Top Gun: Maverick

• USA Top Gun: Maverick (viac)

Viac než 30 rokov v službe. Pochvaly. Vyznamenania. Jediný, kto za posledných 40 rokov zostrelil tri nepriateľské lietadlá. Napriek tomu ho nikdy nepovýšili. Prečo? Pretože je to Maverick. Rebel, ktorý počúva len sám seba. Aj napriek tomu  dostane ponuku stať sa inštruktorom elitných pilotov stíhačiek v programe Top Gun, ktorých má pripraviť na úlohu spadajúcu do kategórie Mission Impossible. Okrem tejto misie bude musieť Maverick zvládnuť ďalšiu náročnú súkromnú misiu. Jedným z pilotov, ktorých má pripraviť na akciu, je Bradley Bradshaw (Miles Teller), syn jeho priateľa a navigátora Goosea. Znalci prvého Top Gunu, vedia, že Goose zahynul, keď sa neúspešne katapultoval z neovládateľnej stíhačky, ktorú pilotoval práve Maverick. A jeho syn ho obviňuje zo smrti svojho otca. Maverick za žiadnu cenu nechce, aby Bradleyho postihol rovnaký osud ako jeho otca. Pritom si uvedomuje, že šanca, že jeden z pilotov plánovanú leteckú operáciu neprežije, nie je vôbec malá. (Cinemart SK)

DynamiteDawe

Jako fanoušek Top Gunu jsem se moc těšil a byl to film, který jsem očekával, ale byl to mnohem lepší film, než jsem čekal. Je jen málo filmů, jejichž druhý díl je stejně dobrý, né li lepší, než první a to tento film dle mého názoru skutečně je. Sledování v kině mi zpříjemnilo požitek ze sledování. Moc se mi to líbilo. Navíc "Danger Zone" byla nepostradatelná součást, která nechyběla. Záběry z bojových akcí stíhaček byly impozantní a po celou dobu filmu jsem seděl a ani nedutal. Tom Cruise je záruka kvality a tady to opět potvrdil. ()

karyon

Vůbec nechápu, že je z týhle dvojky každej tak odvařenej. Zlatá jednička, která  měla aspoň styl a byla hlavně první. Dvojka je úplně přes kopírák scénáře jedničky. Mě to teda vůbec nenadchlo, po všech těch nadšených výkřicích ostatních, sem čekal nějakou pecku, nářez....ani jednoho z toho se ovšem nekonalo. První půlka totální nuda, tu druhou obohatily alespoň některé vtipné hlášky. Nevím proč, ale připomnělo mi to pokračování filmu Sněženky a Machři, taky strašnej průser. Celkové hodnocení filmu 89% je totální úlet a naprosto mimo. ()

XXX99

Kto by to povedal, že sa pokračovanie gýčovej homojednotky bude dať pozerať. A dalo, k tomu pohľad na Jennifer a tých 10g som cítil až v guliach. Super ()

StarFsh

"Vie mi niekto vysvetliť, ako je možné na obyčajnom radare zachytiť radarom neviditeľné lietadlo 5 generácie?!" Vôbec nechápem v čom je tento film oproti jednotke tak úžasne výnimočný, že má také hodnotenie, aké má. Je to len klasické americké Sci-Fi o výnimočnom, nenahraditeľnom a nezničiteľnom Maverickovi - Rambovi v F/A-18. Poraziť niekoho slabšieho nie je hrdinstvo, ako to Američania tak radi prezentujú vo svojich filmoch a dokumentoch, lenže od Kóreje, ktorá skončila patom sa americké letectvo nestretlo so seberovným protivníkom. ()

aznaho

Je to kurva dobrý! Jsem tak rád, že Cruise tohle nechal natočit Kosinskiho! V Nevědomí si ho vyzkoušel a ta spolupráce funguje na jedničku! Pro fanoušky letadel, letectví a vojenství, neuvěřitelná podívaná🛫 ()

Barkasss

Upřímně jsem šla do kina, aniž bych viděla první díl. Nic zajímavějšího v té době v kině nebylo. Jelikož mi příběh nic neříkal, myslela jsem, že během prvních 5ti minut usnu a budou to nejhorší dvě hodiny mého života. Opak byl pravdou. Po pár minutách jsem se probrala a už jsem byla vtažená do příběhu. Nejsem vůbec na akční filmy, ale tohle je milý, dojemný, vtipný, akční..... Tohle má pro mě prostě všechno, proto jsem ten film viděla od návratu z kina už několikrát. Děkuju.. ()

Filooos

Příběhem naprosto postradatelné dílo, hereckými výkony asi taky. Ale ty záběry ve vzduchu jsou chtě-nechtě prostě paráda. ()

Ajbell

Naprosto úžasný film. Dejové spracovanie, vzťahy medzi postavami, hlavný príbeh i tie vedľajšie a poriadna dávka napätia...toto všetko i niečo viac zaraďujú tento film medzi vrcholné diela (nielen) poslednej doby. Minimálne pre mňa. ()

