Top Gun: Maverick

• USA Top Gun: Maverick (viac)

Viac než 30 rokov v službe. Pochvaly. Vyznamenania. Jediný, kto za posledných 40 rokov zostrelil tri nepriateľské lietadlá. Napriek tomu ho nikdy nepovýšili. Prečo? Pretože je to Maverick. Rebel, ktorý počúva len sám seba. Aj napriek tomu  dostane ponuku stať sa inštruktorom elitných pilotov stíhačiek v programe Top Gun, ktorých má pripraviť na úlohu spadajúcu do kategórie Mission Impossible. Okrem tejto misie bude musieť Maverick zvládnuť ďalšiu náročnú súkromnú misiu. Jedným z pilotov, ktorých má pripraviť na akciu, je Bradley Bradshaw (Miles Teller), syn jeho priateľa a navigátora Goosea. Znalci prvého Top Gunu, vedia, že Goose zahynul, keď sa neúspešne katapultoval z neovládateľnej stíhačky, ktorú pilotoval práve Maverick. A jeho syn ho obviňuje zo smrti svojho otca. Maverick za žiadnu cenu nechce, aby Bradleyho postihol rovnaký osud ako jeho otca. Pritom si uvedomuje, že šanca, že jeden z pilotov plánovanú leteckú operáciu neprežije, nie je vôbec malá. (CinemArt SK)

Tom68

Koho by napadlo, že se dá v dnešní době zaujmout výcvikem pilotů stíhaček...Je to divný, ale tak mě to vtáhlo, že jsem uvěřil i Tomovi jeho úsměv...a také vlastně všechny ty polokýče... ()

v.pohode

Tom Cruise je taková naše Helenka Vondráčková. Taky přežije všechny /všechno... Hodně koukatelný film. Uteče jak voda. Než se nadějete je konec. Ale za to parádní. Solidních 90% ()

Senátor

Přes vysokou cenu vstupného, přes otravné usrkávání coly, přes vtíravou vůni popcornu, přes neomalené roztahování souseda...ano, stálo to za to jít na Top Gun zase do kina! ()

besenheim

Technicky výborně udělaný film, který ale moc nevypráví o ničem. Postavy jsou ploché a herci tak ani nemají co hrát. Děj je předvídatelný a popravdě extrémně jednoduchý. Člověk ani neví, kdo jsou vlastně ti nepřátelé, proti nimž celá akce míří. Ale chápu, američtí letci zvítězí, ať už proti sobě mají kteréhokoli nepřítele. Stejný večer jsme se posléze koukali na klasickou Noc v muzeu, kterou jsem si popravdě užil daleko víc. Taky pitomost, ale aspoň si na nic nehraje. ()

BStone

Tohle Josephu Kosinkimu a Tomovi vyšlo. Akční jízda jak má bejt, prakticky bez hluchých míst, ta správná míra vzpomínek a jednoduchý, ale plně funkční příběh. Moc dobré. 85% ()

Rekwy

Z mojej strany rozhodne filmová udalosť roka. Do kina som na film išiel s nízkymi očakávaniami, tie ale Tom Cruise zobral a roztrhal minimálne tak, ako nepriateľské SU-57 a na filme som bol nakoniec minimálne štyrikrát. Film je dejovo výborne spracovaný, kde osoby prechádzajú niekoľkými etapami a môžme pozorovať ich vývoj. Kľúčové postavy sú spracované tak, že sa o ne budete zaujímať a budete chcieť, aby žiadna z nich nezomrela, pretože je vidieť, že všetky majú niečo do seba. Azda najväčším vývojom prechádza práve Maverick, ktorý sa z namysleného egomaniaka postupne posúva na človeka, ako všetci iní. Celý film je akčne nabitý, akciu ale prelína aj miernou romantikou, tak ako to bolo aj v prvom filme. Vizuálne je film nádherný, film má taktiež výborné zvukové efekty, ktoré sú dopĺňané o namieru ušitý sountrack. Filmu sa dá vytknút len vyššia politická korektnosť, kde je nepriateľská strana označovaná za "nepriateľa" a Maverickovi z bundy zrazu zmizla vlajka Taiwanu. Finálne hodnotenie je 5/5 a film už teraz označujem za budúcu klasiku. ()

