Orol Eddie

• Česko Orel Eddie (viac)

Film o najslávnejšom skokanovi na lyžiach v histórii Veľkej Británie – Michaelovi Edwardsovi, známom ako „Orol Eddie". Film vyzdvihuje Michaelov prístup k športu a jeho odhodlanie „nikdy to nevzdať". Poukazuje na trpezlivosť a vytrvalosť v zdolávaní prekážok, a to nielen tých vonkajších, ale aj tých, ktoré máme ukryté v našom vnútri... Film oslavuje ľudského ducha a ukazuje divákom, že nie je potrebné byť silou mocou lepší ako ostatní, ale že je dôležitejšie byť lepšími, ako sme boli. (Cinemart SK)

M.i.k.e

miluju tyhle sportovní "dramata" a tohle se prostě a jednoduše hodně povedlo.Vaughn na pozici producenta je z toho cítit na hony daleko a je strašně fajn,že tvůrci dokázali vyvážit humor i vážnější stránku.Nikterak navíc nesklouzli k nějaké karikatuře hlavího hrdiny a jakkoliv ten byl mezi závodníky opravdovým exotem,ve filmu mu prostě nejde nefandit.Celý film je neuvěřitelně příjemný až milý a ten feeling se přenáší i na diváka.Výborný soundtrack to pak jen umocňuje.Na plné hodnocení nechybí moc...85% ()

Joe321

Perfektní nástupce Kokosů na sněhu pro novou generaci, ze kterého ale čiší osmdesátky až nevídanou silou. V půlce filmu jsem si uvědomil, že vlastně sleduji film z roku 2016. Ne jen díky kostýmům a hudbě, ale hlavně kvůli takové té klidné a příjemné atmosféře, kterou mě k sobě opakovaně táhnou právě Kokosy na sněhu. A myslím si, že balanc mezi humorem a dramatem, jejich míra a takt má Orel Eddie ještě lepší. Taron Egerton se předvedl. PS: Hezké přitakání... -"But now over to the bobsleigh event where the Jamaican team are trying to steal Eddie's..." ()

Aljak

Športové filmy si pozriem rád, o to radšej ak je to šport, ktorý mám ja celkom rád a aktívne sledujem - a to skoky na lyžiach určite sú! Na môj vkus až príliš beletrizované (podobne ako pri Kokosoch na snehu), ale tak na divácke očakávania je treba občas použiť aj takéto "triky" a faktografia ide teda bokom. Eddie však nebol zas až taký totálny amatér ako bolo vo filme vykreslené, a z večera do rána sa nikto skokanom nestane (ani len tým podpriemerným). Ale OK, je to "len" film, na ktorý sa mimochodom celkom dobre pozeralo a mal aj svoje veľmi pekné posolstvo o bojovnosti a odvahe. A to sa cení! ()

Vyhy

Dle slov pravého M. Edwardse příběh není úplně podle pravdy. A je to úplně jedno, protože i tak se jedná o velice povedený snímek. Film plný vtipu, emocí a motivace. Z filmu přímo srší ta odhodlanost a pevná vůle. Není důležité vyhrát, ale zůčastnit se. Navíc, Taron Egernot to zahrál bravůrně. Skvělá muzika, atmosféra a příběh. Momentálně pro mě nejlepší film letoška. ()

Figu

Kvalitně natočené sportovní drama, kterému nechybí špetka humoru. Navíc podložený, i když zcela drsně přehnaně, skutečností. Místy smutné, místy lehce usměvavé, lehce napínavé, ale hlavně zábavné a lidské. Taron si tady u mě šplhl a třeba narozdíl od oscarového Eddie Redmayneho z Teorie všeho, mě svou rolí mírně retardovaného oslnil daleko výrazněji! Moc hezký film, který stojí za podívačku. Jako originální zpestření filmu násoska mistr Jackman. Zdejšímu hodnocení se nedivím. Za mě také 80 % ()

vydumnica

Eddie the Eagle mi síce veľmi pripomínalo Cool Runnings (Kokosy na snehu), no aj napriek tomu ma to skutočne bavilo. Veľmi príjemné sledovanie. 70%. ()

William_

7/10. Podivuhodná cesta prosťáčka z ostrovů, co si šel za svým a nikdy se nevzdal. Příběh a cesta Eddieho na diváka funguje a vy mu budete přát už od prvních minut. Díky skvělému hereckému výkonu Tarona filmu odpustíte i nechutné CGI scény, ze kterých se mi chtělo chvílemi grcat. Tak jednoduchý a přitom tak funkční film - jak prosté to je. Rozhodně doporučuji. ()

Rocky88

Vtipný tam, kde má být vtipný. Dojemný, kde má být dojemný. Napínavý, kde má být napínavý. A samozřejmě i předvídatelný. Milá jednohubka, která nemá žádný vyložený kaz. ()

