Silný príbeh filmu Nič nás nerozdelí je založený na skutočnej udalosti jednej rodiny, ktorá v roku 2004 prežila úder ničivej vlny tsunami v Indickom oceáne. Manželia Henry (Ewan McGregor), Maria (Naomi Watts) a ich traja synovia sa rozhodli stráviť pokojné Vianoce v Thajsku a tešia sa na niekoľko dní prežitých v tropickom raji. Rodinná idylka však náhle a nečakane skončí dva dni po Štedrom dni, keď juhovýchodné pobrežie Ázie zasiahne vlna tsunami. Obrovská masa vody sa valí na hotelový komplex, zmetie všetko, čo jej príde do cesty, a rozdelí aj utekajúcu rodinu. Hoci všetci členovia rodiny prežijú, ani zďaleka nemajú vyhrané, pretože nájsť jeden druhého uprostred pekla je skoro nemožné. Možno práve vo chvíľach absolútneho zúfalstva, plných ľudského utrpenia, sa v ľuďoch začínajú prebúdzať lepšie vlastnosti a nastáva situácia, keď je celkom prirodzené prejaviť súcit, odvahu a pomôcť tým, ktorí to potrebujú... (TV Markíza)

Petule3

No, tohle je pecka...ač jsem se snažila držet emoce na uzdě, asi od patnácté minuty filmu jsem pobrekávala až do konce. Fakt se mi líbí ta syrovost, ta příběhu dodává na autentičnosti. Některé dialogy jsou na mě trochu přeslazené a moc emerické, ale na kvalitě to fakt nic nemění. Naomi měla získat Oscara a o Tomu Hollandovi ani nemluvím. Asi nejlepší dětský filmový výkon, co jsem zatím viděla. Stojí za vidění a uvědomění si spousty věcí a hodnot, které člověk normálně až tak nevnímá. Masakr, snad už takový námět k filmu nebude podle reality, i když tomu sama nevěřím, příroda nám dá, co zasloužíme.. ()

ConDar

Napínavé, desive az hrôzostrašné,skvelo spracované, clovek sa okamžite vcíti do rodinnej tragédie a s napätím čaká či sa rodina znovu stretne a či to všetci jej členovia prežijú. ()

mark9th

Film, ktorý myslím dostatočne vystihuje ľudskú neschopnosť a maličkosť voči prírodným katastrofám. Síce je to obalené pekno-smutným príbehom, ale to podstatné bolo vystihnuté. Herecké výkony sú síce pri tomto formáte druhoradé, no mladý Holland prekvapil. ()

marek29

Trošku nepřirozeně katastrofa s nečekaně dobrým a nekatastrofickým koncem.. Pokud si někteří nepamatovali co dělali, když proběhly útoky 11. září, pak 2004 tsunami by si už mohli pamatovat. Vánoce, takže polovina vyměklýho západního světa posílala DMS jak o život a snad to k něčemu bylo a dorazily na svoje místo.. Mám dokonce pocit že jedinou svou DMS sem poslal právě tam. Celkem neuvěřitelný příběh o štěstí které potkalo US rodinu právě v Thajsku. Film napínavej, 1h 45 min utekla jak voda, asi můžu doporučit, ale že bych se díval 2x jako Pája Nezvalová, to fakt ne :D 4 z 5 za instantní dávku toho, co jsem očekával ;) ()

Hovadin

Velmi emotivní. Skvělé herecké výkony, od Naomi se to dalo čekat (svědčí o tom i nominace na oscara), ale výborný byl i mladý Holland. ()

Micoldee

Dlouho jsem potřebovala vidět nějaký fakt dobrý film, a poslední dobou se mi to také dlouho nedařilo. Tenhle je tedy naprostá pecka. Dostalo mě jak zpracování, tak i ten děj. Zachycení šílené katastrofy se tady teda povedlo, cítíla jsem strach a úzkost za celou rodinu. Překvapilo mě, že se jednalo o reálný příběh. Nepředvídatelná, mocná příroda a síla rodiny se tady spojily a vytvořily jedinečný filmový zážitek. ()

