Studená jazda

• Slovensko Kokosy na snehu (viac)

Jamajka - země slunce, tropických plodů, výtečného rumu a ultrarychlých sprinterů. Při kvalifikaci na letní olympijské hry dojde k hromadnému pádu a naděje mnoha rychlonožců jsou definitivně - nebo alespoň na 4 roky - pohřbeny... V zapadlém baru u moře žije špatnou životosprávou poničený muž - Američan, kdysi olympijský vítěz v jízdě na bobech. Proč to s ním nezkusit? A tak se pod vedením tohoto obtloustlého trenéra začnou pružní, elastičtí a opálení atleti v doslova neuvěřitelných a velmi komických podmínkách tropické země připravovat na Zimní olympijské hry... Nadšení je obrovské, peníze žádné - zkuste najít sponzora pro tak bláznivý podnik! Nakonec však muzeální bob, osedlaný čtveřicí prokřehlých vyznavačů regae, stojí na startu a... SVĚTE, ZBOŘ SE! - ten bob jede! A na Jamajce se u obrazovek tančí... (oficiálny text distribútora)

Bane_Boss

Skvělá komedička, která i po desítkách zhlédnutí nenudí, naopak právě stále ujebává. Scéna jako - Dennis: "Co to kouříš Sanko?" "Já nekouřím....já dejchám." odvětil zmrzle Sanka, je prostě čistý život, kerý napsal sám. Vepředu je kurva Dennis, za ním fracek Džunior, frajer Jul a kokot(ale taky frajer:D) Sanka = Fakin epic story ze země Džamajka. P.S.:Tento film nám také dal jednu z nejchytlavějších filmových písní a to - NĚKTEŘÍ LIDI NEVĚŘÍ, ŽE JAMAJSKEJ BOB ZVÍTĚZÍ! Fuckin hard lyrics! ()

kaylin

Myslel jsem si, že po těch letech a také potom, co jsem se dostal na třicet let věku, už mě tenhle film neosloví tak, jako když jsem byl dítě, ale zjistil jsem, že některé filmy prostě nestárnou, a to ani s tím, jak stárne sám divák. Pořád jsem se bavil a pořád jsem se dojímal. Tenhle film prostě pořád jede a jde mu to dobře. ()

FFilipCZ

Pro mě kultovní film! A vůbec ne oddychovka na jedno zkouknutí. Znám mraky lidí, kteří znají většinu scének nazpamět. I já mezi ně patřím a vždy, když si film pustím udělá mi radost. Zasměju se, i když vše už mi je jasné, znám děj, vím co přijde a kolikrát si již s předstihem nahlas řeknu, co ten či ten herec následovně vypustí z pusy. Byl natočený v roce 1993 a i teď, v roce 2011 neztratil ze svého humoru. Ano, sice tam je pár dojemných a sentimentálních momentů, ale přiznejme si - to ke sportu prostě patří. ()

sud

Hodně známá a často opakovaná komedie. Je natočená podle skutečné události o skupině Jamajských bobistů, kteří soutěžili na Zimní olympiádě v Torontu. Nijak zvlášť se neumístili, ale získali respekt soupeřů a domů se vrátli jako hrdinové. Herecké výkony jsou poměrně dobré, nejlepší výkon předvádí asi John Candy jako jejich trenér Irv. I když trochu okoukaný film, ale i tak pobaví. ("Bob je vlastně kára bez koleček?!") ()

Xmilden

On ten jamajskej bob opravdu kdysi startoval a skončil až na olympiádě v 1994 v Norsku. Zpátky k filmu, jedná se o příjemnou rodinnou rábavu, kdy si parta Jamajčanů usmyslí že se za každou cenu dostanou na olympiádu a jediná šance, kterou mají je zrovna zimní olympiáda v Calgary. Co na tom že sníh a led nikdy neviděli. 70% ()

• Na výsledkové tabuli v jamajské restauraci je k vidění Finsko. To se ale ve skutečnosti nikdy ZOH v bobování nezúčastnilo. (Maulincio)
  • Při ZOH se závod jede čtyřikrát během dvou dnů, ve filmu se však jede pouze třikrát, ale během tří dnů. (Maulincio)

Hugh Jackman a skoky na lyžích

Hugh Jackman a skoky na lyžích

21.01.2015

Sportovních filmů nikdy nebyl nedostatek, jen málo z nich se ale věnuje zimním sportům. Hokejový zázrak, Kokosy na sněhu nebo Sjezdař s Robertem Redfordem teď ale nafasují dalšího celovečerního… (viac)

Nick opět lovcem pokladů

Nick opět lovcem pokladů

04.08.2006

Rozdělaných a ohlášench projektů není v případě Nicolase Cage nikdy dost. Kromě práce na snímcích Kokosy na sněhu) a ve filmu se objeví všechny hvězdy z předešlého dílu od Harveyho Keitela přes… (viac)