Top Gun: Maverick

• USA Top Gun: Maverick (viac)

Viac než 30 rokov v službe. Pochvaly. Vyznamenania. Jediný, kto za posledných 40 rokov zostrelil tri nepriateľské lietadlá. Napriek tomu ho nikdy nepovýšili. Prečo? Pretože je to Maverick. Rebel, ktorý počúva len sám seba. Aj napriek tomu  dostane ponuku stať sa inštruktorom elitných pilotov stíhačiek v programe Top Gun, ktorých má pripraviť na úlohu spadajúcu do kategórie Mission Impossible. Okrem tejto misie bude musieť Maverick zvládnuť ďalšiu náročnú súkromnú misiu. Jedným z pilotov, ktorých má pripraviť na akciu, je Bradley Bradshaw (Miles Teller), syn jeho priateľa a navigátora Goosea. Znalci prvého Top Gunu, vedia, že Goose zahynul, keď sa neúspešne katapultoval z neovládateľnej stíhačky, ktorú pilotoval práve Maverick. A jeho syn ho obviňuje zo smrti svojho otca. Maverick za žiadnu cenu nechce, aby Bradleyho postihol rovnaký osud ako jeho otca. Pritom si uvedomuje, že šanca, že jeden z pilotov plánovanú leteckú operáciu neprežije, nie je vôbec malá. (CinemArt SK)

icanjan

Jako velký fanda jedničky jsem byl dost zvědavý, jak se povede dvojka. Jestli to bude jen kopírka love story a lítání letadel. Byl jsem ovšem uchvácen naprosto vším. Přestože celkem přímočarý, tak dobře propracovaný děj, který se stále rozvíjí. Vždycky, když už jsem si říkal, ok tak teď už budou do konce filmu jen trénovat, ok tak teď už budou zjišťovat, kdo je nejlepší, pokaždé se děj posunul zase kousek dál. A hlavně bojová scéna na konci je opravdu vymazlená. Tak nějak si představuji moderní boj stíhaček. Pár nepřesností se samozřejmě najde. Nejvíc mě vytáčí, když Hangman sestřelí raketou nepřátelský letoun a na dalších záběrech je zcela jasně vidět, jak má stále pod křídly veškerou výzbroj. Nicméně je to velmi dobrá akční podívaná, kde se s vypočítanou pravidelností střídají akční scény s těmi uvolněnými nebo romantičtějšími. Nenudil jsem se ani minutu a to jsem film viděl už minimálně dvacetkrát. ()

Dzanecki

Druhý díl naprosto předčil mé očekávání. Jakožto fanoušek Top Gunu jsem nečekal, že po tolika letech další film předčí tak zásadně první.  Tom Cruise se opět vrátil do módu Mavericka, jehož ztvárnil perfektně. Stejně tak i ostatní herci. Děj je velmi jednotvárný, ale v dnešní době předimenzovaných filmů oceňuji. Nechybí ani ikonické scény honiček, herní zábavy na pláži, souboj eg a dovedností jako v první verzi.  Celkově je Top Gun: Maverick lepším filmem než jeho předchůdce, který nabízí hodně podobný scénář. ()

Orech odpad!

Vlastenecký, patetický výplach ega starnúceho herca. Stíhačka bežne lieta ako motorka na dráhe, nepriateľ je podpriemerný, priam idiot a postoje hrdinov alá westernovka z 1965. Škoda času. ()

nacelnik_sip

Je to svím způsobem nepochopitelné a absurtní, poněvatž Top Gun: Maverick se, alespoň po scénáristické stránce, nikam neposunul od svého prvního dílu a stejně tu o něm napíšu, že to byl jeden z nejlepších filmových zážitků, co jsem kdy zažil. Ten film je totiž absolutně úžasně krásně natočený. Když stíhačka zrychluje, vy zrychlujete s ní, když padá, vy padáte s ní a to jsem ani nebyl na 4DX! Po vizuální stránce jde o absolutně nádherné dílo, od filtru po krásné a přehledné táhlé záběry. Nikdy jsem úplně nepochopil, proč někteří recenzenti tak často nadávají na rychlé střihy, protože podle mě krásně navozují atmosféru zmatení, ale tady by byli neskutečně kontraproduktivní, protože prostě stačí záběr na stíhačku a co víc si přát. Hudební podkres byl vybrán absolutně skvěle od první písničky do poslední. Tak. Tady ho máme. Poctivá řemeslná práce odvedená do krajnosti, za hranici puntičkářství, nadprůměrně vypadající, s nadprůměrnými hereckými výkony a soundtrackem, ale jako celek bezmála remake průměrný osmdesátkový blbiny. Nejlepší film roku Top Gun: Maverick! ()

