Vlk z Wall Street

• Česko Vlk z Wall Street (viac)
USA, 2013, 180 min (Alternatívna 173 min)

Réžia:

Martin Scorsese

Predloha:

Jordan Belfort (kniha)

Scenár:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

Leonardo DiCaprio, Jonah Hill, Margot Robbie, Matthew McConaughey, Kyle Chandler, Rob Reiner, Jon Bernthal, Jon Favreau, Jean Dujardin, Joanna Lumley (viac)

Burzový maklér z Wall Street Jordan Belfort dokázal niekedy zarobiť aj 12 miliónov dolárov za 3 minúty a tieto peniaze si dokázal náležite užiť. Obrovské množstvá kokaínu a rôzne excesy patrili k povinnej výbave jeho večierkov, ale ako to už chodí, po veľkom žúre prichádza veľká opica. V jeho prípade má podobu FBI, ktorá ho chce dostať za mreže a mnohých ďalších, ktorí sa mu chcú pomstiť. (STV)

borys22

Pro mě osobně jeden z nejlepších filmů tohoto tisíciletí. Nerozumím, jak to někdo může interpretovat jako oslavu kapitalismu. I když pokud se nad tím zamyslím, tak ve vnímání tohoto filmu, je možná skryt důvod, proč v kapitalismu stále žijeme. Protože stále existují lidé, pro které je Jordan Belfort jejich "jediným Bohem". Ideál pro který stojí za to se honit a uhnat se třeba k smrti. Přesto pokud někdo viděl alespoň dva jiné filmy od Martyho, tak mu musí být jasné, že sám Scorsese rozhodně netočí o hrdinech v pravém slova smyslu. A tak přestože se Vlk značně liší od jeho mafiánských filmů, tak ve spoustě bodech si jsou podobné a právě takovým důležitým bodem je postava "antihrdiny". Navíc si jsem jistý, že i v samotném filmu jsou obsaženy náznaky kritického pohledu na Belforta. Jako třeba scény při kterých se Belfort ukazuje jako ve skutečnosti nešťastná osoba, která nikdy nebude spokojená např. setkání s tetou z Anglie v Londýně a nebo když nedokáže včas odejít zaopatřen bez trestního stíhání a rozhodne se zůstat do konce či pokud vezmete osobnost Belforta a jeho chování ve filmu, tak zjistíte, že je to obyčejný sociopat. Taky pokud budete vnímat hudbu, která je vážně vynikající, tak zjistíte, že není vůbec veselá či oslavná např. různé bluesové skladby, které hrají vážně často. Přiznávám, že film svůj postoj skrývá docela obratně a snaží se být skoro až neutrální. Je to pravděpodobně ovlivněno i tím, že film vychází z předlohy, kterou napsala hlavní postava filmu, takže to v jistém smyslu zúžilo prostor pro nějakou kritiku či k vyjádření postoje k jeho hlavní postavě. Zatím jsem samotnou předlohu nečetl, tak tuto hypotézu nedokáži ověřit. ()

PSyk

Film je to úžasný (zábava skvělá, LdC mimořádný, režie optimální) ale mám s ním vážný problém. Jsou totiž jen dvě možnosti: A) Přistupme na to, že to je všechno jen Belfortovo NESPOLEHLIVÉ vyprávění, při kterém si vymýšlí a věší nám bulíky na nos - masové scény typu "džungle" a "spánek v letadle" hovoří pro tuto variantu. Pak měl Scorsese asi být důslednější a příběh a situace více "hyberbolovat". B) celé tři hodiny jsme viděli víceméně REÁLNÝ OBRAZ skutečnosti, i když v pokřiveném zrcadle. Pak tedy potěš pánbů a je nejvyšší čas hledat na globální úrovni nějaká ekonomicko-politicko-právnická řešení. Než bude pozdě. ----- Ať platí A nebo B, pak v obou případech se ve filmu MUSÍ vyskytovat někdo, kdo je hlavní postavě, vedlejším postavám i celému tomu řvoucímu davu oponentem z MORÁLNÍCH pohnutek - FBI nepočítám, ta jen dělala svou mizerně placenou práci. Nikdo takový se tam ale neobjevil. Já jsem ho tam nenašel. ----- Musím jen doufat, že to Scorsese myslel takto: Morální oponent ve filmu být nemusel, protože to jsi, diváku, ty! Pak by to bylo O.K. ()

