Obyvatelé poklidného amerického městečka u zátoky Chesapeake jsou zvyklí na zdejší vodu, která je samozřejmě důležitá pro chod společnosti. Dva biologičtí výzkumníci z Francie právě v této vodě objeví vysokou úroveň toxicity, a snaží se varovat starostu. Ten ovšem odmítá cokoliv prozradit lidu, jelikož chce zabránit vytvoření paniky a strachu. V důsledku tohoto kroku ale vzniká smrtící epidemie, při které zmutovaný druh parazita začíná napadat stále více a více lidí, u kterých přebírá kontrolu nad jejich myslí. (cardinals)

humanbeing

Velice netradičně pojatý found footage, v němž dopředu víme, že hlavní postava neumře - protože komentuje události, jež vedly k velkému zátokovému masakru. Oceňuji sice velmi pomale, ale také velmi pečlivě budovanou hustou atmosféru, která zejména v poslední třetině působí extrémně mrazivě. Zabíjení jsou nekompromisní, bodycount velký a takové nechutností, až jsem si říkal, že si režisér dal za cíl vytvořit maximální horror bez jakýchkoliv ústupků. Viděl bych to mezi osmi a devíti body. ()

PavelVanekArt

Příjemnej found footage, kde virus požírá lidi. Nenudilo to, ale podprůměrná výprava v čele s nulovým herctvím to sráží na čistej průměr. 3* a.k.a 50% ()

majo0007

Film má síce krátku stopáž, ale pretrpieť som to musel dvojnásobne. Koho v dnešnej dobe ešte toto zaujíma? Ostáva záhadou, čo osvietilo a primälo režiséra RainMana, napísať si scenár a dokonca režírovať takúto zbytočnosť. Hoci sa nejedná o parazita z vesmíru, tak aj tá najnudnejšia časť z X-Files je oproti tomuto veľdielo. ()

Aargh

53% nejlepšímu hororu roku 2012? Vytýkání handheld kamery a dokumentární formy filmu v žánru FOUND FOOTAGE MOCKUMENTARY?! To se ti největší ignoranti na CSFD museli potkat zrovna tady? :( ()

elanius odpad!

(21/2013, DVDRip) / Rohodol som sa, že tomuto "kúsku" proste neodpusím nič. Všetko totižto stálo za hovno. Rainman, Sleepers, Wag the Dog, Good Morning Vietnam. Aj toto dokázal vytvoriť Barry Levinson. V tomto kontexte veľa vysvetluje aj titulok v traileri, from the producers of Paranormal Actitivy, je to presne taká istá skurvená akože disturbing sračka. Osobne mám pocit, že režisérovi bol len predostretý (a pekne zveličený) námet, ten potom len kývol a schválil font v titulkoch. Ešte mi nedá a vyberám z trailera: All the video evidence was confiscated by the U.S. Government...The footage was recently leaked by an anonymous source...to ako sme už naozaj taký debilný, že toto sa považuje stále za in? (0/10) ()

zolo23

Toto že natočil tvorca Rain Mana, alebo Spáčov? Nie však zlé, ale u mňa prekvapivý žáner. Najlepšie na tom je, že na samotnej výrobe sa podielal tvorca Paranormal Activity Oren Peli a film produkovali bratia Straussovci ktorý sťa výrobcovia vizuálnych efektov a naposledy režiséri nie príliš podarených AVP2 alebo Skyline. No pekná hromádka individuí sa podielala na tomto filme. Nemám nič proti found footage, The Bay je doslova braný ako dokument, lenže niektoré scény mohol Levinson predsa len natočiť "normálne". Práve keď ukazujú parazitov sa kamera kýve viac ako by mala čo ma pri takejto stopáži nesmierne štvalo. The Bay uspokojí, ale ľahko sa na neho zabudne. 60% ()

jefff

Je to realistické jak blázen, ale o to více nudné. Reportáž nesympatické reportérky o zombie apokalypse v jednom malém přímořském městečku není moc zábavná a i když je opravdu často nechutná, za zkouknutí nestojí. Nuda. ()

manonfire

Film svým zpracováním jistě přišel o spoustu klasických hororových fans. Spíš je otázka, jestli si na ně vůbec pomýšlel. Na horor málo děsivé, na fiktivní dokument příliš nedůvěryhodné. Přesto spíše milé překvapení, zejména pro nemilosrdnost příběhu. Rozvleklé tempo navíc zpříjemňuje velký zadek hlavní reportérky, jenž si ze všech nejvíce koledoval o pořádného vetřelce. Celkově silné tři hvězdy. 60% ()

