Vlk z Wall Street

• Česko Vlk z Wall Street (viac)
USA, 2013, 180 min (Alternatívna 173 min)

Réžia:

Martin Scorsese

Predloha:

Jordan Belfort (kniha)

Scenár:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

Leonardo DiCaprio, Jonah Hill, Margot Robbie, Matthew McConaughey, Kyle Chandler, Rob Reiner, Jon Bernthal, Jon Favreau, Jean Dujardin, Joanna Lumley (viac)

Burzový maklér z Wall Street Jordan Belfort dokázal niekedy zarobiť aj 12 miliónov dolárov za 3 minúty a tieto peniaze si dokázal náležite užiť. Obrovské množstvá kokaínu a rôzne excesy patrili k povinnej výbave jeho večierkov, ale ako to už chodí, po veľkom žúre prichádza veľká opica. V jeho prípade má podobu FBI, ktorá ho chce dostať za mreže a mnohých ďalších, ktorí sa mu chcú pomstiť. (STV)

house336

Vtipné, svižné a drží si to laťku po celou dobu vysoko. Nedávno jsem to viděl znova a překvapilo mě, že se bavím stejně jako poprvé. Takže můžete to odsuzovat za nemorálnost, ale nikdo mi nenamluví, že se u toho nepobavil. ()

stepanvaj

Spojení DiCaprio a Scorsese snad ještě nikdy nefungovalo líp x) Adaptace příběhu J. Belforta do Scorsesiho portfolia zapadla naprosto dokonale, vrátila ho do sféry filmů, která mu jdou a které ve výsledku působí tak fu*king cool!!! Výjmečný zážitek, tři hodiny ve společnosti Vlka z WS utekly naprosto zběsilým tempem! ()

goldhawk

Tak nevím, Scorseseho režie a DiCapriovo herectví jsou u mě na nejvyšších příčkách "filmotvurců" už dávno, ale tentokrát mi tato kombinace příliš nesedla. Martinova charakteristicky zábavná režie, super hlášky i zvládnuté herecké výkony včetně vedlejších postav byly cool (hlavně Jonah Hill), ale nedotažený scénář bohužel nevyvážil ani sebetalentovanejší Leo, který zde na mě navíc působil spíš jako beránek než Vlk. DiCaprio je výborný herec, ale z očí mu záporák nekouká. Tohle není Great Gatsby! Už z úvodního textu k filmu a ukázek je patrné, zda je nebo není vše úplně legální. Chápu, že tohle není Casino, ale člověk nemusí být génius aby si domyslel, co všechno se za takovým bohatstvím a životním stylem skrývá. Jinými slovy, nedokážu si představit, že by našňupané nosy podělaly v rozsahu několika set milionů dolarů tolik lidí a institucí bez jediného výstřelu, výhružek či vydírání (oboustranně). Takovou situaci nám celý příběh ukazuje jen jednou s homosexuálním týpkem na střeše, který našeho Robina z Loxley připravil při největší gay párty v New Yorku o usmolených 50tis. Možná Scorsese nechtěl napodobovat svá předchozí díla, možná už zesenilněl a možná se chtěl jen odklonit od klasického vyprávění kriminálních dramat a pojmout to více s humorem. Na jednu stranu jsem se od začátku až do konce královsky bavil, ale na druhou mi tam stále něco chybělo. Film ve mě nezanechal téměř žádné emoce ani silné momenty, které by mu propůjčovali něco jako duši. Roztržka kvůli dětem je ve srovnání s Casinem (De Nirem a Sharon Stone) umělá až trapná a snaha o vykreslení vztahu mezi vyšetřujícím agentem a největším podvodníkem z celé Wall Street je oproti American Gangster (Danzel Washington vs. Russell Crowe) zase poněkud krátkozraká. Celkově se snímek nepotýká s příliš častými ať už osobními nebo obchodními problémy. Když už je podnikání díky FBI na spadnutí a z Vlčka směrem k zaměstnancům padá jeden sentimentální průjem za druhým, vše pokračuje dál jakoby se nechumelilo, protože on přece není pokrytec, aby zrovna teď někomu ustoupil! Jenomže tentokrát se nejedná o nabídku jeho naivním zákazníkům, ale o jediné možné řešení jak z toho ven, když je ještě čas začít žít spořádaný rodinný život s pár melouny v kapse. Hold touha po tom mít víc a ještě víc je vždy silnější. Ve finále to na mě celé působilo jen jako dobře odvyprávěná pohádka o zkoksovaném ambiciózním multimilionáři, který s neadekvátním trestem ojebal tisíce lidí o jejich úspory a nakonec se stal ještě uznávaným marketingovým expertem, jenž nejen v závěrečné scéně nápadně připomínal nebožtíka Steva Jobse. Celkově je to zábavná kriminální komedie s dobrým tempem a nostalgickou hudbou, ale vezmu-li v úvahu, že byl příběh inspirován skutečností, do pěti hvězd by to příště chtělo i více dramatického realismu. ()

