Bohatý muž a chudá kaskadérka se do sebe zamilují. Ale vše se zkomplikuje, když si nevysvětlitelně vymění těla a na povrch vyplouvají temná tajemství. (Netflix)

Mortemiss

Můj první korejský seriál a shodou okolností i nejoblíbenější. Zazobaného povrchního idiota, se zlatou lžičkou v zadních partiích, si zamiluje snad každý, obzvláště jeho krutou upřímnost. Vůbec se nedivím, že od hlavní představitelky schytal několik kopanců, ne každý snese pravdu podanou tak drsným způsobem. Příběh je velmi zajímavý, herecké obsazení dokonalé, hudba.... Pokud nepočítám Oskův zpěv tak dobrý. Rozhodně doporučuji, dá se na to dívat pořád dokola, skvělý humor neomrzí. ()

Kimm2

Secret Garden bylo rozhodně milým a příjemným překvapením. Ze začátku působí drama neuvěřitelně svěže a neokoukaně. Bohužel se nedá říct, že by tak působily všechny epizody až do konce. Objevuje se zde syndrom téměř všech korejských dramat, dojemné scény a občas nesmyslné rozhodnutí hlavních hrdinů, u kterých bych je nejradši praštila do nosu. I přesto byl seriál velmi zábavný a rozhodně nelituji času nad ním stráveného. Herecké výkony HyunBina jako vždy na jedničku. ()

Aluminium

Klišé scenár o bohatom podnikateľovi a chudobnej no hrdej žene, ktorí sa zamilujú (tak ako sme na to pri kórejských seriáloch tohto typu zvyknutí a čo mne osobne nevadí), lenže zlom nastal asi tak v 7 či v 8 epizóde primiešaním gender-bender faktoru. Od tohto okamihu sa to začalo zamotávať, navyše sa k tomu priplietol hrdinkin mŕtvy otec, ktorý zohral dosť podstatnú úlohu a celé to išlo z kopca nadzvukovou rýchlosťou a strhávalo so sebou všetky stereotypy, ktoré sú schopní vymyslieť len v Kórei (na Latinskú Ameriku a jej produkciu našťastie nemajú). Ale keďže mám slabosť pre romanticko-komedionálne kórejské seriály s fantasy nádychom, nereálnosť situácií a činov postáv som neriešila. ()

Omnislash

jako obcasny fanousek korejskych romantickych komedii, jsem se rozhodl udelat pro jednou vyjimku a misto filmu sahnout po zajimave hodnocenem serialu. tento svuj omyl jsem olitoval uz po tretim dile. pokud bych mel v te chvili serial shrnout do jedineho slova, bych musel sahnout po slovicku "nevyvazenost". humorne scenky a zajimave se rozvijejici postavy a vztahy jsou ubijeny nic nerikajicimi pasazemi s postavami vylozene nezajimavymi. to vse prolozeno repetitivnim korejskym popem, vnucujicim radoby dramaticnost ve chvilich, kdy to vubec nebylo zapotrebi. v tu chvili jsem serialu udelil krasne dve hvezdicky a byl jsem rozhodnut prestat jej sledovat. jenze.. zvedavost byla silnejsi a ona slibena zamena dusi predstavovala moznost zajimaveho zpestreni. neodolal jsem a jsem tomu rad. po velmi rozpacitem zacatku se totiz secret garden rozviji opravdu zajimavym zpusobem. negativa sice nevymizi, ale s postupem casu jich zacina vyrazne ubyvat ve prospech zajimavych mist. hlavni postavy, ktere mi byly nesympaticke az na kost, se, ac jsem to vazne necekal, zacaly skutecne vyvijet a to zpusobem pro me vice nez prijatelnym. na rozdil od jinych sarialu podobne delky kvalita secret garden s kazdym dilem stoupa a to misty doslova dramaticky, takze posledni ctvrtinu serialu uz vylozene hltate. zaver pak rozhodne neurazi a prekvapive, ikdyz jsem se toho obaval, nepusobi ani preslazenym dojmem. co rict na konec? pokud je vam prostredi korejskych romantickych filmu decentne strizenych komedii blizke, secret garden vas rozhodne nezklame. je ovsem potreba prekonat trochu slabsi a pomalejsi zacatek, za ktery vas ale serial odmeni vyborne gradujici zapletkou a nekolika prijemnymi dejovymi zvraty ()

