Laguna Beach je idylické hniezdočko na juhu Kalifornie – a tým pádom jednoznačne absolútne dokonalé prostredie pre budhistu Bena (Aaron Taylor-Johnson), ktorého životným krédom je láska k blížnemu. A tá mu, verte tomu alebo nie, ešte aj slušne vynáša, pretože Ben svojich spoluobčanov zásobuje... Marihuanou! Spolu s najlepším priateľom, bývalým členom špeciálnych námorných jednotiek a neskôr i žoldnierom Chonom (Taylor Kitsch), sa však Ben delí nielen o príjmy z predaja drog, ale doslova o všetko – vrátane lásky k prekrásnej Ophelii (Blake Lively)! Ich nie práve typickému šťastiu nestojí nič v ceste... No len do chvíle, keď sa Elena (Salma Hayek), krutá a nemilosrdná šéfka drogového kartelu Baja, rozhodne priživiť sa na ich úspechoch. Jej „ponuka“ je totiž z kategórie tých, ktoré neradno odmietnuť, v neposlednom rade i preto, že jej pravá ruka Lado (Benicio Del Toro) naozaj veľmi dôrazne presadzuje jej záujmy! Drsní Mexičania nepochybne vôbec nerátali s tým, že Ben a Chon spolu za každých okolností držia ako siamské dvojčatá a že ich, hoci nie celkom dobrovoľne, podporuje i skorumpovaný agent z protidrogového (John Travolta), no i tak sa zdá, že ich boj proti kartelu je úplne bez šance. Ešte zdanie občas klame...! (TV Markíza)

Dixiee

Nebylo to zase tak španý, ale ani to nebylo nejlepší. Oba hlavní hrdinové byli sice simpatičtí, ale jejich druhou polovičku (nebo jedn utřetinu?) jsem tedy moc vystát nemohla. A dva takovýhle zajíčci proti celému mexickému syndikátu? Vymyšlený to bylo hezky, což o to, ale procházelo jim to nějak moc snadno. A ten dvojí konec, to si mohli opravdu odpustit, nebo vybrat jen jeden a oba dát na DVD. Ne že bych se nebavila, ale je spousta mnohem lepších filmů s podobnou tematikou. ()

HArna

Salma Hayek hraje pěknou svini a celkem jí to sluší.K vyššímu hodnocení(nad 85 a výš) to má asi daleko,DeToro jako vždy skvělej,ale ruka jménem Oliver Stone je opravdu hodně znát.Nemůžu si pomoc,ale Travoltu jsem dřív nevyhledával...no vlastně jsme se ho snažil vyhýbat oblouken,ale vroli padoucha mu to náramně sekne:Wall street,kdyby měli můj život a můj plat, dali by si pistol k hlavě a zmáčkli to ()

Litvicek odpad!

Dobré režisérské jméno a nějaká ta hollywoodska hvězda, není zárukou dobrého filmu. Nuda, nuda, šeď. Jednou mi stačilo to vidět, víckrat už nikdy více. ()

B4TM4N

Svůdně natočený naivistický světobol. Formálně propracovaný, ale ve své uvědomělosti mnohdy zbytečně selhávající úlitbami pro první signální. ()

bloodline

Oli, Oli Stonko, kľakám na kolienko... Voilà! Pán spoločensky a politicky nekorektný na nás vydýchol ďalší masovo nekorektný prásk, pre mnohých, z ešte ťažšie stráviteľného jointa. Kašlať na celkové hodnotenie, Stone trčí vo vlastnej výkonnostnej a akostnej kategórii prelínajúcej sršiaci sarkazmus, dekadentnú brutalitu, vypointovaný cieľ a kultivované zvraty bez štipky úcty k divácky našponovaným nervom. Do toho zakomponujte ľúbivé herecké trio ostrieľaných šarkanov Del Toro, Hayek, Travolta a maximálny zážitok nechá na seba čakať iba plných 131 minút filmovej orgie. Stone v plnej svojej novodobej kráse vzdal hold talentu s citovou prepážkou pre drogovo sústredený legalizačný apel. Nehovoriac o technicky prešpikovanej kulise čo sužovala kameru do najvyšších mét. ()

kolemjdouc

tenhle film jsem zvolila jen kvůli herci Del Toro,je ždy zárukou dobrého zážitku .Ale Divochy jsem bohužel nedala.Té krve tam bylo až odpudivě mnoho....A málokterý herec zahraje tak odpudivě padouchy jak Toro a když mu tam k tomu přidají ještě "hravého" Travoltu tak ámen. ()

ondrula

Dvě věci se mi na tom filmu skutečně líbily; jednak tedy vztah těch tří milenců, kteří se prostě měli nesobecky rádi a nic jinýho neřešili. No a pak mě zaujal Benicio Del Toro s knírem, kterej byl jako vždy výbornej, ale tentokrát ještě navíc psycháč, což mu opravdu sedne. Se zadostiučiněním jsem sledoval, jaká se už ze Salmy stala stará vražda a dokonce svůj přestárlej věk řeší i v průběhu filmu a asi se opravdu (soudě dle vystajlovanosti) coby někdejší kikina prožívá opravdu zle. Travolta zase má nechtěnou vizáž toho ouchyly, kterýho z něj poslední dobou dělaj média a jeho postavu jsem tak nějak nepochopil. Jinak dialogy jsou vedený tak ležérní angličtinou, že jsem nerozuměl skoro nic a titulky k tomu dělal nějakej dezorientovanej prasopes, kterej tomu asi nerozuměl vůbec a vkládal hercům do úst úplný nesmysly; úplně ho vidím, jak si nad tím dialogem láme hlavu a pak si usmyslí: Hm, tak teď asi řekl tohle:... ()

