Kokosy v pralese

• Slovensko Vzduch tam hore (viac)

Jimmy Dolan, vysokoškolský basketbalový tréner, chce nájsť novú hviezdu do svojho tímu, pretože verí, že mu to zaistí povýšenie na hlavného trénera na škole. Uvidí video Saleha, basketbalového fenoménu a rozhodne sa ísť za ním do Afriky, aby ho získal. Po prílete Dolana čakajú výzvy ohľadom života v úplne novej kultúre. Dolan a Saleh sa navzájom učia rôzne životné pravdy predtým, ako spolu nastúpia na posledný zápas, v ktorom sa rozhodne o všetkom. (Disney+)

zdeny99

Z africké buše do NBA je stejně tak nemyslitelné jako z jamajského tartanu do ledového koryto. Zatímco příběh jamajských bobistů byl založen na pravdě, tak tohle je prostý výplod lidské fantazie ušitý rychlou jehlou. I proto to tak dopadlo. Do zábavné komedie to má hodně daleko. Naopak Kokosy v pralese se vyznačují úmornými nudnými pasážemi bez něčeho, co by diváka pobavilo. [3400. hodnocení, 77. komentář, 50%] ()

MickeyStuma

Originální název snímku by se dal přeložit asi jako ´Vzduch nahoře´, což v češtině skutečně vyznívá na sportovní film o basketbalu podivně a tak, aby si to český distributor ulehčil, připodobnil český distribuční název snímku ´Kokosy na sněhu´ neboť je námět v podstatě totožný.Tam se z Jamajčanů stávali bobisté na zimní olympiádě, tady pro změnu máme domorodce v Africe hrající basketbal. Společného však jinak nemají vůbec nic. V kinech si jen konkurovali. Snímek má v sobě zábavnou formu a sportovního ducha a po filmové stránce stejně jako výše zmíněný snímek pobaví. Tentokrát však scénář na základě skutečné události napsaný nebyl. Snímků ze sportovního prostředí je spousta a tento se mezi nimi rozhodně neztratí. ()

Kongu

Toto je úbohé pokračovanie perfektného A-čkového filmu Kokosy na snehu. Ani tú jednu hviezdičku si to nezaslúži, no za tie niektoré scény, pri ktorých som sa vážne bavil ju predsa len dám. Kokosy na snehu ako športová komédia bola super, ale toto je skôr úbohá napodobenina športovej zvrátenosti. TFUJ S nie dokonalým pohŕdaním verbal. (čo to trepem), Kongu. ()

Jara.Cimrman.jr

I já dokážu zasmečovat míč do koše, ale pouze za pomoci trampolíny a tuctu osobních strážců, kteří by svými kopími odblokovali bránící soupeře. Ovšem na udusaném africkém hřišti ztrácí můj brilantní dribling na účinnosti, takže jsem za kmen Winabi proti hostujícímu Mingori tentokrát nebyl nominován. I z hlediště jsem si však užil kaučování Jimmyho Dolana i hmotné zainteresovanosti jeho týmu. Na čtyři hvězdy to sice nebylo, ale když někteří hodnotící ubírají hvězdy za to, že se přes hřiště nečekaně nepřehnala čtveřice jamajských trotlů se svým bobem, tak já si dovolím zaokrouhlit nahoru. ()

Marigold

Příjemná sportovní komedie, u které stačí mít mozek puštěný v úsporném režimu a v klidu si prožít veškerá známá schémata žánru, pár pěkných vtipů, exotické prostředí a sympatické postavy. Poněkud mi sice uniká český překlad, když v celém filmu není jediný prales a pochybuju, že v Keni bují kokosový průmysl... Ačkoli basketbal jako sport nemám rád, v tomhle výletním provedení celkem baví. Odmyslím-li si nutné hlubokomyslné řeči a závěr přitažený za vlasy, vychází mi z toho slušná zábavička. ()

• Když trenér Jimmy Dolan vypráví o univerzitním basketbalu, zmíní se o konkrétní herní situaci ve čtvrté čtvrtině zápasu. Univerzitní basketbal v USA se však hraje na dvě poloviny. (D3VIL)