Maxtrix

Top Gun: Maverick je koláží z 80. let, na které se podepsal Cruise svým klasickým hereckým stylem - odříká svý repliky a spíš se snaží uchvást akcí. A funguje to, jen ne pro mě. Nemůžu ani kritizovat předpovídatelný konec, protože nebýt jeho, nebavíme se zde o filmu se starou duší a novým obrazem. Za co dokážu objektivně shodit body dolů, je nesmyslná a bezvýznamná vedlejší linka s Jennifer a přebytečné hlášky, které z jednoduchých postav dělaly otravné. Každopádně tomu, kdo tohle nevnímá, přeju dobrou zábavu a dobře se držte! ()

David.S

Původní Top Gun si už moc nepamatuji a míchá se mi se Žhavými výstřely.  Maverick má v sobě trochu od obou.  "Neschválená továrna v rozporu se smlouvou NATO, která je hrozbou pro naše spojence v regionu"  mělo být přesně co? Důvod pro poněkud výbušnou výpověď členovi NATO s jednou F-14 nazpět? Nebo když Ed Harris vysloví "Top Gun", nečekalo se ani vteřinu a hned se spustil leitmotiv,  což takto doslovně působí legračně. Hlavní myšlenka, že i když míříme do starého železa, tak ne dnes, ovšem stojí za vidění, byť na několikatý pokus. ()

Marrakech86

Viděno poprvé na Netflixu a musím říct, že trochu lituji toho, že jsem nebyl na tom v kině. Každopádně absolutně bravurní film s napínavým dějem a lehce romantickou kličkou. Paráda, za mě snad i lepší než první díl. ()

BonRStone

Ešte originálnejší scénar, ešte originálnejšia akcia a miestami zamyslenie prečo Cruise starne oproti nám tak pomaly. Ak zhrniem pocity do jednej vety: dvojka bola divácky zábavnejšia a emočnejšia, no chýba jej ten rok 86 a jeho špecifický nádych. ()

Hollmi

Jakoze Tomíčka “krujzíčka” moc nemusím, tak v tomhle filmu byl skvělej. Děj, nostalgie, a celkovy dojem ve mě zanechal pocit, že je to jeden z filmů, který si při zimním večeru pustím znovu a neusnu. Hudba skvělá, děj příjemný leč předvídatelný a obsazení skvost, jakože “mistr” Kilmer!!! Jsem jeho velký fanoušek a jsem moc rád že mu i v jeho věku (byť je stejny jako u Krujzíčka) a s jehi nemocí dali prostor! Děkuji dávám krásných 9/10 a to jen kvúli předvídatelnosti, jinak za mě krása. ()

SmileSun

Sice jsem všude kolem sebe slyšela a četla samé dobré recenze, ale i tak jsem měla před shlédnutím trochu obavy, jaké to bude – zbytečně 🤩 Top Gun je taková moje srdeční záležitost, protože když jsem měla jako dítě možnost po revoluci zhlédnout takový snímek, tak mě to naprosto uchvátilo. Měla jsem jasno, že bych chtěla lítat se stíhačkou a že si pořídím motorku 😂 Musím říct, že je to jedno z mála pokračování, které nedělá ostudu prvnímu filmu a obzvlášť, když je v tomto případě dělí od sebe neuvěřitelných 36 let a ještě když k tomu člověk připočte, že je v obou dílech přítomen Tom Cruise. A to, jak vypadá a co předvádí v 60 letech, je opravdu neuvěřitelné 💪👏 U snímku také oceňuji, že si zbytečně nevymýšleli zemi, ve které je umístěna továrna, kterou musí zničit. Přestože je to hlavní cíl ve filmu, tak úplně stačilo vědět, co je to za továrnu, v jakém terénu se nachází a jak tedy bude náročné to zvládnout. Také mě velmi potěšilo, když jsem ve filmu uslyšela hudbu z jedničky – úplná nostalgie. Ale závěrečná píseň od Lady Gaga také samozřejmě nemá chybu. ()

MovieTom

Opulentní kino zážitek se skvělou dechberoucí akcí, úžasným vizuálem, který vás ať už přes monotónní řev stíhaček či skvělé záběry absolutně pohltí a nenechá vydechnout. Je až nepochopitelné, že se starou klasiku povedlo až s takovým přesahem předčit. Jistě dost možná je to pro mnohé pořád velké klišé, ale já odhazuji všechny mouchy stranou a jen vzpomínám, jak silný kino zážitek to pro mě byl. U tohohle filmu jsem pocítil tolik emocí, ať už ty radostné s úsměvem na tváři, či chvíle kdy jsem ani nedutal a vřel napětím a strachem o hlavní postavy, ale všechny zmíněné přesahují ty smutné, dojaté se spoustou slz stékajících po tváři. Dlouho už jsem nezažil tak silný kino zážitek, který by mě zároveň podlomil kolena z úžasných akčních sekvencí a donutil k tolika slzám. 10/10 ()

Třetí Top Gun se řítí

Třetí Top Gun se řítí