jigsaw44

Dicaprio v tomto filme hrá riaditela maklérskej firmy finančných sfér, ktorú sám vybudoval, obchoduje legálne i nelegálne. V tomto byznise tak zarába hromadu penazí, ktoré si naplno užíva ako sa len dá a to i s ostatnými (večierky, ženy, omamné látky,.. ) Má obrovky majetok, ženu zlatokopku a na krku agenta FBI. Dlhé úseky nudných scén sú raz sa čas trochu zdramatizované (scéna u neho s telefonom, scéna s kufríkom penazí a scéna s lodou - to je všetko), tie však nedopadnú v jeho prospech. Film má 3 hodiny a miestami je až zbytočne roztiahnutý, kludne by sa zmestil pod 2 hodiny. ()

Marlo

Na každý nový film od podle mne vůbec nejlepšího současného režiserá M.S. se těším jak děcko na vytouženou hračku a to z mnoha důvodů. Tím prvním je že tento pán umí skvěle vystihnout atmosféru jakékoliv doby v jaké se film odehrává( v podstatě žádný námět mu není cizý), druhým že dokáže z každičkého herce vymáčknout uplné maximum jeho talentu a v neposlední řadě třetím...jak umí připravit nečekané zvraty a pointy filmu a těmito chválami bych mohl pokračovat do aleluja. V tomto filmu se kloubí samozdřejmě všechny jeho nejlepší ingredience herci jsou správně vybraní a plní své úlohy na výbornou ikdyž bych měl jednu připomínku a to k M. McConaugheymu, který a nevěřím že to píši dostal nespravedlivě málo prostoru ( možno tím že měl jinak nabitý diář ) jelikož jeho herecké podání a charisma mě učarovalo na tolik že bych ho s fleku prohodil za DiCapria. Ten chlap se jinak z béčkového hezouna který vždy hrál spíše nic moc vypracoval neskutečně daleko a k tomu přesvědční mi stačilo jen 8 minut které strávil ve filmu....fakticky škoda že neměl více prostoru.Tím ale nechci říct že by hrál Leonardo špatně, ba naopak do své filmografie si může připsat o pár památných scén navíc jako řízení helikopterý či auta ne zrovna v střízlivém stavu....no prostě je vidět že si užíval ultra sjetého,děvkami obklopeného milionáře s chutí. Ani Jonah Hill nezaostává a dost mě překvapuje kam až se od puberťáckých komedií dostal . I jinak pro mne dost nesympatický Jon Bernthal z Wallking dead si u mě zvedl skóré. Vše zde funguje perfektně...jak komediální stránka, ikdyž občas pokulhává,ale toho si na 3hodinové stopáži ani moc nevšimnete i dramatická část je bravůrně natočená a zahraná, a tím se chcu dostat ke mně neakcepovatelné části kterou jsem zmínil a tím je délka filmu. 3hodiny jsou prostě moc a mnoho částí by se dalo vystříhat a vlastně by se vůbec nic nestalo a na děj filmu by to nemělo absolutní vliv...měl jsem párkrát nutkání se podívat na hodinky kolik vlastne zbývá a nebylo to jen tím že jsem docela potřeboval na wc,ale tím že ty scény byly zbytečné a v podstatě někdy i bohužel nezáživné, tím nechci říct že špatné, jen mě vyhazovaly z jinak skvělého zážitku. Tušil jsem ale,že když je přetrpím tak na mě vyskočí další scéna která se mi ne možná navždy,ale na nějaký ten čas vryje do paměti a to se počítá. No a ke konci mě možná tak trochu zklamal i závěr filmu z kterého bych možná čekal i nějaké to ponaučení...načež nakonec z toho vyplývá, že okrádat lidi a užívat si život v luxusu není vubec špatnej podnik...to je jen menší chybka k závěru kterou bych chtěl zmínit... no rozhodně se nejedná o nejlepší Scorseseho film,ale rozhodně je vidět že tento pán se do žádného důchodu nechystá a má nám toho ještě dost co nabídnout...snad vyšší moc dá tomuto pánovi do vínku ještě hodně let života aby nám mohl nabídnout další užasné filmy....PS dávám 80% ()

