Benjamin Mee (Matt Damon) je novinár z Los Angeles a autor dobrodružných kníh. Ako slobodný otec čelí pri výchove svojich dvoch detí mnohým úskaliam. Vo viere, že nový začiatok a nový štart pomôže obnoviť pocity rodinnej spolupatričnosti, dá výpoveď v práci a kúpi na vidieku starý dom s obrovským pozemkom a jedným bonusom - patrí k nemu aj zoologická záhrada! V Rosemoorovom zvieracom parku sa o desiatky zvierat starajú ošetrovateľka Kelly Fosterová (Scarlett Johanssonová) a jej oddaný tím. Bez akýchkoľvek skúseností, s minimom času a značne obmedzeným rozpočtom se Benjamin rozhodne, že s podporou svojej rodiny a miestnej komunity znovu otvoria ZOO pre verejnosť. Benjamin Mee už dobrodružné príbehy nepíše, on ich začal žiť na vlastnej koži, a to priamo na svojom pozemku. (TV JOJ)

Queendom

Po dlouhý době jsem zapla televizi a dobře mi tak. Už to zas dlouho neudělám. Když se člověk rozmazlí sledováním filmů v originále, tak se mu může stát i to, že mu dabing přijde ještě debilnější než samotnej film. Tuhle Zoo by mohli přejmenovat na U cukroušů a všechnu tu sluníčkovost a láskování přehazovat vidlema místo hnoje. Rodinný komedie tohohle typu jsou prostě na jedno brdo, Koupili jsme Zoo má ale navrch aspoň ty slušný záběry zvířat. Hodně slabý tři. ()

Lenii

Nádherný rodinný film. Pro každého je zde něco. Pro malé děti krásná příroda se spoustou zvířátek a vtipné scénky. Pro teenagery první láska a zamilovanost. A pro rodiče dramatický příběh otce, který se pere s největší ztrátou ve svém životě a který se zároveň snaží být dobrým tátou pro své děti. ... Moc se mi líbila ukázka toho, že pokud se někomu něco podobného stane, tak se snaží odprostit od toho, co bylo. Změnit město, zvyky, věci ..., vše totiž připomíná to, co moc bolí. Ale ať se dostanete kamkoli a děláte cokoli, vzpomínky a bolest jdou s vámi. Na to je jediný lék a tím je čas. ... Musím ještě ocenit i výborný výběr herců. Nejen dospělých postav - Matt Damon a Scarlett Johansson, které mám oba moc ráda, ale také dětskou postavu Rosie - Maggie Elizabeth Jones, která byla prostě úchvatná. 95% ()

nula87

Neškodná romantická zábava na 2 hodiny. Nic víc, nic míň. Od Crowea bych čekal po jeho předchozích filmech víc, ale proč ne - Damon i Johansson tu banalitku v pohodě utáhnou. 60% ()

juditik

Áno, celých 119 minút je to brutálne čistá hra na city, čo ja väčšinou teda nemusím...ale tu mi to nevadilo...možno kvôli hercom, možno kvôli zvieratám, neviem, ale páčil sa mi...skutočne, je to milý rodinný film. ()

smatana.sk

Áno, je to sladký rodinný holwoodsky doják. Ale spomenul som si na priateľa, ktorý sa vrhol pred turistov, obdivujúcich západ slnka v horách, s výkrikom: nepozerajte sa na to, je to gýč! Príbeh sa v skutočnosti odohral vo Veľkej Británii, v ZOO Dartmoor: http://www.dartmoorzoo.org.uk/ Rozdiely medzi filmom a príbehom/spomienkovou knihou Benjamina Mee: - Benjaminova manželka zomrela až po kúpe ZOO - dôvodom na kúpu bolo skôr úmrtie jeho otca a potreba presťahovať sa jeho matky - kúpa ZOO nebola výsledkom náhleho rozhodnutia - vybavovanie kúpy trvalo 2 roky - neušiel im medveď, ale jaguár - deti boli podstatne mladšie (4 a 6 rokov) - skutočnú ZOO otvárali 7. 7. 2007, dátum vo filme bol zmenený na 2010, asi aby príbeh vyznieval aktuálnejšie. Zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/We_Bought_a_Zoo ()