Georgiana

The Snow Queen (2006) mi v paměti zůstane napořád, ale z chování postav jsem docela pěnila... Díky Secret Garden jsem konečně narazila na něco s Bin Hyeonem, co můžu ohodnotit nadprůměrně, protože on je opravdu báječný herec. /Je pravda, že první díly budete vnímat mírně skepticky, ale počkejte až se seriál "rozjede".../ Tak jako v SQ hrál bohulibého chudáka, zde ztvárnil nesnesitelného boháče.., ale neotravovalo mě to, naopak "s potěšením" jsem sledovala, co jeho snobský mozek vyvádí (..dávejte pozor na ručně šité oblečení a nezavírejte dveře před lidma s nosem nahoru! XD), samozřejmě s očekáváním, kdy se přehoupne na kladnou notu. Jak už z toho může vyplývat, tak hlavní hrdinkou je prostá dívka, ale zato svéráz a konečně žádná trubka. Zápletku jsem si předem nepřečetla, takže se to vyvýjelo úplně jinak než jsem si představovala XD, i když tomu motivy a místy taková "fantasy" hudba napovídala.. Bin Hyeon s ženskou duší byl prostě úžasný.., náramně jsem se zasmála! /Doporučuji nepřetáčet nepovedené záběry, taky to stojí za to XD./ Té vynaložené trpělovosti na začátku nebudete litovat. Každým dílem je seriál lepší a současně budete mile vzpomínat na díly předchozí.. Ke konci přibývá napětí, např. klaustrofobická scéna ve výtahu je dost emotivní.., konec 17. dílu ten mě pěkně odrovnal a Oska v 18. díle s hlavním hrdinou prostě úžasní. Sice nejsem příznivcem sáhodlouhých happyendů, ale ookey. A hudba? Mám už spoustu oblíbených korejských soundtracků, ale tenhle je jeden z nejlepších. Nic tak krásného jsem dlouho neposlouchala... Říkejte tomu jak chcete.., ale tenhle formát mě prostě baví a už asi nikdy nepřestane. ()

Narciska

Postavy mi nesedly a působí to velmi disharmonicky, tento pokus o zábavu v podobě dalšího korejského seriálu končí velmi záhy. ()

matini

Upřímně, nemohla jsem si nevšimnout jistých podobných prvků jako jsme viděli v Boys before flowers. Například: on je bohatý, ona chudá, ze začátku nechápe co na ní vidí, jeho matka je proti a dělá všechno možné aby je rozdělila a událost, která mě v této podobnosti utvrdila byla částečná ztráta paměti :) i přes tyto podobnosti, je to seriál, který vystupuje sám za sebe a po nikom se neopičí. Celou dobu jsem se bavila, a čekala jsem na další díl. V tomhle seriálu je jak romantika, tak humor a vše je podané tak akorát. ()

kubka4

Musím přiznat, že jsem se docela obával toho prohození a že to ze seriálu udělá přehnanou komedii (všechny americké filmy o prohození těl takhle skončí). Naštěstí se mi dostalo naprosto vyvážené porce vtipu a vážných scén. Musím se sklonit před hlavními protagonisty (Ji-won Ha a Bin Hyun) za to, s jakým stylem zahráli jeden druhého, jako kdyby se doopravdy prohodili. Herecké výkony byly na jedničku, scénář a charaktery postav také (hlavní hrdinku si musí oblíbit snad každý) a OST jako vždy nezklamalo (nechápu jak to dělají, ale vždy se trefí do mého vkusu). První polovina byla přece jenom o trochu slabší (i přesto výborná), ale ta druhá to dovedla k dokonalosti. Celkově je Secret Garden vynikající drama, a proto mu nemohu dát nic jiného, než 5*. ()

mrtvej pes

S odstupem zvyšuji o hvězdu, protože už jsem si oddechla zlostí. (Hyun Bin hraje hrozné hajzláty, a co hůř, má mi z těch jeho hajzlátů nejspíš plesat srdéčko nebo co. No. Kdykoliv otevřel pusu, srdéčko doplesalo.) Oska byl super a když slzel, strašně mu to slušelo. Na obě ženské hrdinky jsem pak mohla být právoplatně hrdá - stály si za svým. Ohledně měnění těl... Představit tuhle zápletku, až když uběhla čtvrtka seriálu, je přepal. Člověk by čekáním uschl. Nemluvě o tom, že si následně postavy měnily těla tak nějak beze smyslu, rozdrobeně, aby se zapláclo dvacet dílů. Rejža (rejžové) se kromě toho bál nechat herce ve vyměněných rolích zahrát některé "genderově typické" scény. Příklad: když se mužská postava v těle ženy chovala opravdu mužně (anebo agresivně atd.), nenechali to zahrát herečku, ale herce. Zkrátka zamlžili obraz na znamení, že takhle se teď vidí postavy samy; divák si má domyslet, že se do svého těla zatím nikdo nevrátil a že jde o jakousi simulaci. Prostě... chjo. Pak to ale zase vylepšil Lee Jong-suk v roličce talentovaného skladatele, kterého Oska nahání, jen aby pak jím byl naháněn romanticky. :) (Ještě jsem nerozdýchala, jak si ho Oska přehodil přes rameno.) ()

