Falling Skies

• USA Falling Skies
USA / Kanada, (2011–2015), 36 h 49 min (Minutáž: 39–43 min)

Tvorcovia:

Robert Rodat

Noah Wyle, Moon Bloodgood, Drew Roy, Maxim Knight, Sarah Carter, Will Patton, Connor Jessup, Colin Cunningham, Mpho Koaho, Seychelle Gabriel, Doug Jones (viac)

Dej 10-dielnej minisérie sa odohráva 6 mesiacov po nečakanom a brutálnom útoku neznámej mimozemskej rasy na našu planétu a vyhladení takmer celej populácie. Hlavným hrdinom je profesor histórie z Bostonu Tom Mason (Noah Wyle), ktorý pri útoku prišiel o svoju ženu a jeho syn bol uväznený. Momentálne patrí k lídrom ľudí, ktorí prežili inváziu a zbierajú informácie o mimozemšťanoch, aby jedného dňa ľudstvo mohlo vykonať svoju pomstu a poraziť nepriateľov. V tom mu pomáhajú aj jeho ďalší dvaja synovia, detská doktorka Anne Glass (Moon Bloodgood) alebo hlavný líder hnutia 2nd Mass, Weaver (Will Patton).
Seriál je produkovaný americkou televíznou stanicou TNT, výkonným producentom je Steven Spielberg. Pilotný diel napísal Robert Rodat (nominácia na Oscara za scenár k filmu Zachráňte vojaka Ryana). (Pugo)

VanThomass

Zpočátku nadějně vypadající sci-fi seriál, který ovšem po pár epizodách omrzí a člověk jen čeká, když už se jim konečně podaří zákeřné mimozemšťany zlikvidovat. ()

shurin

Tento seriál má jeden hlavní problém a to je hrozně pomalé tempo, kdy se vlastně celou serii nic neděje a na konci se taky nic moc neuděje. Kdyby to nemělo samolepku Spielberga, tak to nemá šanci na další sezonu. Ale celkove je to prumerná scifi, ačkoli takovemu V to nesahá po kotníky a to zrušili v nejlepším. ()

veere

Pilot byl úplně parádní, boužel dále se díly rozbředají v nezajímavosti a ztrácí atmosféru; nicméně stále mě to sledovat baví a doufám že 2 série bude aspoň krapet hororovější... ()

endymion

Ze dvou "Spielberghových" sci-fi seriálů poslední doby (Falling Skies, Terra Nova) zatím ten o fous slabší. Nic, co by tu ještě nebylo. V podstatě neúměrně natažení Vládci loutek. Kdybych mohl vyměnit ukončení tohoto seriálu za pokračování remakeového seriálu "V", udělal bych to hned. Bohužel se to do konce posledné páté sezóny výrazně nezlepšilo. Po prvních třech dílech poslední série sice svitla kapka naděje na parádní závěr, ale ten byl nakonec až neuvěřiteloně "zazděn". Poslední díl neuvěřitelně slabý, jako by sami tvůrci nevěděli, jak to ukončit a tak prostě vytáhli králíka z klobouku. I přes drobné nedostatky si takto odfláknuté finále Falling Skies rozhodně nezasloužilo. ()

Strudl_cz

I když je seriál plný amerického patriotismu "My se nikdy nevzdáme", tak se na něj dá dívat. Seriály s mimozemšťany prostě nemohou být jen pohádky jako Star Trek nebo Stargate a tohle je jeden z těch dospělejších. ()

Allein4

Ohrané téma, ale zpracované poněkud jinak. Nicméně velmi mi vadí roztahanost děje a strach autorů zabíjet hlavní hrdiny, ač liniový děj po tom přímo volá. Závěr druhé série byl opravdu působivý, ale doufám, že v podobném duchu se ponese i série třetí, jinak to už asi začně být ztrátou času. ()

pepca72

Jsem u třetí série a dávám za 5 *. Seriál má své chyby, ale ty musím všechny odpustit, neboť dějová linie a efekty jsou čím dál lepší. I na hlavního hrdinu už jsem si zvykl, neboť Noaha Wylea moc nemusím. Seriál nemá výrazné hluché místa a nastavovací díly, jde stále kupředu a pořád se vyvíjí. Určité záhadno si stále ponechává do dalších dílů, což mně napíná a čekám na další díly s nedočkavostí. Je to sci-fi dle mého gusta, tech Star Treků a jiných obdob (taky je mám rád), jsem už nějak přežraný. Mix robotů, emzáků, vetřelců a jiné vesmírné pakáže je cool, takže sleduju dál. ()