Ještěřák

Chytlavý začátek, pak se to rozprskne do prostoru jako pan vetřelec v sedmdesátým devátým. Kdybych byl karikaturistou, připodobnil bych SAVAGES ke špičaté pánské botě, kopancem zapíchnuté do dupy úplňkofila Olivera Stonea. Možná bych pak ještě přikreslil jako obvykle velmi výrazného Benicia Del Tora, kterak se snaží baganu z prdele vytáhnout jako Exkalibr z kamene. ()

Sufferer

Vec sa má tak, tvorba Olivera Stonea sa do mňa nijak extra nevryla a s najväčšou pravdepodobnosťou tomu nebude inak ani po snímke Divosi. Tí sú však dôkazom, že zo svojho umenia ešte nič nezabudol. V názore na legalizáciu marihuany sa zjavne nezhodneme, no bolo by nefér vnímať to ako chybu. Hoci by ste to od názvu trochu čakali, držať klobúky si rozhodne nemusíte, no ak sa v zábere objaví nôž či strelná zbraň, tak si môžete byť istý, že sa bude červenať do krvava. Herci sú vo svojich postavách presvedčiví a presne vieme, prečo robia to či ono, aby naklonili misky váh na svoju stranu. Hlavný problém filmu však spočíva v tom, že počet postáv sa násobí minútami, čo ústi do nadštandardne dlhej minutáže, počas ktorej to sem-tam, ale predsa zaškrípe. PS: Scéna na diaľnici skvelá. ()

iampatrik

85% Dlouho jsem neviděl žádné pořádné "novodobé mafiány". Drogy, sex, hlášky, krvavé vyřizování účtů, mafie, zkorumpovaná policie - dobré výkony herců, scénář, vizuál, vše odsypá, není čas na nudu, i když... možná zde bych viděl jedinou výtku, příběh a děj je budován tak, jak si žánr žádá až na občasná hluchá místa a někomu možná nesedne závěr. Určitě nejsou Divoši převratným filmem, ale jak jsem na začátku uvedl, mafie z moderního světa už tu v takové kvalitě dlouho nebyla. ()

Tristaver

Kitsch je tvrďák, Travolta je funny, Del Toro je herecký bůh a Salma je hot. Scénář krapet děravý, stopáž místy zbytečně protahovaná a (SPOILER) totálně pokažený závěr to kazí hodně - měli nechat klasický shakespearovský a necpat tam tu druhou možnost (KONEC SPOILERU). Když se to sečte, jsou z toho lepší tři hvězdy. Ale nebýt toho konce, mohly být čtyři... ()

DannyBoy80

70%. Z 80% to kopíroval oknihu, ktrá sama o sobě je docela průměrná. Nicméně film je o něco lepší. Herecky září hlavně del Toro, ale to se dalo čekat. Na druhou stranu Travoltovi a Lively to moc nejde. Zbytek hraje celkem ok. K ději, no začátek vzali příliš doslovně, což bylo možná až zbytečné. Druhá část, kdy to začlo být více zajímavé, tak tomu se měli naopak věnovat více. Nicméně jako triler to je celkem ok. Nelze čekat velkou filmařinu, ani kniha ji neumožňuje. ()

vander19

Na začiatku filmu som si všimol to čo mi predtým tu na CSFD ušlo. A že režisérom je Stone. No a táto skutočnosť ma potešila. Zo začiatku akciemilovných ludí možno sklame príbeh, ale práve pre mňa bol ako vyšitý. Hneď som mu prepadol a zostal som tak až do konca. Len jediná vec mi nešla do hlavy, ako to že dvaja chlapi majú tú istú holku a nepohádajú sa medzi sebou o ňu??? To by asi v realite nešlo, zrejme by došlo ku konfliktu. Salma Hayek si svoju rolu náramne užila, síce roky nezastaví, ale je stále kráska. Ako vodca gangu mi prišla strašne sympatická, najmä počas rozhovorov s Ophelliou. A doslova som si prial pre ňu dobrý konec. John a Bennicio??? Tí chlapi sú kúzelníci a ich roly im boli šité na mieru. Hlavne Lado bol gangster, až tak že človek musí dúfať, že pre neho sa to skončí fakt zle...Travolta zase dokázal zo všetkého elegantne vyklučkovať..Koľkýže to krát???? ()