nydahl

Tak jsem si to skouknul v kine a musim rict ze jsem byl nadsen. Nebudu se poustet do hodnoceni moralni roviny pribehu potazmo osobnosti hlavniho hrdiny ale reknu jen kazdemu co jeho jest. Nezkusenej ale talentovanej borecek skoci na wallstreet a po prvnim nabiti drzky si najde cesticku jak nakonec k tem prachum prijit.Trochu mu ty astronomicky zisky kolidujou s nadmernou spotrebou drog a pomerne nakladnym zivotnim stylem ale chlapec se drzi. Zivot je jeden velkej mejdan a tak by to fakt melo bejt takze zadnej problem dokud to cely neposlou do hajzlu benga - jako vzdycky. Nekdo by mozna namitnul ze film je jedna velka lajna na prdeli nejaky luxusne vyholeny slapky ale podle me to bylo akorat - kdo nekdy jel mejdan tak musi nechat ze takhle ale ani min ani vic to proste je. Scorsese Vam vydechnout neda a ikdyz to vypada ze je to porad dokola tak vyvoj dejove linie jde neustale dopredu ani o tom nevite - rekl bych ze je to ale klasickej Scorsese. Vtipky jsou naprosto dokonaly tedy alespon v puvodnim zneni ("fucking double Ds" , "treasure map") a ja jsem se bavil kralovsky. Z DiCapria je teda nakonec opravdu kvalitni herec (podle me proste jen potreboval zestarnout a nevypadat jako hosicek z gymplu) ale jeho vykon je u me az na druhym miste. Totalni winner je Mr. Jonah Hill - co tenhle chlapek predvadi je naprosto dokonaly herectvi. Borci byli urcite obohaceny svejma vlastnima zkusennostma s drogama ale neco proste zahrat museli a kdo to zna tak vi ze to zahrali naprosto autenticky - a specialne Hill. Vybornej film nejenom podle skutecne udalosti ale i podle toho jak to opravdu je - davam 4 hvezdy - vybornej inteligentni film. ()

Dupac

My všichni, kteří máme Mártyho rádi, bychom rozhodně měli dávat plný počet za to, že se "(...) vrátil v životní formě, natočil další Casino" atd. atd. I tentokrát máme co do činění s portrétem ambivalentního jedince, zlatokopa, který narazil na zlatou žílu a nerozpakoval se nechat ji vykrvácet. Rub a líc rychlého bohatství vytěžený do maxima. Jen bohužel nevím, co má Mistr proti speciálním dvoudiskovým edicím, že pro ně nějaký ten zbytkový materiál nevyšetřil a raději ho rovnou poslal do kina, aby rozmělňoval ten "nejlepší film od Casina". Tři hodiny jsou zkrátka moc a nemají opodstatnění ani pro pochopení motivací, vývoje postav, vizuálního obžerství (tentokrát bohužel bez Roberta Richardsona), ČEHOKOLI. Pětihvězdičkové filmy by neměly mít hluchá místa, během kterých jsou vršeny variace už předtím viděného, i když s bravurou hodnou Mistra Scorseseho. 88 procent na ČSFD mi protentokrát až nezvykle mluví z duše. ()

ReTeZa

Jedna hvězda patří bezkonkurenčímu Leovi... ta druhá snad stopáži filmu, která je tak dlouhá, že ať člověk chce, nebo nechce vtáhne ho do příběhu... no a ta třetí nekonvenčím záběrům, kdy hlavní hrdina promlouvá přímo k divákům... ()

