Mladá dievčina, ktorá bola ako dieťa svedkom vraždy svojich rodičov, vyrastie v chladnokrvného zabijaka. Vo dne pracuje pre svojho strýka ako nájomný vrah a zvyšok voľného času venuje pátraniu po gangsterovi zodpovednom za smrť jej rodičov. Hlavnú hrdinku Cataleyu Restrepo stvárnila krásna Zoe Saldana, ktorú si celý svet pamätá ako "predlohu" pôvabnej bojovníčky Neytiri z filmu Avatar. Vo vedľajších rolách sa predstavia Callum Blue, Michael Vartan a Cliff Curtis. Film bol natočený podľa scenára Luca Bessona, autora filmových lahôdok ako je Brutálna Nikita alebo Piaty Element. Na scenári Besson spolupracoval, rovnako ako na mnohých iných projektoch s Robertom Markom Kamenem. (TV Markíza)

Paserak

Když "to" skončilo...přišlo to nejlepší...titulky a božský Johny Cash v uhrančivé verzi Hurt z dílny trenta reznora-Nine inch nails. Uhrančivé titulky :-) ()

barikhartlik

Po nepříznivých kritikách, které jsem slyšela a četla, přistupovala jsem ke snímku se značným respektem. No a vida, byla to povedená podívaná, kterou doporučuji. Není to žádný psychologický drama k zamyšlení, ale pěkná, rychle ubíhající akčňárna. A scéna s vyzvraceným čipem nebo s rozebranou pistolí před výstřelem mě slušně pobavila. ()

Matrix007

Typický začátek, malé holce zabijí maminku a tatínka, a po čase je pomstí. Nicméně film je dobře zpracován. Napínavé scénky nechyběly, ale ta co byla v rezidenci se žraloky, mi přišla dost odfláknutá. Mohlo to být o 5 minut delší a trochu si vyhrát s překvapením a zabíjením jako to bylo u ostatních. Ale takhle chvilku nic a následovalo: „O 5 minut později….“ a najednou……menší zklamání. Jinak je film plný vynikajících špionáží, přestřelek a nápadů....... 67% ()

Ondrew

Velmi prevelmi biedny film. Vsetko je predvidatelne, hlavna hrdinka nepresvedciva, jedna tupost strieda druhu a ako akcia to cele akosi nefunguje. Ked si k tomu pripocitam fakt, ze najma v casti, kedy je "Cataleya" este dieta (t.j. vlastne cela prva tretina snimky), som niekolkokrat vyprskol smiechom, asi tu vskutku nebude vsetko s kostolnym poriadkom. Toto fakt nie. Podpriemerne becko so slusnejsim rozpoctom. To je cele. 40%. ()

Georgeton

Trošku mi prišlo blbé zabitie hlavného nepriateľa, ktoré bolo až trápno-smiešne, ale inak film sa mi páčil a Zoe bola jak vždy mimoriadne dobrá a sexi. Koniec trošku sklamal, ale aj tak zaslúžené 4*. ()

RomaS

Dokud se Zoe protahovala v úlém úboru jako tichá krysa ventilací, skákala po střeše jako klokan a plížila se jako mrštná kočka vše se zdálo uvěřitelné. Snesl bych i to, že měla perfektní timing na vše co se chystala killnout. Ale nikdy neuvěřím když padesátikilová žížalka se postaví face to face dvakrát těžšímu chlapovi a dá mu nakládačku. Shrnul bych to netradičně takto: Zoe perfektní, ostatní postavy nuda, stealth akce dobrá, příběh a motivace klišé, uvěřitelnost slabá. ()

certiskon

I am sorry, ale fakt se mi to nelíbilo... Jakože rádoby mě pobavilo, když si malá černoška hrála na velkou gangsterku :-D ale jinak to bylo celý takový o ničem a pro mě se žádnej kulturní zážitek z filmu nekonal :-( ()

gezper

Hodně jednoduchá neinovativní ale naopak propírající spousty osvědčených obvyklých vzorů akční záležitost, kde všechny 'zabijácké scény' jsou tak nevěrohodné, že by se i Tom Cruise z MI či snad místy dokonce samotný McGyver měl co učit. A už jsem zmínil tupý scénář s blbými až absurdními dialogy? Aspoň že tam byla Zoe v upnuté kombinéze, jinak nevim .. [40%] ()

leonidas odpad!

Co to jako mnělo bejt? To jako už doopravdy neumnějí scénáristé napsat lepší scénář, a nebo si producent řek po přečtení, "ale jo dobrý, lidi to zbaštěj." když jsem to viděl tak jsem akorát myslel na to , že bych tu ženskou odkrágloval za ty zabijáky nejraději sám. udělat z bestiálního vraha dobráka no proč ne( v hanibal lecterovi to fungovalo) ale to by nesměli bejt scénáristi tak tupí a napsat trochu ucházející scénář. takhle bych tu anorektičku nejraději zavřel s jejíma psiskama do klece a počkal až by dostali hlad. a paní nebo slečna Zoe ta by se mněla naučit hrát a ne spoléhat na těsný oblečení. ()

notozjano

To nebylo vůbec špatný. Akce perfektní, děj svižně odsýpal, příběhem trochu klasika, ale zpracování opravdu na úrovni. Zoe Saldana je samozřejmě kus pěkný baby a na tuto roli se vyloženě hodila. Na nedělní odpoledne víc než lepší. ()

musolini

Po dlouhé době se zase jeden film povedl.Mělo to napětí,akci a i láska tam byla, prostě všechno a hlavně to nic nekopírovalo a vydržel jsem se koukat až do konce.Scény,když šla někoho zlikvidovat neměly chybu. ()

StorWik

Začátek zajímavý, ale čím víc ubíhají vteřiny filmu tím víc zapadá do průměru...snadno čitelný děj. Nebýt půvabné Zoe Saldana tak film u mě nezíská ani 3 hvězdičky :) ()

Zoe Saldana znovu v akci

Zoe Saldana znovu v akci

05.02.2017

Neytiri z Avatara, Uhura ze Star Treku, Gamora ze Strážců Galaxie, Aisha z Parchantů, Cataleya z Colombiany... Zoe Saldana má s akčními hrdinkami tunu zkušeností. V nejbližších letech bude nakopávat… (viac)

Šerbedžija podusí Neesona

Šerbedžija podusí Neesona

17.10.2011

Pár záporáků a psychopatů si už Chorvat Rade Šerbedžija zahrál – kdo by zapomněl třeba na Borise Břitvu z Podfu(c)ku? Teď se bude mstít za smrt svého syna, kterého agent Bryan Mills alias Liam Neeson… (viac)

Besson chystá Taken 2 a „fantastický epos“

Besson chystá Taken 2 a „fantastický epos“

26.08.2011

Luc Besson v Los Angeles propagoval vlastnoručně režírovanou disidentskou The Lady s Michelle Yeoh a akční Colombianu ze své produkční dílny. Novinářům při té příležitosti prozradil své nejbližší… (viac)