ostravak30

Uživateli POMO chyběli detailněji rozpracované osudy hlavních postav. Mě ani tolik ne. Protože když se z křesla doma díváte na zprávy a vidíte desítky mrtvých a stovky zraněných, jejich jména také nejsou znát. Podle mě právě na této bázi chtěl režisér pracovat. Ukázat nám čistě příběh jedné rodiny a co zažila během tsunami. Bez jakýchkoliv příkras okolo. Samotné vžití se do jednotlivých zážitků je hrůzostrašné. Zkusil jsem si představit na moment, jak bych se cítil já nevědět kde je má dcera, zda vůbec žije. Nebo jinou část příběhu - putovat s ní zraněnou bůhví kam a netušit, zda žijí ostatní. Je to šílené a kdo to nezažije, tak podle mě nemá šanci to naprosto jasně chápat. Snímek je natočen reálně a chvílemi vypadá, že filmaři vyrazili natáčet hned po katastrofě. I záběry přicházející vlny vypadá reálně. Film je popsán citlivě, takže jedno oko nezůstane suché, ale u podobných filmů to asi ani jinak nejde. Je to katastrofa přírodní a lidská. Obě strašné. Na druhé straně je jasně vidět, že lidé zkrátka přírodu jen tak neovládnou a je to tak dobře. Vzhledem k tomu, co jí v posledních desetiletích provádíme se ona brání jen málo. Škoda akorát, že trpí vždy ti nevinní a ne ti, co mají hlavní přírodní katastrofy na svědomí. ()

koty2201

Hodnotenie u tohto filmu ma tak trochu aj prekvapuje, pretože som čakal skutočne srdcervúci filmový zážitok spôsobený ľudskou tragédiou. Ale aj napriek tomu, že ide o veľmi dobrý film, tak až tak brutálny nebol a ani emočne silný. Áno sú tam aj surové momenty, ale viem, že sa dalo ešte trochu pritlačiť. Rovnako aj emócie sa mohli žmýkať trochu viac. Takto to skončilo ako kvalitný filmový zážitok, len tvorcovia nevyužili potenciál na 100%. Príbeh ako taký je pomerne jednoduchý. Rodina sa vyberie na dovolenku do nejakého thajského rezortu a manžel v podaní skvelého Ewana McGgregora príde o prácu. Úlohy manželky sa zhostila sympatická Naomi Watts, ktorá je zhodou okolností povolaním doktorka. Mimochodom obaja ako rodičia troch detí podávajú veľmi sympatické herecké výkony. Medzi deckami som zbadal, že najstaršieho syna si zahral náš dnešný Spider-Man, Tom Holland a bola to údajne jeho prvá filmová úloha. Už tu sa dá vidieť, že pred kamerou sa vie predvádzať a ide mu to na jednotku. Každopádne sa obyčajná dovolenka zmení na horor a boj o holý život, keďže z ničoho nič sa na hotelový rezort vyrúti vlna tsunami (výstrahy pred takýmito katastrofami v tom čase neexistovali?). Tá rodinu rozdelí a nakoniec matka troch synov bojuje o život v nemocnici s najstarším Lucasom a myslia si, že otec a dvaja synovia sú mŕtvi. To ako sa rodina celý film hľadá a žena je na pokraji smrti v nemocnici je veľmi emotívne, dojemné a napínavé. V tomto film funguje veľmi dobre. Ale trpí na bežné problémy ako každý takýto katastrofický film. CGI efekty tej vlny tsunami a jej pôsobenie na ľudí, autá, budovy a stromy sú dosť nerealistické, ďalej sú tu občasné totálne náhodné momenty a aj to, že hrdinovia sú odolní ako Terminátor. Nehovoriac o tom zázračnom hollywoodskom happy-ende, ktorý mohol byť podaný tragickejšie, prirodzenejšie.  Každopádne môžem film odporučiť a vo svojom žánri ide o ten lepší film. Na druhej strane má tieto svoje klasické klišé problémy. Ale aspoň to nebola úplná strata času a ide o nadpriemerný zážitok. ()

davistercz

Hodně slušné sousto, ale ne na tolik abych z toho byl uplně hotový. Skvělé herecké obsazení a především nápad, který mě opravdu nadchl. Musím ještě napsat, že mě hodně silně okouzlila herečka Naomi Watts, která vždycky podá suprový výkon u kterého je to sláva na to koukat. Nic méně velkolepé, ale někde až moc dlouhé. ()

benny159

Veľmi silný a ľudský príbeh. Nádherné scény, výborné výkony dospelých aj detských hercov. Z filmu sálala ľudskosť a emócie po celý čas. 90% ()