Kubi21

Příjemný, pohodový a pozitivní filmeček s dobrým hereckým obsazením, s humorem, s dávkou sentimentu a velkou měrou optimismu. Za mne zasloužené a tvrdě odpracované čtyři hvězdy. ()

Tominni

Benjamin zůstane sám se synem a malou dcerkou. Aby znovu spojil svou rodinu - rozhodne se pro změnu a koupí velký dům, ke kterému patří i ZOO, kterou se rozhodne zachránit. Klasický rodinný film, který na city útočí nejen přes lidi, ale i přes zvířata a tak se emoce zdvojují, ale v tomto případě nenásilně. Napomáhá tomu i herecké obsazaní s výborným Mattem Damonem, roztomilou Maggie Elisabeth Jonesovou a hezkou mladou Elle Fanning, když se k tomu přidá lev Šalamoun, dva tygři a spoustu jiných zvířat, pak opravdu emoce tečou, ale pozitivních pocitů není nikdy dost. Nakonec, někdy opravdu stačí jen těch dvacet sekund odvahy. ()

MirkaP

Lehce sladkobolné rodinné drama podle předlohy ze skutečnosti. Není to tak hrozné, jak by to mohlo být, ale mohlo to být i lepší. Do půlky to bylo víceméně nudné, pak už jen trochu nudné. Ke konci nemuseli tolik tlačit na slznou pilu. ()

Hatred

Na tento film jsem se podíval, jelikož jej někdo v komentářích přirovnával k Fierce Creatures, mému oblíbenému filmu s J. Cleesem. Takže ne, rozhodně to není podobné, podobná je jenom tematika, ale jinak FC je výborná chytrá komedie, zatímco toto je rodinný film, ještě značně naivní, komedie to není ani náhodou a chytrá už vůbec ne. Pokud ale používáte výrazy jako "filmík", "feel-good", "sluníčkový", "človíček" nebo "pohodoví lidičkové", dvě hvězdy si přidejte. ()

Micoldee

5 hvězd odpovídá jak vzhledu Scarlett a Matta Damona, tak i průběhu filmu. Tentokrát odpouštím i značnou předvítatelnost, protože je to fakt příjemný rodinný film, bez zbytečně trapných vtípků, a taky jednou s trochu zajímavější zápletkou. ()

sniperjozef

Neurazí, nenadchne. Matt Damon tady hraje opravdu špatně. Zbytek nic navíc, ale svoje si odehrají. Scény, které mají fungovat jako emoční, se mnou vůbec nehnuli a to jsem velký milovník zvířat. ()

PlayEasy

Tomuto snímku se dá vyčíst spostu věcí. Slaďák. Na závěr i tearjerker... Jenže co když se za slovem "slaďák" ukrývá označení příjemný, zábavný a krásně obyčejný a za slovem "tearjerker" upřímný a dojemný filmeček? A navíc, otevřít si vlastní Zoo byl náš NEJVĚTŠÍ dětský sen! 90% ()

erapo

Typický Cameron Crowe, čo sa prejavilo na scenáre, výbere hudby, snímkach prírody a v rámci stopáže boli aj tie magické dve hodiny málo, a k tomu neuveriteľná magnifická Scarlett a jej nesmelý úsmev... nehovorím, že je to nejak úžasný film, ale v rámci žánru je to obrovský nadpriemer, a oskarom ovešané The Descendants oproti tomuto vyzerá skôr ako veľmi slabé Béčko. ()

natalie15

We bought a Zoo je podľa skutočnej udalosti. A napriek tomu, že filmy ako tento sa väčšinou k takým neradia (väčšinou sú podľa skutočnej udalosti drámy, thrillery alebo horory), bol tento kúsok plný nádeje, plný slniečka, pozitivizmu a optimizmu. Matt Damon bol akovždy úžasný, dobre mu kontrovala Scarlett Johansson a skvelí boli aj mladý herci, či herečky. A tie zvieratká! Tento film by si mal určite pozrieť každý, komu je smutno. Je to o tom, že niekedy (a je to väčšinou vtedy, keď po tom veľmi túžime a veríme tomu), sa naše sny stávajú skutočnosťou. Tak to bolo aj v prípade Benjamina Mee. ()