Vlk z Wall Street

• Česko Vlk z Wall Street (viac)
USA, 2013, 180 min (Alternatívna 173 min)

Réžia:

Martin Scorsese

Predloha:

Jordan Belfort (kniha)

Scenár:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

Leonardo DiCaprio, Jonah Hill, Margot Robbie, Matthew McConaughey, Kyle Chandler, Rob Reiner, Jon Bernthal, Jon Favreau, Jean Dujardin, Joanna Lumley (viac)

Burzový maklér z Wall Street Jordan Belfort dokázal niekedy zarobiť aj 12 miliónov dolárov za 3 minúty a tieto peniaze si dokázal náležite užiť. Obrovské množstvá kokaínu a rôzne excesy patrili k povinnej výbave jeho večierkov, ale ako to už chodí, po veľkom žúre prichádza veľká opica. V jeho prípade má podobu FBI, ktorá ho chce dostať za mreže a mnohých ďalších, ktorí sa mu chcú pomstiť. (STV)

zero_zelo

kdo se u tohodle díla nezasměje, i po největších možnejch sračkách... a neodejde z kina motivovanej a s koulema jak velbloudí hrby, pak si zaslouží pracovat v mc donaldu u friťáku! ()

Jokerr

Peníze, Drogy, Párty, Byznys to vše narvané do jednoho celovečerního super filmu. Řekl bych za sebe absolutní spokojenost, co se týče humoru, děje, hereckého obsazení ( hlavně Jonah Hill neskutečně zabíjí ). Film co mě opravdu sedl, tak že dávám plný počet. ()

Mukade

tak pekne a mnohostranne poučný film :) (pre toho kto ešte nebol poučený doteraz, napr dôchodcovia platiaci multi predražené ceny za šmejdy na prezentačných akciách). Ináč súhlas s verbalom (aj keď ja tam morálny odkaz vidím - učí že nebyť taký dôverčivý. Neni to óda, len životopis) + J*A*S*M. Zaujímavé že nikto z podvedených nezobral pištol a nešiel to poriešiť ako sa to v amerike relatívne často stáva. (asi teda nie až tak často :) Mno, možno pôjdu teraz, po zhliadnutí tohto opusu :)) . Plus nemôžem tu nezopakovať tento roztomilý ftip: "-- I fucked her goddamn brains out... for eleven seconds...(LOL) -- to už si sa spravil :( ? -- hej :), aj ty? (LOOOL) Nie :( " (Margot Robbie bola ináč fakt frikin HOOT !! :) ()

Teen.AGE.r

You know what? I'm not fucking leaving! This is my home! They're gonna need a fucking wrecking ball to take me out of here! They're gonna need to send in the National Guard or fucking SWAT team cause I ain't going nowhere! - Takhle brutálně nadupadnej, drogama, prachama a sexem prošpikovanej film jsem snad ještě neviděl! Rozhodně né od někoho jako je pan Scorsese... Řeknu to asi takhle, když skousnete první hodinu, nebude vám dělat problém, vidět to celé. Leonardo se snaží, ale na sošku to opravdu nebylo :) Je tam pár scén, které stojí za vypíchnutí - třeba ono zdrogování Lemonem, nebo scéna s maželčinou kundičkou. Rozhodně doporučuji, ale musíte mít silnej žaludek :) 5* ...80% ()

RoyBatty444

Samoľúbe, moralizujúce, a Leova postava neuveriteľná. Zapamätateľné sú akurát biele zuby Jonaha. Keby som to pozeral na ráz tak by som sa asi aj nudil, ale na dva nábehy, znesiteľné aj keď druhá polovica slabšia a patetická. Koniec zbytočný a nič nehovoriaci. Dievčatá a chlapci za prehýrený život sa platí, koľko krát toto ešte budeme musieť vidieť aby chlapci v Hollywoode mali dosť. Hviezdy za remeslo. ()

steews

Myslela jsem si, že film bude takový, ale nechala jsem se zlákat dobrým hodnocením i komentáři, jak vtipný film je. Dle mého jde o klasický životopisný film, který je přikrášlený, nedovysvětlený, zjednodušený a bez přidané hodnoty. Jako komedie mi rozhodně nepřišel, i když komické (spíše tragikomické) momenty měl. Průměrný film, nadprůměrný herecký výkon Lea, kterému jsem toho Oscara už opravdu přála. ()

sigiMAN

ku**y, drogy, prachy - veľa prachov, drogy, obrovský krik pre všetko čo sa deje, drogy, ďalšie prachy a aby som nezabudol - drogy... PS: s frajerkami sa na to rozhodne nepozerajte!! ()

