Opäť sa stretávame s dvomi špičkovými agentmi organizácie U.N.C.L.E (United Network Command for Law Enforcement). Američan Napoleon Solo (Henry Cavill) a Rus Illya Kuryakin (Armie Hammer) bojujú proti všetkým zločincom, ktorí ohrozujú svet. Príbeh sa odohráva na počiatku šesťdesiatych rokov dvadsiateho storočia, na vrchole studenej vojny. Agent CIA Solo a agent KGB Kuryakin bojujú proti záhadnej zločineckej organizácii, ktorá si podmaňuje svet prostredníctvom šírenia jadrových zbraní a rôznych moderných technológií. Kľúčom ku nájdeniu hlavných vinníkov je dcéra nemeckého vedca. Začína súboj s časom, aby sa zabránilo celolosvetovej katastrofe. (Continental film)

Drslw

Vydržal som 25 minút, takže nemôžem hodnotiť. Bohužiaľ, človek s aspoň minimálnymi znalosťami histórie sa na takôto dívať nemôže - kto kurva na svete vedel, čo to je "počítačový disk" (veľkosti polovice videokazety navyše!) za prezidentovania JFK? Nech to Guy Ritchie natiera na hamburgery a takto tlačí somárikom do hláv, ja to považujem za urážku diváka. ()

stuj

Nadlehčená akčňárna s dvěma agenty ve stylu Jamese Bonda - jeden z USA a druhý ze SSSR. A kluci spolu musí spolupracovat a hledat atomovku. Koukat se na to dalo, ale občas to bohužel i nudilo. Pár fórů dobrých, ale spousta fórů nijakých. Aspoň že tam byli známí xichti. ()

Majkowski

Možná trochu neoriginální, ale stále kvalitní zábava s notným retro nádechem. Plno dobrých hlášek, sympatické charaktery a hlavně ta chemie probíhající mezi dvěma agenty, která je nadmíru zábavná. Jediné, co mě zklamalo, je to, že se jedná o další z několika filmů za poslední rok, u kterého jsem už v polovině filmu dokázal úplně přesně předpovědět konec. Pokud jsou zvěsti pravdivé a vážně přijde pokračování, tak doufám, že v něm pro změnu využije Guy Ritchie svůj talent v plné míře, abych mohl dát 4 hvězdy s čistým svědomím, nikoliv s přimhouřenýma očima, jako to dělám nyní. PS: Nemůžu si pomoct, ale strašně moc mi tento film připomíná Kingsmany. (70%) ()

eva1984

Chvíli mi trvalo než jsem se zorientovala kdo je kdo a na čí straně vlastně stojí.V podstatě takový průměr,žádná postava mě nějak zvlášť neoslovila.Možná je dobře,že se točí nové filmy podle starých úspěšných seriálů( Man from U.N.C.L.E nebo Mission impossible),ale bylo by dobré ty seriály taky u nás odvysílat.Člověk by mohl srovnat herectví Henry Cavila a Armie Hammera oproti Roberta Vaughna a Davida Mc Calluma,až moc barevná šedesátá a černobílá.Máme tolik televizních stanic,kde se radši jeden film protočí několikrát dokola....Je to škoda! ()

andy60

Zažil jsem už lepší zábavu, i když na odpis to zase nebylo. Scénář toho moc nenabízí, že bych se smíchy válel po koberci, to také ne, spíš jsem byl jen zvědavý, jak se bude děj vyvíjet a to vlastně není tak málo. ()

kajicek27

Film, na který jsme se velmi těšila a nezklamal mě. Dobře se na něj kouká a děj úplně pohltí. Do poslední chvilky ani nevíte jak to dopadne. Je úžasně natočený a trikově zvládnutý. Film i pobaví což je super. ()

mountparagold

Nečakal som nič veľkolepé, ale nakoniec mi to bohapusto stačilo, ba až prekvapilo. Síce Cavilla príliš nemusím a "Kladivo" som videl len v "Social Network", ústrednej dvojici to klapalo tak ako má a ani sekundu som sa nenudil. Rýchla kamera a strih, dokonalá akcia s prímesou humoru, človek sa nemôže nebaviť. A navyše, úžasná Alicia Vikander, ktorú som videl prvýkrát, ale úplne to stačilo na to, aby som si dohľadal aj jej ostatné snímky. ()

somme

Prijemna pohodova retro podivana. Zadna wow akce,ale o to se ani nesnazilo byt. I tak par scen opravdu vybornych - top je asi ta s nepovedenym mucicim kreslem a doktorem. ()

ferdomravec

Sem mat to bolo za 3* sem tam za 5* takze priemer je 4*. Samotny humor bol fajn aj ked sem tam nasilu sem tem mimo mna. Skor mi to prislo ako parodia na spionazne filmy ()

funesfilm

Dynamické i zábavné. Špióni v akcii s miernymi rezervami. Akoby rukopis režiséra, je poznať. Aj vďaka tomu, hľadať negatíva, nie je tou najlepšou voľbou. ()

karelondatra

Cit pro nadhled, který se mi líbil na obou Ritchieho Sherlocích, zde překročil správnou míru, což dělá z filmu frašku. Jednu velkou, nekončící, a to filmu na můj vkus docela škodí — působí lacině. Škoda, protože řemeslně laciný není. ()

