Top Gun: Maverick

• USA Top Gun: Maverick (viac)

Viac než 30 rokov v službe. Pochvaly. Vyznamenania. Jediný, kto za posledných 40 rokov zostrelil tri nepriateľské lietadlá. Napriek tomu ho nikdy nepovýšili. Prečo? Pretože je to Maverick. Rebel, ktorý počúva len sám seba. Aj napriek tomu  dostane ponuku stať sa inštruktorom elitných pilotov stíhačiek v programe Top Gun, ktorých má pripraviť na úlohu spadajúcu do kategórie Mission Impossible. Okrem tejto misie bude musieť Maverick zvládnuť ďalšiu náročnú súkromnú misiu. Jedným z pilotov, ktorých má pripraviť na akciu, je Bradley Bradshaw (Miles Teller), syn jeho priateľa a navigátora Goosea. Znalci prvého Top Gunu, vedia, že Goose zahynul, keď sa neúspešne katapultoval z neovládateľnej stíhačky, ktorú pilotoval práve Maverick. A jeho syn ho obviňuje zo smrti svojho otca. Maverick za žiadnu cenu nechce, aby Bradleyho postihol rovnaký osud ako jeho otca. Pritom si uvedomuje, že šanca, že jeden z pilotov plánovanú leteckú operáciu neprežije, nie je vôbec malá. (Cinemart SK)

Kvidoland

I přesto, že jsem původní Top Gun viděl dávno v dětství a nepamatuju si ho až tak, tak tento ho určitě předčil. Když jsem šel do kina a zněl tam na mě theme Top Gunu, měl jsem husinu. Když jsem tam viděl tu letadlovou loď, kde přistávají letadla a do toho hrála píseň Danger Zone, brečel jsem. Celkově jsem brečel několikrát u tohoto filmu, protože Top Gun byla pro mě nostalgie. Tom Cruise zestárnul strašně dobře, jsem rád, že tam mohla hrát moje oblíbená herečka Jennifer Connely místo Kelly McGillis z původího Top Gunu, jelikož by se tam ani vzhledově nehodila. Takže taky plus. Film také říká, že i učitel se učí a může chybovat. A rozhodně je tam zajímavá i zápleta s Bradleyem, kdy v původním filmu zemřel jeho táta a teď je tam ten konflikt s Mavem, který se zajímavě vyvíjí. Další prvky, co bych vyjmenoval jsou povedený soundtrack, prostředí Kalifornie, letecké manévry a závěrečná bitva. Nemá to chybu, ba naopak původní ještě pokořil. ()

Crowus

Toma Cruise můžete mít rádi, nebo neradi. Neradi za to, jak se vyjádřil o podmínkách k natáčení v CZ po prvním MI. Neradi za tu jeho církev a umělou hmotu na xichtě. Ale, ať je to doktor nebo příroda, na 60 vypadá tenhle maník sakra dobře. A co se filmů týče, rád bych už viděl konečně něco, kde budu moci napsat, tak to je ale hrůza, za to může ta jeho scientologie. Bohužel to nejde, Top Gun je boží na to, jaká byla jednička kdysi limonáda skoro pro holky. Šel jsem na to s kamarádem s tím, že je to takové universální téma pro kluky, a odcházel jsem velmi mile překvapen. Samozřejmě se nejedná o žádné předání štafety, protože děda Maverick všem ukáže že jediné a opravdové eso je jen on. Ale když se s tímhle smíříte, je svět zase jednou na plátně, jak má být. ()

Grimaldi

Akcí našlapaný blockbuster, který si nehraje na dílo s hlubokým přesahem, a i když dodává přesně to, co by se od něj čekalo, dodává to tak stylově, že si zdejší chválu plně zasluhuje. Tom Cruise díky velké pomoci Christophera McQuarriho je překvapivě právě teď, během věku šedesáti let na vrcholu své kariéry. Doufám že mu úspěch, a hlavně energie vydrží i s dalšíma Mission Impossible. Já u toho po tomto výtečném pokračování, od kterého jsem zatím stále nespatřil originál určitě budu a rozhodně v kině. ()