JCS

8 a 1/2 z 10, par fakt vtipnych scen a herecky koncert DiCapria ( zaslouzil by Oscara, uz konecne!!! ) ... Puritanum nedoporucuji ( viz. pani, co v pulce odesla ) ... Jinak vyborny film, ale zkratil bych stopaz ... A co se tyce mister Scorsese, klobouk dolu, ale neni to Vas nejlepsi film, jak mnozi rikaji ... A proč ne 5*? Vadí mi oslava drog, bez jakékoliv sebereflexe a ponaučení, zkrátka nic ... je dobré brát drogy, okrádat lidi, ojíždět děvky a odsedět si za to tři roky ... ???!!! Nezlobte se na mě, ale svět se v prdel obrací ... Ale u pár scén se nejde od srcdce nezasmát ... ()

tygrik05

Dlouhá nudná přehlídka testosteronových fantazií. Ve velkém okrádat lidi, necítit za to vinu a dostat pouze 3 roky ve vězení - americký sen! Stejně tak jako brát drogy, kurvit se a zničit vlastní rodinu. Nicméně DiCaprio předvedl skvělý výkon. ()

chicotomas

Film rozhodně ne pro masy. Je nápaditě prošpikovaný opravdu obrovským množstvím příběhů ze života jeho burzovního zbohatlíka. Já jsem ty 3 hodiny vydržel, ale obecně mi to přijde trošku moc. Nejvíc jsem se bavil, když v kině s námi byl 12 letý kluk s rodiči .Tento film rozhodně není vhodný pro děti, protože se v něm mluví sprostě, a proto by se na něj neměl nikdo dívat (by South Park). Ne, ve skutečnosti tam byla spousta skvělých scén. A rád se na něj kouknu ještě jednou někdy v budoucnu. Teď už vím, co od toho očekávat. Leonardo je neuvěřitelný! ()

mahatma

Nemůžu si pomoct, viděl jsem pouhý byznys, protože tyhle "chleby a hry" přesně společnost potřebuje. Totiž dost pochybuju, dle knižní předlohy, že to prostě není přepísknutý. Je to přepísknutý, tudíž nekorespondující s realitou pravého příběhu. Totiž já taky pochybuju o autenticitě samotného příběhu, Jordana spisovatele. Jestli mi to má dát pouze to, že stačí dobře zahraný první dojem a rychlé kecy do telefonu, abych zmáknul dělnickou třídu, vše v pozadí kokainu a restartujícího "lemonovýho" rauše v kombinaci každodenního stříkání semene, abych byl stále nad věcí a pak budu tím vlkem, který to rve na kusy - nemůžu jinak, než jedna poctivá stár, alespoň za to, že jsem se trochu zasmál Leovi. Jsem na tyhle lidové filmy moc konzervativní. Tak moc, že po druhém zvážení - - jedna. Až je mi to líto. ()

Epco

Ohňostroj nápadov, výborné herecké výkony, dravosť s akou je film natočený ho ženú smerom k vrcholu filmového Olympu. K zemi ho však zráža ani nie tak samotná téma, ale fakt že bol natočený podľa skutočných udalostí, alebo sa nimi inšpiroval. Po scéne z mozgovou obrnou mi nevedel zísť z mysle crossover kde sa stretávajú J. Depp ( Fear and Loathing in Las Vegas ) na etery s Leom postihnutým už spomínanou mozgovou obrnou. Myslím si že by vznikla minimálne ultimátna scéna ak už nie celý film. ()

qwentin

Uff. Tak tohle je hodně kontroverzní záležitost a nedívím se jak pěti* hodnocením, tak tří a méně* hodnocení. Pokud bych na to měl koukat pouze s pohledu filmařiny a hereckých výkonů (DiCaprio byl první dvě hodiny famózní---pak přišel dablér? Nebo ho to prostě přestalo bavit?---nu což, asi už cítil konec šichty), byl to film vyrovnaný a nádherně natočený i zpracovaný...Ale na jakýkoliv snímek je potřeba se dívat i z druhého hlediska a to hlediska morálního. Pokud by nebyl příběh založen na realitě, bylo by všemu jinak...bohužel je a já nevidím jedinej důvod k tomu, abychom oslavovali hyenismus a prachsprosté okrádání obyčejných, prostě smýšlejících a mnohdy na pokraji chudoby žijících lidí, kteří dostanou šanci rychle "zbohatnout"...Tudíž u mě to bude po přihlédnutí na obě strany jen střední cesta a to 3*. ()

