BlinkyTM

• USA Bad Robot (neoficiálny názov)
Krátkometrážny / Komédia / Sci-Fi / Horor
USA / Írsko, 2011, 13 min

Alex (Max Records) dostane na Vianoce vysneného robota BlinkyTM disponujúceho umelou inteligenciu, s ktorým sa môže hrávať, keďže je jedináčik. Lenže nezhody medzi Alexovými rodičmi menia jeho postoj k robotickému kamarátovi na nepoznanie. (Dever)

pornogrind

Chcete vynikající masové kuličky ? NO PROBLEM. Blinky to zařídí. Kraťas kterej sice nenabízí v podstatě nic novýho i tak ale dokáže pobavit a svých 13 minut v pohodě utáhne. ()

Dever

Priateľský a rodinný robot s umelou inteligenciu, pre výpomoc a spoločnosť v domácnosti, ktorý časom začne zabíjať? Nič nové, ale krátky dej je pekne spracovaný + Max Records zahral svoju rolu vcelku slušne, čo tomuto kraťasu pridalo na hodnote. ()

EvilPhoEniX

Celkem fajn nápad s mrazivým finále, bohužel zbytečně moc dlouhé. 5 minut by tomu slušelo lépe a taky toho tvůrci moc ve výsledku neukážou. Lepší průměr. 6/10. ()

dO_od

#19 Sakra, nebýt ruského dabingu šel bych možná i na 5 hvězd. Na ploše 13 minut, jsem pocítil hned několik emocí a zafungovalo to na mě výborně, přerod z nejlepšího kamaráda - kterého by chtěl každý domů, na zabijáckého (a otravného) robota, který splní vše co mu přikážete do posledního puntíku s úsměvem na tváři a slovy "no problem" - to se musí vidět. ()

Segrestor

Další snímek, který si poetickou formou zahrává s jedním Asimovým přikázáním, že robot nesmí ublížit člověku. V tomto případě bych si dovolil malý axiom, totiž že robot nesmí ublížit člověku, pokud si to sám vysloveně nepřeje. ()

TheDarKnig

vskutku mrazivé, ta záverečná pointa a poslední pohled Blinkyho k nezaplacení. Rád bych viděl víc takovýchto asimovských celovečeráků... ()

Aluska88

Taky Vám bylo Blinkyho líto? Jak tam třeba chudák stál na dešti a malý Alex se k němu choval jako naprostý zmrd. Skutečně, kluk na vyliskání. Trochu jiná a docela depresivní verze na robůtka Vall-iho. Závěr je dokonale mrazivý. ()

Jezinka.Jezinka

Vyloženě mi vadí zneužití mého oblíbeného R2 a to, že na toho ňuňu robotka někdo tak hnusně řval. Druhá věc je, že nedokážu pochopit dítě, které má psa, že chce ještě robota, naopak bych to chápala. ()

*CARNIFEX*

Nápad vynikajúci. Krátkometrážny príbeh robota Čísla 5 ktorý uspokojí len nenáročného diváka .. PS: nečudujem sa že ich všetkých zarezal - držal som mu palce hneď od začiatku ... ()

Hromino

Od snímku jsem dostal přesně to, co jsem od něj dlouhou dobu očekával, ne-li víc. Jen škoda, že je to jen kraťas, protože by mě zajímalo, kdyby třeba Ruairi Robinson někdy převedl Blinkyho do celovečerní podoby, jako tomu bylo např. u 9 nebo Cashback. Ale tak možná by to už nebylo ono, kdoví... každopádně mi v mysli rozhodně utkvěl Blinkyho závěrečný úsměv a hláška "No problem!" mi taky bude v hlavě ležet asi ještě hodně dlouho :) ()

dr.horrible

Ja som to hovoril už pri Stopárovom sprievodcovi, keď som prvýkrát uzrel Marvina (zhodou okolností som si ho predstavoval takmer rovnako už pri čítaní predlohy); Na tých roztomilých, zaoblených, depresívnych robotoch je niečo znepokojujúceho. Takto nejak by to asi vyzeralo, keby R2D2 podľahol temnej strane sily. :) ()

Slartibarkfast

Ač je tento kratičký film v rozporu s Třemi zákony robotiky, které prezentoval Isaac Asimov, je to velmi pěkné a poučné. Je zde zachycena veškerá dětská sobeckost. A je pravda, že já bych tomu rozmazlenému fakanovi tak jednu natáhl, že by se z toho dlouho vzpamatovával. Inu, takový je dnešní svět. 75% ()