tOmMo.D

Famózny výkon v hlavnej úlohe. Presne niečo také mi chýbalo, chýbal mi emóciami nabitý L. DiCaprio. Úprimná vďaka. Dovolím si tvrdiť, že som videl v jeho podaní životný výkon, aj keď občas možno teatrálny, no v toľkej americkej teatrálnosti aká mi bola servírovaná celé tri hodiny bola len kvapkou v mori. Škoda za ňu, lebo ako sa hovorí : "menej je niekedy viac" a pri tomto filme som mal občas pocit, že to platí dvojnásobne. Sínusoida tohto snímku bola miestami príliš divoká, niekedy možno až príliš dlho pod nulou. Škoda, stačilo by vynechať niektoré hluché scény a film by mal určite lepší spád. Napriek tomu som sa 2/3 filmu bavil kráľovsky, neveril vlastným očiam a ušiam. Tie 2/3 sa mi vryli naozaj hlboko do pamäte a vždy keď si na ne spomeniem, moje mimické svaly sa dajú do pohybu :) . ()

injoy

Jako je to sekec... vážně jo, 3 hodiny a přitom se nenudit, to umí málokdo. DiCaprio je borec největší, při některejch scénách jsem se fakt hodně nasmál. Asi za nejlepší považuju scénu se svalovou obrnou, to prostě nemá obdoby. Klobouk dolu. ()

Thomas43

Teda na to jakou to mělo reklamu a ohlasy dopředu chvástající perfektního filmu, jednoznačně přestřelené. Na film jsem se těšil už jen proto že mám rád prostředí Wall Street a ta myšlenka je celkově dobrá. To je snad jediný důvod proč můžu dát 2*, ještě s přihlédnutím na herecký výkon Leonarda. Jinak bohužel můžu říct dost velká nuda. Nevím kde tam je ta zábava, asi jsem od filmu čekal hodně a to neměl šanci splnit. Tak snad příští pokus bude lepší. ()

soarka

V podstatě obyčejný příběh chlápka, jehož naprosto zničily drogy. Hlavně jedna. Ta, která z vás udělá nepřemožitelného, schopného si podrobit svět a dá možnost vykuchat vaše nepřátele. Peníze. ()

vikin

Myslím, že dvojka by mohla být o postavě kterou hraje (naprosto famózně) Matthew McConaughey - Mark Hanna - pač to je frajer jako prase. Někdo se honí za prací, někdo za holkama a někdo honí pořád :-) Ale komedie to nebyla ani náhodou. ()

kedd

nechápu, proč bych se měl DLOOOOOOOUUUUUUUHEEEEEE 3 hodiny dívat na život chlápka, který se živí okrádáním cizích lidí a takto získaný majetek prošuká a prošňupe... nebýt geniální scény s "mozkovou obrnou", tak bych asi dal odpad... ()

fola

Ubrat drog, chlastu a blbostí kolem toho, přidat víc informací ohledně obchodu s akciema a vlastně vysvětlit jak mohl pan Belfort na trhu vydržet tak dlouho... Pak by se dalo říct že je to film o Wall Street. Takto mě to připomínalo spíš Pařbu ve Vegas či kde všude. A taková moje soukromá otázečka: Co sakra všichni vidí na 10ti minutovém představení Matthewa McConaughey? ()