bergeron

Totálna senzácia obohatená vtípkami,vtipmi, humorom, akciou , hudbou , a neskutočným nábehom na veľkolepý film, scény, ktoré nikdy nezabudnete. To sú prvé 2 hodinky filmu. Posledná hodinka je taký menší úpadok,s koncom, ktorý zamrzel. Ale aj tak plný počet. Nedá sa udeliťmenej. Dicaprio je pán herec. Scorcese pán režisér. ()

winifred1

Poněkud prvoplánově líbivá záležitost, ale budiž....prachy, sex a drogy se tady točí pořád dokola, ne nutně v tomto pořadí...Leo ale skutečně exceloval, to se musí nechat....za něj tedy 4 hvězdy a myslím, že ho letos Oscar nemine.... ()

chlievik

Tri hodiny sa dívať na tie neskutočne stupídne a extrémne prehnané maklérske reakcie bolo až veľmi veľmi nudné, keď človek túžobne čaká kedy film už konečne skončí, to hovorí za niečo... plus...bolia ma z toho oči, dopamín v hlave, vkuse samé nadávky (pozeral som v angličtine), proste shit, čo mám k tomu povedať? Scorsese je podla mňa úplne debilný režisér, buď len mafiánske filmy alebo iné podobné talianské "drsňáky", a skutočný vlk sa skryje za to, vďaka čomu je protagonista nakoniec pustený z väzenia skôr, než mu vypršal trest. (pointa skrytá) Už len to, že dostane len 4 roky, vďaka tomu, že spolupracuje, čiže sa nechá kúpiť tými istými, len vyššími v hierarchii, a nakoniec ho ešte skôr pustia, a ktovie koľkých okrágľujú len kvôli tomu, aby sa mohol dnes usmievať s tou svojou stupid umelou blondýnkou, s ktorou ho môžete vidieť na fotkách, keď trošku pogoolite. Dobrý film je totiž taký, ktorý má napätie a nie prehnané hýrenie 80% času z filmu, a ak už majú ukazovať nejakú "pravdu", tak prosím nepreháňať, a neukazovať to spôsobom takým, aby tomu rozumel aj idiot {homo populus} - vo filme neukazujú žiadne skryté machinácie, žiadne analýzy podfukov, žiadnu komunikáciu medzi obchodníkmi, nič, úplne nič, žiadny intelektuálny dialóg, nič, len všade samé rozhádzáné prachy, šampanské, drogy a štetky, jedným slovom : STUPID (tak, aby jalové stádo tých, čo filmu zo strachu pred menom Scorsese dávajú 5 hviezdičiek, malo čo závidieť a v čo trápne dúfať, keď sa im prisľúbi impotentných dvakrát denne HA HA HA HA HA). :D:D Ten film je úplne o ničom, pre jalového diváka, akože čo treba ako plus povedať, že Scorsese sa za tých 30 rokov kariéry naučil aj trochu točiť, to jo, takže vie povedať pár slov k strihu, ku dramaturgii, samoška že nie je úplný idiot, ale kto sa toľko nenaučí za 30 rokov filmárskeho života? Napokon, má za sebou team ľudí, ktorí makajú na plné gule, takže niečo sa z dobrej práce aj vykľuje. Ale zas to, že náklady sú 100 miliónov, to je už smiešne a smutné zároveň - len 2x vyššie zisky, hmm... a pritom film sa dal natočiť za štvrtinu. DiCaprio je klasika, vie to zahrať, to jo, ale dívať sa mu neustále do tej jeho detinskej tváre jak vyvreskuje v kokaínovom opojení primítívne a agresívne gestá, to ma stálo fakt dosť veľa mozgových buniek, ktoré mi to zabilo, keďže som mierumilovný divák - toto fakt nemusím. Nay*baný DiCaprio, díky, paráda, našťastie je to ... zabudnuteľné :D. Mimochodom, je to trápne, na Wall Street to takto všetko funguje i dnes, nielen v deväťdesiatych rokoch :-).. . A furt tie štetky a orgie, dokola to isté, no nie som moralista, ale je mi z toho na zvracanie, a to som sexuálne aktívny a nemám so sexom problém, ale toto 10x počas filmu pozerať v najrealistickejších obrazoch ma fakt nebavilo. Táto časť filmu zaujme hlavne tých najimpotentnejších divákov, slabých v sexe, čo ešte asi ani ženu k orgazmu ani nepriviedli... a o láske ani nehovorím - vo filme sa ani nezobrazuje - vlastne tam žiadna ani nie je. Čo je zaujímavého na udychčanom sexe v tričku, zakrývajúcom tučné nedovykŕmiteľné americké brucho ako špongia, na sexe s trákmi cez hlavu, a so slipami spustenými na pol žrdi, a za potlesku okolostojacích impotentných hamburgerových amerických burzových riťolezov a iných bezvýznamných hlupákov? A ešte jedna vec, to chválenie sa že minimálne 2 x denne? :D:D To je smiešne málo, nie? :D Ja fičím oveľa viac, a to už nie som pubertiak. A potom tá scéna ...že... lol...až 11 sekúnd? noooo úžas, super super :))) Myslím, že film vyznel celkove dosť trápne, bol prevedený trápne, bol dramatizovaný nulovo, dej nulový (idioti natáčajú podľa skutočných príbehov, lebo sú to... idioti...), ale mená! To MENÁ dnes všetko predávajú, Scorsese a DiCaprio, o to dnes ide, meno predáva, škoda to pozerať, je to strata času, ale dve hviezdičky to dostane, len preto, že to nie je amatérsky film, a je tam tu a tam niečo na zamyslenie sa o čom to všetko je. p.s. A komédia, dráma, alebo krimi? To myslíte vážne? :D Ani raz som sa nezasmial, ani kúsok dramatické to nebolo, všetko bolo tak predvídateľné ako fintičky trojročného decka, a o kriminálnej zápletke to nemalo ani páru. () (menej) (viac)

