Cesta na tajomný ostrov

• Česko Cesta na tajuplný ostrov 2 (viac)

V tomto pokračovaní celosvetovo úspešného filmu Cesta do stredu Zeme z roku 2008 nové rodinné dobrodružstvo začína tým, že mladý Sean Anderson (Josh Hutcherson) dostane zakódované tiesňové volanie zo záhadného ostrova, z miest, kde by sa žiadny ostrov nemal nachádzať. Je to miesto, kde sú zvláštne formy života, hory zo zlata, životu nebezpečné sopky a nejedno pozoruhodné tajomstvo. Nový nevlastný otec Hank (Dwayne Johnson) nie je schopný syna zadržať, a tak sa s ním radšej vydá na spoločnú výpravu. Spoločne s pilotom helikoptéry (Luis Guzmán) a jeho krásnou a rozhodnou dcérou (Vanessa Hudgens), sa vydajú hľadať ostrov, zachrániť opustených obyvateľov a tiež uniknúť seizmickým vlnám, ktoré tlačia ostrov pod vodu, kde by poklady ostrova boli navždy pochované v mori. (TV Markíza)

Shakers

Čo sa týka pokračovania, tak je to v podstate rovnaká šablóna ako prvý diel. Nič nové, len naleštený vizuál, bicepsi The Rocka, efektné spomalovačky, kopec digitálnej akcie a tak podobne, skratka jedno obrovské digitálne (miestami až Avatarovské) dobrodružstvo, ktoré neprinieslo nič nové, len drží látku prvého filmu. 65% - 3* ()

Pepinec

Nejdřív bych chtěl pogratulovat distributorovi za překlad názvu pokračování Cesty do středu země. V tomhle případě je to stejné, jako kdyby po Madagaskaru přišla Malta 2. Jinak je to stokrát vymletá sláma, ve které je nejzajímavější zvířátko Dwayne Johnson, který když se objevil v záběru, měl jedno rameno v kuchyni na lednici a druhým shazoval křeslo v předsíni. Adventury mám rád, ale tady bylo největší dobrodrůžo snažit se maskovat, že celou dobu čumim jenom na rozkošnickou Vanessu. ()

Big Bear

Tohle je spíše rodinný film pro odrostlejší prťata. Kdo na to jde jako na solidní 3D akčňárnu bude jednoznačně zklamán. Děj je dost předvídatelný a chování hlavních postav také. Klišé střídá klišé.. O prznění knih Julese Verna zde mluvit nebudu, stačí si uvědomit, že to točil amík... Slibovaný 3D zážitek se konal jen tak z 30% z toho 5% tvoří závěrečné 3D titulky. Nejedna scéna mi přišla jako levnější epizodky z Avatara. Přesto tam bylo pár zajímavých momentů a dokonce i pár vtipných dialogů. Jen je mi trochu záhadou účast M. Caine, toho jsem v takovémto ,,projektu" nečekal... Jak to shrnout? Máte-li prcka či prcky v těsně předškolním věku, kupte kýbl popcornu a usedněnte do křesla některého z multiplexů. potomek bude spokojen. Hledáte-li však sami solidní akční film ve 3D, jděte raději na něco jiného... * * ()

playboxguest

O trochu slabší než první díl, připadá mi, že Cesta na tajuplný ostrov je daleko více zaměřená na dětské publikum, hlavně pitvoření Luise Guzmána mi po prvních dvaceti minutách už jen lezlo krkem. Michael Caine byl každopádně skvělý, určitě nejlepší postava série. 3D:**** už není tak vypiplané jako v případě prvního dílu, ale pořád obsahuje dost vychytávek a scén, které dělí efekt od standardu a zaujmou. Jen ty pavouky si mohli odpustit, moje televize je poslední dobou vídá až nemile často. Film 50% 3D 80% ()

sheen

Ta samá zábava co Cesta do středu Země s Fraserem, v bledě modrém, vystavěná na zajímavém příběhu. Potěšil Michael Caine jako Indy v důchodu, naopak The Rock a komedie, to nejde dohromady:) ()

Beckett51

Skvělý dobrudružný film plný (jak jinak než) dobrodružství, skvělých hlášek, pěkné hudby a parádních vizuálních efektů. Nevidím důvod, proč nedát plný počet. 85%..... "Slezte dolů! Pojišťovna nehradí důchodcům pád z obřích včel." ()