Tomassy

Další s mých velmi očekáváných filmů s mým oblíbeným Tomem Cruisem je tu po 36. letech pokračování skvělého Top Gunu a je to opravdu skvělé a úžasné pokračování skvělého akčního hitu. Tom Cruise v roli Mavericka opět úžasný herecký výkon, který táhne celý film a samozřejmě mu nechybí motorka, kožená bunda a brýle. Skvělé dechberoucí reálně natočené akční letecké scény ze stíhačkami, skvělá hudba, skvělé další herecké výkony mladých pilotů ve výcviku, kteří se musejí pod vedením instruktora Mavericka připravit na náročnou těžko splnitelnou bojovou misi. Skvělé letecké záběry mladých pilotů při výcviku, kdy Maverick je učí jak vše zvládnou na náročnou misi, rivalita mezi mladými piloty a Maverick se zde potkává i se synem svého zemřelého kamaráda navigátora. Nechybí tu bar s krásnou Jennifer Connelly a návštěva u admirála Icemana Vala Kilmera. Dále nostalgické záběry a fotky odkazující na první díl. Maverick se nakonec musí mise sám zúčastnit a je tu nakonec skvělá půlhodinová akční podívaná se stíhačkami, raketami a leteckými souboji a nebude to jednoduché misi zvládnou a ve zdraví se vrátit. Opravdu skvělé pokračování se povedlo a je to opravdu na nejvyšší hodnocení filmu. ()

Kpitbull

Ufffff, kdybych nevyrostl na jedničce, napíšu že to bylo sakra silný a možná jeden z nej filmů. Jenže já na ní vyrostl.... Tome, ty jsi opravdu hovaďák, za tohle veledílo díky díky díky..... ()

Karzelek

Dva večery = 2x Top gun.... Dva večery = 2 naprosto odlišné filmy.... Z jakéhosi respektu z toho, co se povedlo tvůrcům v tomto filmu, jsem se rozhodl, že původní snímek nebudu raději komentovat a pod "značkou Top gun" budu mít v paměti uložené tohle arcidílo.. Neboť tohle je arcidílo.. ()

drsny_hery

Během úvodní sentimentální hodinky si zavzpomínáme na jedničku, pak přichází očekávaná vysokorozpočtová reklama na vstup do americké armády. Parádní akční podívaná, kde hloubku vlastně ani hledat netřeba. ()

Jindra_S

Technicky skvěle natočeno, opravdu šlo ztěží uvěřit, že v těch letadlech skutečně nesedí. Skvělá, dramatická hudba a Tom Cruise v plné síle. Proč tedy 3 a ne plný počet hvězd? Protože příběh je klišé vedle klišé a mnohdy působí hraničí s parodií na sebe (třeba teambuilding na pláži) V armádě se podle filmu řídí rozkazy jen nehrdina, umírají pouze nepřátelé (z přísně anonymního, ale dozajista zlého státu) a konec se odletem do zapadajícího slunce. ()

Portyc

Tohle že má 88% ? To jako vážně? Přeslazená americká limonáda jak se patří. Což byla jednička tak trochu taky, ale byla více propracovaná, věci tam na sebe logicky a uvěřitelně navazovaly a nebyly tak samoúčelné. Tady ta samoúčelnost bije do očí a tahá za uši. Tahle dvojka je jak trochu lepší díl z nekonečně venezuelské telenovely a za ty klišoidní dialogy by se nemusela stydět ani Rosamunde Pilcherová. Dvojka vykrádá jedničku a to ještě špatně, což podtrhují samoúčelné zvraty v ději - ukončení zkoušek supertajného letadla, zrovna v době, kdy je potřeba vycvičit elitu elit pilotů ke zničení ultranebezpečné fabriky a všechno to má na starost největší průserář a rebel v dějinách námořního letectva, který to za 40 let nedotáhl ani na majora. No nic. Hyperkorektnost z toho jen stříká. Elita elit námořních pilotů je (samozřejmě) složena z bělochů, černochů, mulatů, hispánců, asiatů a aby to odpovídalo i genderově, tak i z žen. Jen na chudáky indiány nějak zapomněli. Až budou točit Top Gun 3, tak tam přinejmenším, zcela jistě, přibudou transka, teplouš a lesba. Bohužel to tedy znamená, že ani tenhle film se nevyhnul posedlosti Američanů  pseudobojem proti rasismu a je zřejmé, že už jim definitivně hráblo a pomalu a jistě tamní společnost přichází o poslední zbytky zdravého rozumu. Možná i díky té hyperkorektnosti se filmaři báli nějak konkrétně označit ty zlé, tedy ty, proti kterým se bude ve filmu bojovat. Nevím, proč to prostě nesvedli na rusáky, anebo proč tam nenechali aspoň ty MiGy. Na druhou stranu je ovšem třeba vyzdvihnout letecké scény z výcviku a boje. Je to jedna z mála věcí, které vás u toho filmu udrží. Jsou hodně dobře propracované, a fakt je to skvělá podívaná. Takže se skřípěním zubů, zavřenýma očima a dvěma promile v krvi, to hodnotím jako čistokrevný průměr. ()

shakira

Jsem laik jak na stíhačky tak na filmy 🤣 ale tohle mělo pro mě sílu... Dějově akorát nic zdlouhavého vše tam kde to má být...hudba úžasná a celkově super 🤗 ()

G.H.Bondy

Kus poctivé práce na tom filmaři odvedli, technicky je to za pět hvězdiček. Ale co naplat, když příběh je ještě větší klišé než jednička. Celkem dávam tři. Moc nechápu vysoká hodnocení. Jakoby se tu recenzenti upnuli jen na povrchní slupku a marný prázdný vnitřek je nezajímal. ()

Třetí Top Gun se řítí

Třetí Top Gun se řítí