Kuchařská soutěž, která je vysílaná v USA na kanále FOX a je inspirovaná původním australským formátem. Koproducentem této show je slavný britský šéfkuchař Gordon Ramsey, který je zároveň jedním z porotců. Soutěžícími jsou amatérští kuchaři vybraní z celých Spojených států, kteří se chtějí stát profesionálními kuchaři. Vyhrát může však jen jeden z nich. Pokud tedy chtějí vyhrát, musejí ze sebe vydat naprosté maximum. Dalšími porotci jsou - italský vinař Joe Bastianich a americký šéfkuchař Graham Elliot. (Gac)

beerlover

Jelikož jsem původně vyučený v oboru a k gastronomii mám blízko, bude moje hodnocení asi dost ovlivněno. Předem bych chtěl říct, že české Na nože se nemůže tomuto ani podívat do očí, ať už zpracováním pořadu, či kvalitou soutěžících. To co uvidíme v Masterchefovi jsou opravdu pofesionálně připravené pokrmy a tudíž má pro mě seriál jakousi "přidanou" hodnotu, kterou asi běžný amatér neocení. Porota je naprosto fenomenální, každý má svůj styl, ne vždy se shodnou a tak je hodnocení uvěřitelnější, než v českém Na nože, kde pan Pohlreich vyřkl ortel a zbylí dva porotci jen přikyvovali. Ramsey se tu ukazuje jako sympatický profesionál, čímž si u mě spravil reputaci po jiných pořadech, kde to s hulvátstvím opravdu přeháněl. Takže shrnu skvělá soutěž, skvělí soutěžící, skvělá porota, zvraty, zajímavé typy do kuchyně. Tohle by bylo na pět, bohužel se ale dočkáme i typických amerických kýčů, jako např. vařím pro svoji mrtvou matku. Tyhle věci já bytostně nesnáším a v tomto pořadu jsou naopak přiživovány. Takže 4. ()

mikehoblog

Tak TAKHLE má vypadat pořádná kuchařská soutěž. Líbí se mi to více jak naše verze a primácké "Na nože!". Obojí je sice super, ale tohle je prostě lepšejší. Kuchařské soutěže jsou bezvadná záležitost, a jen tak se neokoukají. x) ()

+sfinx+ odpad!

Sdílím zhnusení některých místních komentátorů. Asi bych musel být pravý gurmán, abych ocenil (zřejmě věhlasného) špekouna, od kterého bych si nenechal připravit ani topinky, protože bych se bál, že kromě tuku mi k tomu ještě dá přednášku o tom, jak moc slavný vlastně je a jaké štěstí já mám, že smím ochutnat jídlo od něj. On a dva další si pak navzájem nastavují pr**l a vzájemně se kouří, jen aby ukázali jak moc převyšují soutěžící. Když ani to není dosti dramatické, stačí trochu upravit scénář pro "soutěžící" a vnést tam trochu šarvátek. Tak se i kuchařská soutěž dá proměnit v bezduchou reality-show. No a když ani toto nestačí, hodíme do jídla vlas a ztropíme scénu. Nebo ještě lépe - počkáme až někdo nedopeče maso - pak totiž nastává ten pravý horor. Normální člověk by soutěžícího (laika, který vařil jen doma a který nemá kuchařské školy) upozornil, že je to špatné a snad i nebezpečné. Naše trojka ..erantů se s dopomocí sjetého kameramana ale zhostí divadelního představení, které zdatně konkuruje Mrštíkům. Mít tam i gilotinu, už by bylo po soutěžícím! Možná jsem jen naivní, ale v soutěžním pořadu o vaření očekávám nějaké soutěžení a vaření. Místo toho mám Big Brothera v kuchyni říznutého Dnem D s partou snobů, kteří buďto milostivě shlédnou z výšin a požehnají dotyčnému nebo ne. Samozřejmostí je dramatická hudba, drsné pohledy a protahování verdiktu za únosnou mez. Musím říct, že u Milionáře (budiž mu země lehká) mi to napínání nevadilo - třeba už kvůli občasnému odlehčení a vtipu. To zde chybí. Je to jen přehlídka arogance. ()

Welington

Je to pořad, ve kterém se vše dusí nejen pod pokličkou. Emoce tu jen prýští ze všech koutů a lavina napětí jakoby nebrala vůbec konce. Je to až zběsile dobré a nekompromisní kuchař Gordon Ramsay je dle mého úsudku opravdu ten nejlepší. Je to chlap, který ví, co dělá a dělá to výborně a jeho hlášky jsou opravdu zvláštním způsobem geniální. A třeba jsem prazvláštní druh člověka, ale sledovat ten tlak, kterému zde všichni podléhají, je zábavné. ()