Schuldiner

Brutálně úžasná a hlavně úžasně brutální LOVESTORY se strhujícím koncem!!! Po dlouhé době jsem měl vyloženě radost z filmu! Kašlu na všechny nedokonalosti, mírné dějové přehmaty a přešlapy, tohle je parádní podívaná se vším všudy. A ten mix je přehledný a plynulý a hlavně správně naředěný, takže jsem ani na chvíli, i přes docela dost dlouhou stopáž, nepocítil ani trochu nudy! Paráda! Uživatel Enšpígl to popisuje taky moc hezky a v podstatě by to takhle popsalo mé bohémské alter-ego. PS: Ale musím připustit, že ten první alternativní konec byl lepší... To za prvé, a za druhé by chtěl ten první alternativní konec přeci jen trochu upravit, vylepšit... Možná, aby nebyl patetický tak moc. Ale když to pojmete tak jak máte, je to zkrátka jen myšlenka z fantazií vyprávěčky o romantické představě vlastní smrti... A vlastně.. proč ne..? ()

Shimargh

Kdyby to mělo o hodinku míň, tak možná, ale takhle to bylo utahané jako 60ti letá Mexičanka, no a ten dvojí konec byl vyloženě na pěst, nemohl jsem se dočkat kdy už to skončí a to u filmu tohohle tipu není zrovinka to pravé ořechové. Benicio byl brilantní a jediná zapamatovatelná postava ve filmu bohužel! ()

angloumene

No teda větší slátaninu jsem už dlouho neviděla! Všechny postavy se tam chovají tak strašně hloupě, až je to k neuvěření. A to pozor, to jsem nároky na nějakou psychologii postav snížila úměrně tomu, že se jedná o akčňák... Navíc je všechno tak strašně cool, sexy popř. drsné, že už je toho prostě moc a ve výsledku to působí spíš naopak. Kdybych se na Divochy dívala jako na oddechovku, tak mě stejně zklamou, protože je tam až moc věcí co mi neseděly a chvílemi až moc násilí. Takže celkově to je film, který mě prostě nezaujal ani v jednom směru v kterém by mě zaujmout mohl a navíc jsem přesvědčena o tom, že kdyby se nějak podařilo zatajit, kdo seděl v režisérském křesle, většina zdejších uživatelů by srazila hodnocení tak o dvě hvězdy. ()

Paldiny

Silný príbeh, silní herci a prepracované postavy. Oliver Stone sa vyzná, o tom niet pochýb. Dejom sa tiahne viac žánrov, v ktorých postavy menia svoje role, raz sú za klaďasov, inokedy za parchantov, raz hrajú mačku, inokedy zas myš. Kšeft v drogovom biznise vyzerá vábne, prináša rýchle zisky, honosné sídla, krásne autá, len sa občas môže stať, že pri rokovaniach tu a tam stratíte blízkeho či vlastnú hlavu. Trochu škoda, že u Salmy Hayek prídu dve zívnutia. Najväčšou hviezdou je samozrejme slizký Del Toro, čoby hlavný aktér väčšiny zverstiev, aké dodávajú poctivý nádych drsnosti. Práve nespútaná brutalita najvýraznejšie kontrastuje so sýtymi farbami a neobvykle využitými kamerovými filtrami. A keď už ste pripravení na vymaľované finále, vás záver prefacká hneď 2x a dá spomenúť na iný film, ktorý ste toho roku už videli. Popravde mi je jedno, kto koho kopíroval, k Divochom sa hodilo netradičné rozuzlenie viac * * * * * Unrated verzia prináša nové scény s Ladom (Del Toro) vrátane pokusu o znásilnenie. Väčší priestor pre rozvoj jeho postavy prospieva, ostatné prídavky (rozhovor s chorou ženou či budovanie vzťahu v Marininej izbe) sú akýmsi odklonením z trasy a len otupujú nastolené tempo. ()

Prochy38

Moc povedená práce! Trochu jsem z toho byl nervozní, ale hned první minuty mě celkem srovnaly, protože tempo to nabere brzo a hlavně ve filmu není slabé místo. Promakané, ale hlavně na hercích a dialogu postavené dílo. Nadšení a fakt bych rád dal 5*, ale nemohu. B. Lively nádherná, stejně jako sexy S. Hayek. Borci všichni skvělí. Fakt líbilo a hodně! ()

dormouse

Není mi jasné, jestli to měl být thriller nebo komedie. Některé momenty byly opravdu velmi sebeironizující, hlavně scény se Salmou Hayek. Rozhodně jsem jí nevěřila, že je tvrdá hrůzu nahánějící šéfka..Jjediná sympatická postava byl Chon-Tylor Kitsch. Jinak je to spíš taková parodie ale bez stopy humoru. ()

Stoneova marihuana láká hvězdy

Stoneova marihuana láká hvězdy

25.04.2011

Pozoruhodnou sbírku zvučných jmen se může pochlubit thriller Savages, který začne v červenci natáčet Oliver Stone. V adaptaci bestselleru Dona Winslowa si komiksoví mladíci Aaron Johnson a Taylor… (viac)