NumeranS

Muži a ženy milovaný Tom opět ukazuje, že nepatří do starého železa. Pokud si u filmu pravdielně opakujete fakt, že většinu filmových scén natočil bez dvojníka, je výsledný dojem z filmu 2x tak silnější. Kombinéza a letecké brýle jako by se s nimi narodil a hurá do stíhačky. Po všech stránkách perfektně zmáknutý film, který právem drží hodnocení na nejvyšších příčkách. ()

v.indruchova

Staré dobré filmy před tímto si už napamatuji, tak se necítím ovlivněna, možná jsem znevíhodněna. Každopádně 2 půlka byla skvělá, v dnešní době máme užasné technologie, kydý mluvím o stíhačkách, ale ten vizuál, jak film byl kavlitně natočen a sestříhán to je majstrštik. Příběh žádný posazující ale dobrý hodící se k 90tkové vlně happy endů. A já je miluju. Dnešní depresivní konce nejsou nic pro mě. Vždy mě bude štvát že si lidi neumí věci vyříkat a ve filmech mě to štvalo o to zvlášť. za mě skoro plná počet. Toma jsem jako děcko žrala teď ho sotva respektuju. Konečně něco co si zasloží vysoké hodnocení. ()

hrano

Dámy a páni, videl som tento skvost desaťročia (aspoň čo sa čsfd databázy týka) a... podľa môjho skromného názoru som bol svedkom ďalšieho prehypovaného počinu. Tento snímok je natoľko bezcharakterný, že žmýka do poslednej kvapky svojho filmového predchodcu a servíruje jeden nostalgický moment za druhým. Námet filmu je ako vystrihnutý z 90-tych rokov minulého storočia, čo beriem skôr ako mínus, keďže tým pádom môžeme pokojne ignorovať mozgovú časť zameranú na myšlienkové pochody a postačí mať zapnutú iba tú senzorickú. Je teda očividné, že scenár musel byť napísaný bezprostredne po prvej časti a len minimálne doladený do podoby vyhovujúcej súčasnosti (novšie stroje protivníkov, anonymný nepriateľský štát). Čo je na tomto filme najospevovanejšie a nepopierateľne dych berúce je kamera, kamera a kamera. Nedá sa uprieť novátorský prístup s cieľom posunúť sa opäť o kúsok bližšie k realistickosti a chvíľami až k hraniciam bezpečnosti. Za tento aspekt určite klobúk dolu a všetky tri hviezdy k tomu. Ak by som to mal zhrnúť, tak tento letecký stroj je poháňaný poriadne prepáleným leteckým benzínom s (pa)chuťou nostalgie a B-čkového akčného scenára. ()

rigby

Původní Top Gun jsem nijak nežral, takže nejsem zarytý fanda ani náhodou. Ale Toma Cruise, nesmrtelného, neprůstřelného a nestárnoucího, mám rád. A tak jsem se těšil na tento nový film. Možná trochu moc povídání, ale nebylo to úplně bezduché. A závěrečná akce byla opravdu špičková, na kterou se nezapomene hodně dlouho. Takže mi vychází asi 4,5 hvězdičky. Kdybych byl fanoušek, tak plný počet je povinností. ()

halberdier

Top Gun: Maverick je pro mě rozhodně lepší než první díl už jen z prostého faktu, že k prvnímu filmu nechovám nějaké velké sympatie. Je to fajn oddychovka, ale nijak zvlášť mně film nepřirostl k srdci. Nicméně udělal z Cruise hvězdu, dal světu oscarový "superoplodňovák" Take My Breath Away, byl to hit a pro nekoho má kultovní status. Kdo má první Top Gun rád, musí být z Mavericka nadšený. Protože pokračování mě oslovilo mnohem víc, dokázal vyvolat silné emoce, přestože k postavám z původního filmu nemám nějaký vztah. Kromě špičkového řemesla a vynikajích akčních a leteckých scén, je tu skvělý Cruise, který opět potvrdil, že je opravdu poslední hollywoodská hvězda, která dokáže utáhnout jakýkoliv film. Top Gun: Maverick je skvělý blockbuster, který sice nehodnotím maximálním počtem hvězdiček (možná díky až velkému hypu), ale určitě patří k tomu nejlepšímu, co bylo možné letos i na VOD vidět a každý jeho vydělaný dolar mu přeju. ()