BarryLyndon

Dlouho předlouho mne žádný film tak neokouzlil. Stala se z toho okamžitě srdcovka, která opravdu patří někam mezi kultovky typu Kokosy na sněhu. Tohle si budu pouštět kdykoliv budu mít blbou náladu. Přes to jaká to byla taškařice natřískaná cool scénama (Jackmanův skok FTW! ) jsem byl x krát dojatej (já nebrečím, ty brečíš!) Ono je vůbec origin neuvěřitelně tragikomický a dneska mám pocit, že by se Eddieho ujala nějaká lidskoprávní oprganizace a vysvětlila mu, že ho ostatní hrozně diskriminují a mají z něj jenom legraci. Přitom to má i hrozně silnou sporotvně motivační vrstvu, která podle mne fungovala stokrát víc jak třeba u Creeda nebo všechny ty americký plačky o outsider teamech z posledních 15 let. Co potěšilo mega byl soundtrack, na hlavní písničkový hřeb jsem čekal celý film a nebyl jsem zklamán. Možná to mohlo být i delší a na OH hodit came více zajímavých příběhů, které se tam odehrály. 10/10 ()

ProNotor

Překvapivě dobrý snímek, vůbec jsem nečekal, že se mi film bude tak hodně líbit. Mělo to něco do sebe i slzu jsem uronil. Komediální mi to zrovna 2x nepřišlo, jinak to vše ostatní super, hlavně to ustát a nezabít se. ()

Streeper

Co mě na tomhle filmu dostalo je, že se nejedná o žádný velký dojemný příběh s tragédií, které u většiny životopisných snímků vidíme, ale je to příběh muže, který od malička snil o tom, že se dostane na Olympiádu a i přes všechny negativní názory ostatních si šel za tím, aby si splnil svůj sen. Je to film o víře, že i když se to může zdát jako nemožné, tak když pro to něco uděláte stane se to. Navíc to krásně utíká, dobrá hudba a sem tam nějaké vtipné scény. ()

bourec

Celkem stravitelný,potvrzující že my lidi si z nedokonalosti umíme dělat neuvěřitelnou,a až nechutnou legraci,která hraničí až s pohrdáním.A to nejen ve sportu,ale ve všem.Film je to zábavnej,a utekl mi jako voda.80%. ()

Nach

Sportovní komedie o člověku, který vyluxoval konto svých rodičů, aby se dostal na Olympiádu. Ukázková a místy docela dobrá komedie o jednom příliš sebevědomém člověku a jeho mentorovi, jež se snaží jeho pohled držet v reálných kontextech. Bohužel, celek na mě ani tolik nefungoval a nemám proto motivaci se na Orel Eddie podívat někdy znova. 65% ()

Kwaichi

Výborný športový film. Egerton bol pre mňa veľkým prekvapením a Jackman nesklamal. Film skvelo priblížil Cubertainovo heslo olympijských hier: „Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa." Znovu mi to dodalo trochu motivácie pre šport. Asi si zajtra ráno pôjdem odbehnúť pár kilometrov, len tak pre lepšiu náladu. ()

Stallone

Někdy mi připadá, že dospívání je proces, kdy postupně jeden po druhém opouštíme naše sny. Příběh Michaela Edwardse může každého z nás inspirovat. Dokazuje nám, že touha, obětavost, láska jsou správné ingredience k jejich splnění. Chválím sympatické herecké obsazení, atraktivní neokoukané prostředí a závěrečný skok Orla. Scénář hodnotím průměrně. Postrádá duši. Tu, díky které se staly legendární Kokosy na sněhu. Přesně takovou, která ve vás dokáže vyvolat husí kůži nebo pocit na brečení. Jako velký sportovní fanoušek jsem snímek viděl v kině se svojí krásnou přítelkyní (modelkou) a mohu ho na sychravé, nedělní odpoledne doporučit. 3* ()

C0r0ner

Teoreticky tomu není co vytknout vlastně v žádné oblasti. Akorát já moc nemusím sportovní filmy, protože jedou všechny do jednoho na stejné vlně. Looser, ve kterého nikdo nevěří, dře, aby se někam dostal, což se mu povede a tam podá úžasný výkon a ejhle, povinná halda emocí je na světě. Stejný vzorec jsem už viděl minimálně pětkrát. 70% ()

necisty

Samozřejmě, že to bylo zinscenované speciálně pro film, ale při tom skoku jsem si málem cvrkl... a to jste měli vidět, jak u toho málem nedýchala spolužačka. ... Cinema City NS ()

carly

Na filme ma najprv zaujalo obsadenie, potom trailer a nakoniec fakt, že mama si Eddieho spanilú jazdu z Calgary pamätá. Ja nie, napriek tomu, že Calgary bola prvá olympiáda, ktorú som sledovala. A bol to zaujímavý film. Nebol to klasicky víťazný príbeh, lebo jemu išlo o splnenie si sna zúčastniť sa. Nepotreboval vyhrať, iba prežiť. Potreboval iba, aby mu niekto veril a zopár tipov. A bolo celkom jednoduché mu držať palce. ()

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

09.12.2017

Bryan Singer se po comicsárně X-Men: Apokalypsa vrhnul na životopis Freddieho Mercuryho. Produkce nebyla z nejklidnějších, jelikož se na place hádal s představitelem hlavní role Ramim Malekem, nikoho… (viac)

Kdy dorazí nový Robin Hood?

Kdy dorazí nový Robin Hood?

18.11.2016

Možná si to ani neuvědomujete, ale od poslední (velké) adaptace Robina Hooda uplynulo celých šest let. Ridley Scott a Russell Crowe s ní vydělali 321 milionů dolarů, značka tedy očividně žije a není… (viac)