Asterix a Obelix v službách Jej Veličenstva

• Česko Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (viac)

Pod vedením Juliusa Caesara napadli preslávené rímske légie Britániu. Jednej malej dedinke sa však darí statočne odolávať, ale každým dňom je slabšia a slabšia. Britská kráľovná preto vyslala svojho verného dôstojníka Anticlimaxa, aby vyhľadal pomoc u Galov v malej dedinke vo Francúzsku vyhlásenej svojím dômyselným bojom proti Rimanom. Keď Anticlimax popísal zúfalú situáciu svojich ľudí, Galovia mu darovali barel svojho čarovného elixíru a Asterix a Obelix sú poverení odprevadiť ho domov.
Akonáhle dorazí do Británie, Anticlimax im predstaví miestne zvyky vo všetkej paráde a všetci to poriadne roztočíia. Caesar sa však rozhodne naverbovať Normanďanov, hrôzu naháňajúcich bojovníkov Severu, aby raz a navždy skoncoval s Britmi. Lenže Normanďania túžia po jedinom - zažiť strach. A to preto lebo niekde počuli príslovie: "Strach Tí dáva krídla" a kto by nechcel lietať? Galovia, Briti, Normanďania a Rimania sa zamotávajú do bláznivej naháňačky za čarovným elixírom, na ktorom záleží spása národa. (TV Markíza)

PierrevanH

Špatný nápad vyměnit Jiráka za Štěpničku, film vznikl spojením dvou kreslených asterixů, ale nemá ani na jeden z nich. Úplný fiasko to ale není, tak dávám dvě hvězdy. Dabing je jinak šílenej :) ()

majxik

Oh boy, nó kdybych to neviděl asi bych o nic nepřišel... ale jo místy to bylo vtipné, i hezky natočené, škoda jen že se tam snažili tak odporným způsobem narvat moderní věci. Jako elektrické kytary a moderní oblečení si mohli opravdu ale opravdu nechat od cesty. A pořád by to byla stejně dobrá komedie, neli lepší, protože by ubrali na trapnosti. ()

VasaX

Dvě hodiny? To jako proč? Aby do nás mohli naroubovat co nejvíce popkulturních odkazů převedených do fiktivního světa, kde se v galech reflektují novodobí Francouzi a v Britech novodobí Angličané? Goscinnyho Asterix a Obelix byli alespoň historicky neofenzivní, ale Británie, ta troška starověká Británie, na kterou naroubovali trochu středověké monarchie, trochu viktoriánských manýrů a trochu moderní popkultury, smrdí jak čtrnáct dní rozmražená ryba, kterou už ocet a hranolky nespraví. V tom celém patosu nikomu už ani nepřijde divné, že Asterix prodělal castingovou plastickou operaci. A nespasí to ani vtipkování na účet dvou dospělých, spolu žijících mužů, co mají pejska. A už vůbec ne okaté reference na jiné filmy - namátkou ty nejokatější: Star Wars, 300: Bitva u Thermopyl, Mechanický pomeranč (a další si najděte sami, ať vám to tu vše nevykecám a alespoň nějaký smysl to vaše diváctví, pokud najdete odvahu, bude mít. Tenhle snímek se prostě za každou cenu snaží zalíbit v rozmezí 5-35 let, což ne velmi odvážný a naprosto pošetilý pokus. Plus otravné a zbytečné vedlejší role - nevychovaný "Jonas Brother" a Ind, o kterém je už zcela ze začátku jasné, že spolu s prvoplánovým pitím horké vody, bude mít jedinou smysluplnou roli ohledně čaje o páté. Dále už nebudu chodit kolem horké kaše - viděl jsem verzi s českým dabingem, protože mě to zase tak nelákalo a usoudil jsem, že to nemůže být o tolik horší jak ve francouzském originálu. No, stejně tak jsem mohl usoudit, že nemůže být horší místo vatičky použít na čištění ucha kus rezavého ostnatého drátu. K velké smůle si na to člověk za dlouhé a zbytečné dvě hodiny zvykne, protože jsou to v podstatě dvě hodiny postupné lobotomie. A budu referovat Cartmana z jednoho dílu South Parku. Tirarde, nemohl jsi být alespoň trochu ohleduplný a vzít si kondom a lubrikáč, než jsi vym*dal s našimi dětskými hrdiny? ()