Blazis34

Nádherné citové dílo ale s dost smutným tématem. Živelné pohromy a katastrofy tak nějak k životu patří, ale vždy když nějaká nastane, je to hrozné. Silný příběh v The Impossible nám může dodat sílu bojovat a nevzdávat se. To, co tsunami dokáže jsme možná zjistili až právě v roce 2004. Katastrofa gigantických poměrů a nespočet lidských úmrtí. Jsem rád, že si Juan Antonio Bayona vzal zrovna příběh se šťastným koncem. Bohužel jich bylo určitě méně než těch tragických. Samotný film byl krutý a nemilosrdný, ale zároveň krásný a dojemný. Nejvíce mě zaujali mladí kluci, kteří své role hráli opravdu úžasně. Hlavně Tom Holland mě velice zaujal a pokud to byla jeho první větší role, tak smekám a myslím, že to jednou může daleko dotáhnout v herecké kariéře. Dílu Nic nás nerozdělí dávám 85% a jelikož nemám skoro žádné kritické poznámky, uděluji zasloužených pět hvězd. ()

Kornout

Silný, hodně silný zážitek. Film diváka pohltí a nepustí do poslední minuty. Fyzická i duševní bolest je natolik hmatatelná, že se občas slabším povahám zamotá hlava. Přesto po celou dobu neodtrhnete oči od plátna. Vypíchnout musím skvělé herecké obsazení (pro Noami Watts jsem měl vždycky slabost), naprostým překvapením však je výkon malého Toma Hollanda v roli Lucase. Takhle fyzicky i psychicky náročnou roli by zvládl málokterý dětský herec. Klobouk dolů. Moc příjemná i malá role Geraldine Chaplin. A opomenout nemůžu na dokonalé zpracování celého snímku. Vizuální efekty jsou naprosto realistické a scény, kdy udeří tsunami, jsou dechberoucí. Tento film doporučuji každému,kdo má rád silné lidské příběhy (film je natočen podle skutečné události). Připravte si kapesníky a silné žaludky! ()

t.b.kat

Tak neuvěřitelně realistický a drsný katastrofický film jsem dlouho neviděl. Jen ten konec byl drobek na můj vkus klasický, ale vzhledem k tomu, že film byl natočen podle skutečné události, tak již to, co všechno ona rodina přežila, znamená, že každý konec je neuvěřitelný a uvěřitelný:-). 4* ()

maniacxl

Jeden z mála šťastných příběhů jedné rodiny,která si vyjela na vánoce do Thajska,kde je ale smete dnes jíž legendární vlna Tsunami.Začíná vzájemné nekonečné hledání tří synů,táty a mámy.Filmy s "nálepkou"podle pravdivých událostí mě poslední dobou spíše odrazovaly od jejich zhlédnutí,tudíž i zde jsem měl menší obavy.Naštěstí veškeré obavy byly zbytečné.Skvěle natočené drama s výbornou kamerou a úžasnými hereckými výkony.Zejména bych vypichl dětské role!Ten,kdo měl na starosti casting,by si zasloužil řád,co jeden,dva řády.Ne,fakt velmi dobře to "mladí"zahráli!!Efekty taky dost slušný,né moc přehnaný,tak akorát.Slza samozřejmě ukápla,já vím,že to "asi"bylo jasný,jak to dopadne,ale .....80%.(Těžko říct,je teprve začátek roku,ale nevím,zda se najde letos lepší drama). ()

MEL

The Impossible (Opravdu by se aspoň pro jednou čeští překladatelé nemohli přestat tak moc snažit?) je filmový skvost, a to především proto, že je skrz na skrz jiný. Není to katastrofický film plný hrdinů s promyšleným plánem a jasným cílem. Je to autentický reálný snímek plný nejistoty a strachu. Právě tím tak dokonale vykresluje skutečný dopad katastrofy takových rozměrů jako je tsunami, a sice dopad na jednotlivé lidské životy. Co dělá příběh ještě výjimečnějším je rodinné pouto, které nedokáže přetrhnout ani nejistota a strach ani obrovská mořská vlna. A těch slz, co mě to stálo... Jen jedna oscarová nominace je ostuda! Stejně tak skutečnost, že jsem až doposud nedokázala patřičně ocenit herecké kvality Naomi Watts. Vlna je dechberoucí, rodina dojemná a filmový zážitek mocný. ()

DanielP.

