemží - Forest Whitaker, Eduardo Noriega, Jaimie Alexander (kočička z Thora, "friendzoned by Thor"), Johnny Knoxville, Rodrigo Santoro (ala Xerxes) a v neposlednom rade hlavná hviezda, okolo ktorej sa celý film točí, a vďaka bohu, že točí, pretože by to bez neho stálo skutočne za prd - Arnold Schwarzenegger. Nevravím, že The Last Stand je podpriemernou kravinou, tvrdím len, že je to film bez nápadu, ktorý nie je hodný Arnoldovho návratu, čo by jeho prvý celovečerák po 10tich rokoch, kde sa predstaví v hlavnej roli. Pobavíte sa, to áno, niektoré hlášky a syrové scénky stoja vážne za to, ale vcelku sa nejedná o nič, čo by sme už nevideli. Nebyť Arnolda, verím tomu, že by mal film o takých 15%-20% nižšie hodnotenie, čo by predstavovalo k súčasnému hodnoteniu pomerne solídny úpadok. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (viac)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (viac)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (viac)