LEGACY

Domácí kino. Určitě nejhorší díl ze všech. Dokonce i mý malý bratránci chtěli abych tam dal něco jiného, že je to nebaví. Měli pravdu. Nudné a trápné věty se prolínaly s dějem/nedějem. Ty dvě hvězdy dávám jen za to, že jsem u sledování zažil fakt srandu, ne však z plátna. Trapná nuda - po sté jiný Asterix - idiotský přízvuky - a přepísknutá stopáž. Chápu tady ty odpady. Hodnotím 30% ()

Wade

Chtěl jsem si pustit nějaký film jen tak do pohody na pobavení a tak padla volba na Asterix a Obelix ve službách jejího veličenstva. První spuštění a po 8minutách jsem to vypnul asi o hodinu později jsem to zkusil znovu a tentokrát jsem vydržel celých 12minut takhle se to opakovalo i druhý den, ale tentokrát jsem vypínal až v 18 a 26minutě. Nakonec jsem se až třetí den odhodlal dokoukat celý film. Asterix a Obelix ve službách jejího veličenstva má opravdu dost věcí na zasmání, ale i přes všechny ty vtipy mi hrozně vadil ten vizuál jako kdyby ho někdo odbyl. Na víc jak jednu hvězdu se to jednoduše u mě nedostane. 25% ()

Danny F.

Není to už tak zajímavé jako starší díly. Sice je zde humoru, vtipných situací, ale připadá mi to tak trochu suché, bez chuti. 65% ()

finy_cz

Francouzsky mluvící film mě irituje, ale snad poprvé bych za francouzštinu byl radši než za tuhle zhovadilost z českých luhů a hájů. Děsnej dabing, děsná nuda, děsný Asterix, děsně dlouhé, strašně pitomé vtipy, strašně parodické, příšerná snaha navrátit dobré gagy z minulých epizod se nepovedla. Hnus, lepší nevidět. ()

Pump

Nechápu ta hnusná hodnocení tak zábavného filmu. Lehce jiné pojetí a musím říci, že pro mne velmi příjemné a neotřelé. Vtipné a zábavné. Královsky jsem se bavil. Jedna narážka střídá druhou a občas se najde i nějaký ten římánek :D ()

Myrreczech

O míle lepší než idiotské Olympijské hry, bohužel pořád stejně slabé a pro úžasné animáče a komixy skoro až ponižující. Díky bohu se film víceméně držel předlohy. Nevím proč mají scénáristé dnes ten trend, že všude musí být milostná zápletka, ale budiž. Potěšilo pár roztomile hloupých odkazů na jiné filmy (Star Wars, Clockwork Orange, 300 ...). Škoda, že nejvtipnější věc na celém filmu byl dabing anglického přízvuku, který byl (především u postavy Jaxitaxe, jinde tak patrný bohužel nebyl) natolik stupidní, že se mu nedalo nesmát. O soundtracku jako vystřiženém z teenage komedií ani nemluvím, plus jsem velmi postrádal nějaké to létání Římanů vzduchem, kterého bylo až příliš málo. Celkově opět velmi slabé a až na pár momentů nepříliš zábavné. ()

JohnSmith

Pochybuji o tom,že by se Obelix zmenšil,takže páni tvůrci naprosto zvorali obsazení Asterixe. To by se dalo odpustit, ale rozhodně neodpustím téměř dvouhodinovou nudu. ()

dragon94

Je pravda že tenhle film mě narozdíl od dílu prvního vůbec nenudil. Avšak nemůžu se zbavit dojmu že je to jen trapně okopírovanej animovanej film.Naprosto ničím tenhle film nepřekvapí není tu ani "áve já" .. a ani Numerovis. 2* za anglickej přízvuk a za asterixe s obelixem jinak narozdíl od předchozích dílů je tohle doslova slabota. ()

