Mladá dievčina, ktorá bola ako dieťa svedkom vraždy svojich rodičov, vyrastie v chladnokrvného zabijaka. Vo dne pracuje pre svojho strýka ako nájomný vrah a zvyšok voľného času venuje pátraniu po gangsterovi zodpovednom za smrť jej rodičov. Hlavnú hrdinku Cataleyu Restrepo stvárnila krásna Zoe Saldana, ktorú si celý svet pamätá ako "predlohu" pôvabnej bojovníčky Neytiri z filmu Avatar. Vo vedľajších rolách sa predstavia Callum Blue, Michael Vartan a Cliff Curtis. Film bol natočený podľa scenára Luca Bessona, autora filmových lahôdok ako je Brutálna Nikita alebo Piaty Element. Na scenári Besson spolupracoval, rovnako ako na mnohých iných projektoch s Robertom Markom Kamenem. (TV Markíza)

DivX

Dobře natočený film, který v tomhle žánru chyběl. Zoe Saldana vedená pomstou se zdála být dobrou volbou pro film. Bohužel jsem se postupem času začal nudit. 60% ()

Liznic

Celkem fajnová oddychová žánrovka. Megatron je po režijní stránce nezajímavý (jako vždy) a je škoda, že se alespoň nepokouší o něco víc (vlastně je to možná dobře) - snad s jedinou vyjímkou, kdy slušně použil spomalovačku. Ty ostatně Zoey moc sluší, jediná scéna, kterou si pamatuju z The Losers je Zoey jak ve slowmotionu pálí z raketometu...). Tuto herečku mám ostatně moc rád a akce jí velmi sluší, klidně bych si s ní dal další podobný film ;) Colombiana má zbytečně dlouhý úvod (30 minut ?!) a sám film skoro 2 hodiny... Film má dobré tempo, sice nikdy nestrhne, ale povětšinu času slušně baví. Akční scény jsou natočeny dobře a zběsilost střihu místy pomrkává na Baye. Na příběh se tu nehraje, kdo z diváků by něco takového čekal je vůl, ale potěší závěr i Cash jako jeho hudební podkres. ()

Johnny.ARN

čakáte akčný "nážes"? Dostanete ho. Čakáte nejakú prekvapivú zápletku alebo aspoň zaujímavý koniec? Tak to nedostanete. Od režiséra Kuriera 3 som očakával trochu iný štýl. Tu je pekne vidieť, čo robí kvalitný scenár. Colombiana sa priam až bytostne dotýka Mechanika zabijaka. Samozrejme, obrazne povedané. Obidvaja nájomný zabijaci, príprava na akciu, samotná dokonale prevedená vražda. V mechanikovi však bolo niečo, čo ten film spravilo zaujímavejším. Nehovorím že na Avatarku Saldanu sa zlé pozerá. Možno keby ukázala aspoň raz tie svoje malé kozy, tak si ich človek mohol len domyslieť. Herecké výkony nejak extra neoslnili. Najviac ma však vytočila bitka na konci v kúpeľni. Jediná takáto scéna, ale bola tak otrasne zostrihaná, že mám chuť skočiť na hlavu tomu, kto to strihal. Dej fiči po presne nalinkovanej čiare, žiadne odklony. Možno by som uvítal, keby bol ukázaný výcvik a keby vo filme bola aj nejaká hlbšia emócia. Tak je to len slabší priemer v akčných filmoch. 3 z 5 ()

uiu

Mám slabost pro tenhle typ filmů. Neporazitelná, bojovně nadaná, vedená pomstou, více štěstí než rozumu, akce na každém rohu, nulová nuda. Nic od toho neočekávám, jen výplach mozku a to dostanu. ()

Raven0

Hlavní hrdinka je vyloženě nesympatická. Je hloupá, bezcitná, bez jakékoli hloubky či přesahu a ani nebojuje za dobrou věc. Jde jen o vyšinutou egoistickou vražedkyni, které jde o pomstu. Kdo jí pak má fandit? Držet palce? Tak moc jsem si přál, aby dostala, co si zaslouží... Někoho takového stylizovat do role hrdiny je opravdu na hlavu. ()

ivan bohatyr odpad!