Entity

Proč kolem Vlka dělají lidi takový povyk? Kvůli tomu, že je v něm spousta obscénních a zbytečných postelových scén? Kvůli tomu, že se hlavní postava chová jako naprostý idiot a nesympatičtější než on je jen ta banda prachy naditých prasat kolem něj? Vlk z Wall Street mě zklamal. Je pravda, že Leonardo DiCaprio v něm exceluje, jen kvůli jeho výkonu dávám tři hvězdičky (scéna s autem :)). Tenhle film nemá srdce, nedá se v něm ztotožnit s jakoukoliv z postav a upřímně, nechápu, co na něm ostatní diváci vidí. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Režisér Martin Scorsese (Mafiáni, Casino) není rozhodně nováčkem v oblasti tříhodinových filmových kolosů. Vlk z Wall Street měl 180 minut a Irčan dokonce 209. Jeho novinka Killers of the Flower Moon… (viac)

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

07.07.2022

Sérii Fantastická zvířata, spin-offu populární potterovské franšízy, se nedaří ani trochu tak dobře, jak asi studio i tvůrci doufali. Na nové díly tudíž nikdo nespěchá, což naopak uvolnilo ruce… (viac)

Margot Robbie bude bruslit

Margot Robbie bude bruslit

27.03.2016

Blonďaté krásce z Vlka z Wall Street momentálně leží u nohou celý Hollywood. A rozhodně potěší vědět, že neusíná na vavřínech. Margot Robbie snad brzy uvidíme v komedii Whiskey Tango Foxtrot, která… (viac)