Asterix a Obelix v službách Jej Veličenstva

• Česko Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (viac)

Pod vedením Juliusa Caesara napadli preslávené rímske légie Britániu. Jednej malej dedinke sa však darí statočne odolávať, ale každým dňom je slabšia a slabšia. Britská kráľovná preto vyslala svojho verného dôstojníka Anticlimaxa, aby vyhľadal pomoc u Galov v malej dedinke vo Francúzsku vyhlásenej svojím dômyselným bojom proti Rimanom. Keď Anticlimax popísal zúfalú situáciu svojich ľudí, Galovia mu darovali barel svojho čarovného elixíru a Asterix a Obelix sú poverení odprevadiť ho domov.
Akonáhle dorazí do Británie, Anticlimax im predstaví miestne zvyky vo všetkej paráde a všetci to poriadne roztočíia. Caesar sa však rozhodne naverbovať Normanďanov, hrôzu naháňajúcich bojovníkov Severu, aby raz a navždy skoncoval s Britmi. Lenže Normanďania túžia po jedinom - zažiť strach. A to preto lebo niekde počuli príslovie: "Strach Tí dáva krídla" a kto by nechcel lietať? Galovia, Briti, Normanďania a Rimania sa zamotávajú do bláznivej naháňačky za čarovným elixírom, na ktorom záleží spása národa. (TV Markíza)

waits

Tenhle Asterix mě nerozladil tolik jako ten s Olympijskými hrami( obzvlast gagy v prvni pulce a kontrast zmelcileho mladi a Asterixe a Obelixe - scenka na lodce je vylozene zabavna),ale je to taky spis bída a utrpení. Edouard Baer, třetí Asterix v řadě, mě porazil svoji podobou s Jakubem Záčkem (podpůrnou postavou z Comebacku) a celkově na mě vzhledem k předloze udělal lepší dojem než ten předchozí. Depardieau naštěstí zůstává,ale zbylý casting působí dosti béčkově (Cesar vypadá jako Pavel Sehnal, resuscitující zrovna ODA). Několik povedených situací se ve filmu najde, ale není jich moc, co mě ovšem ubíjelo nejvíc, byl totální nezájem o historickou věrohodnost. Taková výtka vypadá u filmu, založeném na vymyšlené komiksové postavě trochu divně, ale s vlastní zkušenosti vím, že děti si pamatují souvislosti vypozorované z knih nebo filmu velice dobře. Tady se ale naučí tolik pitomostí, že mě to vyloženě štvalo. Chápu, že závěrečná elektrifikovaná kapela je nadsázkou, ale to, jak míchají tvůrci historické etapy v ději, to už není nadsázka, ale degradace původní myšlenky předlohy. Asterixovy a Obelixovy příhody se odehrávají zhruba 50 let před Kristem, čemuž odpovídají Cesarovy výboje, ovšem třeba příjezd do Anglie je úplně mimo, Londinium, do kterého Galové vstupují, bylo založeno jako malá vesnička právě až příchodem Římanů těsně před Kristem. Zcela se jistě se nehrálo ragby, to přijde až za 16 století, to samé platí o čaji, které přivezou Holandané ve stejnou dobu. Normani se v Anglii objevili az o 1000 lez později, mladý synovec chodí celou dobu v triku, který zřejmě koupili před natáčením v Lídlu atd..Takhle to vidím, každej jsme holt nějakej:) ()

Meteorista

Jasně, pro většinu je to kravinka, při jejímž sledování musíte mít vyplo. Když nad tím budete přemýšlet, vždy budete remcat, že je to blbost. Ale když se na to člověk kouká jako na jednohubku pro zpříjemnění večera (nebo jako relax po náročném dni) a nespojuje si hrané Asterixe s těmi kreslenými, je to vskutku oddychová nenáročná záležitost, jež je navíc obstojně a trefně nadabována. ()

Corny

Tento film mě opravdu zklamal, i když jsem od něj čekal jen průměrnou komedii zaměřenou na především na mladší část diváků, byl jsem nemile překvapen. Změna hlavních hrdinů k horšímu je jedno z mnoha věcí co se chystám vytknout. Asterix stejně vysoký jako Obelix? Alan Delon se překvapivě nezúčastnil dalšího pokračování. Navíc jsem měl tu smůlu, že jsem viděl film s českým dabingem, který je naprosto příšerný, angličani místo o říkají ou a ještě všichni mají frázování jako po mozkové mrtvici. Jediná světlá kapka na tomto zbabraném filmu je tak pro mě Gerard Depardieu, který opět vyniká, ovšem na celý film je to trochu málo. ()