Amberjack

Pokračování Top Gunu je, kdybych to měl co nejvýstižněji shrnout jedním slovem, "americké". Ano, je to vcelku zábavné a skvěle natočené, ale obsahově a scénaristicky je film přehlídkou amerických klišé. Postavy příběhu jsou soutěživé, sebevědomě nikdy nepochybující macho typy s širokými úsměvy a slunečními brýlemi a musí mezi ně patřit i odporná ženská, aby se splnila gender kvóta. Máme tu i špatnou vzpomínku, konflikt z minulosti, arogantního, tupého nadřízeného, který bůhvíproč nemá rád ústřední postavu (kteroužto zosobuje značně kožený Tom Cruise). Je tu navíc i osudová láska v podání Jennifer Connelly, která na svůj věk vypadá relativně nerozloženě a nesešle, ale nebudeme si nic nalhávat, před pátnacti lety, což je podle mě doba, kdy mělo být natočeno pokračování, vypadala lépe. Postavy, které jsou jinak drsnejší než smirglpapír tu v pravou chvíli projevují emoce. Nechybí ani záchrana na poslední chvíli. Celé sdělení je nejlépe vyjádřeno ve scéně, kdy sedmisetstránkový manuál ke stíhačce letí do koše, protože "není důležité myslet, ale konat". Celkově vzato - je to zábavné, ale úplně vyprázděné a nenápadité. Navzdory oslavným hodnocením to není o moc lepší než první díl. Silnější dvě hvězdičky. ()

nerw01110

Top Gun Maverick je film buď pro milovníky stíhaček a nebo strýčka Sama. Film svým příběhem odkazuje na původní film z roku 1968. Tento snímek jsem neviděl a tak většina četných odkazů mi nic neříkala. Příběh filmu je velmi jednoduchý a v podstatě by se dal přirovnat k nějaké videohře. Sem tam nějaký briefing, sem tam cvičení a sem tam nějaká akce. Často se ve filmu objevuje americké klišé a celkově vyskytuje se zde vše co mají Američani ve filmu rádi – hrdinství , love story, Americký úsměvv a hru na vojáčky. Filmu jsem udělil dvě hvězdičky a to především za zpracování kamery a střihu a za to že jsem u filmu neusnul. Znovu vidět tento snímek bych už nikdy nemusel. ()

Maddos02 odpad!

Nechapu co na tom filmu kdo vidi ?? Ja tedy nemuzu ani asi nic napsat . Neni co ?? Mozna , ze pribeh na jedno brdo . Herci katastrofa ….. zadny dej …. Zadny pribeh ….. o cem ten film byl ? ()

panfilmu

Co na to říci, hned po Awatarovi, druhé nejlepší sci-fi tohoto roku !  Fiim o MAVERICKOVI, o tom jak moc je sakra dobrej, o tom jak, muži chtějí být jako on a ženy chtějí a to bez vyjímek, nosit pod srdcem jeho dítě ! Kde scény bez něj se dají spočítat dohromady asi na 23 sekund, no a kde není, tak se o něm aspoň v superlativech mluví. Film o tom, jak je Amerika, tedy Americké námořnictvo se svými 40let starými F18 nejlepší, prostě nejlepší a ani stíhačky 5 generace, to prostě nedávají, když je tam MAVERICK. Jakoby banda onanistů zadotovala film a chtěla vidět zase CRUISE v uniformě aby si mohli u tohoto snímku dělat dobře !  Děj : ty zlí, mají jadernej program a mají  ho skoro hotový, musíme, je zničit, protože jsme světovej policajt, no a musíme u toho vycvičit bandu mladých a krásných lidí, aby jsme nakonec zjistili, že od začátku na to nikdo, krom MAVERICKA nemá ! Je prostě dobrej ! Vizuální lahůdka a velkolepá fetišistická orgie nad TOMEM CRUISEM. Nostalgik nejsem, ani jednička nebyla zázrak, ale aspoň měla příběh a děj a zvrat a dějově to něco bylo a znamenalo, tato nová šmakuláda, byla sice na pohled opravdu impozantní, jenž e to bylo vsechno, dál nic......dost přeceněné dílko. Jsem rád, že jsem na tom v kině nebyl, litoval bych peněz. ()