mouzi

Tak jako bylo to hezký, hm. Upřímně moc nechápu ty orgie okolo nejlepšího filmu roku, přeci jen nás čeká nový Avatar a spousta dalších podzimních premiér. Ta nostalgie tady čpí ze všech koutů a taky se zde recykluje spousta scén z původního snímku. Letecké scény jsou úžasné, o tom žádná, nicméně ten přímočarý děj - nejsem si úplně jistý, jestli je to plus nebo mínus. Nějaká zápletka by tu možná byla spíš na škodu, ale takto podané je to prostě zdigitalizovane 36 let staré a generačně obměněné staré známé. Prostě tohle nemůže být nejlepší film roku ani náhodou, sorry jako. ()

Saroman

Očekával jsem vysokorozpočtový navoněný béčko, ale nádech osmdesátek a fungující napětí s prožívaným zážitkem z rychlosti mě donutily dát plnej počet. Postavy a vztahy, příběh víceméně průměr. Pouze zpracování a akce dělají z novýho Top Guna zase kultovku. //85% ()

Jemes

po dlouhé době konečně nějaké pokračování kultovního filmu, jak má být :) emoce z toho přímo stříkají a i díky tomu to skvělá podívaná společně se zpracováním bojových akcí :) nebudu to dlouho okecávat ti kteří mají rádi jedničku, tak si dvojku skvěle užijí. ()

oblonskij100

Bravo, Tome. Říkám si, prvně shlédnu první díl, který se mi nikdy nelíbil, no, ale když jsem trochu vyrostl a stal se ze mě junák, tak si říkám dobrý a no a ihned se těším na dvojku. Běž do kina říkám si, pozvi nějakou dobrodružnou duši a tak jsem vzal bezdomného od popelnic a oba jsme se bavili, drželi jsme se kolem pasu a cvrkali si do ocasu. Následně romantická večeře a zásun do špinavého a smradlavého kaďáku. ()

Hlemist

Když jsem vidél Top Gun poprvé na videu v roce 1988 bylo mi 15 let...teď mi táhne na pade a jsem z Meverica opět vyvalenej jako v 15ti...nechápu že je Cruise pořád stejnej.....pecka !! ()

hony23

Nikdy jsem nebyl velkým fanouškem jedničky, takže k pokračování jsem přistupoval skepticky a nakonec jsem byl i mile překvapen. Vyžehlený, nasolárkovaný a obarvený šedesátník Cruise to ve stíhačce natírá těm nejlepším absoloventům Top Gunu a přestože je to od počátku do konce patetická pohádka o chrabrých pilotech, je to vlastně docela zábava. ()

ZetDaElO

Jednoznačne si treba pozrieť prvý diel, aby bol zážitok intenzívnejší. Následne divák zistí, že dejové linky a dokonca aj scény sa opakujú. Dokonca boli prevzaté aj rovnako tupé dialógy. A to je koniec výpočtu negatív. Tvorcom sa podarilo využiť tie najsilnejšie momenty z jednotky a z dvojky vytvorili melancholickú drámu, ktorej nechýba osudovosť. Celý film samozrejme stojí na Maverickovi, ktorý má hĺbku a divák s ním súcití. Druhou hlavnou postavou sú stíhačky. Všetky scény s nimi sú natoľko dychberúce, že pri kolmom stúpajúcom manévri som prisambohu cítil preťaženie. Takže spojenie Cruise + F1x sa aj po rokoch veľmi vydaril. ()

Fuksinka

Původní film je klišé na klišé, ale i vzhledem k době, v níž vzniknul, ho máme rádi. Nový Top Gun je klišé na klišé, ovšem dnes to působí směšně a trapně. Chemie mezi ústředním párem 0. Posun od minulého dílu 0. Originalita 0. Jako být rebel ve 25 je cool. Být rebel v 50 je trapas. Nesympatický, nedospělý mačo ve stále stejné bundě. Mám se mu smát? Nebo ho litovat? Pár cool záběru ze vzduchu to nezachrání. Fakt špatný. Ještě navíc, když nám nový Predátor ukázal, že navázat dobře , důstojně a zábavně na předlohu, jde ()

Třetí Top Gun se řítí

Třetí Top Gun se řítí