TheTrox

A já se na to táák moc těšil ... doufal jsem, že se podaří natočit lepší díl než byly olympijské hry, no bohužel se to nepodařilo a já jsem se celých 110 minut koukal na nudící film, při kterém jsem se jen dvakrát pousmál.Celkové hodnocení: 15% ()

Helldo

Jako věrný fanoušek Asterixových hraných i animovaných dobrodružství musím uznat, že od Depardieuho návratu jsem čekal pozdvihnutí hrané ságy zpátky k úrovni jedničky a dvojky. Bohužel se potvrdilo, aniž by za to Gérard sebeméně mohl, že Obelus bez pravého Asterixe není pravý Obelus a Ch. Clavier a jeho přirozený humor je jen jeden. Na druhou stranu, ikdyž jsem se nad no-sense story kolikrát nelibě ušklíbl, jednotlivé gagy a narážky na předchozí díly byly milé a hlavně i zábavné. 1=2 > 2=3 ()

inachisio

Zde se nachází hranice trapnosti, která ale naštěstí po celý film balancuje na správné straně. Film se mi líbil a dokonce jsem se u něho nejednou zasmála. ()

Mlle

Jakožto pamětník kulturních rozdílů mezi národy z doby před dovršenou globalizací v 21. století a jakožto člověk vychovávaný ve frankofilii nemůžu jinak než ocenit tyto filmově úžasně zpracované podrobnosti slavného a pradávného střetu civilizačních rozdílů mezi Francií a Británií – námět neustálého popichování, důvod vyvyšování vlastních odlišností, jakkoli bizarních, nesnášenlivost vůči mátové omáčce a jiným stejně stěžejním národním pilířům – v těchto případech nejen proto, že jsou cizí ;) – ale také příčinu nesrovnalostí vedoucí k válečným střetům všude tam, kde se komický nadhled začne zadrhávat… Jemný humor si na pranýř bere rozdíly setrvalé po staletí, ale také úplně moderní, objevivší se až v posledních desetiletích, které ovšem už zase s desetiletým odstupem vstoupily do komediální síně slávy. Kéž bychom se stále dokázali takto smát, jako jsme to kdysi uměli. Kéž bychom si ze sebe dokázali dělat legraci tam, kde hrozí souboj a střet. Je hezké vzpomínat na to, že jsme to s humorem opravdu uměli a nepotřebovali jsme ani primitivní pohádky o ufonech nebo nemytých Vikinzích či přihlouple unylé a repetitivní počítačové hry. ()

char_t

Smál jsem se celkem dost, to musím uznat. Zčásti kvůli dobrým vtipům (hlavně Normani či miss Macintosh), zčásti hloupě trapným vtipům navzdory (Caesar: "Asterixi, JÁ jsem tvůj otec!"), a ve zbytku času jen a pouze neskutečné hloupému zpracování. Není se čemu divit, že herci opouštějí potápějící se loď - Po třech dost známých hercích hraje Caesara nějaký místní ušmudlanec, podobně dopadl Asterix. Depardieu asi při čtení scénáře usnul, jinak by to nevzal. Příklady za všechny: Galský bard v džínách a tričku (come on, došly prachy na kostýmy? Srovnejte jen vizuál Asterixe přes všechny čtyři filmy), anglická královna, oblečená v brokátů, v době římanů, obývající zatravněnou zemljanku, zatímco v nedalekém Londýně hraje punková kapela a jezdí doubledeckery... Nebýt parádních Normanů, nedal bych ani tu jednu. Souhlasící komentář: VasaX ()

sadlokan

Ale tak vtipný to je,což o to.Asterix v tričku,asi pro přiblížení mladým divákom?V příštím díle by třeba už mohla být v galské vísce mešita a pár galů,asi tak 2/3 by mohli hrát herci tmavé pleti,ať je to,sakra,ze života. ()

Luk Skywalker

Jsou tam dobré hlody (zase si rýpli do Star Wars, jako v Misi Kleopatra), ale je to slabé. Strašně dlouho se motají kolem toho venkovského sídla Ophélie (to je jak z Hamleta), i když Miss Macintosh je klasická stará panna, která pobaví. Dále to si to hodně bere z animované předlohy, což není na škodu (třeba zkoušení obsahu zabavených sudů), ale některé zásadní věci změní (nepřítomnost Idefixe, místo něj nějaký Zničehonix, výskyt tupých Vikingů atd.), takže z toho mám rozpačitý dojem a odráží se to na mém hodnocení. Doporučuji animovanou verzi. ()