Lukyna77

Zábava to byla, někdy nezáměrná, ale pořád zábava. Za to dvě hvězdy. Jinak klišé na klišé, až to působí jako propaganda. Kdyby něco podobnýho natočili třeba rusové tak se tomu všichni pěkně zasmějem a víc po filmu ani pes neštěkne. A to fakt nepíšu proto, že bych těm imperialistům z východu fandil. Tom Cruise vystavěl pomník svýmu scientologií nadopovanýmu egu - jeho Maverick neni člověk, ale bůh. Tenhle film je pro Cruise to samý, co The Room pro Wiseaua, až mě překvapilo, že v závěrečnejch titulkách figuruje víc, než jedno jméno. Jděte na to jestli chcete vidět Toma Cruise očima Toma Cruise. Jako nechtěně zábavná jednohubka, na kterou se hezky kouká to taky funguje. Každopádně doporučuju mít přichystanou slušnou zásobu trávy. ()

vecnykritik2

Prvně klady: super záběry letadel, uvnitř kokpitu zachycení působení Gček, dobrá akce. A teď zápory: Maverick brutálně kopíruje jedničku, a to bohužel tak, že spousta scén nedává smysl a je tam jen pro potěšení fanoušků jedničky. Romantika zde absolutně nefunguje a vztahu Maverick-Rooster je zde věnováno dle mého názoru málo času, aby měla efekt. Nesmí chybět feministická agenda a jeden z hlavních pilotů je žena. Maverick je až moc dokonalý letec, nemá chyb, příběh hrozně předvídatelný se záchranami v poslední chvíli. Jak dvojka vykrádá jedničku scénu po scéně: Maverick jede na motorce do práce; Maverick něco posere, pozve si ho velitel a místo trestu jde to Top Gunu; Barová scéna; Scéna na piano kde zpívá Goose/Rooster; Meetingová scéna po barové scéně; Scéna hraní na pláži v písku; Rivalita mezi Hangman-Rooster, Iceman-Maverick; Sex scéna; přelet kolem věže; Rooster a Maverick scéna jako na konci jedničky s icemanem... Závěr: průměrný film stejně jako jednička. Dvojka je sice technicky mnohem lepší, ale jednička je aspoň originál, romantika dávala větší smysl a bylo tam i drama když umřel Goose. Hodnotím tedy stejně 3*, prostě akční béčková bejkárna na kterou se už v životě nepodívám. PS: 88% a 85. nejlepší ??? CSFD už vážně nevěřím, úroveň hodnocení tady jde totálně do sraček, zamyslete se nad sebou. ()

lineker

Prostě ne. Stokrát prvoplánově, "patetický" ždímaný hadr mne prostě nebere. Takže fajn akce, Tom to ve svých letech dobře dává, ale zbytek to je přece hrozně úsměvná sračka. Nebo možná jen nedokážu vypnout ve svém mozku zónu trapnosti a tenhle hloupoučký biják si vychutnat. ()

vasek113

Velice povedené pokračování. Když máte rádi jedničku, anebo si jí alespoň pamatujete, tak si všimnete spousty Easter Eggů. Bavil mě celý film, ale nebyl jsem unešen na 5. ()

B1uce

Top Gun: Maverick je jednym slovom... ohromný! Nielenže prekonáva jednotku, ale nakopáva zadok väčšine moderných velkorozpočtových produkcií a ukazuje im, ako sa to robí. Je to závan z čias, keď sa filmy točili tým najpraktickejším spôsobom a, čo je dôležitejšie, je to esencia poctivého hollywodského blockbusteru, aký tu už dlho nebol a ktorý vo vás vyvolá celý rad emócií a bude vo vás rezonovať ešte dlho po jeho zhliadnutí. Áno, nie je to nič inovatívne a veľa vecí už bolo tisíckrát v iných filmoch. Ale to ide bokom, pretože spracovanie všetkého okolo je zvládnuté perfektne, bez najmenších problémov a dlho chystané pokračovanie serviruje divákovi neuveriteľne silný zážitok. Prosím, viac takýchto projektov, kde sa tvorcovia nesnažia len zarobiť peniaze tým najľahším spôsobom a vkladajú do toho hodiny úsilia a srdce! /100%/ ()

Třetí Top Gun se řítí

Třetí Top Gun se řítí