tompaulman

Po 4 letech jsem se rozhodl, že zkouknu nějaký korejský seriál. Dobře si pamatuju ten pocit, když mi vyrazily dech mé první dva korejské seriály - Snow Queen a Alone in Love, do kterých jsem se tak zažral, že jsem u nich zabil celý víkend. U Secret Garden jsem čekal něco podobného, bohužel se mé očekávání, podpořené zdejším hodnocením, naplnilo jen z části. Plusové body - Bin Hyeon a jeho bezchybný výkon, který ho zařadil mezi mé oblíbené herce. Díly 6 až 8, které patří mezi to nejvtipnější, co jsem kdy z asijské kinematografie viděl. Kim Sa-rang, na kterou byl vždycky moc příjemný pohled. Humor, zvlášť když si tvůrci dělali srandu ze snobského chování Joo Wona. Mínusové body - Natahování děje, které je pro mě hlavním nedostatkem. Stejný obsah mohli smrsknout na 14 dílů a seriálu by to jen prospělo. Takhle je bohužel velká část stopáže nudná a působí jen jako výplň. Hysterické scény, ve kterých herci (hlavně Ha Ji-Won) neskutečně přehrávali, asi aby mě to víc dojalo. Pomalý rozjezd - prvních 5 dílů mi přišlo opravdu slabých, až pak se začlo něco zajímavého dít. Zakončení - nic kýčovitějšího než dětičky a snubní prsteny vymyslet nemohli. Celkově jsou to lepší 3 hvězdičky. Ačkoliv nelituju času stráveného u tohoto seriálu, tak příště až budu volit jak zabiju 20 hodin, pustím si radši 10 filmů. Víceméně se ztotožňuju s komentářem uživatelky Ziza. ()

T.O.P

Secret Garden je můj korejský seriál number1. Můžu jen doporučit, důležité je nenechat se odradit po prvním dílu. Navíc který je podle mě velmi dobrý, akorát chvíli trvá než si zvyknete na styl humoru a romantiky, který režisér Woo-cheol Shin na vás aplikuje. Další veliký bonus je skvělé obsazení hlavní dvojice, kterou ztvárnily Ha Ji-won a Hyeon Bin. Nutné je, také říci že vedlejší, ale důležité postavy nejsou o nic horší... ať už Kim Sa-rang či Sang-hyun Yoon . Secret Garden jsem viděl tempem prvních 5 dílů - přibližně 4 dny, zbylých 15 dílů 2 dny.. Což dokládá vzestupnou kvalitu seriálu 95%. ()

denulik

Miestami trochu uťahané, miestami kórejsky strelené, ale predovšetkým dokonalý mix sĺz a smiechu. Musím uznať, že už dávno som sa tak nenasmiala ako pri tejto výmene tiel (podprsenková inštruktáž nemá chybu), takže si to tie hviezdičky rozhodne zaslúži, ak už kvôli ničomu inému, tak kvôli propagácii flitrovaných teplákov. ()

haffen

Nakoľko mám veľmi rád Kórejskú kinematografiu, tak mi je ľúto dať dve hviezdičky. Pozrel som si päť dielov a išiel som sa unudiť k smrti ako sa tam nič nedialo. Je to Kórejský pohľad na telenovelu. Je to telenovela, nech sa na to pozerá každý ako chce. Radšej si pozriem nejakú K-drámu kde je tých dvadsať hodín zhrnutých do dvoch a toto nechám pre tých, ktorí sa v tom vedia nájsť. Inak je Ji-won Ha sympatická a pekná herečka. ()