Hermi14

Nejsem si zcela jist, na jaké skupiny se tvůrci snažili cílit, ale za sebe mohu rozhodně prohlásit, že nepatřím ani do jedné z nich. Hned úvodní znělka, připomínající spíše další pokračování Jamese Bonda, dávala tušit, že něco asi nebude zcela v pořádku, což se potvrdilo, protože podivný (mírně řečeno) soundtrack Klause Badelta se nezlepšil až do posledního tónu.To, že má film kreslenou předlohu, se kterou by ho asi bylo vhodné porovnat, raději přejdu taktním mlčením, protože "humor" tohoto filmu a humor na který jsme zvyklí z komiksových zpracování, se liší jako den a noc. Najdou se sice i světlé chvilky (imigrant, poštovní holub, severská sauna), ale ty rozhodně nevyváží ty zbylé trapné pasáže. Z herců stojí za zmínku jen Gérard Depardieu, který svým hraním své ostatní kolegy jasně převyšuje. Jestli byl tento díl lepší nebo horší než Olympijské hry posoudit nedokážu, protože ten jsem už naštěstí vytěsnil. Obvykle nejsem zastáncem pravidla jednou a dost, ale v tomto případě je jednou víc než dost. ()

trnkon

Jedním slovem katastrofa, ale z úcty k některým hercům vyzdvihnu tento nudný a nepovedený snímek na jednu ušmudlanou hvězdičku. ()

hábič

Nejnovější filmová adaptace komiksů s Asterixem je podle mě určena převážně skalním fanouškům , ke kterým se hrdě hlásím. :-) Edouard Baer se s rolí Asterixe vypořádal o dost zdatněji než jeho předchůdce Clovis Cornillac v Asterix a Olympijské hry, i když na kvality Christiana Claviera to pořád ještě nestačí. Osobně mi spojení s příběhem Asterix a Vikingové vůbec nevadilo, ba naopak tomu přineslo pár opravdu vtipných scén ve kterých hrál Danny Boon. Celkový dojem na film mi dost pokazil opravdu nepovedený český dabing, doporučuji tedy shlédnout v originálním znění s titulky. ()

Hopkins

Bohužel Asterix se potřeboval přizpůsobit době :( což na jednu stranu kvůli sledovanosti chápu nelze už dnes točit jako před 20 lety ... To byl i důvod proč jsem dal tu třetí hvězdičku a neodepsal film úplně navíc se mě to líbilo o malinko více ale opravdu jen o malinko než pedchozí díl olympijské hry. Každopádně je to pořád jen průměr zabijete čas na 90 minut ale už jen horko těžko se k tomu budete vracet . ()

MickeyStuma

Čtvrté filmové zpracování se honosí ohromnou nudností a nezabránilo tomu ani využití 3D technologie. Tentokrát si tvůrci vybrali jako předlohu příběh 'Asterix v Británii'. Co se týče komiksové fantazie, humoru a celkového kouzla, nějak se to vytratilo. Proč? Co se stalo? I když některé humorné náznaky jsou patrné, k smíchu to nějak není. Spíše se děj tentokrát tváří poněkud vážněji, což je ohromnou chybou. Asterixovy komiksové příběhy srší vtipem, dobrodružstvím a lehkými parodiemi a tím si právě dokázali přilákat čtenáře z celého světa. Tento filmový výtvor tvoří pouze skepsi a utrpení. Neopomenu se zmínit a Julesovi Caesarovi. Ani zde nebyla porušena tradice a tuto postavu si opět zahrál jiný herec. Byl tak nevěrohodný, že mu ani nemohu přijít na jméno. Po čtvrté tedy opakuji své osobní tvrzení, že nejlepší představitel Caesara v Asterixových filmových počinech, byl německý herec Gottfried John ze zcela prvního hraného snímku . Je zkrátka nepřekonatelný. Nevím co měli tvůrci v plánu, ale jisté je především to, že se jim to tentokrát nějak vymklo z rukou. ()

Ydrosten

Co je všechno špatně : Asterix ( má to být prcek ) Caesar ( už třetí nebo čtvrtý v pořadí ) humor ( moc ho tu není ) Britové, ČEŠTINA ( !! hrozná !! ) Idefix, který tu vlastně úplně chybí, celkové prostředí a v podstatě všechno co bylo ve filmu je vlastně špatné. Dám 1 hvězdu za občas se vynořený vtípek - hlavně převýchova drsného nájemného mlátiče na gentlemana, který byl geniální. A taky sem tam slušná hláška " Buď je to kouzelný nápoj, nebo hodně kvalitní víno " ()