Tak tomuto říkám absolutní humus v akčních filmech. Od začátku do konce naprostá slátanina plná nesmyslů. Už když v nějakém akčňáku vidím, jak pět nabouchanejch chlapů jde proti padesáti a všech padesát bez problémů zlikvidují, tak sice trochu kroutím hlavou, ale ještě to beru. Ovšem v tomto filmu je jedna ženská, která má s těží 45 kilo a všechny, ale úplně všechny zabije a přechytračí. Je obklíčená a jde proti ní armáda S.W.A.T. policajtů - úplně v klidu uteče i s prstem v zadku. Má oddělat největšího nepřítele s padesáti po zuby ozbronejma strážema v jeho baráku - všechny v pohodě zabije, hlavního nepřítele propíchá kartáčkem na zuby a vyvázne jen s obvázanou rukou (tu si ale taky mohla poranit třeba u vaření). Chap drží pistol v ruce a míří na ni, už mačká spoušť, ale než ji zmáčkne, tak mu rozebere celou pistol a nakonec ho s ní zabije. Nejvýš 10 letá holka utíká před skupinkou chlapů, ti ji pořád dohání, už ji mají na 5 metrů, najednou střih a záběr jak má zase 30 metrů náskok. Zkrátka za každym třetim záběrem následuje WTF? to přece neni možny! Mission Impossible je proti tomuto procházka růžovou zahradou no a superman, batmana a další, tak to jsou podle ní usmrkanci ve školce, no a kde Z. Saldana nechala prsa, tak to je taky záhada! ()

ywo666

Nič extra. Ale akcia dobré a na Zoe sa dobre díva. Dúfam, že Haywire bude lepší. Ale, že by bola kolombiana sklamanie? To rozhodne nie. 65% ()

Beky

Megaton...to je název hračky???...Ne, není, to je ten týpek co posral Kurýra 3...a teď to žehlí průměrnou Columbianou...což se mu v podstatě daří, protože je to mnohem, mnohem lepší, ale na dobrý film stále nestačí!! Málo akční, málo složitý na krimi, drama, thriller, v podstatě bez nápadu a naprosto zbytečný film... . Bavil mě tentokrát střih, i akce, které je málo, ale byla dobře natočená, až na poslední souboj. Pro nenáročného diváka, jednohubka na jedno všední odpoledne. Verdikt: 50%. ()

Iroquaise

Luc Besson solí scénáře pro svojí akční produkci jak Baťa cvičky. A je to dost poznat. Neustále se obrací k minulosti francouzského thrilleru s potenciálními existenciálními přesahy ( osamělý jedinec stojící stranou systému). Což je samo o sobě sympatické, ale mohlo by to být třeba někdy i trochu důsledné - ale dejme tomu. Větší problém je, že se - opět nedůsledně - obrací i k minulosti vlastní ( "Brutální Nikita", "Leon"). Výsledné výplody pak dějově povážlivě řídnou. Mají zajímavé motivy, sem tam nějaký humor, sem tam atrakce, do toho nedopracované postavy a chudičké zápletky. Něco je mi na téhle francouzské výrobně sympatické. Filmy si udržují jakýs takýs standard, na nic si nehrají a v podstatě drží jednu z nemnoha linií současného akčního řemesla. Ale chybí tu alespoň jeden dotaženější titul, který by téhle fabrice dal aspoň na malý moment lepší renomé. A přitom by stačilo celkem málo....více zde...http://blacklsays.blogspot.cz/2012/07/zeny-v-akci-colombiana-salt.html ()