Meeryan

Vážně si nemůžu pomoct, ale hodnotím významnou Secret Garden 3 hvězdičkami, protože jsem se občas nudila... Viděno před pár lety asi do 10. epizody... Rozhodně drama nedoporučuji na korejské poprvé! Není to pro každého... Secret Garden z roku 2010, která má svoje určité tempo - to opravdu neprospívá psychice... neobvyklé na dnešní uspěchanou dobu, což trochu i irituje... Zajímavá byla výměna Joo Wona a Ra Im na ostrově Jeju, pobavilo to... mělo to vysokou úroveň. Joo Won s teplákovými soupravami byl úžasný, troufám si napsat, že to bylo oživení seriálu... líbila se mi též scéna, jak se Joo Won / Hyun Bin dobýval do ložnice Ra Im / Ha Ji Won, nesmím zapomenout i na polibek Joo Wona a Osky... Můj názor, že sestříhaná, zkrácená verze nebo dokonce film by mohl být senzací... Seriál dostal nedávno (11/2016) druhou šanci, od začátku dokoukáno do až do konce... 12. epizodou děj nabírá druhý dech... Oblíbené postavy: Oska :P Doporučuji zkouknout i parodii Secret Garden od Big Bangu na youtube... :D ()

llydeb

Dívat se na "Secret Garden" v roce 2020 je trochu retro (hodně trvalé a flitrů), ale je fajn vidět některé slavné herce v ranějším stadiu jejich kariéry (obzvláště pokud znáte aktuální hit "Crash Landing On You"). V seriálu jsou oproti jiným výrazné akční scény, K-pop a pohádkové motivy. ()

bulinka

Pri zámene herečky za kaskadérku sa omylom mladý, bohatý Kim Joo-Won (Hyun Bin) zoznámi s Gil Ra-Im (Ha Ji-Won). Táto chudobná kaskadérka, je opakom všetkých žien, aké kedy stretol. Jej chlapčenské drsné správanie ho fascinuje, irituje a láka zároveň. To ako ju celý seriál uháňa ma hrozne vedelo pobaviť a koľko toho narozprával...a to rýchle tempo, ledva na udýchanie 😊. Tu teda bol Hyun Bin aj značne expresívny a výbušný! Výmena tiel, ktorá sa udeje medzi Kim Joo-Won a Gil Ra-Im nenechala moje oko suché a zasmiala som sa na nich fakt schuti. Top bol hlavne Hyun Bin. Sama Ha Ji-Won priznala, že mu hranie ženy pristalo 😊. Tragický príbeh z minulosti, ktorý sa vznáša okolo celého deja dosiahne svoje vyvrcholenie tak, že aj moje srdce zaplakalo. Okrem ústrednej párovej dvojice, tu máme ešte jednu vedľajšiu, ktorá má svoj smutný, trpký príbeh ale fandila som im celý čas 😊. Seriál sebou prináša tému rozdielneho postavenia a peňazí. Bohatí si myslia, že sú niečo viac ako chudobní, pričom, keby nebolo obyčajných ľudí (ako napr. v tomto prípade požiarnikov), nebolo by ani ich, lebo každému sa môže stať niečo, keď potrebujú jeden druhého. Takže povýšenecká matka Kim Joo-Won-a síce kuje pikle a snaží sa rozdeliť hlavnú dvojicu, ale našťastie jej syn sa nenechá ovládať. Tento vzťah matky a syna podľa mňa ale môžeme vidieť aj v našich rodinách, keď sa matke nepáči žena akú si vybral jej syn. ()

Felisr

V půlce prvního dílu jsem to chtěla vzdát, ale vysoké hodnocení mě donutilo vytrvat a nelituju! U žádné jiné doramy jsem se tolik nenasmála. ()

springtime

Na rozdíl od některých mě seriál bavil od začátku. Velmi jsem se bála té výměny, ale nakonec to bylo v pohodě a nebylo to trapné. Na hodnocení jsem se vyspala a i ráno jsem to cítila na plný počet. U seriálu jsem se bavila a pobrečela a dokonce ani konec to nezabil :-) ()

Sennhie odpad!

Tohle doopravdy ne. Arogantní kravina, které dvacet hodin mého života rozhodně nevěnuji a to ani kdyby mi za to zaplatili, a kterou si nelze oblíbit ani kdybych se milionkrát na to vyspal. Samozřejmě je těžké hodnotit a kritizovat korejský seriál, když člověk danou řečí nemluví a nerozumí, co herci říkají, a tak se musí spoléhat na titulky. Ale co jsem měl tu možnost vidět, tak doopravdy arogance a debilita v každém díle. Někdo tu zmínil telenovela a dávám mu za pravdu, mnohem horší než ty jihoamerické a o mnoho horší než ty české nekonečné seriály na nově. ()