carnacv

Pět nominací na oscara? A tak vysoké hodnocení? Si ze mě snad děláte srandu? Vždyť ten film je absolutně o ničem. Šukání, šukání, šukání. Prachy, víc prachů ještě víc prachů a víc šukání. Chlast, tuny chlastu. Tuny šukání, chlastu a prachů. Drogy, drogy všeho druhu. A co jako? Co chce ten film říct? Hovno! Tohle je tak low, že to absolutně každá teen komedie trumfne. Jenže tohle není teen komedie, tohle je přeci super kritika finančních makléřů a jejich hýřivého života. Tak tam nasdíme pár rádoby otřelých hlášek a narážek na Wallstreet a zkaženost systému a vystřelíme to do vesmíru. Bože to se dnes nejenže ví, ale hlavně se to umí podat a prodat desetinásobně lépe. Vzpomeňme třeba Company men. Upřímně sorry, ale pokud se tenhle shit hřeje na výsluní, tak v této společnosti už fakt není nic normálního. Tři hodiny zvhlostí, nic neříkajících párty, žvástů, které nikam nespějí a vlastně je drží jen rádoby hloupé tlachání vypravěče. Jo systém obírá tupce a Scorseseho film se těší popularitě díky hodnocení obdobných tupců. Dej tam sex, drogy, chlast, prachy, dej tam toho hodně a když už se ti bude zdát, že je toho fakt moc, tak ještě přilož a nezapomeň to zabalit do rádoby chytrých keců. Výsledek? Hromady tupců ti nasypou na hodnocení a budou tvůj film velebit obodbně, jako tupci, co sponzorují makléře. Supr ukázka filmového wallstreetu. Jo a supr tagy k tomuto filmu: podle skutečného příběhu, drogy, rodina, sex, peníze, nevěra, podvod, prostitutka, FBI, burza; tak nejsem zas tak daleko od pravdy... Filmově režije příšerná, scény příšerné, exteriéry o ničem, děj nulový, linka není, herecké výkony žádné s výjimkou Di Capria, který opět ukazuje, že je nadprůměrným hercem. Za něj ta jedna hvězda, jinak odpad! Možná Scorcese zkoušel, kdy člověk od filmu odpadně a hle, kolik lidu zůstalo a přestálo. ()

Johny24

Co vše je možné udělat s obrovskou spoustou peněz a jak si je naplno po svém užít. Perfektní zpracování s perfektním hereckým výkonem. Dle mého názoru si Leonardo DiCaprio za tuto roli zasloužil oskara. ()

pavelpetr

Na film jsem dostal tip od svýho kámoše tradera a musím říct že to je fakt nářez. Bohužel se shodneme i v tom, že kdyby to bylo o 45 minut kratší tak se toho tolik zase nestane. ()

aheka

Film o šoustání, chlastání, fetování a... Moment, to je vlastně všechno. Musí to být asi COOL, o tom žádná, ale sledovat to tři hodiny? Lepší si stoupnout v Brně na nádr a čekovat místní osadníky, kde se navíc člověk určitě i víc pobaví, protože se aspoň NĚCO stane. Pro mě strašně zbytečný film, který mě přesně po 58 minutách přestal zajímat. To vysoké hodnocení je jen obraz dnešní společnosti. ()

fabregas1

Sjetě dlouhý film, který zabaví. Upozornění: nevhodný pro děti do 18 let, pro nefeťáky, nealkoholiky a lidi co berou všechno vážně ( třeba i náboženství ) :)) ()

rosto02301

Asi zatial najlepsi film co som tento rok videl top top top Leonardo zase ukazal co dokaze pri spolocnosti kameri a ja som nepremrhal ani jednu sekundu s tohto filmu 100 % . ()

mirushbiatch

LDC podal zivotny vykon, o tom niet pochyb,ozaj si toho oscara zasluzil ,rovnako ako Matthew.Tento rok mali udelit dvoch,heh.Film ubiehal ako po masle,bavil som sa jak sef,prezival to s postavami,obcas aj zavidel,sak co si budeme klamat,fakt som sa aj z chuti zasmial parkrat :)! Podtrzeno/secteno,najlepsie stravene 3 hodiny pri filme za hoodne dlhu dobu.Velky film!PS: Humming Money Chest Beat Song a znovu Matthew,legendary! Hum hum.... ()

Alvin

Zatímco u příběhu Howarda Hughese mi tři hodiny uběhly jak voda, tady jsem se už někde v půlce maličko nudil. Za což nemůže ani Scorsese, ani DiKapr (naopak bych řekl, že oba valí na maximum), ale samotný příběh Belforta, který nabízí vlastně jen prachy, sex, drogy a pak ještě víc prachů, míň sexu, víc drog a FBI. Ovšem zase musím ocenit, že tvůrci neměli snahu o nějaký morální apel (nakonec, kdo by si nechtěl nahrabat nějakou tu miliardu dolarů, že?) a naopak z toho udělali místy docela dobrou komedii. ()

rakosabasta

... mno, jen se mi potvrzuje, že Martin Scorsese to jako správný Newyorčan dává svým Američanům pořádně sežral. Což je sympatické. A zároveň velmi poučné zvláště pro nás bývalé východní Evropany, aneb... "hleďte, kam míříme/te". ()

hanca.uh

3 hodiny skvělého filmu a zábavy s absencí nudy, kdy jsem v sedadle kina doslova slzela smíchy, výborné popsání toho, jak tehdejší burza fungovala (nevím, jestli se to až tak liší od verze našeho 21.století), bezva vtipné scénky, a L. DiCaprio - jako Jordan Belfort - naprosto fantastickej - ukazuje, jak skvělej je to herec a prostě umí zahrát roli na 100%, navíc tento styl mu dokonale padne - viz Letec, Chyť mě, když to dokážeš. Ten Zlatý glóbus za zde dokonalého Belforta mu právem patří :-) Právem plný počet hvězd. I víc:-) ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Režisér Martin Scorsese (Mafiáni, Casino) není rozhodně nováčkem v oblasti tříhodinových filmových kolosů. Vlk z Wall Street měl 180 minut a Irčan dokonce 209. Jeho novinka Killers of the Flower Moon… (viac)

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

07.07.2022

Sérii Fantastická zvířata, spin-offu populární potterovské franšízy, se nedaří ani trochu tak dobře, jak asi studio i tvůrci doufali. Na nové díly tudíž nikdo nespěchá, což naopak uvolnilo ruce… (viac)

Margot Robbie bude bruslit

Margot Robbie bude bruslit

27.03.2016

Blonďaté krásce z Vlka z Wall Street momentálně leží u nohou celý Hollywood. A rozhodně potěší vědět, že neusíná na vavřínech. Margot Robbie snad brzy uvidíme v komedii Whiskey Tango Foxtrot, která… (viac)