Barvoj

První půlka filmu ještě ušla. Sice to nebylo žádné terno, ale alespoň to působilo uvěřitelně a hlavní hrdinka se chovala celkem logicky. V drůhé půlce filmu šla ovšem logika stranou. Nedovedu si představit, že by stačilo udělat (a teď trochu spoiluju) "bu bu bu" na agenta FBI a posléze i CIA a celkem hravě z nich dostat všechny potřebné informace. A těch nelogičností tam bylo více... Ale co... Hlavní hrdinka je sexy a vo to autorům asi šlo.. ()

Yoshimitsu

Taková černošská brutální nikita, která nemilosrdně zabijí všechny okolo.Průměrný akční film na, který se pěkně dívá díky sexy hlavní hrdince Zoi. ()

Phietros

Pro mě určitě akční podívaná jak má být s ženskou sexy hrdinkou, dobrými efekty a souboji na cestě pomsty! Ikdyž se nejedná o bůhví co nového, tak nezbývá než doporučit! 80% ()

venison

Jako každé akčnější béčko byl děj pohádka pro velké kluky, ale mělo to šťávu, spoustu akce a děj hezky odsejpal :-) Příjemná zábava :-) ()

progression

Další "drsné" dílo z dílny Luca Bessona. Zajímavé akční drama s motivem pomsty, zajímavá Zoe Saldana v hlavní roli, ale nic víc. Na "Nikitu" či "Leona" tento film kouká uctivě zpovzdálí, bohužel ... ()

Mishqo

tak akčné to bolo, aj hudba bola dobrá a hlavná predstaviteľka sympatická...ale inak to bola symfónia klíšovitosti, prehnaných a nelogických scén, dej predvidatelny...5/10 ()

Trustme

Vykonání pomsty v ženských rukách. Začátek a konec filmu je skvělý. Olivier Megaton umí akci, ale jeho filmy nedávají víc než pěkné barevné pokoukání s hbitým střihem a dějem co ničím nepřekvapí. Paní Saldanaová díky své šelmovité figuře má ambici být využívána pro akční účely houževnatých bojovnic, ale zas až tak bych jí nedůvěřoval, že eliminuje se zbraněmi těžšími než ona sama všechny ty zasloužilé mafiánské vlky, jak po másle. Tahle Kolombína však především neví jestli je nudnou kriminálkou a nebo akčním filmem s minimem akce. ()

JohnSmith

Megaton příjemně překvapil. Kurýr 3 nebyl vůbec špatný, ale tentokrát bych řekl, že se překonal. Nemám tak strach z toho, že bude točit Taken 2. Akce je dost, je pěkně natočená, příběh je jasný,žádné zbytečnosti nebo flashbackové přeskakování. Jediná výtka by byla souboji mezi Zoe a Jordim, kterému by neuškodil klidnější a přehlednější střih. ()

Zoe Saldana znovu v akci

Zoe Saldana znovu v akci

05.02.2017

Neytiri z Avatara, Uhura ze Star Treku, Gamora ze Strážců Galaxie, Aisha z Parchantů, Cataleya z Colombiany... Zoe Saldana má s akčními hrdinkami tunu zkušeností. V nejbližších letech bude nakopávat… (viac)

Šerbedžija podusí Neesona

Šerbedžija podusí Neesona

17.10.2011

Pár záporáků a psychopatů si už Chorvat Rade Šerbedžija zahrál – kdo by zapomněl třeba na Borise Břitvu z Podfu(c)ku? Teď se bude mstít za smrt svého syna, kterého agent Bryan Mills alias Liam Neeson… (viac)

Besson chystá Taken 2 a „fantastický epos“

Besson chystá Taken 2 a „fantastický epos“

26.08.2011

Luc Besson v Los Angeles propagoval vlastnoručně režírovanou disidentskou The Lady s Michelle Yeoh a akční Colombianu ze své produkční dílny. Novinářům při té příležitosti prozradil své nejbližší… (viac)