Pilda17

Opět jako v jedničce, krásné prostředí a zase vše dokonale zpracované. Jednička byla pěkná, ale dobrodružství nemělo takový náboj jako právě tady. Do toho mě chytla daleko víc hudba a ze všeho nejvíce herecké obsazení. Na základu Journey 2 opět stojí a dvě postavy se nezměnily, ale přidal se překvapivě Dwayne Johnson. Měl dobrou roli a pomohl ke zvednutí hodnocení, poněvadž dokáže skvěle pobavit (například scéna ke konci, když říká:,,Zapumpuj." A takových scén bylo daleko víc). Takže se dostávám k poslední věci a to humor, protože v jedničce nebyl až takový. Celkový dojem je o stupínek lepší a divák, který není náročný, by si měl toto dobrodružství užít.. 7/10 = 75% ()

Rosaviva

Tak teda nevim jestli je to mnou, nebo jestli jsou ty rodinný filmy pořád trapnější. Scénář a rozhovory mezi hlavníma hrdinama byli přímo k pláči a otec Vanessy byl naprosto ubohej. Co je jediné plus celého filmu, a vlastně jediný důvod proč se na to podívat, je naprosto úžasné vizuální prostředí. Oddychovka, kterou už znova fakt ne. 3* btw. perličky nakonec aneb to si z nás ti scénáristi dělaj srandu? Na začátku Vanessa tvrdí, že jejich helikoptérou se nikam neletí, protože se z toho 'ostrova' nikdo nevrátí. Když jí ale nabídnou tři tisíce dolarů okamžitě na to kývne. Na co jí budou peníze, když se už nevrátí? A další věc, oni tam skáčou po těch vajíčkách a hrozí se, aby ty vejce nerozbily a oni tak neprobudili toho ještěra. Když se ten ještěr ale probudí tak všichni seskočí na zem a běží kolem těch vajec. To je to nenapadlo udělat dřív? ()

Foox

Absolutní výmaz hlavy a znásilnění Julese Verna u kterého se dá královsky bavit, stačí se poddat a samozřejmě uplně odstavit mozek. Když už si The Rock vybere rodinný film, vždycky to stojí za to. Ještě malé plus za vyvinutější Vanessu. ()

Rominator

Jediný důvod proč se na tento snímek podívat je Dwayne 'The Rock' Johnson. Cesta na tajuplný ostrov 2 je nenáročná ptákovina, ale díky Rockovi docela koukatelná a ta hodina a půl uběhne dost rychle. ()

kingik

Vydejte se na pohádkově dobrodružnou výpravu na tajuplný ostrov v Tichém oceánu, na kterém se tedy dějí věci. Průvodci vám budou vazoun Dwayne Johnson, starý lišák Michael Caine, dobrodružství chtivý Josh Hutcherson, kráska Vanessa Hudgens a roztomile komický Luis Guzmán. Na ostrově je maličkost osedlat si včelu, objevit bájnou Atlantidu nebo fantaskní ponorku Nautilus. Pracovat s motivy z "verneovek" a Tajuplného ostrova autora R.L.Stevensona se ukázalo jako dobrý a osvěžující nápad. Film má skvělé technické zpracování. Speciální efekty jsou na vysoké úrovni a celý ostrov je zpracován částečně digitálně, ale není to tolik poznat, respektive to není rušivé. Film hýří všemi barvami a na dobré tv s vysokým rozlišením vynikne jeho technická propracovanost a barevnost. Rovněž herecké obsazení je bez výjimky sympatické. Dwayne Johnson sice občas zatrapní, zazpívá nemožnou Armstrongovu skladbu ve vlastní úpravě, ale jinak byl snesitelný. Hutcherson byl poměrně přirozený, Hudgens to pořád hrála na lepé tvary, Caine je vitální stařík a nejvíc prostoru na komické hlášky, a komiku jako takovou, dostal Luis Guzmán. Dohromady film představuje příjemné odreagování, záplavu digitálních triků a prokazuje větší nápaditost než předchozí díl. A závěr naznačuje, kam se vypravíme příště. Rovnou na Měsíc. 80% ()

IQ Tiqe

Dobře zvládnuté rodinné fantasy dobrodružství se vším, co k tomu patří - jednodušší zápletkou a ryze kladnými postavami (kluk-snílek, namakanec, sexy kočka, dědula a lehce přitroublý "Mexikán"). Vizuální zpracování pěkný, zvukově hodně slušný. Michael Caine v netypické roli lehce ujetého děduly. Ale je to skutečně rodinný film, takže se nedá očekávat nic jako promakaná pointa, nebo komplikovaný děj. # příběh 6 | hudba 8 | akce 6 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6 ()