DVCAM

Z lásky sci-fi. Z respektu ke Spielbergovi (i když o jeho podíl na tvorbě mám svoje pochyby). Ze setrvačnosti. První série měla tajemství, vzbuzovala zájem a byl tam konflikt postav (Mason/Weaver/Pope). Druhá ještě měla motiv k rozpracování (Charlstone) jinak nic nenabídla a ta třetí by se klidně mohla jmenovat Falling Masons. Jsem za půlkou a teču z nelogičnosti chování postav a debilních překážek, které jim scenář staví do cesty, aby je rozdělil, dal dohromady, zase rozdělil atd. Všechno se děje proto, aby se něco dělo, ale vypadá to, že k ničemu nedojde. Touto sérií končím. Opravdu. Ze setrvačnosti. ()

SnOuWeX

Není to sice top, ale baví to. Je tam mnoho chyb a nedostatků a je také vidět, že to není točeno za velký kačky. Nebude se sáhlo dlouze rozepisovat. První dvě sezony slušně šlapou má to spád má to nápady a i když je pan profesor trochu "suprhýrou" jde to. Naopak třetí série upadá, jakoby scénáristi nevěděli kudy kam a vymejšlí blbosti a já se ptám proč postavy jednají jako blázni a zcela nelogicky. Odpověď nedostanu. Je to škoda, doufám že se to zlepší. Pokud nemáte ani trochu rádi Sci-Fi a nejste schopny odpustit chyby a nedostatky, tak nekoukejte. Hodnoceno po třetí sérii. Po čtvrté sérii končím je to čím dál horší, spíš rodinné drama, než Sci-Fi. Škoda, mělo to potenciál. ()

BaseDallas

Kombinácia sc-fi a reálneho obrazu sa celkom vydarila, mimoni sú fajn spravení a niektoré postavy dvíhajú zážitok (Pope, Mason). Čo ma ale fakt štve, je Spielbergova obsesia premúdrelými deckami, ktoré niekedy dokážu vážne liezť na nervy. Serál sa neskutočne vlečie, dať to tak do 10 častí, bolo by to o niečom inom. ----- Aktualizácia: decká podrástli, už nie sú tak otravné, dokonca niektoré prekvapili (Connor Jessup). Stále sa síce limonádkuje, ale celkovo sa seriál uberá lepším smerom, človek je zvedavý, čo bude ďalej.------ Aktualizácia posledná (seriál dopozeraný): piata séria bola rozhodne najlepšia, záver by aj celkom ušiel, nič iné som ani neočakával, ale tá kráľovná...dofrasa, čo to bolo?! Ako z nejakej rozprávky pre menšie deti. Škoda, záver úplne maže trochu realistickejšie prevedenie celého seriálu, inak fajn oddychovka. ()

Shanman

Tak třetí sezóna začátek čtvrté řady mě donutil změnit na 3 a ukončit sledování. Je to škoda, vypadalo to nadějně, ale naděje je ta tam. První řada 90%, druhá 70%, třetí 40% a čtvrtou nedokoukám takže ani nehodnotím. ()

Gluminator

První řada celkem zaostává, ale potom se to rozjede a nutí mě to dívat se alespoň na 5 dílů denně. Hodně solidní seriál, sice laciné triky, ale ty jsou zachráněny hodně solidním příběhem. 80% ()

Kytiii1

Inu, právě jsem dokoukala třetí sérii... Bavilo... ale už mi přišlo, že koncem některé díly ztrácely dech... začalo vycpávání... a epizody, které děj nikam neposunuly... Nevím, zda mám tu odvahu si čtvrtou řadou zkazit vcelku povedený celkový dojem... ()

Krystian

Falling skies mě hodně bavilo. Není to drama na úrovni battlestaru ani sranda typu firefly... Je to oddechovka, která zaujme a potěší. Líbí se mi výběr herců, stejně jako zápletky, či nestandartně pěkné efekty na to, že seriál je relativně neznámý. Viděl jsem všechny díly, od začátku do konce. Líbí se mi, že skončili dřív, než jim došly nápady, nenatahovali nic... za mě super, bavil jsem se celou dobu. ()