Mladá dievčina, ktorá bola ako dieťa svedkom vraždy svojich rodičov, vyrastie v chladnokrvného zabijaka. Vo dne pracuje pre svojho strýka ako nájomný vrah a zvyšok voľného času venuje pátraniu po gangsterovi zodpovednom za smrť jej rodičov. Hlavnú hrdinku Cataleyu Restrepo stvárnila krásna Zoe Saldana, ktorú si celý svet pamätá ako "predlohu" pôvabnej bojovníčky Neytiri z filmu Avatar. Vo vedľajších rolách sa predstavia Callum Blue, Michael Vartan a Cliff Curtis. Film bol natočený podľa scenára Luca Bessona, autora filmových lahôdok ako je Brutálna Nikita alebo Piaty Element. Na scenári Besson spolupracoval, rovnako ako na mnohých iných projektoch s Robertom Markom Kamenem. (TV Markíza)

2scha

neškodný filmeček na adventní deštívé odpoledne. Ale ta Zoina role, to je žena: MOŽNÝ SPOILER za mlada parkur (ten je v půlce filmu od Bessona), později odhadne, kdy projet zdí, aby trefila ujíždějící Mercedes, a s ručníkem, jak to umí!, no a ještě pejsci poslouchající rozkazy přes telefon- takový ženy už se neroděj! MOŽNÝ SPOILER END 2,5* ()

Jerris008

Filmy, kde 40ti kilová divoženka sejme nespočet gangsterů těžkým kvérem nebo zubníma kartáčkama, ve mě nevzbuzují příliš důvěry. ()

RoninNiro

Jednoduché a účinné. Veľa zbraní, zabíjania, agresie a hlavne akcie. Tak to má byť, pretože málokedy dokáže poriadny akčnák v sebe uniesť aj nejakú hlbšiu myšlienku. Veľa émócií to z vás nedostane ale oddýchnete si zaručene. ()

gicous

Největším kladem i záporem zároveň je samotná Zoe Saldana. Dobře se na ní kouká a to asi pochopili i tvůrci. Celý film pobíhá spoře oděná a ukazuje svoje vnady. V akčních scénách je ale totálně nepřesvědčivá. Poloha nájemného zabijáka ji vůbec nesedí. Navíc akce není moc a není natočena tak dynamicky jako u nejlepšího akčního filmu z Bessonovy dílny 96 hodin. Scénář a dialogy jsou děsné, ale je to akční film, takže to nějak zvlášť nevadí. Celkově nic moc, jen další akční tuctovka, která skončí v propadlišti dějin. ()

Romeroo

Nemám v oblibě začínat komentář slovy " přesně tohle jsem sakra čekal " . Takže musím začít slovy " jsem rád, že jsem to dostal ". V pohodě akční selanka na motivy známého scénáře o pomstě. Do toho přidejte asi jeden kus celkem hezké hlavní protagonistky ( bohužel bez prsou ), nějaký ten vystřel, béčková hláška, a dohromady z toho máme fajn recept na nedělní odpoledne. Tento recept doporučuji všem co se u filmu chtějí především bavit a neřešit nic extra složitého...silné tři hvězdy! PS: nemohu nezmínit sílu zubního kartáčku, ten co byl ve filmu použit doporučuje 10 z 10 dentistů a 9 z 10 nájemných vrahů. ()

Dslike

V tomto filme netreba hľadať nejakú hĺbku no brať to v potaz striktne ako akčný film tak som sa príjemne bavil, akčné scény neboli prehnane dlhé ani ...skrátka prehnané. Príbeh veľmi dobre zvládnutý a nesnažil sa za každú cenu vytvoriť zaúzlenú machináciu v ktorej sa po 45 min nevyzná ani prasa, skrátka jednoducho a efektívne naservírovaná oddychovečka ktorá udržala neprerušene môj zrak celých 104 minút. Rozhodoval som sa medzi 3* a 4* je to tak 3 a pól čiže keď to zaokrúhlim dávam tomu tie 4* . ()

Hawaj

Profesionálně řemeslně natočená akce s vysoustruženým scénářem, který je ještě navíc vyleštěný a navolejovaný aby naprosto nikde, ale opravdu nikde nezadrhával a všechno se to mohlo úspěsně a hladce šinout ke konci aniž by si film byť jen náznakem dovolil ohrozit vaši emoční konzistenci. Myslím že to prodávají v supermárketech a jmenuje se to Bessonova instantní akce v prášku. Stačí zalejt vlažnou vodou, zamíchat, vypít a zapomenout že jste něco viděli natož prožili.. Ale co by za takový řemeslo dali "špičkový" český filmaři že? :D ()

marek29

Že je Zoe poněkud vyhublá, to má Verbal pravdu. Její špičaté jedničky trčí ze záběru hned několikrát (u sebe doma a pak i ve větračce pod neoprenem - no fuj :( jak tam musela mít všechno zapařený :D ). A teď konečně k filmovému zážitku. Klasické téma celoživotní msty je zde zajímavě a poutavě (no na kolik hodnověrně to si rozmyslete sami - u mě to stálo film 5. hvězdu) zpracováno a film příjemně utekl (nebýt debilních reklam na Primě >.< ). Suma sumárum 4 z 5 po zásluze - hodně dobrej počin. ()

subic

50% koukatelná podívaná na skoro anorektickou vraždící mašinu, které není cizí free running ani lezení v kdejaké větrací šachtě. Tahle žena si zaslouží svou pomstu a možná by si ji zasloužila i v lepší něž béčkové formě. ()

JosefTomas

Colombiana nepřekvapí příběhem, typická pomsta a nic víc. Akční scény by byli zajímavé, kdyby při nich nebylo velké množství střihu, které kazí divákovi dobrý dojem z filmu. A přestože se Saldana hezky pere, střílí a hezky se na ni dívá, tak to nemění nic na tom, že tento film je špatný. ()

Pitryx

Spousta hluchoty mezi asi třemi akcemi. Spousta zbytečných keců kolem. Ale akce jsou propracované a rozhodně na profi úrovni. Myslím, že čtyřicítka je plně odpovídající hodnocení. ()

Zoe Saldana znovu v akci

Zoe Saldana znovu v akci

05.02.2017

Neytiri z Avatara, Uhura ze Star Treku, Gamora ze Strážců Galaxie, Aisha z Parchantů, Cataleya z Colombiany... Zoe Saldana má s akčními hrdinkami tunu zkušeností. V nejbližších letech bude nakopávat… (viac)

Šerbedžija podusí Neesona

Šerbedžija podusí Neesona

17.10.2011

Pár záporáků a psychopatů si už Chorvat Rade Šerbedžija zahrál – kdo by zapomněl třeba na Borise Břitvu z Podfu(c)ku? Teď se bude mstít za smrt svého syna, kterého agent Bryan Mills alias Liam Neeson… (viac)

Besson chystá Taken 2 a „fantastický epos“

Besson chystá Taken 2 a „fantastický epos“

26.08.2011

Luc Besson v Los Angeles propagoval vlastnoručně režírovanou disidentskou The Lady s Michelle Yeoh a akční Colombianu ze své produkční dílny. Novinářům při té příležitosti prozradil své nejbližší… (viac)