Orol Eddie

• Česko Orel Eddie (viac)

Film o najslávnejšom skokanovi na lyžiach v histórii Veľkej Británie – Michaelovi Edwardsovi, známom ako „Orol Eddie". Film vyzdvihuje Michaelov prístup k športu a jeho odhodlanie „nikdy to nevzdať". Poukazuje na trpezlivosť a vytrvalosť v zdolávaní prekážok, a to nielen tých vonkajších, ale aj tých, ktoré máme ukryté v našom vnútri... Film oslavuje ľudského ducha a ukazuje divákom, že nie je potrebné byť silou mocou lepší ako ostatní, ale že je dôležitejšie byť lepšími, ako sme boli. (CinemArt SK)

breci

Ako milovník zimných športov som vyslovene hľadal niečo na tému lyže. Krásne natočený film. Žiadne hluché miesto. Parádne dobové kostýmy, kulisy a hlavne sám „orol Eddie“, ktorý diváka nakazí optimizmom, nezlomnosťou, túžbou splniť si sen, oživí olympijského ducha... skrátka film, ktorý je dobre premietnuť znudeným, otráveným a pesimizmom nabitým účastníkom lyžiarskeho zájazdu. To že je film natočený podľa skutočných udalostí dáva divákovi o zážitok viac. ()

m62

Nechápem vysoké hodnotenie. Tento film je zbierkou klišé, takmer totožný príbeh outsidera, ktorý sa v športe alebo v umení presadí napriek nepriaznivým okolnostiam bol natočený už x-krát. A to nehovorím o tom, že keď má byť film podľa skutočných udalostí, tak by sa ich mohol držať trochu viac. ()

Kokotek230mm

No dávám plnou polní. Strašně jsem se bavil a spotřeboval asi polovinu zásoby všech kapesníčků v bytě ... Pro mě je to špičková ubulená limonáda ()

eMejla

Taková miloučká kokotmedie, kde nic nevybuchuje a kromě spousty držkopádů se tu skoro nic neděje. Ono ani toho vtipu tu není mnoho, ale Taron Egerton toho retardéra zahrál výborně a celou dobu jsem mu tak nějak ze soucitu přál, aby uspěl, i když v reálu byl prostě za vocasa, až dokud kvůli němu nezměnili pravidla. Rozhodně je ale Eddieho optimismus a nezdolnost svým způsobem inspirativní a na tenhle film se vždycky rád podívám. ()

MatyRock

Příjemná podívaná. Asi musíte mít rádi sportovní filmy a brát to tak, že je příběh postaven na základech skutečné události, ale vážně hodně věcí je zde pozměněno pro plně funkční film, aby jste si Orla Eddieho užili. Hugh Jackman a hlavní představitel Taron Egerton jsou fakticky dobří, a sice se jejich vztah občas posouvá a vyvíjí až nad míru rychle, ale tak co už. Film by musel mít o dost delší stopáž, aby to fungovalo organičtěji. 8/10 a rád si to někdy zopáknu! ()

Andrew88cz

Sportovní životopisná komedie ala Forrest Gump, která se prostě povedla! Eddie je tak trochu zvláštní malý kluk, který má svůj sen a to dostat se na olympiádu a to v jakémkoliv sportu, který mu to umožní. Po pár nezdarech ovšem najde poslední naději ve skocích na lyžích, disciplíně, kterou musí člověk trénovat už od mala, aby mohl prorazit, Eddiemu bude muset stačit pár měsíců přípravy...zvládne to?? (8/10) ()

Sejkorka

Úžasné, ještě úžasnější,když člověk pamatuje Edieho on-line (Calgary 1988). Taron Egerton je velmi všestranný , tu Edie, tu Elton. Ostatní jeho filmy jsem (zatím) neviděl, třeba mi nějaká podobná postava unikla PODRUHÉ 11/2022. Srovnání skutečnosti a filmu pokulhává tak, že ubírám z původních 5* na 3*.. Když nebyl zařazen do britského sjezdařského týmu na Zimní olympijské hry 1984  přesídlil do Lake Placid - individuální trénink.Poprvé reprezentoval Velkou Británii na Turné čtyř můstků 1986/87, zúčastnil se také mistrovství světa v klasickém lyžování v roce 1987, kde vytvořil svůj osobní (a tehdy i národní) rekord 73,5 metru. Skončil však s velkým odstupem na posledním místě. Startoval také na olympiádě 1988 v Calgary, kde skončil na středním můstku na 58. místě a na velkém můstku na 55. místě (v obou případech byl opět poslední). ()

Jimmy.y

Egerton naprosto unikátní a precizní.... Jackman je klasik.... Velmi hezky zpracovany příběh o touze být skokanem na lyžích, Eddie je Britský prostacek, který má sen... Sen zúčastnit se OH a reprezentovat svou zem :) ošklivé pády ho neodradí a pořád bojuje, jeho pile a pomoc od Hugha ho zavedou tak kam chce..... :) 5/5 ()

PORTER44

Sportovní outsider který se chce dostat na olympiádu ,a všichni z něho mají srandu,nakonec se mu to povedlo a získal si nevěřitelnou pozornost ,poslední skok na 90 vypadal že skočil 150 m jak to natahovali a ono prd,byli tam scény u kterých jsem se bavil, za podívání to stálo. ()

Untouchabl

Škoda že reálný neuvěřitelný příběh Forresta Gumpa skoku na lyžích se scénáristům asi nezdál tak atraktivní a kouzlo toho, co se doopravdy stalo, se tak poněkud vytrácí. ()

tsgarp

Orla Edieho si pamatuji z televize jako puboš a kdy jsme se smáli, že skáče pomalu půlku toho co ostatní, ale i tenkrát jsem oceňoval, že do toho šel. No a dnes po filmu, který jsem dlouho odkládal, mu fandím ještě víc, byl synonymem toho slavného důležité je zůčastnit…. Je to milý, zábavný dobře natočený biják. Podle mě dokáže zvednout náladu a na chvíli neztratit naději že ne vše je jen o prachách. ()

Maysha

Eddie sice nevyhrál olympijskou medaili, ale splnil si sen. A to mnohdy má vyšší hodnotu než výhra. Úžasný příběh, který mě zasáhnul. Jen je škoda, že to není zcela podle skutečnosti. ()

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

09.12.2017

Bryan Singer se po comicsárně X-Men: Apokalypsa vrhnul na životopis Freddieho Mercuryho. Produkce nebyla z nejklidnějších, jelikož se na place hádal s představitelem hlavní role Ramim Malekem, nikoho… (viac)

Kdy dorazí nový Robin Hood?

Kdy dorazí nový Robin Hood?

18.11.2016

Možná si to ani neuvědomujete, ale od poslední (velké) adaptace Robina Hooda uplynulo celých šest let. Ridley Scott a Russell Crowe s ní vydělali 321 milionů dolarů, značka tedy očividně žije a není… (viac)