Vassa91

První film v mém životě, na který jsem šel do kina dvakrát. Nikdy jsem nebyl fanouškem těchto retrofilmů a šel jsem na něj poprvé kvůli přítelkyni, která Cavilla miloval. Byl jsem ve velmi příjemném šoku, jak je velmi "dobře" popsáno období studené války a tajných služeb, velmi slušným příběhem s neočekávaným koncem, perektními a opravdu vtipnými hláškami a minimem hluchých míst. A protože jsem neměl žádná očekávání a snímek mě uchvátil, tak jsem si řekl, že ho musím vidět znovu, aby mé hodnocení nebylo zkreslené. A výše zmíněná chvála se jen a jen potvrdila. ()

Richmond

Ok musíme si ujasniť jednu vec: Dalo sa na to pozerať. Avšak to je asi tak všetko. Mnohí ľudia hovoria, že sa práve tento film náramne podobal Jamesovi Bondovi- nad týmto sa iba pousmejem pretože sa to tradičnej Bondovke ani trochu nepodobalo. Obdivujem však, že do filmu s takouto akčnou tématikou sa prepašovalo aj pár vtípkov na ktorých som zasmial. Zato musím podotknúť, že sa mi nepáčilo akým spôsobom sa dej rozvíjal. Nechcem tu spoilovať ale bolo to aspoň pre mňa nepochopiteľné. Nakoniec ste sa dozvedeli, že každý v tom filme bol nejaký agent a podobne. Potom prišli dovysvetlivky a to ja z duše nenávidím. Niečo ako keď pes Scooby-Doo vyrieši prípad a potom sa začne presne dopodrobna rozoberať prečo?, načo?, začo? Čo sa týka efektov jasné všetko v pohode ani tá téma nebola vyslovene zlá. 55% 3* ()

PowPow

Podle názvu a plakátu to vypadalo na nějakou miliontou nevtipnou buddy movie, nalákal mě k tomu jen Guy Ritchie. Jeho režie tam je hodně poznat (stylovost, hudba, zvraty a následné vysvětlující flashbacky), ale na jeho dva vrcholové filmy to nemá ani zdaleka. Chemie mezi dvěma hlavními hrdiny opravdu funguje, což jsem vzhledem k narůstajícímu počtu filmů s více či méně povedenými "nesourodými dvojicemi" opravdu ocenil. Celou dobu se tam něco děje a zápletka se posunuje vpřed. Dobře natočená oddechovka na jedno zhlédnutí. ()

Fibonacci

už som mal zámer napísať, že guy sa nevyhol akčnému kliše v závere, no aj tak ma prekvapil ako pozvyšok celého filmu. super vychytávky, vtipné, trošku s nadhľadom ako vždy pri týchyto výtvoroch, no aj tak paráda. film je svieži vdaka henrymu a armiemu, sexy vdaka alici, pestrý vdaka 60tym rokom a originálny vdaka ritchiemu a kamere. super robota chalani. škoda chýb ako "z večera je deň za minútu", alebo suché šaty po ponorení v rieke. ale dá sa to prehltnúť a oddychnuť. 4* ()

im8

Parádní stylová jízda, parodie na neohrožené akční hrdiny, která si nekompromisně utahuje z agentů na obou stranách, padni komu padni. Další majstrštyk Guye Ritchieho. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Guy Ritchie se v roce 2009 přesunul od gangsterek k blockbusterům. Po dvou dílech Sherlocka Holmese se vrhnul na Krycí jméno U.N.C.L.E. a loni mu propadnul Král Artuš, na kterého příští rok naváže… (viac)

Guy Ritchie chystá Aladina

Guy Ritchie chystá Aladina

12.10.2016

U Disneyho zabodovali s hranou Popelkou i Knihou džunglí a příští rok dostaneme Krásku a zvíře. K tomu se chystají předělávky Mulan, Dumba nebo Lvího krále a teď se celovečerního kříšení dočká i… (viac)

Alicia Vikander je nová Lara Croft

Alicia Vikander je nová Lara Croft

29.04.2016

Snad žádná herečka za sebou nemá lepší rok než Alicia Vikander. Švédská kráska zazářila v retru Krycí jméno U.N.C.L.E., ve sci-fi Ex Machina i v dramatu Dánská dívka, za které nakonec vyhrála Oscara.… (viac)

Superman nebude britským špiónem

Superman nebude britským špiónem

30.05.2015

Na začátku tohoto týdne opustil scenárista a režisér Cary Fukunaga (Temný případ) novou adaptaci románu To od Stephena Kinga (Osvícení). Do natáčení zbývaly tři týdny a studio New Line Cinema stále… (viac)