Na vzdálené arktické výzkumné stanici objevili čtyři studenti ekologie skutečnou hrůzu globálního oteplování. Není to jenom tající led, ale to, co v něm zamrzlo. Prehistorický parazit je uvolněn z těla mrtvého mamuta a přejde na nic netušící studenty. Ti jsou nuceni zůstat v karanténě a přinést nezbytné oběti. Jinak  riskují nakažení celého světa. (TV JOJ)

PetrPan

"Není to hmyz, ale obratlovci!" Proboha proč? Nebyla-li to chyba v překladu, nechápu z jakého důvodu se tato informace ve filmu objevila. Místo "brouků" byli tedy oni paraziti nějakým druhem ryby, obojživelníka, plaza, ptáka či savce? Ale budiž, zřejmě chtěl být Mark Lewis originální. Zvláštním se mi ale jevil fakt, že se nepustil i do dalšího vysvětlování, co to tedy pro lidskou civilizaci bude znamenat, že místo hmyzu nás sežerou de facto čolci. Ale tak i podobně obludný scenáristický nonsens by se dal samosebou odpustit, byl-li by dostatečně vyvážen něčím jiným. Bohužel tady se misky vah vychýlily pouze na jednu stranu a debilita scénáře byla jen zvýrazněna vypatlaností postav, nedostatkem napětí a akční tečkou "Rambo hadra". Ta trocha gore ani lední míša to moc nevylepšili. A tak potěšila jen hláška: "Nemůžete lidem jen tak sekat části těla!" od člověka, který úspěšně tajil svou infekci penisu. To se dá pochopit. Jen škoda, že mu na to nepřišli. Jistě to mohlo být zajímavější než ona amputace ruky jiného nakaženého, při které tak protestoval. Ekonávaznosti sice měly recht, ale jinde a jinak by vyzněly daleko úderněji, karikatura filmu toho holt moc nesvede. ()

Aluska88

Tak to jste zabili...:) To nejhorší na této sci-fi nejsou ani zdaleka odporní parazitující broučkové, ale příšerný scénář. Tak stupidní dialogy už jsem dlouho neslyšela. Ale možná, že to bylo dabingem. Docela jsem se na Thaw těšila a uvažovala nad tím, že by mohlo jít o průměrně vydařenou podívanou. Od úvodního dialogu otce v podání Vala Kilmera a jeho odloučené dcery, která mu nemůže odpustit, a rozmluvy ve vrtulníku, jsem si říkala, že jde jen o menší přešlapy. To mě však teprve mělo připravit na velké scénáristické "křeče." Co scéna, to nesmyslné dialogy a nelogické a směšné chování postav. Bohužel ani za dobrý námět (představa, že by Vám nějaký takový humus vlezl do těla je dostatečně odpuzující) a slušně se rozvíjející děj, který i přes to všechno neměl nudná místa, nemůžu dát hvězdičku navíc. Tohle prostě nevyšlo. ()

heyda

Další nedoceněná parádička na poli sci-fi thrilleru. Ano, je pravda, že film je zčásti okopírovaný z Věci, filmu, který se pro mě nepochopitelně pohybuje v top 200. Že by byl Kurt Russell až tak charismatický? No ale nechme být Věc. The Thaw je film, který pracuje se současnou problematikou globálního oteplování, což zde určitě spousta lidí odsoudí, ale já to beru jako skvělý a neotřelý nápad. ... Líbily se mi herecké výkony, skvělá byla hudba, úžasné bylo prostředí, zaujala mě tématika, ale samozřejmě i zde si tvůrci neodpustili několik klišé. Tak či onak, já se nenudil ani vteřinku, byl jsem docela slušně zhnusenej a thrillerově uspokojen. 80% s tím, že dám 5 hvězd, ať to hodnocení trochu stoupne. :) ()

maseer2

povedený mrazivý sci-fi horor (i když hororem bych to úplně nenazýval, jelikož jsem se takřka vůbec nebál.. ale napětí si člověk užije, to zas ne, že ne :), kterému neschází tísnivá atmosféra a ani poselství ohledně globálního oteplování.. dost se tu píše o podobnosti s Věcí a s Akty X - určitá inspirace Věcí je v základní myšlence filmu jasně patrná, ale jinak to s ní má společného v podstatě jen to, že se film odehrává rovněž za polárním kruhem.. a inkriminovanou epizodu Akt X jsem neviděl, takže nemůžu soudit.. každopádně v daném žánru kvalitní počin :) jenom bych teda čekal, že když už Val Kilmer hraje v takovém neambiciózním filmu, tak že v něm bude alespoň hrát hlavní roli.. chyba! on se tam v podstatě jen chvíli tak nějak mihne... slabší 4* ()

Hrabka

Směju se kometářům, ve kterých jsou žvásty ve stylu "herecké výkony marné" nebo "hodně okoukané téma". Ať si dotyční zkusí něco podobného vymyslet a zahrát. Podle mě je téma hodně zajímavé a velmi poutavě natočené. Atmosféra stojí za to a pocit z neznámého nebezpečí je navozen velmi dobře. Herci to odehráli solidně, jejich chování je chvílemi podivné, ale ještě se to dá snést. Jako hororové sci-fi to funguje více než dobře, ale horor to úplně není. Co mi teda vadilo, byl ten odfláknutý a divný konec. Ale jinak se mi film líbil a ti brouci zalézající pod kůži byli hodně nechutní. Brrr. 70% ()

• Natáčanie prebiehalo v Britskej Kolumbii v Kanade. (Danny88)