Anderton

Pri skúmaní Vernea chcete vidieť aj zopár adaptácií jeho diel, samozrejme s rizikom, že občas narazíte na menej vydarené kúsky. Cesta na tajuplný ostrov 2 je bohužiaľ presne tento prípad. Dôvodom je nezaujímavý vizuál, príliš jednoduché a rýchle riešenia konfliktov a prekonávania prekážok a nakoniec aj krátka stopáž. Prečo sa musia postavy ihneď po ponorení do vody ocitnúť pred ponorkou, ktorá ich v okamžiku zachráni? Ak by sa tieto scény predĺžili, dostali by náboj aj tu úplne absentujúce napätie. Chápem, že ide o film pre deti do 12 rokov, len nerozumiem tomu, prečo by adaptácia Vernea mala byť určená iba tomuto cieľovému publiku. ()

Frajer42

Svižná oddechovka, která neurazí nikoho kromě J. Vernea a jeho fanoušků. Děti se pravděpodobně budou smát z plných plic. Puberťáci si budou osahávat šukínka nad tou cigoňou a nám starším uvízne v mysli jen několik hezkých a kupa méně hezkých vzpomínek. Na kvalitní hlášku se člověk skutečně načeká, ale několikrát jsem se dočkal, což chválím. Animace je velmi líbivá. Dva herci jsou sympatičtí. Ovšem nelze přehlédnout naprosto stupidní úvod do děje a poté ani děj samotný. Je skutečně napsán výhradně dětem a nám starším nezbývá nic jiného než to respektovat a počkat si na třetí Expendables. S ohledem na přiměřenou stopáž dávám zesláblé 2*. Znovu bych do toho nešel. ()

Geralt z Rivie

Tohle nezachránila ani hvězda Dwayna Johnsona. A znovu tak potvrdil, že tenhle žánr mu moc nesedí. Raději ho všichni uvidíme v nějakém akčním nadupaném filmu jako je třeba Fast Five. ()

Ant

Dobrodružný výplach, který opravdu nemá větší ambice, než pobavit a pak zmizet v propadlišti 3D dějin. Logika je tady téměř v záporných hodnotách, ale to by mi ani tak nevadilo. Mnohem víc mi lezly na nervy záběry, které byly očividně určené jen pro 3D, ale jinak vypadají jako pokus ožralého grafika. Oceňuju hudbu a Johnsonovo odstřelování bobulek. ()

predators odpad!

Tohle je sračka nad sračky! Celé je to mířeno na třidé a pokud jím váš televizor nedisponuje, zbydou vám jen oči pro pláč. Malou útěchou můžou být někomu borůvky střílející cecky Dwaynea Johnsona, ale pro normálního člověka je to naprostá ztráta času! Bez nápadu, plné logických bugů a ještě s mizernými triky. Fuuuj! 20% ()

PetrPan

K dvojce nepovedené Cesty jsem přistupoval s nulovým očekáváním a vzhledem k tato nastavené hranici se dá říct, že jsem ji dokoukal naprosto uchvácen, ono když nečekáte nic a dostane se vám sice hloupoučké, ale až strhující akční jízdy ( pro děti samosebou:) s přehlídkou pohledných triků, krásné Vanessy a krásné Vanessy:) tak odpustíte i ROCKové prsní tanečky a skvěle si odpočinete. Ve srovnání s fádní jedničkou tahle blbůstka prostě jasně vede. ()

Jules Verne potřetí a počtvrté

Jules Verne potřetí a počtvrté

18.08.2014

Ačkoliv z letošního Hercula filmová série nejspíš nebude, Dwayne Johnson naříkat nemusí. V minulých letech totiž infiltroval hned tři jiné a žádná z nich zatím není u konce. Rychle a zběsile 7… (viac)

Pod Rockem se zatřese země

Pod Rockem se zatřese země

16.10.2013

Dwayne Johnson jen nedávno dotočil historickou fantasy Hercules: The Thracian Wars a právě předvádí bicepsy na placu Rychle a zběsile 7 v režii Jamese Wana. Má ale v plánu několik dalších projektů, k… (viac)

Tenhle méďa bude válčit s bubáky

Tenhle méďa bude válčit s bubáky

28.01.2013

A pomůže mu Dwayne „The Rock“ Johnson. Když má něco úspěch, zákonitě se vyrojí plagiáty. Méďa není výjimkou. Ale tenhle projekt, jehož hrdinou bude opět digitálně animovaný a mluvící plyšový medvídek… (viac)

Dwayne „Lobo“ Johnson?

Dwayne „Lobo“ Johnson?

18.07.2012

Antihrdina Lobo nepatří do první komiksové ligy. Nebaví ho zachraňovat svět a předvádět se v pestrobarevných kostýmech. K jeho zjevu patří metalové pomalování, řetězy, lebky, démonické oči a tlusté… (viac)