lajkus

V žádném případě toto není óda na čuráka, je to jen ukázka čuráka... To že náš hrdina je drogově závislý hajzl, co si myslí že si koupí svět, neznamená, že režisér říká abyste byli drogově závislý čuráci..... ()

jozindodulik

Film o skurveném kapitalismu..tak to tady máte vy vlezdopičáci Ameriky a klíčozvoníci na náměstí v 89., todle by se za komunismu nikdy nestalo. ()

maros.gal.7

Osobne musím povedať, že mne sa tento film nepáčil. Mám na to viacero dôvodov. Začal by som tým, že podľa mňa to bolo všetko strašne zdĺhavé a takúto tému by som si vedel predstraviť spracovanú tak na max 100 minút. Videl som to v kine a naozaj som mal chuť ísť preč, lebo ma to nudilo. Celý film bol podla mňa o ničom, keďže to nemalo nejakú výraznú zápletku a išlo tam len o to ako sa niekto vypracoval, bol obscénny, zvrhlý a potieral tých, ktorí neboli ako on. Milujem Leonarda di Capria a zahral to úplne bravúrne, ale film sám osebe sa mi nepáčil. Samozrejme na niektorých scénach som sa pobavil a dobre zasmial, ale to je tak celé. Na druhej strane by ste si tento film určite nemali nechať ujsť, nakoľko dačo podobné ťažko nájdete. ()

NeverEver

Je tezke hodnotit jen samotny film a pritom se odprostit od deje - v tomto pripade navic od skutecneho pribehu skutecneho cloveka. protoze to byla ku*evsky husta jizda. Kdyby to byl jen vyplod fantazie tak si rikam boze na cem scenarista ujizdi? Tohle byla ale realita (navic udajne jeste pro film "umirnena") WTF! Jak to teda muselo vypadat ve skutecnosti??!! Je mi jasne proc to Amiky tak stve, je na tom odhalena zvrhlost a pokrytectvi cele jejich spolecnosti (a o tom nechteji mluvit, natoz to na vlastni oci jeste videt:-)) Pro me bylo vsechno dokonale, herecke vykony, scenar, kamera i hudba. Leonardo exceluje tak, ze nechapu kam dala Filmova Akademie oci, kdyz mu zase! nedala Oscara. Uz mi ho zacina byt lito. 180minut uzasne podivane, skvele zabavy a 0% nudy. Tak to ma byt... "Prodejte mi tenhle film..." Me ho nikdo prodavat nemusi, ja ho kupuji vsema deseti:-) resp.5*****! ()

Fallstock

Ne pecka, ale pruda dívat se tři hodiny na obarveného DiCapria a jeho praktiky na zbohatnutí a utváření si ega. To je podívaná pro mužské osazenstvo. Fetoval, sexuálně si užíval, ale hlavně, že to muselo trvat takovou dobu. Ještě, že jsem to nestihla v kině. Jeden z nejméně záživných filmů, co jsem za poslední dobu viděla. S hodnocením jdu hodně nízko. ()

zero_zelo

kdo se u tohodle díla nezasměje, i po největších možnejch sračkách... a neodejde z kina motivovanej a s koulema jak velbloudí hrby, pak si zaslouží pracovat v mc donaldu u friťáku! ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Režisér Martin Scorsese (Mafiáni, Casino) není rozhodně nováčkem v oblasti tříhodinových filmových kolosů. Vlk z Wall Street měl 180 minut a Irčan dokonce 209. Jeho novinka Killers of the Flower Moon… (viac)

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

07.07.2022

Sérii Fantastická zvířata, spin-offu populární potterovské franšízy, se nedaří ani trochu tak dobře, jak asi studio i tvůrci doufali. Na nové díly tudíž nikdo nespěchá, což naopak uvolnilo ruce… (viac)

Margot Robbie bude bruslit

Margot Robbie bude bruslit

27.03.2016

Blonďaté krásce z Vlka z Wall Street momentálně leží u nohou celý Hollywood. A rozhodně potěší vědět, že neusíná na vavřínech. Margot Robbie snad brzy uvidíme v komedii Whiskey Tango Foxtrot, která… (viac)