Koryntos

Tady mousím jen kounstatouvat, že houdný strouček Verbaul má arci naproustou praudu. Za sebe dodáuvám, že pro děuti je tounhle film dlouhý a pro douspělé naprousto blbý. Prvních 30 minout jsem jen zírala s oteuvřenou chleubárnou kam se pouděl vtip předchouzích dílů. Vočaudlům se pak nelíbily koustýmy, asteurixův synouvec vypaudal, že se obléuká ve výproudeji H a M, Obeulix byl nějak zvláštně houbený, novoudobé obleučení angličaunů se mi také neulíbilo a nejvíc ze všeuho se mi nelíbil Baer v rouli Asterixe, ten toumu dal oprauvdu na perdel, navíc mi vaudilo, že se chouvá jako nadržeunej pejsek, kterej by obskoučil nouhu kohoukoliv v dosauhu 20 meutrů. Když už jsme u pejsků kde nechauli hafana??? Toho jsem tam postráudala nejvíc. Nauvíc Caesar, to byl teuda slaubý čajíček, tento vyžrauný herec nesahá půvoudnímu Caesarovi, s pořáudným orláukem, ani po koutníky. Takže včeura jsem vydržeula slaubou půl houdinu, ale dneuska jsem zatnoula všechny zoubáky, přes mé velké odhoudlání a sebezaupření jsem vydržeula od 30 minouty do 50 minouty, kdy jsem vytouhla a spaula jsem slaudce, až do kounce filmu. Toumu se říká moučení zvouřátek a protouže se Světlouška zceula masouchisticky moučí ráda, přinoutila jsem se sirkaumi v oučích film dokoukat. Arci cítím taukovou oulevu, že už to mám za seubou, že si to auni neoumíte předstauvit. Raudši bych vyžeuhlila tounu práudla, sloužila ponoužky z pěuti prauček, nebo vagoun ouhlí, ale touhle paráudu roušádu, už nikdy viudět neuchci. Nejhourší co se filmu moůže stáut, když už má v kolounce oznaučení komeudie je, když není vtipný. Taukže jedna hvěuzda pro mne, že jsem touhle moučení Světloušek přeužila ve zdrauví a drouhá hvěuzda za Inda, bo to seudí, how. A aksán, horkej brambor do huby, to jde výborně. ()

BuryGol

Tvůrci tohohle filmu vzali původní kreslenou verzi, vytřeli si s ní s prominutím řiť a vniklo tohle. Nesmyslnej příběh, nepříjemný postavy, nuda. Místo psíka Idefixe je tam nějakej metrosexuál, českej dabing to dokopal ještě víc a z nějakýho důvodu se tam objevili Normandi, který zmizeli z filmu stejně blbě, jako se do něj dostali. Tvůrci si tam ještě přidělali anglickou královnu, snoubenku Jaxitaxe (proboha, kdo tohle vymyslel?), již zmíněný Normandy a pro jistotu to natáhli na 2 hodiny. Že mi kolem mýho místa pobíhali nevychovaný haranti a za mnou se nustále chechtal mentálně zaostalej jedinec, kterej se smál i když se Asterix napil piva, mi už ani moc nevadilo. Doufám, že to je poslední hranej počin, ale asi se pletu. On se najde někdo kdo udělá další film, obsadí zase jiný herce a zkazí kreslenej originál. Ale toho já se už účastnit nebudu. PS: abych nebyl za necitu - pár vtipnejch scén tam bylo, ale to je tak vše. Držte se radši kreslený verze. Viděno 16.10. 2012 v předpremiéře. ()

Aberforth

Myslíš že najlepší asterix a obelix akého som na filmovom plátne videl, hudba ma dostala, frky tiež a severania čo sa chceli naučiť báť mi zostanú v pamäti navždy. ()