Rebbit

Možná, že kdyby to nebylo natočeno stylem zprávy, tak by se mi to i líbilo, tady u toho filmu, mi to vyloženě vadí. Možná, že kdyby to třeba jen tak začínalo a potom by to přešlo do normálně natočeného filmu, bylo by to lepší... Ten děj je celkem dobrý. ale prostě chvílema jsem se tak nudil, že jsem to chtěl vypnout a vymazat ze svého života... ()

Šakalík

Zdařilý fiktivní dokument o záhadné nákaze, která zpustošila jedno malé pobřežní městečko. Někomu možná ten dokumentární styl vyprávění nesedí, já mám naopak tady tu fiktivní pseudorealitu docela v oblibě. Samotný příběh je vyprávěný velmi napínavě, takže to určitě nenudí a některé scény jsou skutečně znepokojivé (policejní hlídka v domě). Zpočátku jsem se obával, aby to nebyla nějaká ekologická agitka, ale přestože tam jisté náznaky jsou, nijak přehnaně se tam nemoralizuje. Celkově tak shledávám tento film velmi zajímavým a klidně bych si střihl i případný druhý díl. ()

iXtr3m3

Pokus o docuhoror nevyšiel. V dnešnej dobe by to pri Covid-19 možno malo väčší záber, ale ja som to videl v dobe vydania a viem, že to bola slabota natoľko, že opakované zhliadnutie ma neláka ani najmenej. ()

Teabag

Za filmem The Bay stojí rozhodně dobrý nápad. Jeho problém tkví v tom, že se snaží tvářit příliš "nefilmově". Je to vlastně takový found-footage poskládaný do dokumentární podoby. Výsledkem však je, že jsem si nedokázal najít vztah k žádné z postav (je jich tu až příliš mnoho a všechny jsou vykresleny jen povrchně) a očekávané napětí se dostavovalo jen nárazově a nepříliš intenzivně. Nenacházím lepší výraz než, že The Bay je jako horor neskutečně sterilní. 5/10. ()

sona123

Trochu mám pocit, že filmů "nahraných" s roztřesenou kamerou, vyděšenými pohledy do rozmazané kamery a s řadou důvtipných výkřiků a hlášek už bylo dost. Zde je pozitivní, že jsem se občas lekla a téma bylo také poměrně zajímavé - leč zpracování pro mne nudné a náročné na pozornost. ()

mosnak

Dobrý nápad,který byl ovšem velice špatně natočen. Dokonce jsem se i párkrát lekl! Příběh o tom,jak americká vláda dokáže jako vždy vše dokonale ututlat! I takového malého parazita,který nakazil skoro celé město a lidé v něm pak umírali jeden za druhým! Nápad dobrý - realizace příšerná! 20% ()

Illy

Pro mě dobře zvládnutá práce. Takhle dopadnete když se neřídíte heslem : Nepijte vodu - prcají v ní ryby. Tady ještě něco horšího. ()

domirovec

The Bay je opět, stejně jako několik dalších záležitostí film se zajímavým nápadem, který mne jednoduše navnadil tak moc, že jsem ten film zhlédnout musel. Je zde však jeden problém a to je zrealizování toho zajímavého nápadu, které zde bylo naopak až příliš moc nezajímavé. Celé to působí jako kdybyste právě koukali na ty nejvíce zmatené zprávy všech dob nebo nejméně zajímavý dokument všech dob. Jednou jsou vám poskytnuty záběry z policejních aut, dále je tam nějakech bláznivej týpek co natáčí hroudy rybího trusu a pak je tam nějaká infikovaná holčička co si vše natáčí na telefon. Do toho čas od času uvidíte také záběry z televizní reportáže. Na druhou stranu však chápu každého, komu se film líbil, protože i ve mně vyvolal lehký nepříjmený pocit a ten samotných nápad je také na první pohled přitažlivý. Pro mě však nic, na co bych ještě delší dobu vzpomínal. 2/5 ()