Velmi kvalitní zpracování tragédie tsunami, která stála stovky tisíc životů... tihle měli víc než štěstí... sám osobně si nedokážu představit jak se masa vody s hromadou smrtících sutin žene na pobřeží a zabíjí. ()

DonBraso

Film pro ty,co mají slzy i u běžného romantickýho filmu,tady nejspíš vypláčou Tsunami z očí.Ano ,je to psáno pořád a nejde to nazvat jinak,je to doják,který má silné téma a v rukou zkušeného ševce a skvělých digitálních triků(tedy vlna na resort) je parádní.K tomu skvělé herecké obsazení,kdy si Tom Holland otevřel dveře k herectví do kořán.Bohužel pro mě,chápu,že film jel spíše na téma vazba rodiny a stal se z toho,kdo hledá najde,ale k filmu to přesto pasovalo,jenom místama už trochu nudilo na stále se koukájící Naomi v křečích a stále hledající rodinku.Ono chápu,že se všechno drželo jedné rodinky,možná bych využil i další rodinky,která prožila úplný opak a ne,že prostě když holt někdo pracuje u takové společnosti a vydělává prachy,si může dovolit takový luxus,odletět soukromým letadlem.Skvělá hudba mačká z lidí slzy,já tedy nepohnul ani brvou,ale díky silnému tématu a jeho zpracování,jsou tak nějak čtyři hvězdy na místě. ()

Reapper

Režisér i z toho mála, co měl, dokázal vykřesat naprosté maximum a pozvednout tak celý útvar o několik stupínků výše. Především technické zpracování je na výši (proud vody unášející všechno nepřivázané i realistické scény z nemocnice stojí za to). Dále je nutno podotknout, že to všechno funguje také díky vynikajícím hercům. Samozřejmě dojde na trochu citového vydírání. Šťastná shledání, smrt blízkých, dojímavé momenty… To všechno ale funguje mnohem lépe, než by se na první dojem mohlo zdát. Dojemné scény opravdu jsou dojemné a nikoli zbytečně vtíravé, a stejně tak je tomu u všeho ostatního.Jednou z mála výtek je nadbytek některých konkrétních scén, které se daly dle mého názoru úplně vystřihnout, protože nikam nevedou, případně jimi tvůrci už moc tlačí na pilu. Například pasáž, kde si stará Thajka povídá s malými chlapci o hvězdách.Nic nás nerozdělí je přesně ten typ filmu který se vyjímá z řad ostatních a nominací by si zasloužil určitě více.Je škoda že je tento film u akademiků tak nedoceněný. Nic nás nerozdělí je kvalitní ukázkou filmařiny a zárukou příjemně stráveného času, zvlášť pokud máte rádi osudová lidská dramata. ()

Jurský svět 2 má režiséra

Jurský svět 2 má režiséra

19.04.2016

Tržby Jurského světa zůstávají asi největší filmovou záhadou loňského roku. 1,67 miliardy dolarů nečekali ani ti největší optimisté, studio Universal každopádně nezaváhalo a prakticky ihned oznámilo… (viac)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Ve třetím dubnovém týdnu se v Praze uskutečnil koncert filmové hudby Film Music Prague s repertoárem skladeb španělského skladatele Fernanda Velázqueze a dvou Britů ve službách Hollywoodu, Harryho… (viac)

Bayona vyslyší netvora

Bayona vyslyší netvora

20.04.2014

Juan Antonio Bayona by se s trochou nadsázky dal označit za španělského Stevena Spielberga. Mladý hitmaker hororovým Sirotčincem i katastrofickým Nic nás nerozdělí trhal domácí rekordy návštěvnosti,… (viac)